Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

janula.k
12. sep 2009

Ahojte 🙂 Ja len chcem zazelat vsetkym veriacim Mariam, Majkam, Maruškam vsetko najlepsie k meninkam 😵 A hlavne nasej Matke Marii 🙂 😵
a pekny vikend vsetkym 😉 😵

muska30
12. sep 2009

Ahojte,
pripajam sa ku gratulaciam vsetkym Mariam, takze vsetko najlepsie a hlavne vela zdravia 🙂

Lenka, vitaj medzi nami 🙂

muska30
12. sep 2009

smejka, malemu prajem vela zdravia a Tebe vela trpezlivosti 🙂

janula.k
12. sep 2009

Tak este raz sa hlasim a prosim o aspon kratku modlitbu za mojho dedka, ktory dnes v noci prekonal infarkt. Teraz som sa to dozvedela a som z toho dost mimo, pretoze dedko mi je velmi velmi blizky. Dufam, ze sa z toho dostane 😔

margarita
12. sep 2009

Mariam vsetko naj naj naj,
len sa hlasim, ze zijem, uzivam si dovolenku z materskej dovolenky 😉
a myslim na vas, aj citam, len akosi moc neprispejem, ked nemam cim.
Vsetky vas zdraviiiiim 🙂

maria1610
13. sep 2009

Dakujem za priania 🙂

smejka
autor
13. sep 2009

dneska je tichucko 😉
tak do toho ticha trosku zamyslenia 🙂

Meditácia
Peter dostal neobyčajné poznanie a hneď ho odvážne vyslovil. "Ty si Mesiáš!" povedal Ježišovi. V Matúšovom evanjeliu (Mt 16, 13 - 19) nazval Ježiš Šimona "blahoslaveným", pretože sa otvoril pre nadprirodzené zjavenie. Ale Ježiš nedovolil Petrovi, aby zaspal na vavrínoch. Hneď na to začal vysvetľovať a opisovať, čo to znamená byť Božím pomazaným: utrpenie a smrť pre Ježiša a tých, čo ho nasledujú.

Petrova reakcia je prudká a pochopiteľná: zdesenie. Ježiš ho následne pokarhá za to, že uvažuje ako ľudia a nedáva prednosť Božiemu spôsobu myslenia. Peter však postupne začína vidieť veci z Božej perspektívy a všetko sa zmení.

Po tejto udalosti Ježiš vyzýva Petra, aby sa stal vodcom. Ale Peter si musí uvedomiť, že vodcovstvo neznamená, že bude povýšený nad ostatnými, ale že za nich položí život (Mk 10, 42 - 45). Nemôže sa stať vodcom a spoliehať sa iba na vlastné sily a múdrosť. Všetko musí položiť ku Kristovým nohám a pr ijať dar, ktorý mu ponúka Boh: nové srdce, novú myseľ a nový spôsob života.

Jedným zo spôsobov, ako zaprieť seba a vziať svoj kríž, je vzdať sa prirodzeného, ale hriešneho spôsobu myslenia a prosiť Boha, aby nám pomohol vidieť veci tak, ako ich vidí on. Typickým príkladom tu môže byť utrpenie a smrť, ktoré nemusia byť vždy zlé; omnoho horšie sú hriechy a pády, ktoré sú následkom neposlušnosti Božej vôli.

Čo by si ešte mal zmeniť v svojom zmýšľaní? Možno úsudok, že kariéra a istota sú tie najdôležitejšie veci alebo že starostlivosť o domácnosť a deti či dodržiavanie cirkevných prikázaní nie sú až také dôležité. Možno podľa zdravého rozumu, ale nesprávne si myslíme, že nemôžeme milovať iných, pokým nemilujeme seba, že najprv sú moje potreby, potom potreby rodiny a až potom sú na zozname chudobní, alebo že materiálne potreby sú dôležitejšie ako duchovné.

V dnešnej modlitbe venuj chvíľku času prosbe, aby ti Boh ukázal jednu oblasť, v ktorej by si mal zmeniť zmýšľanie, aby si tak vytvoril viac priestoru pre jeho lásku a jeho zmýšľanie.

