Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

lenkove
25. sep 2009

Kaki
a naco cakaaaaaaaaaaaaas? 😕

janula.k
25. sep 2009

zlatička moje 😵 ahojte. Dostala som avizo od Lenočky, ze tu spominate tehulky. Dakujem, ze na nas myslite.
Ja som prave zacala 7.mesiac a mam trosku obavy, preto vas tu prosim, venujte nam tehulkam, chvilku v modlitbach, velmi to potrebujeme.
Mam trosku problem so zadkom..asi mam hemoroidy alebo co, bolia ma z toho krize, niekedy az tak, ze sa nemozem postavit. Inak sa snazim co najviac lezat a velmi sa bojim najblizsej kontroly, kvoli tomu mojmu krcku.
Inak sa vyzivam v kopkani nasho synceka, aj ked sem tam su to uz riadne kopance 🙂 A nemame este absolutne nic kupene, ani vybrane a vo vsetkom mam chaos a som nerozhodna atd 🙂 A meno tiez este nemame 😅

a idem si vas trosku precitat, nech som v obraze. Inak sa mi dnes snivalo, ze som dostala sms od Skorki, rozmyslala som, ze kto to je (akoze v tom sne ) ale uz si nepamatam o com pisala. 😕

janula.k
25. sep 2009

skorki caka laparka??? 😕 kedy, dnes? ona sa mi v tom sne tou sms snazila povedat, nech na nu myslim 😨 😕
Skorkiiiii myslim na teba, velmi velmi. 😵

janula.k
25. sep 2009

rybka 😉 pri tehulkach a babatkach si zabudla na indzes, ktora ma termin 19.12 🙂 a ja som straaaasne zvedava koho nosis v brusku ty 😅 dufam, ze chlapa, aby nebol ten moj sam, pri Dankinej Klarke a Indzesinyh dvojickach 🙂

janula.k
25. sep 2009

elizka, litanie k Duchu Sv. patria medzi moje oblubene litanie (nie ze by som mala aj neoblubene). Pred rokmi som sa ich v tazkom obdobi modlila a myslim, ze by som sa mala k nim opat vratit.
A bola tu debata o potrebe modlitby za nasich manzelov. Som za...velmi by som si priala, aby nase deti aj on viedol k viere...ale to by najskor sam musel zacat chodit do kostola... 😔 chce to asi vela vela obety a modlitieb.

lenkove
25. sep 2009

ahojte
aj ja myslim na Skorki a ostatne 🙂
Elizka, my sme sa tu jeden cas modlili aj ruzenec k Sv.DUchu a myslim,ze to malo na nas pozitivne ucinky 🙂

idem sa trosku pokorculovat a prejst.. boli ma hlava, je mi smutno bez mm a bojim sa ako dojdu 😕 ze su prave v zapche 😎 pomodlite sa za neho, prosim, aby dobre dosli.. dakujem vam..

a vsetkym pekny piatok!

majkap
25. sep 2009

Mile veriace snazilky.
Objavila som VAs nahodou, a musim sa priznat, uz par tyzdnov Vas tu spiclujem.Chcem Vam povedat, ze Vam vsetkym silno púresilno drzim palce a MYSLIM NA VAS V MODLITBACH. Viem, co je to trapit sa pre babo. My sme cakali dlhych 5 rokov. Absolvovali sme vsetky dostupne vysetrenia, ktore sa na Slovesnku daju absolvovat, vratanie navstev Car-u. Skusili sme vsetko, zazili mnozstvo sklamani.... slz..... a strat. Prisli sme o dve babatka..... Velmi som sa hnevala na Pana, ako to, ze prave nam to urobil, nam, ktori sme si planovali velku rodinu a boli by sme prijali aj sedem deti....... Janulka, poznam aj to, ze muz do kostola nechce. Moj sa hneval po svojom a tomu tam hore to nemohol odpustit. A potom, zrazu , ked lekari diagnostikovali prioblem u oboch, manzelovi odpiorucali adopciu /on sa s tym nemohol vyrovnat vobec,..../ ked mne diagnostikovali problemy s donosenim baba /pocas tehotenstva som si pichla 😉 cca600-krat do bruska, neskor do ruky/, prisiel den, ked na teste //, aj ked sme sa netesili. Nie z toho, ze by sme mali byt rodicmi, ale z toho, ze // = kyret. Znie to asi hlupo, ale naozaj ten strach prehlusil radost. Prosili sme Boha, nech nam toto babo necha.... a nechal,. Nas poklad ma takmer 15 mesiacov, je to ten najuzasnejsi tvor, kaeho si viete predstavit. A kostol? Moj muz sa taha sam do kostola /od malinka tamn s nami chodi aj nas princ/ a sam, svojim sposobom dakuje. Dakuje Bohu, ze nam dal ten dar. Dar byt rodicmi!

