Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

darla27
16. sep 2009

Lenkove vy oslavujete tretie vyrocie svatby? No mas pravdu, ja som to tiez nepochopila. 😀
Tak teda gratulujem, krasne ho oslavte.

Ahoj hviezdickamaria, vitaj medzi nami. Je mi velmi luto co si prezila, musi to byt velmi tazke, sama som potratila ale hned zo zaciatku a je to uz davno skoro by som povedala ze uz som to ako-tak prekonala, ale nezabudnem nikdy.
Je tazke prijat Boziu volu, ale v poslednom case si myslim ze Boh netresta, len skusa nasu vernost v tazkych zivotnych skuskach.
Je ale smutne ked sa clovek dozvie, ze to tak byt nemuselo a pochybil lekar. 😢
Drzim palce, ak chces pridaj sa k nam, kazdy utorok sa modlime k sv.Marte za splnenie nasich priani. 😉
Povodny cas je o 22,00 ale ako kto stiha. Ja ho ale teda dodrzujem. 😀

hviezdickamaria
16. sep 2009

och dakujem za vase povzbudenia a je naozaj hrozne, co musime vsetky prezivat...
janula.k ty si 3x potratila a este dokonca aj raz dvojcata??? ved to su 4 deti 😢 😢 😢 tak verim a budem sa modlit za teba a za to babatko, ktore cakas, aby sa to ocakavanie naplnilo 😉

ta stranka tak dobre padne... Boh urcite netresta, ale nas iba skusa a nikdy nam "nenalozi" viac ako by sme zvladli, takze z toho vyplyva, ze to musim zvladnut, ved mam este manzela, ktory ma z celeho srdca miluje 😅 kniha Job je presne o tom, o krizoch... bola som raz na duch. cviceniach a temou bola kniha Job tak si ju skuste niekedy precitat... asi si ju precitam znovu aj ja...

tak este raz dakujem za podporu a drzim palce aj vam...

riska
16. sep 2009

lenka, ja som to pochopila, ale zabudla som zagratulovať 😀 😀

hviezdička, vitaj medzi nami, aj ked si sa prišla podeliť s takou bolestnou skúsenosťou 😔 musi to byť strašne ťažké, prist o 2 deti a v polke tehu 😔
no a s tými trombofiliami je to hrozné, mne ju zistili tiež a hoci som mala výsledky dobre, hematologička mi už teraz preventivne napisala fraxiparine 0,3 raz denne... sa čudujem, že si si ho pichala len 3 krat do týždna 😕
ale nevzdavaj sa, je vela trombošiek, ktoré prišli o bábenka, aj v neskoršom tt, a sú šťastne maminky, aj tu medzi nami 😉 a mas pravdu, Božim planom nerozumieme, ostava nam len Mu dôverovať 😉 určite budeme na teba myslieť v modlitbách

riska
16. sep 2009

lenka, a prečo ti zmazali album? 😕

margarita
16. sep 2009

ahojte vsetky,
zvlast vitam medzi nami hviezdickumariu ... som Ta uz citala v Trombofilkach, no tazky osud mas, len co je pravda ☹ obdivujem, ze to beries tak "v pohode" ked je to take cerstve...ja by som asi tak mesiac len plakala a plakala (ako sa poznam).
Kniha Job je moja najoblubenejsia kniha zo Stareho zakona, tiez jej robim reklamu, kade chodim 😀

rybka, s tymi kocikmi to je horsie ako auto vyberat, ze?

lenke gratulujem k vyrociu svadby a tesim sa, ze som si stihla foto pozriet este kym ho zmazali 😉

janulka - bacha bacha, nohy hore a relaxuj pekne, hej?

smejka, darla, riska, carm - vas takto hromadne zdraviiiiim
mate nieco nove? okrem Matuskovej skolky? 😉 😎

azalka22
16. sep 2009

hviezdicka, uff, tvoj pribeh.. az ma zamrazilo. 😔

lenkove - este na margo toho chlapceka - vysledky na celi trvaju tak 2tyzdne max 1 mesiac[podla toho, ako maju otvoreny set], takze cakat 3mesiace mi evokuje stratu lab.materialu...

