Veľmi dokrčené šaty po praní

sszuzu8
27. jún 2022

Prosím vás ako prať aby šaty neboli úplne dokrkvané? Samozrejme keď ich vešám na stojan pretrasiem ich aby sa čo najviac vyrovnali ale po uschnuti sú v katastrofálnom stave. Už z práčky ich vyberiem úplne pokrčené. Všetko musím žehliť. Neviem ci to je prackou alebo kapsulami ale keď periem každý druhý deň po týždni mam v koši na žehlenie kvantum šiat. Poznám ženy čo doma ani nemajú žehličky nechápem ako bez nich žijú. Nejaké triky?

xili99
28. jún 2022

@lasona niektoré veci žehlím aj ja. Záleží od toho na aký program pustím sušičku a či prádlo vyberiem a uložím ešte tak povediac teplé alebo nie

lasona
29. jún 2022

@xili99 ja uplne všetko...aj keď to teplé vyberiem...pre mňa je to pokrčené...bohužiaľ..

cucoried
6. mar 2023

@sszuzu8 aj ja mám tento problém. Kúpila som si novú práčku so sušičky a som z nej úplne na nervy. Všetko prádlo mi neskutočne kŕči. Či už dám len pranie na 600 otáčkach alebo dám aj sušenie. Všetko mega dokrkvane. Doteraz som mala Elektrolux krása takmer nič som nezehlila a teraz....no úplne som začala neznášať pranie.a ešte mám aj pocit že mi to ničí oblečenie.zacali sa mi tvoriť zmolky 🤦.