Otče, otváram sa bohatstvu tvojej múdrosti. Chcem vidieť všetko a každého tak, ako ich vidíš ty.

Izaiáš 50, 4 - 9b; Žalm 116, 1 - 6. 8 - 9; Jakubov list 2, 14 - 18

muska30
14. sep 2009

Ahojte, no cez vikend tu bolo pusto 😒

Maly uz isiel do skoly, niektore skoly, ale dali riaditelske volno. Nas sa to netykalo ☹ V skole zacinaju preberat pismeno O, zatial len tlacene, pisane budu neskor. Pisu len ciarky a vlnovky, ale este to nie je dokonale 😉

Dnes je pondelok, tak vecer na Vas budem mysliet 🙂

Dovolenkujuce nech si poriadne oddychnu 🙂

violoncielka
14. sep 2009

Dobre ranko, po krasnom vikende tu mame uprsany pondelok, ale idem aspon pozehlit....
V sobotu sa mm nadchol a kupil v decathlone stan 😀 (bol v akcii) takze sme vecer stravil v stane (v obyvacke). Je to taky stan ktory sa posklada za 2 sekundy- naozaj je to pravda, ale zabudli tam napisat kolko casu clovek stravi pri poskladani 😀 😀 😀 , mm je sikovny, trvalo mu to iba polhodinku 😉 . Takze na buduce leto sa ide stanovat..jupiiiiii

Mariam dodatocne vsetko najlepsie 😲 .
Muska takze skola sa uz naplno rozbehla tu v Italy niektore skoly zacinaju dnes skolsky rok a niektore az na buduci tyzden...takze aj tu sa to pomaly rozbieha

Margi a si soferovala?
Lenkovie tak som rada, ze si sa konecne ozvala...som na vas myslela.....ako ste nakoniec vyriesili cestu naspat?

Na Sk je zajtra sviatok?

margarita
14. sep 2009

vy to ale baby flakate, ledva som nas nasla na uuuuplnom konci druhej strany 😎

ano, vcielka, aj som soferovala - ale nie celu cestu, len asi od TT do Banoviec, tam sa nam zapol zivy alarm 😀 a tak som si musela presadnut. Inak zistujem s potesenim, ake tu mate (v Tvojom rodnom meste) lacne a vyborne zakusky...ta cukraren pri gymnaziu je moja smrt 😉 vzdy ked idem okolo, nieco ma tam neprekonatelne taha 😀 aj vcera cestou z kostola sme sa tam s mm stavili na zakusok. Ja sa smejem, ze co stoji BA jeden, za to tu kupim aj 6 😎 takze asi pridem z dovolenky vykrmena zakuskami...

no lenkove by mohla nam aj viac napisat o tom, ako bolo na dovolenke a na akom somarikovi to sli naspat 😵

veru, zajtra je u nas sviatok statny, a teda aj cirkevny, hoci ma prekvapilo, ze to nie je prikazany sviatok, lebo som zila v omyle, ze je. Ale vraj nie.

muska - a to nepreberaju nejako rychlu tu ABC? v polke septembra su uz na "O" ? a co budu robit v juni? analyzovat Hviezdoslavovu lyriku? 😀 ako tie dnesne deticky pretazuju, no hruoza 🙂

muska30
14. sep 2009

violka, margi ahojte 🙂

v skole deti zacali s A, potom M a teraz O, co je dalej ani neviem, musim pozriet slabikar 😀

margi, na zakusky som aj ja, urobila si mi chut, mozno nieco upeciem, pripadne pojdem kupit 😀

seka
14. sep 2009

čaute, baby....
tak keďže mám aj ja prváčku, tak ako čítam muska, sú na tom rovnako, naše už tiež prebrali A, M a O a teraz ide S. ale naše deti necivčia, nijaké krivičky a oblúčiky, aspoň ja o tom neviem, lebo domov si nič také nenosí. neviem, či cvičia v škole, lebo nejaké zošity majú aj tam, a nenosia ich domov!