a co ja? dievcata, poznate daky kvalitny a rychly recept na chripku? nejako ma to zmohlo, dnes lezim cely den v posteli, aj mysliet je unavujuce 😒

smejka
autor
16. sep 2009

ahojte 🙂
janulka tesim sa ze ste s chlapcekom ok 🙂
hviezdicka vitaj.....si silna a mas nadej 😔 ...ja verim ze coskoro sa budete tesit 🙂
azalka vylezat 🤐 ....ak mas hlieny tak sumive ACC..ak nadchu tak tablety Clarinase
darla menili sme preto ze ten rok tu u nas na dedine neviedol k ziadnej pozitivnej zmene....do kolektivu sa zaclenil....no nespal a nepapal..riaditelka chcela potvrdenie aby mala podklad preco iba takto bez stravy a spania tam chodi....ked sme doniesli papier od psychologicky tak sa nalakali a povedali ze oni su "obycajna" skolka.....ja si myslim ze problem bol niekde inde no to uz nechcem rozoberat...takze sme rozumeli medzi riadkami ze treba zmenu....a tak bude chodit do cirkevnej ms v meste...ved ako inak ked mamina patri do klubu VS 😀
verime ze to bude lepsie a hlavne sa tam stratia vsetky predsudky voci adodietatu 😔

darla27
16. sep 2009

Ahojte babule
No Smeji to nechapem co mala riaditelka voci tomu ze dieta nespi? Ved to je normalne a da sa urcite dohodnut aby chodilo dieta pred spankom domov. To su fakt divne sposoby..
To je neuveritelne ze v dnesnej dobe su taketo predsudky.. no nemam slov. ☹
Myslim ze ste to nakoniec dobre vyriesili, v meste su predsa len trochu pokrokovejsie nazory aj ked ich postoj sa mi nezda ani ako nazor ale stupidny postoj. 🤐
Myslim ze aj "obycajna skolka" by mala ist podla rovnakeho principu ako ostatne statne skolky. Drzim palceky.

Azalka, vylezat, vela pit a hlavne nechodit do prace. 😀 Ja osobne sa v praci prechladnuta vzdy dorazim.
Margi nove nemame nic co ti poviem, len obkladame a obkladame a cakame na zazrak. 🙂

skorki
16. sep 2009

Dievcata ahojte,

Tolko je tu novych sprav, ani neviem, na co skor reagovat...
Tak len jednou vetou - myslim na Vas vsetky a tesim sa z Vasich radosti a mrzia ma Vase starosti 😔 !
Hviezdicka - vitaj! Je super citat Tvoje riadky - s akou pokorou to vsetko prijimas... 😔

Pa a pekny vecer. 😉

smejka
autor
16. sep 2009

darla ahoj 🙂
darla ved my sme ten rok co chodil k nam do skolky chodili po neho este pred obedom....no nebolo to riesenie fungovat takto dalsi rok 😒 ...videla som ze nie je nejaka snaha aby ho tam pomalicky nechavali na cely den tak sme to vyriesili zmenou....uvidime co prinesie zmena...ja si myslim ze skolky na dedine su tak trosku zaskatulkovane....niekedy je lepsie ked o rodicoch a detoch ucitelky nevedia prilis 🤐 ....myslim tie dedinske klepy 😝

bettynka222
16. sep 2009

leni fotecky som este nestihla pozriet, ale urcite to napravim. inak ta pani vo vrbovom by jej mohla dodat trosku odvahy a nadeje. len sa musi trosku spoamatat, lebo tie hormony su strasne potvory a v case nerovnovahy predlzuju a prehlbuju nase najhorsie pocity, predstavy atd... ☹

rybka neboj, to nebude tovj problem ako tej babulky z temy co si si citala. inak u nej to tiez vyzera na tormbofilne mutacii...a aj u viacerych bab, co tam pisali, pretoze to su presne priznaky trombofilie 😝 ale ty si urcite v poriadku a nicoho sa bat nemusis 😉

