Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

danka24
26. jún 2009

skorki uzi si dovolenku aj za nas .. naber veela siiil 😵 😵

suzzika
26. jún 2009

Dani faaaakt?Super, tak čo bude Sofia? By som všetko chcela vedieť čo? 😎 Sa teším s vami, hlavne že ste obe v poriadku to je najdôležitejšie!Tak budete mať dcérku - paráda 😵

danka24
26. jún 2009

suzi sofia urcite nebude uz jednu mame tak druha nebude .. 😀

elizka
26. jún 2009

ahojte tehulky, snažilky
danka držím palce a modlím sa, aby vám to višlo 😀 .....suzzika, je tu potrebný aj neaký ten chlap 😅, aby si mali "kočky" na stretkách ským pokecať 😀 😀 😀../myslím Kristínku a ?????/......
lenkove, deviatnik k sv.Júdovi Tadeášovi http://www.deviatnik.estranky.sk/clanky/navstev... ......aj ja sa ho začínam modliť, môžeme skúsiť spoločne.....
pozdravujem aj marion, risku, skorki, smejku, margaritku, kristínku................................................a všetky

smejka
autor
26. jún 2009

ahojte 🙂
danka jeeej dievcatko....krasa...zeby Ninka Emka Sarka?????? 😕 😕 😅
ja sa hlasim ako total vypluta 😝 ....ale mam to 🙂 ....dokonca lepsie ako som si vedela predstavit....strach ma velke oci 😝
tak hlasim oficialne prazdniny.....huraaaaaaa 😵
a dievcata v pondelok by sa malo rozhodnut ako dalej s dievcatkom.....tak na nas cez vikend myslite prosim 😔
skorki krasnu dovcu...oddychnite si 🙂
riska uz ste mali vysvedcko?....ak ano tak konecne si mozes vydychnut 🙂
pozdravujem suzziku lenku elizku margaritku kaki a ostatne 😵

smejka
autor
26. jún 2009

este mi napadli mena Terezka Danielka 🙂

violoncielka
26. jún 2009

smejka super,gratulujem.No vidis sme na teba hrde a jasne ze sa za vas modlime.
Danka takze budete dvebaby na manzela...super,za chvilu vypisujeme tipovacku na mena.
Riska no ved snazilkovske vysvedcenia mam na mysli 😀 😀 ,uz ti je asi fajn huraaaaa prazdniny.ci asi este budes musiet chodit do skoly vsak? Si pamatam,ze aj mam vzdy aspon tyzden chodila na vselijake porady.

Takze jackson nam zomrel...bol fakt dobry spevak, teraz na MTV stale ide o nom, ale musel byt aj hrozne nestastny. Ja som nebola jeho fanusik,ale niektore pesnicky su fakt vyborne....

violoncielka
26. jún 2009

Moj tip pre dankine dievcatko je : lucia

elizka
26. jún 2009

moj Adrianka

riska
26. jún 2009

ahojte, piatooooooooooooooook 😀 tak by som to zakričala, až by to počula violka v italy 🙂

my davame vysvedčenia až v utorok, ale tie dva dni už budú malina... sice v pondelok ešte záverečná porada, ale to už nejako odsedí 😉
a jasné, že na vysvedčeni mame všetky 1 😀

smejka, gratulujem ku skúške a prázdninám 🙂 mna čaka posledná v stredu 😔

elizka, vdaka za link, určite ho "použijem" 😉

danka - dievčatko? juchuuuuuuuuuuuuuu 🙂 😉 😵 barborka, ninka, miška

kaki, violka, suzzika+2 😵 😵

janula.k
26. jún 2009

ahojtee 🙂 len som nakukla, ze sa tu tipuju mena dankinej babulky. Ja tipovat nebudem, lebo ja to vieeeem 😀 😝
suzi, som rada, ze v brusku je vsetko ok a jasne, ze navadi, ked bude babo o nieco mensie, aj ja som bola taky maly kostlivcek, hoci som sa narodila v termine, bola som nejaky tyzden v inkubatore, no a je pravda, ze som to asi doteraz nedohonila, ale nevadi, ja som pekna aj ked som stihla 😀 😀 😎
smejka, myslim na teba a vase dievcatko, verim, ze uz coskoro sa to vyriesi vo vas prospech 🙂
lenuska, jasne, ze ta tvoja vyrovnanost je darom od Boha, mozno si si zatial nevymodlila babatko, ale vymodlila si si milost pokoja, sily, trpezlivosti a pokory. Mozno niektore zeny by sa pod tarchou takej spravy zosypali, no tebe dal Boh silu zvladnut to. No nie je to krasne? Si mi velkym vzorom!

