Vaše skúsenosti s dobierkou

adda
6. okt 2014

Ahojte

zvyknete posielať veci aj na dobierku ?
Ak áno, preberajú ?
Pani už písala 2x, že preberie, no len aby to tak bolo, nemá tu hodnotenia ohľadom toho.

jajamalka
6. okt 2014

Mňa o to ešte nikto nežiadal, ale ak by mala kupujúca dobré hodnotenia, nemala by som s tým problém. Moja sestra, keď kupuje tu na bazáriku, žiada len dobierku, jej to tak vyhovuje, a napriek tomu, že dobierky preberá a má to aj v hodnoteniach, niekedy sa maminy prehovoriť nedajú. A vtedy nastupujem ja a kupujem jej na svoju adresu a platím prevodom na účet. 😀

stefka33
6. okt 2014

Nie každý má IB, a nechce sa im trepať do banky spraviť prevod. Ale bez hodnotenia je to riziko.

ena70
6. okt 2014

ja som tak nedávno predávala tenisky a čižmičky a nebol vôbec žiadny problém. akurát dnes som si bola na pošte prevziať peniažky 😀 lebo tiež nemám IB. a to som vôbec nečítala hodnotenia mamičiek....proste kým nezaplatí balíček, tovar nedostane, tak kde je problém? furt je tam napísaná tvoja adresa, takže by ti balíček došiel nazad, nemáš sa čoho báť...

tinuska0306
6. okt 2014

Raz som posielala na dobierku s mini dušičkou a čakala som, že čo to spraví, Nakoniec prevzali v pohode a vše bolo ok, ale bala som sa. Je to riziko

tinuska0306
6. okt 2014

@ena70 prideš o to poštovné, neviem aký velký balík, ale ja som platila 4 eurá

ena70
6. okt 2014

@tinuska0306 neprídeš o žiadne poštovné....ja som každej žienke povedala že zaplatí za cenu balíka + poštovné. poštovné pri dobierke bolo 3,15 čiže keď bola cena balíka 12 automaticky zaplatila 15,15 eur 😎 . tak som to aj povedala na pošte, proste som povedala hodnotu dobierky (to bola cena za tovar) a poštárka pridala cenu za dobierku, čiže ten kto preberal balík musel zaplatiť celkovú sumu.

tinuska0306
6. okt 2014

@ena70 tam ide o to, že ak nepreberú. čiže aj ked jej dám zaplatiť 15,15eur a nepreberie to, pošlu mi to späť, ale nikto mi nedá tých 3,15 🙂 ak preberie tak to je v pohode, ale nie je záruka, že tak urobí.

ena70
6. okt 2014

@tinuska0306 no veď keď ten tovar chce, tak ho hádam preberie, lebo inak môže len tak snívať o peknej a lacnej veci 😉 ...držím palce nech sú všetky baby seriozne. ja som mala šťastie. skôr mi ide na nervy keď mám tovar v bazáre a furt ma zaplavujú otázkami a nakoniec sa ani neozvú či to chcú alebo nie 😨

tinuska0306
6. okt 2014

@ena70 ved to nepochopim, že ked chcem, tak preberiem, ale oni niekedy nič. A to, že ani en slušnosť nemaju odpovedať, že či teda ano, alebo nie, to je škoda reči

adda
autor
6. okt 2014

ak nepreberie dobierku, tak ti pošta balíček vráti, ale myslím, že ešte raz musím poštovné zaplatiť, aspoň sa mi to už stalo, že mi poštár doniesol neprebranú zásielku a ešte som musela zaplatiť poštovné, ak v tom je ten vtip, že zaplatím poštovné dvakrát

ena70
6. okt 2014

@tinuska0306 veď toto! a kopec nezmyselných otázok mávajú.... chcú za pár "grošov" aby ten tovar pomaly aj rozprával 🙂

ena70
6. okt 2014

@adda ja som mala asi fakt šťastie na šikovné a seriozne žienky.... ale dávala som veci aj na bazoš.... a aj odtiaľ sa ozvali a dokonca rýchlejšie ako tu...telefonovali, písali smsky a prebrali dobierky v pohode

ctahka
27. jan 2017

Ahojte, ja mám opačnú skúsenosť. Kupujuca už od polovice januára posiela tovar, ktorý som si priala na dobierku. Tovaru nikde, včera mi napísala že sa pôjde opýtať na poštu, namiesto toho, aby mi poslala číslo zásielky ako dôkaz, že to vobec poslala. Čo by ste urobili na mojom mieste? Neviem, či klame, alebo sa balík naozaj stratil, ale teraz som rada, že som neposielala peniaze na účet. Ja tu tiež inak nenakupujem len na dobierku, a toto sa mi stalo prvýkrát. A ta kupujuca má inak skvelé hodnotenia, minulý týždeň som jej napísala že neodpoveda a prosila aby som ho zmazala, že bola chorá, ale balík už odoslala. No nedošiel a ani sa neunuva odpísať čo jej povedali na pošte alebo napísať č. Balíčka. ...prepáčte za tak dlhú správu, ale musela som sa vyzalovat