carmenuska neboj, vy to zvladnete...hlupych ludi si nebudete vsimat zo zaciatku a ked si vezmu priklad od tych mudrejsich, tak uz bude vsetko ok 😵 a popri tom budete mat aj vlastne 😵 😵 😵 moja ja neviem kolky som dc a ani to nechcem vediet 😀 inak ten zakaz pochadzal od dr. z BA a mala pravdu, lebo este nie om ok...preto mi doki nasadil tu liecbu a ked to zabralo na prvykrat, tak nas do toho hned ja nahnal. ale ja sa este nepovazujem za snaizlku, takze to nerieism 😉

ahoj hviezdicka, je mi velmi luto co si si musela prezit. je nas tu viac, co prislo kvoli trombofilii o babatka, ajked v skorsom stadiu tehotenstva. neboj sa, pan doktor ma pravdu,z e o rok budes mat zdrave babatko. teraz si zu daju na vsetko pozor 😵

smejuska, margi, riska ahooooooooooj

bettynka222
16. sep 2009

smejka to su épripady v tej skolke.... 😒 ☹

jeeeej darla ahooooooooooooj a zdravim aj azalku a skorki a elizku a vsetky 😉

darla27
16. sep 2009

Ahoj Betty, no co patles sa aj ty? 😀 Ako sa mas?
Kontrolna otazka: mas prist k bylinkarke aj na "kontrolu" alebo az ked budes tehu?
Ja som zrusila vsetky lieky /okrem listovky/ a ani nemeriam, teda aspon sa drzim
ale pokusa ma to aspon zistit ci uz som po ovu. 😀 😀 😀

Smejus moj nazor v IP

bettynka222
16. sep 2009

darla no mam s acelkom fajn, len odkedy mi nasadili ten clostil mam stale zvysene teploty...horuce celo a taaaak. aj som si ju zo zaciatku meriavala, lebo v letaku bolo napisane, ze s ama sledovat teplota...no ale uz kaslem na to. nevsimaj si ovu, lebo sa na to moc sustredis. ale mavas ju, ze? a prednison uz neberies? vysadila si ho naraz, alebo posutpne?

smejka
autor
16. sep 2009

darla myslis IP c 2? 😉...taka mi nedosla 😕
bettynka ahoj 🙂 ....tesi ma ze si optimisticky naladena 🙂
lenka este takto dodatocne...krasne oslavenie vyrocia 😉 ...i ked na sklonku dna 🤐

lenkove
16. sep 2009

ahojte dievcence,
mm je uz v posteli, mali sme romantiku pri Dunaji a zatial nam nieco prasklo v kupelni a hroooozne tam smrdi 😀 teda 🙄 😀
este som chcela napisat Hviezdicke, ze mi je luto to vsetko... a nech ju Pan za jej vieru a lasku k nemu odmeni tym najkrajsim darom 😵 😵 aj moja svagrina prisla o niekolko deticiek, vzdy to 20 tt a aj ked to priamo nezazivam ja, vidim aka je to bolest 😖 ona ma inu diagnozu a aby som ta povzbudila aj jednu Princeznicku, co bude mat o par dni 4 roky, chodi na tanecnu, a bud bude modelka alebo spevacka alebo baletka. este nevie 😀 😀

Smejka
ach jaj.. dufam,ze sa matuskovi bude pacit v novej skolke.. toto je fakt pristup 😠

vsetky ostatne caute 🙂

a neviem preco prave mne zmazali album, ked je na nete viac dovolenkovych.. priznam sa najviac ma mrzi ten ticker, mala som ho na meranie casu od dorucenia rozhodnutia o zaradeni do poradovniku a teraz ho neviem opat spravit 😀

bettynka222
16. sep 2009

smejusik ahooooooooooj. no ale nie osm moc pozitivne naladena. lebo som si cital novsie prispevky z tej smutnej temy...a som z toho dost mimo. uz zase sa bojim ci to bude ok len s vitaminmi ked znovu otehotniem. a svagrina vybera mena pre dieta...tak som trosku smutna, ze ja nemozem pre tie nase ☹