elizka
26. jún 2009

ahoj suzzi, sestra keď čakala Timejku, tak jej povedal lekár že je veľmi maličká a tri týždne pozadu ☹ teraz má 8 mesiacov a váži 10,5 kg 😀 😀 😀 ....všetko dobehla a už má aj nadbehnuté....hlavne, že ste obidve zdravé a v poriadku......poteš sa menšie dieťa-ľahší pôrod 😀 😀 😀

margarita
26. jún 2009

no ake super spravicky 😉 sa tesim 🙂 velmi

danka - dievcatka su super (ved aj chlapci, jasne 😎 ), len sa musim smiat popod fuzy (ktore nemam 😀 ) ze dalsia baba...aby ste vedeli, tak dankini surodenci vsetci zatial maju babu/dve baby 😀 verim, ze niekomu z vas sa uz raz aj chalan podari 😉
ja viem len tolko, ze Lucia to tiez nebude 😉 a tipovat momentalne nevladzem, ale zeby Xenia? 😀 😀

skorki pekne sa vydovolenkuj a pis si dennik, nech vieme, ako bolo 😉

smejka - gratulujem, ja som ti fakt verila 😉

vcielka, janulka, riska, elizka, kaki...cafteeeee takto kolektivne 😉

margarita
26. jún 2009

este suzzike - fotodokumentaciu nemame ☹ lebo to mala na starosti Kristinka, ona si nas fotila vsetky stale ocami, a nestihli sme to dat vyvolat...snad aspon na tu grilparty uz niekomu napadne vziat fotak 😀 asi to dam fakt Kiki na starost, ona je z nasej rodiny najzodpovednejsia 🙂

lenkove
26. jún 2009

ahojte

ja blahozelam Suzike k jej malickej - lebo sa mi zda, ze take drobne to bude dievcatko 🙂 moja kolegynka mala babo 46cm a 2800 a nikto z toho vedu nerobil, tak nech sa lekari upokoja! 🙂

Elizka
zacinam nad tym Tadeasom uvazovat.. zacinas dnes? skusim aj ja.. budem sa aj za teba, ok? 🙂

a cakam o hlade na muza v jeho praci, kym sa vymota zo sustruhu chceme ist do mesta na koncert a on si (v sustruhu ) strasne umazal tricko, pojdem s prasiatkom
a co sa nas tyka, tak v pondelok (buduci) mame poslednu pripravu (hadam) a stale dumam ake si upravit poziadavky, ci si nedat aj surodenecku dvojicu.. teta nam povedala ze s nasimi poziadavkami (kazde dieta bez trvaleho postihu) ma pre nas dieta dost skoro ale my s nim ratame az o rok - tak vyslo myslite,ze im to mozem povedat? 😀

lenkove
26. jún 2009

a este moj skromny tip : Janka alebo Ninka 🙂 ale nech nam Danuska napise, ci sme sa trafili,inak to nie je sranda 😀

inak, prvy den deviatnika domodleny.. a muz stale sustruzi 😀

marione74
26. jún 2009

danka, jeej dievca 😀 supis. Ja mam pocit ze cakam chlapca, neviem preco, skratka na 3D utz vyzera ako chalan a ma maly pevny zadok, tak asi preto 🙂

skorki............. krasnu dovo, uzi si, budes na tu chybat
riska.... tesim sa s tebou, ze uz budes mat konecne svaty pokoj 😎
kaki, margi, riska, kiki..... som rada, ze stretavka bola super, este raz sorry ze som nemohla prist, uz teraz sa tesim na dalsi termin 😉 mozem zorganizovat ja nieco 😉
lenkove .......aj ja sa tesim, ze mas taky vnutorny pokoj, chvala Panovi, ze dava ludom pokoj do srdc, ked sa na nas plni Jeho vola 😉
suzzi..... ty uz iba 5 tyzdnov, neboj sa, vsetko dobre dopadne, ved na Teba silno myslime
violka a ty ako budes travit prazdniny?
smejka, myslime na Vas zvlast silno, aj na vase dievcatko 🙂

bettynka222
26. jún 2009

smejka budem na teba mysliet aj sa za teba modlit. uz by sa to koncne mohlo nikeam pohnut...