janula.k
25. sep 2009

majka vitaj medzi nami 🙂 dakujeme za povzbudenie. Akoby som citala o sebe...najma to, ze strach prehlusil radost...ale to je asi normalne, ked clovek zazije stratu dietatka..Predpokladam, ze ti tiez diagnostikovali trombofiliu..
veru, aj ja som sa zo zaciatku tohto tehu naplakala a prosila som Boha, nech mi dovoli donosit toto dietatko..
Majka, zelam vam, nech vam Boh da tolko milosti, aby ste sa tesili este z dalsich deticiek 🙂

lenkove
25. sep 2009

Myslienka na den

Aggeus 1, 15b - 2, 9

"Ešte chvíľku a ja pohnem nebesia i zem" (Ag 2, 6).Pri čítaní Aggeovho
proroctva sa zamysli nad tým, čo znamená byť trpezlivý. Izraelský národ bol
zničený. Z vyhnanstva sa síce vrátili, no stále im vládol cudzí kráľ a ich
chrám bol v troskách. No Aggeus im teraz vraví, aby nabrali odvahu a dali sa
do práce! Ubezpečuje ich, že Boh je stále s nimi a práve začal uskutočňovať
plán, ktorý s nimi má. Obnoví ich chrám a oni napokon nájdu pokoj. Musia len
"chvíľku" počkať.A ako zareagovali ľudia na jeho slová? Istotne nie planým
čakaním! "... dali sa do práce na dome Pána zástupov, svojho Boha" (Ag 1, 14).
Boh im dal milosť vytrvalosti a oni podľa toho aj konali. Stavbu chrámu
ukončili už za tri roky. A neustále sa pridŕžali Boha, i keď pod Grékmi a
Rimanmi trpeli ďalším prenasledovaním. Znesvätili im chrám, ba dokonca mučili
ich ľudí, no oni sa stále držali svojej viery.Aj my ako kresťania o
trpezlivosti niečo vieme. Očakávame Ježišov návrat v sláve. Dá sa o tom však aj
ináč premýšľať - Ježiš čaká na nás! Vydobyl pre nás večný život. Vylial na nás
svojho Svätého Ducha. Obdaril nás darmi a talentami, ktoré môžeme používať pri
budovaní jeho kráľovstva. Rovnako starostlivo, ako sleduje roľník dozrievanie
svojej úrody, sleduje aj Ježiš náš rast vo svätosti.Dnes si možno po celý deň
neuvedomíš Božiu víziu pre svoju budúcnosť. Možno ani jeho starostlivosť o
prítomnosť. Jeho plán však istotne zahŕňa aj to, čo robíš práve teraz - a Boh
chce, aby ťa to povzbudilo! Možno pracuješ a staráš sa o svoju rodinu. Alebo
študuješ a máš pred sebou náročný semester. Čokoľvek robíš, uvažuj o tom ako o
svojom misijnom poli. Ako o nesmierne cennej príležitosti ukázať, ako pôsobí
Božia láska. Ak to robíš pre Božiu slávu, trpezlivo čakaj na ovocie a nebudeš
sklamaný!

Pane, daj mi prežiť svoju radosť vo všetkom, čo dnes urobím. Ďakujem ti za
náročné úlohy, pred ktorými stojím, ako aj za milosti, ktoré prijímam. Nezáleží
na tom, čo príde, len nech mám srdce stále upriamené na teba!

Myslienka na den je prevzata z casopisu Slovo medzi nami

riska
25. sep 2009

ahojte, ja iba tak narýchlo, lebo vikendujem 😀 pisala mi skorki, že sa prebrala z narkozy 😵, zajtra ju pustia a napiše viac 😉

rybka13
25. sep 2009

diki za spravicku riska, ja na nu moc myslim, dufam, ze je vsetko ok

rybka13
25. sep 2009

elizka, tak aj teba sa paci kocik Gesslein? 😉 ja som si neni este ista tou farbou, ale super sa ovlada...
mas pravdu ze nie je taky maly ked sa zlozi ako napr. chicco alebo peg perego, ale mne tieto talianske znacky nevyhovuju, pripadaju mi nejake rozhegane, a hlavne maju kratku rucku a my s manzelom sme obaja vysoky..

monika99
25. sep 2009

Ahojte hokly,
konecne som sa odhodlala a isla do gyncare.
Ale prekvapil ma velky zaujem lekara o moje hrube crievko, ked mi robil sono tak sa ma vzdy vypitoval ci s nim nemam problemy a podobne ze cosi tam je sa mu nezda. Velmi ma vystrasil, skuste dat radu co tym myslel velmi ma vystrasil, a ked som sa ho opytala tak mi nic nechcel povedat

