Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

bettynka222
18. aug 2009

jeeej ja som tam predtym napisala ze. lenkove napi svoj nazor na UO....ale ja osm chela napisat, ze lenkove oki, NAPISEM svoj nazor na UO...to osm ho mala napisat ja, nie ty 😀 a uz osm ho aj napisala...asi si nikto nevsimol, kedze to nic nevyprovokovalo 😀 (ale nieee, skor to bude tym, ze uz starnem a ten nazor bol veeeelmi jemny 😀 )

kaki
18. aug 2009

dobrý nápad margi 😉 Veď oni vedia že som šiši... tak ich to ani moc neprekvapí 😉

margarita
18. aug 2009

kaki, ale potom bacha, my s riskou mame na tento vyraz copyright, ok? 😉 takze nam budu musiet posielat tantiemy, ak ho zacnu pouzivat aj ini.
betty, ja som si Tvoj a aj ostatne nazory vsimla, a ten moj som tu uz prezentovala verejne niekolkokrat este pocas mojej PNky, ak sa nemylim, a kedze sa stale nezmenil len je cim dalej, tym zmatenejsi 😀 chudak nazor, tak aj preto ho nechcem opat prezentovat verejne. Aby som nahodou nepohorsila nejaku dobru krestansku dusu 😉

lenkove
18. aug 2009

kaki
stria je predsa prasklina pokozky, zvycajne na bruchu.. len neviem, ci sa potesia, ked im povies, ze urobim to pre vas ako prasklina pokozky zvycajne na bruchu...
hm, skus, nezistne ako hm, hm.. ako vlastna kmotra? kmotricka? kmotrulienka? (Plavciiiiik, krstna mat ta volaaaaaaaaaaaa)

Bety,
nic prevratne tvoj nazor, starnes 😀 😀

lenkove
18. aug 2009

tramtadadaaaaaa
aspon jedna dobra sprava. Nasla som ten test, co ma v nom Obama 130 IQ a ja za to platim kazdych 5 dni tri eura.. a bolo tam ine cislo ako to na ktore som pisala.. tak som opat napisala a viete co mi odpisali??? aaaaaaaaach, vasa ucast na nasej hre je zrusene, no to je smola, vas kredit prepadne . cune. s tym kreditom som si mohla iba ak tam .............. vytriet 🙄

bettynka222
18. aug 2009

leni vsimla som si 😀 (pre upresnenie, vsimla som si, ze som oproti minulemu tyzdnu zostarla 😀 😀 😀)

inak margi klobuk dole...do akej debaty si sa to zapojila 😀 som tam zo zvedavosti isla kuknut...ti tam za dva dni popisali 26 stran..dobreeeee. ale nic osm necitala, len som si na poslednych dvoch stranach pohladala tvoju foto, lebo som chcela vidiet tie reakcie co si o nich pisala. no zaujimave nazory tam boli prezentovane 😀 nabuduce si davaj pozor na to, s kym debatujes 😀

bettynka222
18. aug 2009

leni no prezident z teba nebude 😀

kaki
18. aug 2009

No dobre margi.... ja na tamtiemy nemám budget 😉 Tak budem radšej používať niečo ako: čo pre vás ako "prasklina pokozky, zvycajne na bruchu..." nespravím . Súhlasíte všetky? 😀

kaki
18. aug 2009

bettynka, je pravda že z lenkove nebude prezident, veď ona už prezidentka je 😉 😀

lenkove
18. aug 2009

Kaki
na to mam tantiemy ja. Vezmi tu kmotru, tu mas zadarmo 😎

kaki
18. aug 2009

vy ste teda nedoprajné. 😢 😀

lenkove
18. aug 2009

Kaki
cele my 😀 😀 😀

lenkove
18. aug 2009

inak,
co som nasla pri hladani roku 2007
krasnu zlatu stuzku s napisom "Belgische Pralinenmischung" slinky sa mi zbiehaju.. posudky na manzelovu dizertacku.. brozurku "po stopach svatcov v Regensburgu" aj s mapkou.. knizocku "order of mass" v styroch jazykoch... papiere z kreativneho pisania s Milou Haugovou.. okopirovanu knihu od Pavla Vilikovskeho s kapitolou Pohrobok, ktoru som precitala ako Facebook 😎 zosit s napisom Ulohy, zivotne dolezite, denne kontrolovat, zivotne dolezite!!! ktory som nevidela roky.. dobre su take hladacie dni 😉

kaki
18. aug 2009

Lenkove, predstav si, že tento Tvoj majetok o takých niekoľko rokov spráchnivie a Ty tu o tom na MK nájdeš zmienku 😉
ako sa potom budeš tešiť 😀

lenkove
18. aug 2009

Kaki
a dufam, ze sa nevystrasim (ako teraz) ze existuje zosit, kde sa pisu povinnosti 😀 😀 😀

margarita
18. aug 2009

listujem si mojho oblubeneho autora Maxa Kasparu, jeho autobiograficku knizku: Do vysky volim pad, 2008.
Je tu velmi vela dobrych pasazi a velmi hlbokych a aj vtipnych myslienok, nielen z jeho zivota ale aj o Cirkvi (ceskej a vobec), antikoncepcii a aj UO 😉
Momentalne ma zaujala tato pasaz, tak ju sem opajcnem 😉

Víra má různé podoby. Máš nějaké základní rozlišení?