margarita
26. jún 2009

leni, tak super, ze to moze byt aj skor nie? a surodenci - to je mile, mohli by sa spolu zahrat a budes mat vybavene 😀 len roboty budes mat dvojnasobne 😉

ja som tiez tipla suzzike opat babu - ale mozem sa mylit
🙂

marione, som zvedava, co cakas Ty, btw ja som do 20tt tiez mala pocit, ze cakam chlapca 😀 a este ani potom som neverila, ze doktor to dobre videl, az kym som na 3D na vlastne oci nevidela neprehliadnutelne dievcatko 😵 nechcem Ti brat iluzie 😎 ale maly pevny zadocek maju v tom tt vsetky deticky 😉

kaki - speci pre Teba od mojho margaritiaka - som mu tu prave dala citat, ako si ho pozitivne opisala...a je dojaty, normalne mame trochu slanu klavesnicu...on je totiz taky skromny a nenapadny, a pri tejto verejnej pochvale sa cervenaaaaa 😉

marione74
26. jún 2009

margi, no ved ja sa potesim aj dievcatku, vzdy som chcela dievcatko, len pod tlakom podoby z 3 D som si privykla na myslienku ze to bude chlapec 🙂 Ale mozno by som uz aj bola rada keby to bol chlapcek, ale rada by som keby po nom prislo aj dievcatko 😀

lucetta
26. jún 2009

ahojky 🙂 len tak nakukam kto tu je a chcem vam vsetkym popriat pekny vikend a velmi pozehnane dni, myslim na vas vsetky pa

