Veriace snažilky II. Pridajte sa
tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔
Stručné zhrnutie
- Skupiny veriacich snažiliek kombinujú duchovnú podporu a modlitbu s praktickými radami o medicínskych vyšetreniach a možnostiach liečby neplodnosti, vrátane andrológie, imunológie, IUI a umelého oplodnenia (UO/IVF).
- Bežné medicínske postupy spomínané v diskusii zahŕňajú spermiogram, HSG, imunologické testy (protilátky proti spermiám), hormonálny profil, kyretáž a monitorovanie hladín HCG, a doplnkové liečby ako Tamoxifen, heparín či vitamíny (E, selén, Koenzim Q10, Maca, CEM M).
- Referované kliniky a pracoviská v diskusii sú Gyn Fiv (GF), Helios, Iscare a nemocnice v Prahe a na Slovensku; aundyrologické konzultácie a andrológovia sú odporúčaným krokom pri abnormálnom spermiograme.
Najčastejšie otázky
Q: Aké základné vyšetrenia by mala absolvovať žena pri opakovaných potrat och alebo neúspešnom snažení?
A: Základné vyšetrenia zahŕňajú HSG (röntgenová hysterosalpingografia), hormonálny profil, ultrazvuk na zistenie cýst, imunologické testy vrátane protilátok proti spermiám a monitorovanie HCG; v diskusii sa spomínali aj odborné imunologické pracoviská a posielanie imuno vyšetrení do Prahy.
Q: Kedy treba riešiť problém na strane muža a čo zahŕňa andrologické vyšetrenie?
A: Andrologické vyšetrenie zahŕňa spermiogram (počty a pohyblivosť spermií, morfológiu), testy protilátok proti spermiám a vyšetrenie andrológom; v diskusii bol príklad spermiogramu so 2,6 mil. pohyblivých spermií/ml a patológiou 98 %, a odporúčalo sa zobrať manžela k andrológovi (napr. menovaný andrológ Lepieš vo fakultnej nemocnici).
Q: Aké liečby pre mužskú neplodnosť diskutovali ženy v téme?
A: Spomínané možnosti zahŕňali Tamoxifen, doplnky ako vitamín E, selén (Selezin), Koenzim Q10, Maca a produkt CEM M pre mužov, a odporúčanie konzultovať andrológa a prípadne andrologickú liečbu pred pokračovaním v asistovanej reprodukcii.
Q: Kedy je potrebné sledovať HCG po kyretáži a čo znamenajú stúpajúce HCG hodnoty?
A: Po kyretáži sa odporúča sériové odbery HCG na diagnostiku zvyškového tkaniva alebo mimomaternicového tehotenstva; v diskusii uviedli prípady, kde HCG klesalo postupne, a prípady, kde HCG po zákroku zostalo alebo stúpalo, čo vyvolalo podozrenie na mimomaternicové tehotenstvo.
Q: Aké možnosti asistovanej reprodukcie boli v diskusii spomenuté?
A: V diskusii sa spomínali IUI (intrauterinná inseminácia), UO/IVF (umelé oplodnenie) a použitie darcu spermií ako možnosť; niektoré diskutujúce vyjadrili odmietavý postoj k UO, iné ho brali ako alternatívu pri nevyriešiteľných príčinách.
Q: Čo sa v diskusii spomínalo pri diagnostike trombofílie a MTHFR u žien s opakovanými potratmi?
A: Trombofília a mutácia MTHFR boli uvedené ako príčiny opakovaných potratov, spomínalo sa vyšetrenie na trombofíliu a liečba zahŕňajúca riedenie krvi (napríklad heparín) podľa odporúčaní špecialistu.
Závery z diskusie
Zhoda
- Modlitba, vzájomná podpora a kontakt s komunitou sú pre mnohé ženy v snažení o dieťa podporným zdrojom.
- Pri neplodnosti alebo opakovaných stratách je konsenzus, že treba absolvovať medicínske vyšetrenia: spermiogram, HSG, hormonálne a imunologické testy.
- Pri abnormálnych výsledkoch spermiogramu alebo imunologických odchýlkach odborné vyšetrenie u andrológa a imunológia sú odporúčané kroky.
Sporné názory
- Niektorí tvrdia, že utrpenie dieťaťa nemusí byť trestom za hriechy rodičov, iní tvrdia, že hriechy a rodové záťaže otvárajú priestor zlému pôsobeniu a odporúčajú modlitbu za uzdravenie rodových koreňov.