Víra je přijatý dar, je prostorem, do kterého člověk svobodně vstupuje, prostorem, v němž se vytváří vztah, jenž člověka obohacuje o duchovní dimenzi jeho existence. Profesor Baumgartner rozlišuje z psychologického hlediska kritéria zdravé víry a patologické religiozity. Já nadto rozděluji víru z čistě praktických důvodů do dvou kategorií. Víru podle stavu - živou, mrtvou, v agónii, a podle vztahu - statickou a dynamickou.

Jaký je rozdíl mezi statickou a dynamickou vírou?

Dva lidé mohou žít v jednom bytě buď vedle sebe, nebo spolu. Žijí-li vedle sebe, oba věří, že jsou. Žijí-li spolu, věří si navzájem. Statická víra znamená, že věřím v Boží existenci, ale v mém životě se to nijak neprojevuje; dynamická víra s sebou nese proměnu možnosti v uskutečnění - pohyb.

Statická víra přichází málokdy do krize, protože si neklade otázky. Dynamická do krize přijít může, protože její součástí je kladení si otázek. Může být jednou slabší a jindy silnější, mohou v ní nastat i různé pochybnosti, protože ty patří k živé a pevné víře.

margarita
18. aug 2009

takze sa nebojte, pochybnosti a otazky su normalne...mna to nenormalne upokojilo 🙂 dobru noc 😔

lenkove
18. aug 2009

a moj oblubeny Halik = vira a pochybost jsou sestry 😎 Co je bez chveni neni pevne

Ja verim tomu, ze kazdy ma v srdci Panov planov a ze je pre kazdeho INY. Ved Pavol pise, ze co jedneho pohorsi, druhemu je na dobre 😉 😵 (parafraza...)

lenkove
18. aug 2009

a to nemam na mysli vylucne IVF, jasne? 😀

bettynka222
18. aug 2009

babyyyyyyyyyy ja uz neviem co mam robit. svokra mi sice po potrate prestala zakazovat mat deti...ale najnovsie sa im este aj stara do znamych a kamaratov. normalne kamaratkinej svokre povedala, ze jej vadi ze sa stretavame...a je to teraz dost blbe, lebo jej chalan robi pre svokra. ja uz som z toho vsetkeho unavena.

ozaj a poradite mi co robit, ked sa este stale hnevam na jendu osobu z nemocnice? normalne ma obcas z nicoho nic prepadne taka zlost... ☹

darla27
18. aug 2009

Dobry vecer koceny,co uz spíte ze je tu tak ticho?
Riska kde si? Cakam ta tu, uz som doma ! 🙂
Margi zaujímavé citáty. 😵 Mne sa strasne paci jeden vyrok co som pocula uz ani neviem kde:
Kto nepochybuje nemôže ani veriť.
Bettynka ze by bol vitamin B12 tak dolezity? Dnes som si ho pytala v lekarni a tam mi povedali ze sa z neho sialene pribera, no ani som ho nebrala. 😝
Za cele leto co do seba ladujem hormony rozneho druhu som pribrala 4 kila. 😠 😝 ☹

darla27
18. aug 2009

Jeej, nez ja dopisem prispevok tak tu nastalo ake rusno.. 😀 😉

bettynka222
18. aug 2009

darla ahooooooooj 😎
ano B12tka je dolzita. mam kamosku medicku a ta mi vsetko vysvetlila. a neboj, nepriberies. al epytaj si injekcie od obvodaka....len na priberanie to pichaju hrozne casto, ale to ty nemusis 🙂 ako sa inak mas? mne je trosku smutno ☹

darla27
18. aug 2009

Som zvedava ako dlho mi vydrzi fotka nez mi ju zase zmazu. 😒
Bettynka si tu dlho nebola sa mi zda.. co si porabala? 😕
Ja som tu celu kontroverznu temu precitala v nedelu celu, ale neprispela som radsej..
Preco si smutna?
A tvoj muz co hovori na to ze vam tak kafre svokra do zivota? 😅
Ja to nechcem pichat, neda sa to uzivat v tabletkach? Ja mam uplne fobiu z ihiel. Nepichám nic ked nemusim. 😀