ako ste víkendovali? ja stále čakám na mrchu a stále nič! ale môj čas, je ešte stále v norme....takže veľmi sa ešte neteším.

pekný deň vám všetkým....

muska30
14. sep 2009

toto som si precitala http://nataliablahova.blog.sme.sk/c/203273/Soci...
je to smutne 😢

seka
14. sep 2009

muska-nevedela som,že Natália má takúto stránku. ale poznám ju osobne, boli sme spolu na pobyte pre náhradné rodiny......
malý je dnes v škole? naša je doma, mali ísť na výlet a nechcela, tak je doma s babkou...
ako ste sa naučili básničku na M? mraučí mača.......naša skoláčka nie a nie si to zapamätať, stále sa jej plietlo mraučí, miauká mača a mačka, ale včera večer sme to zvládli a taká bola hrdá....

carmenuska
14. sep 2009

Ahojte, tak tu bolo cez vikend riadne mrtvo a ja zeto budem citat zas pol dna....No mamicky mate to tazke s prvakmi (ale aj my ucky 🙂 ) a tie pismenka sa ucia preto tak poprehadzovane, aby sa hned mohli ucit citat aj jednoduche slova z nich. Ja ma´m konecne tento rok druhakov, tri roky po sebe som mala prvakov a uz som si pripadala ako 6 rocna 😝
Tak ste ma naladili na sladku notu, ze idem nieco upiect, aspon budem mat n azajtra pre navstevu 🙂

lenkove
14. sep 2009

ahojte
tak som opat tu 🙂
tentokrat po navrate zo sk domov..
zdravim vas 🙂
a aktualne umysly a novinky mi nik v IP neposlal, a to je dnes pondelok... 😎 😠

lenkove
14. sep 2009

a babule
chcem vas pekne poprosit, aby ste si dnes spomenuli na mojho brata Martina a jeho manzelku Janku.. maju velmi vazne problemy a su na tom psychicky velmi, velmi zle.. tak prosim 😔 😔

margarita
14. sep 2009

jaaaaj, to len ja som taka naivna, ze som si myslela, ze abeceda ide po rade 😀 😝 no, aspon vidno ze som uz davno mala tych 6 rokov. Vdaka za mamicky skolakov a carm, ze ste mi to ujasnili.

leni, spomenieme, neboj. Novinky nejake prevratne ani neviem (tiez mi nikto neprezradil 😎 ), a umysly su stale rovnake a este sa utorky modlime deviatnik k Sv.Marte. Tot asi vsetko, na viac sa nepamatam 😀

lenkove
14. sep 2009

no tak napis viac o tom deviatniku, kde co, za co, preco a tak 🙂
a nove Kikine pokroky? ber do uvahy, ze som na nete nebola tri tyzdne! ked nebudete pisat, co sa tu dialo, nepridem dalsie tri 😀

idem spat, som na smrt unavena.. alebo volat domov alebo ja neviem 😔 este k tomu vsetkemu, brachova mala doniesla zo skolky mrle a ma ich aj svagrina, tak sa aj smejeme ze na pos.... aj zachod spadne 😎

margarita
14. sep 2009

leni, kazdy utorok pri zapalenej sviecke sa modlime toto:
Ó, svätá Marta, Ty zázračná, utiekam sa k Tebe o pomoc a celkom sa spolieham na Teba, že mi pomôžeš v mojich potrebách a budeš mi nápomocná v mojich skúškach. Z vďaky Ti sľubujem, že budem túto modlitbu všade rozširovať. Pokorne, úpenlivo prosím, potešuj ma v mojich starostiach a ťažkostiach!
Pre veľkú radosť, ktorá napinila Tvoje srdce, keď si vo svojom dome v Betánii poskytla prístrešie Spasiteľovi sveta, vrúcne Ťa prosím, prihováraj sa za mňa a za moju rodinu, aby sme si uchovali svojho Boha vo svojich srdciach a tak si zaslúžili dosiahnuť liečivý prostriedok na našu potrebu, predovetkým pri tejto starosti, ktorá ma teraz ťaží ..............
Vrúcne Ťa prosím, pomocnica v každej tiesni, premôž tie ťažkosti tak, ako si premohla draka, kým neležal pri Tvojich nohách!