shidielko
26. jún 2009

Ahojte snažilôčky,jeden článoček na zamyslenie 😕

Postoj Cirkvi k asistovanej reprodukcii a ochrana života
Predchádzajúce riadky nás informovali, že v priebehu zákroku dochádza k stratám príliš veľkého počtu embryí, ktoré sa stávajú prebytočnými a sú zmrazené alebo použité pre výskum. Treba si tu uvedomiť, že ide o novú formu potratu, ku ktorej dochádza nie pre odmietanie dieťaťa, ale v dôsledku snahy mať dieťa za každú cenu. Niekedy moralisti argumentujú princípom dvojitého efektu. Avšak pri IVF je negatívny účinok (nadbytočná tvorba embryí, ich strata a zneužitie pre pokusy) prostriedkom k dosiahnutiu pozitívneho účinku. Okrem toho sa pozitívny účinok dosahuje pomerne málokedy. Niektorí autori tvrdia, že novej splodenej bytosti nemôžeme priznať ľudskú dôstojnosť, lebo nemá žiadne vedomie a chýba jej i mozog. Alebo iní hovoria o preembryu (6-14 týždňov po oplodnení), ktorému je priznaná len neúplná hodnota.
Avšak všetky poznatky modernej genetiky i biológie svedčia, že ľudské embryo je už od počatia ľudskou bytosťou. Od rodičov dedí novú genetickú výbavu a je obdarené individualitou. Ľudské embryo je teda bytosť, v ktorej je prítomný princíp jeho ďalšieho rozvoja, rovnako ako vo všetkých živých bytostiach. Inštrukcia Donum vitae hovorí: „Dar života, ktorý Boh Stvoriteľ a Otec zveril človeku, ho vyzýva na to, aby si uvedomil jeho neoceniteľnú hodnotu a prijal zaň zodpovednosť. Tento základný princíp sa musí stať stredobodom úvahy, aby sme mohli objasniť a rozriešiť morálne problémy, ktoré súvisia s umelými zásahmi do začínajúceho sa života a do procesov plodenia.“ „Treba rešpektovať každú ľudskú bytosť ako takú a nemožno ju redukovať na obyčajný a jednoduchý nástroj pre výhody iných.“ Aj pápež Ján Pavol II. v encyklike Evangelium vitae hovorí, že život je „posvätnou skutočnosťou, ktorá je nám zverená, aby sme ju chránili so zmyslom pre zodpovednosť a priviedli ju k dokonalosti lásky a k darovaniu seba samých Bohu a bratom.“
Vo veci umelého oplodnenia sú Cirkev a katolícka morálka zamerané na dôstojnosť človeka, stvoreného na obraz Boží a obhajujú jeho Bohom dané práva, hlavne práva byť splodeným v rodine a mať otca a láskavú matku, zodpovedných rodičov.
Realizácia snáh o umelé oplodnenie môže ohroziť jednotu rodiny. Túžba po dieťati privádza niektorých manželov požiadať o darovanie mužských alebo ženských zárodočných buniek, prípadne priamo o získanie embrya. Heterogenické oplodnenie privádza do manželskej intimity tretieho, prípadne štvrtého partnera. To ohrozuje základné manželské dobro, totiž jednotu manželov. I keď obaja partneri s heterogenickým oplodnením súhlasia, predsa len dar cudzej zárodočnej bunky so sebou prináša narušenie manželskej a rodičovskej jednoty. Katechizmus Katolíckej cirkvi k tejto téme hovorí: „Techniky, ktoré vylučujú spoločné rodičovstvo zásahom osoby, ktorá nepatrí k manželskej dvojici (darovanie spermy alebo vaječnej bunky, prepožičanie maternice) sú závažne nemorálne. Tieto techniky (heterológna inseminácia a heterológne umelé oplodnenie, t. j. od iného darcu) porušujú právo dieťaťa narodiť sa z otca a matky, ktorých pozná a ktorí sú medzi sebou spojení v manželstve. Zrádzajú „výlučné právo (manželov) stať sa otcom a matkou iba jeden prostredníctvom druhého“. V ďalšom bode Katechizmus pokračuje: „Ak sa tieto techniky (homológna inseminácia a umelé homológne oplodnenie) používajú vnútri manželského páru, sú možno menej škodlivé, ale ostávajú morálne neprijateľné. Oddeľujú totiž pohlavný úkon od úkonu plodenia. Akt, ktorý je základom existencie dieťaťa, už nie je aktom, ktorým sa dve osoby navzájom dávajú, ale aktom, ktorý zveruje život a identitu embrya moci lekárov a biológov a zavádza nadvládu techniky nad počiatkom a osudom ľudskej osoby. Takáto nadvláda je svojou povahou v rozpore s dôstojnosťou a rovnosťou, ktoré majú byť spoločné rodičom i deťom. Plodenie je z morálneho hľadiska pozbavené svojej vlastnej dokonalosti, keď nie je chcené ako ovocie manželského aktu, čiže osobitného úkonu spojenia manželov... Jedine rešpektovanie spojitosti medzi významami manželského úkonu a rešpektovanie jednoty ľudskej bytosti umožňujú také plodenie, ktoré je v zhode s dôstojnosťou ľudskej osoby.“ Jediným dôstojným miestom pre počatie novej ľudskej osoby je manželský akt a medicínsky akt si nesmie prisvojovať funkciu plodenia. „Lekár je v službách človeka a odovzdávania ľudského života: nemá poverenie disponovať nimi, ani o nich rozhodovať.“