darla27
16. sep 2009

Betty prednison mam v supliku, neberiem ho, proste som to vysadila. Ked som uz raz otehotnela bez neho tak ak mam prirodzene otehotniet , tak otehotniem aj bez neho. Za 27 meracich cyklov ci kolko ich bolo som ani raz nemala anovulak, aspon podla teplot, takze to vyzera ze po tejto stranke by som mala byt v poriadku.
Inak mne clostil teplotu nezvysoval. Ale pozor, rastu z neho pluca a brucho. 😝
Ja by som to uz nenasadila ani pod hrozbou nasilia. 😀

hviezdickamaria
16. sep 2009

ahoj bettynka. mozem vediet co sa stalo tebe? bo sa mi tu nechce hladat, ale videla som v niektorych prispevkoch, ktore som zachytila, ze si na tom tiez bola velmi zle. takze co sa stalo tebe? ty si tiez prisla o deticky ze? alebo len o jedno?

bettynka222
16. sep 2009

pluca?????? ahaaa, ty myslis asi prsia, ze? 😀 😀 😀 som sa zlakla, ze sa mi ź toho budu zvacsovat vnutorne organy.
no al eco mam robit, ked po tom divnom dvojpotrate nemam ovu? to mi doki predsa nasadil. a ty preco nejdes k dokimu, nech ti skontorluje ovu, hmmm?

smejka
autor
16. sep 2009

bettynka no teda 😔 ....a ako ta povzbudit?...no snad medzi nami pookrejes 😉
lenka jeej....telepatia 🙂

lenkove
16. sep 2009

Smejka tak veru 😀 dufam, ze sa inak mate dobre...

Janula.k jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej,tesiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim sa z dobrych sprav! o chlapcekovi aj o tebe a o dedkovi 🙂 velmi 🙂 cmuk a dobru noc!

darla27
16. sep 2009

😀 No ano, pluca myslim prsia, pardooon, budem sa krotit v mojej hantyrke aby ste mi rozumeli. 🙂
Nebudem tento rok uz nic vysetrovat, doki mi pred letom povedal ze ma tam nechce cez prazdniny vidiet, no co myslite? Bola som tam ale 2-3 krat len cez prazdniny. A to hovorim len o beznom gynekologovi.
Mm uz si mysli ze som uchylna na gynekologov. 😀 😀 😀
Takze do konca roka ziadne vysetrovanie.

bettynka222
16. sep 2009

hveizdicka o dve, ale nie tak neskoro ako ty 😔 hviezdicka a ktoru mutaicu ti zistili?

smejusik tusim mi uz nie je smutno...to bolo tak podvecer, teraz uz je vecerč a tuism mi je clekom fajn. a inak mam uplne horuce celo...a tpelota 36,8...je ot normalne? lebo v pribalovom letkau ku clostilu bolo, ze s ama sledovat tpelota, lebo moze dojst k zlyhaniu vajecnikov 😕 😕 😕

darla ale ved leto je uz za nami a zistit ovu sonom...to nie je az tak ybrutus. a ej to lepsie ako neustale meranie bazalnej teploty (j s anstastie v tych grafoch nevyznam, tak sa ani do merania radsej nepustam), lebo sa mozes stat meracou zavislackou 😀 😀 😀 😀 😀 😀

hviezdickamaria
16. sep 2009

bettynka ja mam myslim heterozygotnu formu nejakeho faktoru trinast abo daco take... mne v nemocnici zobrali tehotensky preukaz a nechali si ho na dokumentaciu... a mala som tam vsetky vysledky z hematologie... takze neviem ci existuje nieco take... ci som to dobre povedala...

