Večne doničené topánky

skyrra
24. jan 2018

Nejedná sa o dieťa, ale o mňa... už pár rokov mám problém s tým, že sa mi hneď doničia topánky, týka sa to aj tých drahších a teda možno týmpádom aj kvalitnejších. Najprv som na to nadávala, že neviem zohnať kvalitné topánky, no už sa to deje permanentne tak premýšľam či nebude problém inde. Obvykle mi odíde podrážka a je to väčšinou na pravej nohe. Nemôže sa stať, že proste nejak zle došlapujem a topánka je viac namáhaná? Nemáte s tým niekto skúsenosti? A čo s tým?

pribinak
24. jan 2018

ak mas nesumerne zchodene topanky, tak je to tvojou chodzou, nie kvalitou topanok. ak mas viac schodenu topanku na 1 nohe, tak by si to mala dorovnat nejakou vlozkou do topanky

martinuska
24. jan 2018

Smer ortoped alebo v BA je aj podologicka ambulancia ( riesi chodidla ako take).

nelinka888
24. jan 2018

To nebude topánkami, no bohužiaľ tvojou chôdzou. Niečo asi nebude v poriadku, keďže sa ti podľa teba všetky boty schodia tak povediac rovnako :(

caray
24. jan 2018

ak sa ti stáva stále iba na tej jednej nohe tak to topánkami asi nebude , to by sa ti pokazili aj na druhej. išla by som asi k ortopédovi

zdenusa4
24. jan 2018

treba zajst k doktorovi aby ti pozrel nohy..nemusi byt problem v topankach ale v tvojich nohach..

hradnapani
24. jan 2018

@skyrra no mne raz ortoped ako prve pozrel na topanky ;) ze ktoru mam viac zoslapanu. Cize ano, moze to mat suvis s nohami, chrbticou a podobne.

hvolkovamirka
24. jan 2018

treba zistit ci nemas mozno jednu nohu o nieco dlhsiu ako druhu alebo nejake problemy s klbami nemas?

zuzpar
24. jan 2018

Vsimni si ako je vychodena tvoja topanka ako je podrazka pravdepodobne nekracas tak akoby si mala, ale viac zatazujes jednu nohu a mozno ti aj ide inak akoby mala. Ja by som si dala u lekara pozriet nohy

skyrra
autor
24. jan 2018

Vďaka za rady. Ono sa obvykle o nejaký čas pokazí aj tá ľavá topánka, ale väčšinou je najskôr doničená pravá. Už viacero turistických vibramiek mi takto odišlo do polroka :(.

skyrra
autor
24. jan 2018

A inak nemám žiadne problémy s kĺbami, ani celkovo s nohami.

hradnapani
24. jan 2018

@skyrra no ono zdanlivo mozno nemas tie problemy, ale vacsina populacie je "skrivena", t.j. doslapuje na jednu nohu viac ako na druhu, potom ma v starsom veku problemy s chrbticou a prvym znakom su nerovnomerne zoslapane topanky ;) Zatial nic neboli, to moze prist casom. Staci , ze nosis kabelku cez jedno rameno, alebo sedis s prelozenymi nohami a atd ;) a uz sa chrbtica pomaly krivi...