Už v roku 1897 vyhlásila Svätá stolica umelé oplodnenie za neprístupné. V roku 1949 potvrdil Pius XII. v príhovore na kongrese katolíckych lekárov toto stanovisko. Zrejme odmietol akékoľvek oplodnenie mimo manželstva, kde spermie nepochádzajú od vlastného manžela ženy. V roku 1951 argumentoval Pius XII. v príhovore k pôrodným asistentkám ešte zreteľnejšie, že nesmie byť oddeľovaný biologický dej oplodnenia a personálna udalosť milostného aktu. Dieťa má byť plodom lásky. 22. februára 1987 vydala Kongregácia pre vieroučné otázky inštrukciu Donum vitae - Dar života o rešpektovaní začínajúceho sa ľudského života a o dôstojnosti plodenia. V nej reagovala najmä na umelé heterológne a umelé homológne oplodnenie in vitro a umelé oplodnenie prostredníctvom prenesenia spermií, o ktorých sme už hovorili vyššie. Táto inštrukcia podáva jasné stanovisko, keď hovorí: „Umelé heterológne oplodnenie je v rozpore s jednotou manželstva, dôstojnosťou manželov, s vlastným povolaním rodičov a právom dieťaťa, aby bolo počaté a prinesené na svet v manželstve a z manželstva.“ „... Je mravne neprijateľné oplodnenie ženy spermiami darcu, ktorý je inou osobou ako jej manžel a oplodnenie vajíčka spermiami manžela, pričom vajčíko nepochádza od jeho manželky.“ Ako je to však s umelým homológnym oplodnením in vitro? Zásadnú vec, ktorú treba zachovať pri homológnom oplodnení je manželský styk. Pretože „z morálneho hľadiska je plodenie pozbavené svojej vlastnej dokonalosti vtedy, keď nie je chcené ako výsledok manželského úkonu.“ Inštrukcia hovorí, že aj v prípade, že by sa poskytli všetky záruky na vylúčenie smrti ľudských embryí, pri homológnom IVF-ET dochádza k oddeleniu úkonov, ktoré sú zamerané na odovzdávanie ľudského života prostredníctvom manželského spojenia. „Cirkev je z morálneho hľadiska proti homológnemu oplodneniu in vitro. Táto technika je nedovolená sama osebe a protirečí dôstojnosti odovzdávania ľudského života a manželského spojenia, a to aj vtedy, keď sa urobí všetko, aby sa vylúčila smrť ľudského zárodku.“
Čo sa týka používania embryí ako objekty bádania, encyklika Donum vitae hovorí: „Ľudské zárodky, ktoré sa získali postupom in vitro umelým oplodnením v skúmavke, sú ľudské bytosti a nositelia práva: ich dôstojnosť a ich právo na život treba rešpektovať už od prvého okamihu ich existencie. Je nemorálne vyrábať ľudské zárodky s úmyslom, že sa budú zneužívať ako „biologický materiál“, ktorý je k dispozícii.“ „Aj zmrazovanie zárodkov, hoci jeho cieľom je zachovanie života zárodku - kryokonzervácia - je urážkou potrebného rešpektu voči ľudským bytostiam, pretože ich vystavuje závažnému nebezpečenstvu smrti alebo poškodeniu ich fyzickej integrity, alebo ich aspoň dočasne pozbavuje možnosti uchytenia sa a vývoja v matkinom lone, a uvádza ich do postavenia, ktoré dovoľuje ďalšie nedôstojné pokusy a manipulácie.“
Po všetkých týchto vyjadreniach o ochrane počatého života a o vyjadreniach proti umelému oplodneniu sa nám ponúka otázka: Povoľuje Katolícka cirkev nejaký druh asistovanej reprodukcie? Mohli by sme povedať, že inseminácia môže byť z hľadiska Katolíckej cirkvi dovolená, ak ide o odobratie spermií od muža a bezprostredné prenesenie do orgánov matky priamo pri pohlavnom stretnutí, i keď sa naruší intimita manželov. Inštrukcia Donum vitae sa k inseminácii vyjadruje nasledovne: „... v rámci manželstva je neprípustná, okrem prípadu, keď technický prostriedok nenahrádza manželský styk, ale uľahčuje ho a pomáha mu, aby dosiahol svoj prirodzený cieľ.“ Ďalšou možnosťou sú metódy, ktoré sa nedejú extrakorporálne (mimo tela). To platí zvlášť pre novú metódu GIFT (prenos gamét do vajcovodu). Pre ňu nebol vyslovený zákaz. Zrejme sa vychádza z toho, že táto metóda spadá pod pojem terapie a v zásade nevyvoláva mravnú pochybnosť. Avšak akúkoľvek inú techniku oplodnenia mimo tela matky Katolícka cirkev považuje za nedovolenú a nemorálnu.
Človek bude ďalej bádať a pýtať sa. Núdza mnohých manželov, ktorých spojenie zostalo neplodné a ktorí si prajú potomstvo, bude podnecovať stále nové úsilie o pomoc v tejto veci. Kongregácia pre náuku viery sa dokonca usiluje o podporu takýchto snáh, keď hovorí, že vedcov treba povzbudiť, aby pokračovali vo svojich výskumoch ako predísť príčinám neplodnosti a ako ju odstrániť, aby neplodné páry dospeli k plodeniu pri rešpektovaní dôstojnosti vlastnej i dôstojnosti nenarodeného plodu.