- Niektoré ženy odmietajú UO/IVF z etických alebo osobných dôvodov, iné považujú UO/IVF za reálnu alternatívu, ak prirodzené metódy zlyhajú.
Otvorené otázky
- Ako často vedie imunologická liečba k prirodzenému otehotneniu namiesto okamžitého prechodu na umelé oplodnenie?
- Kedy presne prejsť od konzervatívnej liečby (doplnky, Tamoxifen) k asistovanej reprodukcii pri závažnom spermiograme?
- Koľko dní a akou frekvenciou treba monitorovať HCG po kyretáži, aby sa spoľahlivo vylúčilo mimomaternicové tehotenstvo?
Spomenuté značky a firmy
Gyn Fiv, Helios, Iscare, Fakultná nemocnica, Kramáre, Ružinov, Lacné knihy, SME, Slovo medzi nami, Hotel Partizán Uhrovec, Penzión Bojnice
Spomenuté produkty a metódy
Tamoxifen, Maca, Koenzim Q10, CEM M, vitamín E, selén (Selezin), spermiogram, HSG, imunologické vyšetrenia (protilátky proti spermiám), kyretáž, monitoring HCG, IUI, UO/IVF, heparín, MTHFR, trombofília, Oligoasthenoteratozoospermia, Oligo(gravis)-astheno-terato-azoospermia, modlitba za oslobodenie rodostromu/uzdravenie rodových koreňov
Miesta a osoby
Bratislava, Košice, Martin, Žilina, Praha, Bojnice, Uhrovec, Kramáre, Ružinov, andrológ Lepieš, biskup Rábek, Elias Vella
No ahojte,
Ako je tu dneska tichucko. Dufam, ze ste prizili peknu nedelu.
Riska, ides uz zajtra do prace? Moja sestra ano, dnes uz lamentovala, ako rychlo tie prazdniny presli. Ale snad to este tento tyzden bude v pohode, ked je to bez ziakov. 😉
Ja som dnes hlavne citala. Mam teraz v rukach krasny zivotopis Marie Terezie. A som z neho uplne uzasnuta. Aka to bola silna zena. Pani, ked pri spravovani krajiny, vedeni vojen...atd...priviedla na svet 16 deti. Pri kapitole, v ktorej jej zomrel manzel, som musela prestat. BOlo to tam tak dojemne napisane, ze mi az prislo naozaj luto. Vraj to bolo jedno z mala panovnickych manzelstiev, ktore bolo plne lasky. A pritom vraj bola velmi silno veriaca.
Takze som na e-aukciach hned vydrazila dalsiu knihu o nej a jej synoch. A dufam, ze sa pojdeme s mm pozriet buduci tyzden do Schonbrunnu. Uz koncim s touto slohovou pracou. 😉 Idem to docitat a prajem Vam este krasny vecer.
Ahojte dievcatka
Margi ja som vzdy vravela ze pohyb a pobyt na cerstvom vzduchu je najlepsim liekom na vsetky dusevne boliestky.
Aj ked ja osobne si neviem predstavit margi s nejakymi "muchami" 😀
Riska takze riadme sa podla tvojho motta 😵 ...ale tak to ma byt...akurat som si dnes pozerala film o Noe a tam na konci povedal Boh Noea jeho synom...milujte sa a mnozte sa... len tak ma napadlo, ze keby mali take problemy ako my tak asi naozaj ludstvo vyhynie 😀 😉
Baby vcera sme poobede vysli s mm na taku akoze turu sem do blizkych dolomitov a bolo uzasne...sice trosku zacalo prsat, ale bol nadherny vzduch, nie vela turistov a vecer sme isli v tejto oblasti na omsu.Krasne poobedie (a dokonca neplanovane) a dnes sme boli pri mori. Tak som si pomyslela, ze mam ja veru za co Bohu dakovat, ved okrem deti mam vsetko....a dnes mi mm povedal, ze prezivame nadherne obdobie nasho zivota.... 😵 😵 😵 Boze dakujem Ti za vsetko
Skorki....tak toto som o MT nevedela, ja som ju vzdy vnimala len ako vladcu. Ako sa vola ta kniha?