bettynka222
18. aug 2009

darla ale ved to ti pichne sestricka. a stacilo by raz za tyzden. a msutna som kvoli tej svokre. my sme mali taky pekny vztah... to vsetko ta svagrina. no a co si mysli manzel? ten ich dobre pozna. a k nemu sa chovaju rovnako, takze to vidi rovnako. ale ja to samozrejme cele prezivam ovela tazsie. on j epredsa len zvyknuty. a najhorsie je, ze spolu byvame 😝 (nie to ze byvam s manzelom, lae so svokrou 😀)

pekna fotka 😀 😀 😀 a dlho som tu nebola, lebo svokra prisla z dovolenky, tak som chodila kade tade, len aby som sa vyhla domu 😔

darla27
18. aug 2009

A nemozte sa odstahovat? Budete mat pokoj a bez stresu pride babo urcite lahsie. 😉
A co sa nezda svagrinej? Ci len tak ste si nesadli ako ludia ?
Tusim sa nam zbytok VS zdekoval. 😅

riska
18. aug 2009

Ahojte, babulky, tak ma tu mate a už sa ma zasa nezbavite 😀
Najprv vam stručne opišem čo a ako – takže boli sme na tom babkinom pohrebe, aj sme si poplakali, no ale zasa mala ozaj krasny vek a verim, že je jej lepšie... potom sme s mm išli ešte pozrieť svokrovcov a zobrali sme aj moju maminu, trocha sme tam pookriali a užili sme si hlavne prírodu... a tak trochu neplanovane s nami do ba išla aj neter mm so synom, naším staršim krstniatkom... 🙂 boli tu 3 dni a poviem vam, ani sa mamičkám nečudujem, že nestihajú prispievať, bolo to naročné... ale aj krasne a ja sa už mooc teším, kedy budem aj ja mať take 😵
No a na MK som sa teda nedostala, takže teraz začínam dobiehať, idem všetkým poodpisovať, už som si vas aspon prečítala a teraz asi budem celu noc reagovať 😎

riska
18. aug 2009

No a viete, na čo musím zareagovať, jednoducho nemôžem inak, lebo tiež ma to od soboty dosť dusí... tiež som si sama sebe slúbila, že sa k UO už nebudem verejne vyjadrovať, ale toľko krásneho ste popísali a toľko múdrych myšlienok tu zaznelo, že nemôžem inak a chcem sa s vami tiež podeliť o svoj smútok... a prepáčte, ak to nebude mať hlavu ani pätu, ale od soboty mam v hlave toľko myšlienok, že mám pocit, že mi praskne 😖
Najprv musím úprimne napísať, že sa teším, že sme v našej téme zachovali dekorum (alebo ako to nazvať), každá sme sme vyjadrili svoj nazor a pocity a neprišlo k nejakým veľkým hádkam, ako v tej druhej téme, ktorú som prestala čitať po 2 stranách, lebo to nemalo zmysel 😔
Napriek tomu musim povedať, že sa mi nepáčilo, čo napísala shidielko – myslím to, že o tom nemame ani diskutovať, kedže sme VS... tak to som fakt nepochopila 😕 a chápem aj marione, že sa jej to veľmi dotklo a som smutná, že si od nás dáva pauzu a dokonca si zmenila aj pas a teraz ani nevieme, v ktorom je tt 😔

darla27
18. aug 2009

Ajoj Riska, konecne som sa dockala. 🙂
Ideme ponocovat? MM uz zalahol,lebo on chudak musi zajtra do prace. 😀

riska
18. aug 2009

Takže k samotnému listu – priznam sa, že som ho nepočula ani nečítala celý, na to sa ešte len chystám, lebo my sme boli na omši v DK iba v takej kaplnke, tam bolo všetko nejaké skrátené a z PL prečítal iba najdôležitejšiu časť – samozrejme o UO.
Z toho, čo som počula, som mala pocit, že ten list napísal niekto pred 10 rokmi a teraz ho vybral zo šuplíka, oprášil ho a prečítal... tie argumenty o manipuláciami s embrijkami sú síce pravdivé, ale dnes to už takto predsa nefunguje, ale to ste už viaceré -najmä tie, ktoré ste UO podstúpili opísali, tak to nejdem znova opakovať...
Ale v podstate som čakala presne tieto argumenty, takže to ma vôbec neprekvapilo... čo ma úplne dorazilo, bola tá veta s adopciou... nemáte dieťa? Adoptujte si! Koniec!!!! ☹
Kde bola veta o tom, že je to kríž, ktorý si musíme poniesť? Kde bolo povzbudenie, aby sme hladali útechu v Bohu či P. Márii? Kde nás nabádali k tomu, aby sme neprestávali veriť a odovzdali sa Božej vôli? Prečo nás nevyzývali k modlitbe, aby sme sa dokázali s tým nejako popasovať????
Ste neplodní? Opovážte sa ísť na UO, lebo dieťa sa má zrodiť v láske! Adoptujte si!
Bola som zhrozená, bola som nešťastná 😔 , bolo mi smutno... 😔