Dakujem velmi pekne

rybka13
25. sep 2009

janulka, no konecne si tu... moja, aj mna chytaju obavy, ved uz sme v 3 trimestri, rychlo rastieme, ide do tuheho..
Inak sme dve... ja mam asi tiez problemy s hemoroidmi, cele ma to tam vzadu dole boli a stipe 😠 mam na to taku masticku, ale posledne dni to nejak nepomaha 😒
ja som citala, ze to sa stava, ze babatko a cela ta velka maternica tlaci na tie zily okolo konecnika a tak...
😔 a ja tiez sa obcas citim ako zaseknuta v krizoch, aj ked mna akoze nebolia az tak...co uz narobime 😠
Ja som zistila, ze mne pomaha pohyb, nemozem byt stale doma... dokonca som rada, ze chodim este obcas do prace, aspon nie som uplne ako dolamana... aj ked zase, ked sa moc hybem tak to cele dole tlaci, brusko pobolieva a tak... doktor vcera povedal, ze krcok je sice makky ale ok... tak dufam, je to v poriadku..

neboj sa moja, nejak to dotiahneme do konca, aj ked samozrejme ze by sme neradi do nemocky ako danuska
Mne fakt pomaha, ze sa snazim nevypadnut z normalneho kolobehu, planujem si co este musim do porodu stihnut, predstavujem si kamosky alebo sestru a sesterky, co do posledneho dna pekne upratovali, varili a tak.. ved hadam aj my tak mozeme dopadnut
😉

rybka13
25. sep 2009

monika, tak chod za svojou lekarkou, nech ta posle na nejake vysetrenie, ja len viem, ze jedna babena tu z konika mala chronicky zapal hrubeho creva a ze to sposobuje problemy otehotniet...
Ale to vobec nemusi byt Tvoj pripad, drzim palceky..

majkap, vitaj medzi nami, povzbudivy je Tvoj pribeh, to je sila, za Pan Boh vam predsa len daroval babatko, tesim sa, verim, ze je to pre vas pokladik najvzacnejsi 😉 A dava to nadej, ze toto iste Boh urobi tu babenkam co sa snazia a mimi a neprestavaju verit..

rybka13
25. sep 2009

sorry ze sa tu vykecavam, ale este som sa chcela s vami podelit o dva zazitky

uz dlho rozmyslam, ktoreho porodnika si vyberiem, lebo fakt neviem, mam referencie na viacerych no a rozhodni sa... 😒 Ale padol mi v rizikovej poradni do oka jeden doktor, vola sa Rozenberg, javil o mna naviac zaujmu so vsetkych co som tam stretla.. tak som rozmyslala nad nim. A vcera si tak hovorim, ze Boze, ak dnes bude v poradni zase on (a nie ten otrasni ako minule) tak sa ho opytam, ci si ho mozem zazmluvnit, ze to bude ten spravny porodnik pre mna..
Som tam prisla, a bola tam ina doktorka, tak si hovorim, ze neva, tak nic.... A tesne ako som bola na rade, tak sa vymenili, a prisiel on... zase bol velmi mily... a este som pocula ako hovori, ze po tejto pani sa ale musim vratit hore, lebo ma cakaju dva cisaraky...

No nie je to znamenie, ze si mam vybrat jeho? Akoze nedal mi zmluvu hned, povedal, ze sa to robi az tak mesiac pred porodom, ze uvidime, ze sa mam stavit koncom oktobra...
😕 ale aj tak mi to nepride ako nahoda...

smejka
autor
25. sep 2009

ahojte 🙂
skorki myslim na teba...i na danusku s klarkou...aby ste boli coskoro doma a v poriadku 😔
rybka pekny kociar....hned by som ho brala...no este viac tu zivu "vypln" v nom 🙂
ja som pocelodennke a mam dost 😝
myslim na vas

rybka13
25. sep 2009

A druhy zazitok... som isla teraz vecer varit cestoviny, reku kym zovrie voda, tak si precitam konika...
Som citila, ze nieco akoby priharalo, ale ze co, moja voda to byt nemoze, tak to asi ide od susedov...a citam konika dalej, ne? ....ale ked to prihorete bolo citit stale viac...tak idem do kuchyne a kukam... ja debo..
Som mala vedla toho hrnca s vodou polozeny na druhom horaku tanier - skleneny taky priesvitny z dymoveho skla od znacky LUMENE je tusim..
No nezapla som horak pod tym tanierom? Tak som tam rychlo pribehla a vypla som to, pocula som ako praskal alebo bol cely a po 10 sekundach, to uz som bola na odchode z kuchyne... praaaaaaaaaask....
rozletel sa na tisice kuskov po celej kuchyni...
Som si az po chvili uvedomila, ze chvala Bohu, ze nepraskol 10 sekund skor, lebo ani nechcem vediet kde by som tie crepiny mohla mat zapichnute 😖 , nielen ze boli ostre, ale aj uplne rozpalene, lebo tie co dopadli na zem, tak sa tam prilepili a boli take roztavene, ze som ich s nozom odlupovala ked ochladli a to nehovorim o tom, ze mam na mojej peknej gume v kuchyni drobne tmavohnede flaky z roztaveneho skla a gumy ktore nejdu dole.. 😠