ahojte... už sa zbiehame, čo? 😀
skorki, ano, už zajtra nastupujem a tiež celý den lamentujem 😀 ale máš pravdu, tento týžden bude snad voľnejší 😉
violka, super, teším sa s vami 🙂 ty vždy tak krasne opíšeš to taliansko, že mna doma vždy myka tam isť 😎
ozaj, dnes na omši, ked sa čítalo o tom, ako ma byť žena podriadena mužovi a poslúchať ho, tak mm len spokojne hmkal a pokyvkával hlavou... a ja som ho kopala pod stoličkou 😀 😀
ahojte
no ja som tiez stipala muza do stehna 😀 lebo potom je, muzi milujte svoje manzelkyyy 😀 😀 😀
baby, vy ste to o Marii Terezii nevedeli?? A Gricsku carodejnicu ste necitali??? 😀 😀 😀
a najslavnejsia scena nasich davnych dejin, ked uhorski slachtici prisahaju vernost Habsburgovi, teda krasnej Marii Terezii (uuuplne bezbrannej samozrejme 😀 😀 😀 😀 😀 ) s malym naslednikom na rukach, vas doteraz tiez nechala chladnymi?? 😀 😀 😀 je to taka krasna ukazka zenskej prefikanosti 😵 😵
ja som citala aj listy co si s F. Lotrinskym pisali.. a boli ozaj plne lasky.. 😔
a idem sa venovat manzelovi... pozerame telku..
a este nam na historii povedali, ze M. Terezia vsetky svoje deti pocala pocas krvacania.. je to jasne, dlhe spinenie, zle hormony, uz nastastie neviem ktore 😀 .. isto mala aj PMS 😉
ahojte 🙂
violka tvoje riadky mi pohladili dusu 😵 ...dakujem
riska a vsetky ucky(aj moja svokra 😉 ) prajem krasny zaciatok pracovneho roka 🙂
skorki lenka margaritka a vsetky pozdravujem 🙂
my sme po mega navstevach...a bolo nam i s mm nejak spatne na zaludku cely den 😝
Ked hovorite o tom dnesnom citani - mne prislo tiez v kostole smiesne, lebo citanie cital taky asi dvojmetrovy chalanisko a vetu -"Zeny, podriadujte sa svojim muzom" tak to az tak zvolal a nechal za tym riadne dlhu pauzu. 😀
Lenka, tak teda take detaily, ze MT pocala pocas krvacania, sa v knihe nepisu. Wow, to ma normalne zaraza, ake detaily a intimnosti sa uchovaju. 😉
ahojte dievcata, jedna otazka, ma tu niektora z vas skusenosti s Fertic.v BA? vdaka vrela.
Milujem všetko, čo mi Boh dáva. [sv.terezka]waw, tak to je sila.k tomu by som sa raz rada dopracovat 😵
baby rychlo pozerajte foto...podarili sa mi konecne vlozit....len take ...vseobecne z tohtorocnej dovolenky... Aby ste nas aspon trosku spoznali.Aj tak nas admini zmazu
vcielka - kraaaasne foto, sme s mm radi, ze sme vas opat mohli vidiet, aspon takto na fotkach 😉
riska - kedyze nam to ide ten vlak do Talianska? 😎 keby sa Ti zajtra v robote nepacilo, vies? tak spolu zdrhneme...
lenkove - mas solidny prehlad o MT, respekt 😎 😎 😎 ja si teda zo statnic pamatam vselico, ale kedy MT pocala svoje deti, na to sa ma pani historici nastastie nepytali 😀 asi ze chlapom je to dost jedno
dnesne citanie pobavilo aj mna, najma ta pasaz, ze Muz ma milovat manzelku ako Kristus svoju Cirkev 😀 pri tej Cirkvi mm sice zneistel, ale verim, ze ma aj tak lubi 🙂
azalka, skorki, smejka - ahoooojte
😉
violkaaaa, parada 😵 taku usmievavu som si ťa predstavovala 🙂 krasne fotky... margi ty chod kúpiť lístky na vlak a ja sa už v robote na niečo vyhovorim 😀
azalka, ja mam skusenosti s FC
ahojteeeee 🙂
jeeej maria terezia pocala pocas menstruacie 16 krat za sebou? tak to to potom vyjde aj mne 😀 akorki a necuduj sa, ze su zachovane informacie o tom kedy panovnicka pocala....co si necitala a nepozerala historicke fillmy 😕 ved sluzobnictvo malo prehlad o vsetkom a viedl si aj o tom dennniky 😀 tak vedeli, ze sisi tri dni odolavala franzovi jozefovi a ze mlady ludovit nevedel dva roky pomilovat antoinettu 😀
Ahoj Betty, ano o Ludovitovi som vedela - vraj to mu dal potom Jozef /syn MT a brat Antoinety/ pomaly prikazom, aby sa dal operovat a odstranit ten problem. 😀 sa mi paci, aku diskusiu mame. /xi, xi, xi/
Inak dobre rano. Ja by som si dnes znova narjadsej dala po prstoch. Testovala som...Pane Boze, kolkokrat som si slubila, ze nebudem uz testovat. A opat som podlahla...A opat nic. No tom som si vymyslela dobry zaciatok tyzdna, co? 😒 😠 😖
Babulky, nech sa Vam pondelkovy start vydari 😉
Ahojte kocky, Riska ja idem az zajtra 🙂 este som sa naposledy dobre vyspala 🙂
pekyn den a zaciatok tyzdna vsetkym, ako sa tu mate, co nove? Ja idem v piatok s mm k tej p. Kopacovej. Baby co ste tam boli, ako sa citite cez tu kuru?