0tče náš...Zdravas....Sláva a 9x Svätá Marta, pros za nás!

no a janulka bude mat chlapceka, a indzes zistili nedavno, ze vlastne caka dvojvajecne dvojicky...ine zazraky som nepostrehla
😉

margarita
14. sep 2009

a este k tym Kikinym pokrokom : uz jedava lyzickou mrkvu, zemiak, cuketu a brokolicu...atd., chysta sa pomaly naucit lozit a plut sa uz naucila...najradsej v kombinacii s tymi vyssie uvedenymi potravinami 😉
Len ta mala nasobilka jej stale nejde do hlavy 🙂

lenkove
14. sep 2009

Margi
pri sviecke ? 😕 no teda, hadam nejaku mam 🙂

Janulku som si vysmirovala 😀

dakujem...

ja mam jeden zazrak... bola som 17 dni iba s mojim mm a on iba so mnou a este si nelezieme na nervy 😀 😀 ale je to makacka 😀 😀

margarita
14. sep 2009

kto pri sviecke, kto pri zazatom notebooku 😉 ked si este tu modlitbu stale nevytlacil ani neodpisal 😔
podla mna sa mozes aj pri aute, ved aj to ma sviecky, neee? 😀

no gratulujem...potom daj know-how, ako to vydrzat 17 dni...ja niekedy nevydrzim ani tyzden 😎

riska
14. sep 2009

ahojte 🙂
margi, to preto sa tie deti učia takto písmenka, aby vedeli prečítať modrý koník, chapeš 🙂 čo sa za mladi naučíš.... 😵 😵 tak kiki už papa také mnamošky? počúvaj, však jej daj z tých koláčov a na beton nebude pluť, len sa oblizovať 😀

lenka - myslime, neboj 🙂

ostatne babule pozdravujem 🙂

lenkove
14. sep 2009

Riska
ahoj 🙂 a novinky nejake s tebou, ha? september je uz tu a ziadne novinky? 😅 stalo sa nieco? myslim na vas... 🤐

riska
14. sep 2009

lenka, zatial nič, ved september je ešte len v polke 😀 😀
a ty niečo nove?

lenkove
14. sep 2009

mozno hej, ale nepoviem, co som horsia ako vy? 😀 😀

rybka13
14. sep 2009

margi, si mi urobila, poriadnu chut na tie zakusky, mam nejake v mraznicke, tusim si idem zo dva rozmrazit... 😀
jeej, chcela by som vidiet kiki plut, hlavne mrkvicku 😉 Mate biele steny v kuchyni? 😎

Violka, prosim povedz mi, ako mozu ludia v nasom veku stanovat? mate nejake speci karimatky, alebo spacaky?
Ja som zistila, ze som brutus neprisposobiva, jak stara babka, ak viac ako jednu noc spim mimo svojej postele, som dolamana (a to staci byt u svokrovcov) ani stanovacku mi netreba...
Raz sme stanovali v Taliansku v campe (Rosolina al Mare) tri noci a mala som takmer pokazenu dovolenku.. ja neviem asi fakt starnem 😠

rybka13
14. sep 2009

Lenka, ahoj, dam hned teraz modlitbu za Tvojho brata a manzelku.. to si ti co potratili babulko? 😔
A myslim aj na janulkinho dedka a smejkinu babku...
A tesim sa, ze Matusko sa uz dostava do puberty 🙂

rybka13
14. sep 2009

smejka, ja ked som robila au-pair tak syn domacich bol ako z divych vajec do styri a pol roka a potom sa z neho stal takmer vzorny syncek 🙂 niektori chlapci maju asi taky prelom, ked ich prejde to obdobie vzdoru ci ako sa tomu hovori... 🙂
Verim, uz to bude pomaly stale lepsie a lepsie aj u Vas 😉