a neboj sa, ja verim ze sa z toho vsetkeho raz dostanes a vsetky sa raz budeme tesit z nasich krasnych deti 😅 prajem dobru noc vsetkym, futbal sa skoncil, tak ideme s manzelom spat 😅

bettynka222
16. sep 2009

dobre si to napisala, faktorov je tuism 15. mne ho nevysetrovlai, lebo tu s ato nerobi, vraj iba v KE a v martine a poprade a taaaak. no a asi aj v presove. no ja dufam, ze vsetko bude uz len v poriadku. dobru noc 😵

muska30
17. sep 2009

dobre rano, dievcata 🙂 u nas je uprsane 😒

ja sa ku Vasim nocnym dialogom nemozem pridat, lebo najprv uspavam malu, potom syna a este aj manzela 😀 takze som rada, ak si aspon trochu precitam, co pisete a zalahnem 😔 , ale myslim na Vas a pripajam sa aj v modlitbach 🙂

hviezdickamaria, mas smutny pribeh aj ostatne dievcata, co ste prisli o babenko 😢 a niektore aj viackrat 😢 nech Vam da nas Pan silu zvladnut to a pozehna Vam zdrave mimi 🙂

prajem pekny den 🙂

muska30
17. sep 2009

smejka,
s tymi predsudkami to je vsade medzi ludmi 😖 a rozdiely medz detmi robia ucitelky vsade, tiez som sa s tym v skolke stretla 😒 a pritom vsetky deti su zlate, hrave a vymyslaju 😉

violoncielka
17. sep 2009

Dobre ranko
vitam hviezdicku....u nas ti bude dobre, fakt niekedy mi strasne dobre padne vyrozpravat sa, postazovat sa zasmiat sa....Ideme v tom istom vlaku, niekto je sice v prvej triede a cestuje iba 20km, (ja som v tej tretej hihihi a mam za sebou uz poriadne vela km a dufam, ze uz len par pred sebou), ale dovezie nas vsetky do cielovej stanice...neboj 😵
Leni pekne foto, este vcera som stihla pozriet...som ta aspon trosku spoznala. Ako to, ze ta adminy vymazali? mne stale nechavaju tie moje foto, aj ked ja som si uz tie viditelne vymazala.

Toto nasledujuce radsej preskocte, je to taka moja schiza:
Neviem co mam pisat, som trosku v depkach, kedze momentalne mam v septembri len 3 koncerty (takze vacsinu casu som doma) a dnes sa mi ani nechcelo vstat som si vravela, ze ma to nebavi byt cele dni sama, keby som mala aspon dietatko a mala sa o koho starat...Ale tiez som si uvedomila, ze je to blbost...dieta mi Boh nepozehna len preto aby som mala napln prace 😒 . Ked mavam koncerty od nevidim do nevidim, tak aspon nemam cas byt smutna...to mi vyhovuje...
Stale si hovorim, ze by som tento cas mala vyuzit na modlitbu, trosku sebazaprenia, dusevneho aj fyzickeho odpocinku (ved ma cakaju tazke veci)...ale ja vacsinu casu travim za PC...uz som na seba nastvana ☹ . Sa iba stazujem a do kelu ako to , ze sa neviem pozviechat...Je to lenivost a vyhovorky. Ale teraz ked som si takto nakydala, vypinam PC a idem vytazit z pritomnosti..
Zaujimave, ked mam vela prace tak strasne vela toho stiham... takto maximalne upracem byt, dam nejake tony a hotovo

Koniec vylevov...uz sa citim lepsie a znovu sa vo mne ozyva ten clovek, ktori tuzi zit a tesit sa 😵 Pekny den

lenkove
17. sep 2009

dobre ranko sa praje,

Violka, skoda ze si sa vypla... 😝 lebo take podobne pocity mavam aj ja.. Hovorim si, keby som mala dieta.. Ale Pan mi mozno just preto nepozehna dieta, lebo chce pozehnat mna.. Lebo najprv musim niekam dorast a vidim, ze na to nemam.. Mna neuveritelne stve, ze nie som schopna dokoncit studium.. Ze sa mocem na jednom mieste.. a hovorim si, ze ked sa mi to nepodari, tak to bude so mnou velmi zle.. Jasne, ze mozem robit nieco ine, nic sa nedeje, ale ja som tomu obetovala tolko nesmierne vela casu.. a keby som mala dietatko, tak sa na to isto vykaslem.. naozaj.. nedavno som si uvedomila, ze okrem nasich blizkych a vztahov s nimi ma jedinu cenu to, co clovek dokaze..
takze sa odpajam aj ja a idem po nejakej praci :-P

a fotkami netusim preco som im udrela do oci 😔 ale nevadi.. 😀