Violončielka - super fotky 😵 Máte tam krásne.
A na vás všetky myslím a pozdravujem Vás. 😉
ahojte .. tak konecne aj ucitelky idu pracovat 😀 ved bolo na case 😝
vcielka jeej fotecky su krasnucke..aka si kocka 😵 😵
skoriki urcite zly test si mala .. kup si konecne normalny test.. 😉 co ukazuje // 😉
my sme mali vcera po dlhom case navstevu .. bolo super nikde sme nemuseli ist ale k nam prisla do nasej novej obyvacky navsteva . s dvoma detmi.. a ked odchadzali tak Samko zahlasil..3 rocny .. cau Danka a diky 😀 a to sa somnou ani nechcel rozlucit 😀
prajem vam vsetkym krasny dnik a pozdravuje vas Janulka aj s babatkom 😵
ahojte babule 🙂
carm ja sa citim dobre...ale s kurou som este nezacala 😀
skorki z toho si nic nerob. ja ked sme sa prvy mesiac pokusali o babo, tak som si odlozila test a vykukala som tu drhu ciarku. no bol to moj prvy pokus a niekde som citala, ze sa tam babam mihol nejkay tien a po hodke 😀
Ahojte babulky...tak som chcela aby ste ma aspon trosku spoznali aj z foto...ked uz nemozem prist na stretko svami ☹ .
Skorki netestovat!!!!! Ja som si sice na SK kupila do zasoby 10 mama testov (ale to len preto, ze tu tt stoja jeden 8-10 euro) ,ale si ich nechavam,keby nahodou sa stal nejaky zazrak a mne neprisla ms 😉
Riska pekny zaciatok, mas v rukach buducnost SK 😵 ..
Mne mala prist na navstevu kamoska s malym synom,ale nakoniec to zrusila (neciti sa na 6 hodinovu cestu s nim). Skoda, myslela som, ze sa s nou zveziem cestou naspat. Chcela som zajst za pani bylinkarkou...takto si kupim nejaky cajik tu v Italy. Asi sa stanem zavislackou na yerba mate.. 😵 Som sa zoznamila s jednou babenkou z Argentiny a ona cely den cuckala mate z takeho dreveneho hrnceka...Poznate to? je to super osviezenie v lete a dodava to telu obrovske mnozstvo prospesnych latok.....Tak sa idem tym dopovat,ale hrnek este nemam ☹
pekny den
cafte, ak vas to zaujima, tak trochu aplikovanej filozofie na pondelkove rano 😉
som vam zabudla napisat moj ranajsi zazitok 😀 sme sa s mm lucili a dali sme si krizik na cielko a on samozrejme aj klarke a ja jemu automaticky tiez aj na cielko aj na brucho .. tak na mna zazrel ci mi tak nahodou nepreskocilo 😀 😀 ja som si to vobec neuvedomila 😀 😀 😀
pekny den vam prajem
Danuska, to tie hormony 😀
inak ako sa ma Janula.k? brusko poslucha?
Emily od druziciek ma uz ma poslikov,tak nezabudajte 😉 😵

aj ja sa pripájam 😵
ideme piť kávičku, ešte nejaký koláčik by to chcelo, ale budem si v tom teple ešte byt vyhrievať? 😀 a potom do kostola a žehliť 😖