lenkove
27. jún 2009

shidielko, cela slohova praca 🙂 z ktorej stranky to je? inak, neda mi " Kongregácia pre náuku viery sa dokonca usiluje o podporu takýchto snáh, keď hovorí, že vedcov treba povzbudiť, aby pokračovali vo svojich výskumoch ako predísť príčinám neplodnosti a ako ju odstrániť, aby neplodné páry dospeli k plodeniu pri rešpektovaní dôstojnosti vlastnej i dôstojnosti nenarodeného plodu." ... uverim,ked sa cirkev zacne angazovat naozaj.. ja si cirkev nesmierne vazim,ale apel na vedcov v pripade, ze vela oveciek ide proti nauke cirkvi, lebo inak nedokazu, nepovazujem za dostatocne.. 😔

inak, vas pokojnik sa dnes rano povadil s muzom 😀 pricina a nasledok su tie iste : siel do roboty 😝 a ja dalsiu sobotu musim sama nakupovat,upratovat,zabavat sa..a cez tyzden sa ulieva 😠 som malicherna, ja viem, ale no a co 😀 😀

riska
27. jún 2009

ahojte 🙂
my sme boli včera s mm na posvadobnej party, tak som ešte trocha v utlme, ale čaká ma dnes veľa roboty, tak sa musim postupne preberať 😉

lenka, vobec nie si malicherná, ja by som bola tiež nahnevaná, keby mm išiel do roboty... ale čo s ním, ked práca šľachti? 😀 🙂

no a ešte k tomu siahodlhému príspevku - neviem, či ma vôbec zmysel to znova celé riešiť 😕 s niečím súhlasím úplne, ale k niečomu mám výhrady, a dokonca ma tam aj niečo pobavilo - veta, že Už v roku 1897 vyhlásila Svätá stolica umelé oplodnenie za neprístupné. - ved to bolo pomaly za Galilea 😀 😝

a pri tom čítaní mi napadlo také šťastno-smutné cca 2 ročné obdobie mojho manželstva, ked sme sa veeeelmi snažili o dieťatko, a teda sme styk mali každý 2-3 den... Ak si cirkev myslí, že len pri realizácii ivf sa oddeluje pohlavný úkon od aktu plodenia, tak sa, žial, velmi mýli 😔. Mali sme pocit, že práve v tomto období bola "jednota našej rodiny ohrozená."

chcem vam povedať, že si vážim každú jednu z vás, vážim si aj váš úsudok, slobodnú vôlu a svedomie a modlím sa za všetky snažilky - aj za tie "prirodzené" 🙂, aj za tie, ktoré čakajú na adopciu, aj za tie, ktoré sa rozhodli pre IUI alebo IVF... Nedovolila by som si spochybnovať akékoľvek rozhodnutie, ktoré ste urobili, alebo urobite. 🙂

no, dosť bolo vážnych tém, prajem vám krásny vikendík 😵

lenkove
27. jún 2009

ahoj riska
tak sme tu asi len my dve 😀 ja som tiez v utlme,dam si este asi jednu kavu 😎

inak, s tym co si napisala s tebou plne suhlasim.. ja cirkev chapem,ale fakt si stojim za svojim,ze ked je jedine co pre neplodne pary robi (okrem modlitieb a inych obiet) je "apel na vedcov" tak je to malo.. ja ani neviem ako si to predstavujem.. aby iniciovali a financiovali vyskum? 😀 😀 je vela cirkevnych nemocnic, projektov na zlepsenie zivota chudobnych, drogovo zavislych, bezdomovcov.. a neplodni maju cucat za pecou a prijimat svoj osud.. ja ho prijimam, ale zda sa mi, ze sa tu na niekoho zabuda.. a nechapem.. ale ja vela veci nechapem, ze ano.. 😅

danka24
27. jún 2009

ahojte tak ani jedna neuhadla meno nasho dievcatka tak pokracujte v tipovacke dalej.. este chvilku a potom vam poviem .. 😉 pekny vikendik

maria1610
27. jún 2009

Dani, ja si myslim, ze Dorotka = Bozi dar 🙂

shidielko
27. jún 2009

Ahojte snažilôčky 😵
ďakujem,za vaše reakcie na siahodlhý článok,a tiež sa prikláňam k vašim názorom,že z niečim súhlasím,a z niečim veľmy nie.Evanielická cirkev má k umelému oplodneniu celkom iný názor,a vyjadrenia.Ľudia majú byť šťastný,to Boh chce.Určite sa neteší ,ak sa niekto trápi a sužuje.Tak len toľko...držím palce všetkým 😉

shidielko
27. jún 2009
riska
27. jún 2009

dani, opováž nam to povedať, kým to neuhádneme 😀 martinka, paulínka, danka 😉