Som si uvedomila aka som vdacna Bohu aj Panne Marii, ze ma chrania aj pri takychto zdanlivo drobnych nebezpecenstvach...
A inak aj klobuk dole tej znacke co to vyraba, lebo ten tanier vydrzal 10 minut najsilnejsieho plynoveho horaka

😅

rybka13
25. sep 2009

ajoj smejka, musis byt unavena, dufam, ze cez vikend mas volno.. hm? pozdravuj skolkara 😉

smejka
autor
25. sep 2009

rybka 🙂 ....vidis akych silnych ochrancov mas ty i babatko 😉

smejka
autor
25. sep 2009

rybka v nedelu som cely den v praci 😝 ....tak sa tesim na zajtrajsie volno 😎 ....matusko uz buva....dnes zjedol vsetky parene buchty 😎 ...no odnieslo si to z casti i oblecko 😀

lenkove
25. sep 2009

Ahojte

Majka
dakujeme za krasne svedectvo, dufam, ze to nebolo naposledy co si nam napisala 🙂 Nech vas Pan dalej chrani a zehna 🙂 tesim sa z vas, velmi 🙂

Janulka
tak taketo mas problemy, moja moja.. Neviem ti zial nijako poradit, neviem co tehulkam pomaha, ale drzkajte sa... 😉 budeme sa za vas modlit, samozrejme 🙂

Rybka
no teda 😕 😕 to nie su nahody 🙂

Smejka
tak parene buchty?? 😀 😀 no to sa tesim 🙂 a ako sa inak mate? a mas aj skolicku cez vikend?

Skorki,
myslime na teba, dobre ze si sa prebrala 🙂 ktovie ci si bude pamatat, ze ti pisala 🙂

lenkove
25. sep 2009

a moj drahy prave prisiel 🙂 tesiiiiiiiiiiim sa!!! dakujem vam za myslenie 🙂 cestovali skoro 11 hodin.... vykladat ale dnes nemozu, az zajtra, tu v De sa musi veeeeeeeeeeelmi dodrziavat nocny klud 🙂 ci pokoj? 😀
ach, som naozaj velmi stastna! 😵

margarita
25. sep 2009

rybka - Ty si fakt verila tomu, ze som dokonala? 😲 neboj,aj ja som tomu kedysi verila....ale uz som sa lepsie spoznala, a zistila, ze nevladzem byt dokonala - je to strasne vycerpavajuce 😀 😉

kaki - podme nieco upiect spolu 😉

janulka super, ze si sa ukazala...sice som Ta zazrela u Trombosiek ale tam si len o injekciach cosi, no aspon som tusila, ze si ok a nech aj dlho budes.
janulka, rybka - krize bolievaju asi vsetky tehulky ku koncu, skuste najma co najviac lezat a odpocivat ked sa da...oblozte a vypodlozte sa vankusmi a tak 😉 hemoroidy poznam ale az po porode som mala tu cest - su na to aj take cipky, len neviem, ci sa mozu aj v tehu uz...

majkap vitaj a prid aj inokedy, nemusis len spiclovat 😉

leni - ahooooj, hura, ze stastne dorazili. a co planujes ako slamena vdova cez vikend?

rybka - Ty mas ale zazitky, teda 😒 esteze vsetko dobre dopadlo. Jedna kamoska si par tyzdnov pred porodom obarila brusko, ked sterilizovala flasky a cumliky 😖 baby, pozor na seba najma v kuchyni. a nielen tehulky, ale vsetky do jednej, ano? 😎 😎 😎

smejka, riska ahojte

skorki sa prebrala, to je super 😉 snad aj ja sa zajtra preberiem, a precitam, co tu nove a ako vikendujete.
Nas caka zajtra kamoskina tridsiatka, tak mozno pridem az neskor.

ale stale na vas moc myslim 🙂

lucetta
25. sep 2009

ahojte all 🙂
opat tak ako vzdy na skok a vsetky veeeeeeelmi pozdravujem.
margi, lenka, riska, danka , suzi, kaki, skorki, rybka, janula , smejka a vsetky vsetky 😀
velmi mi chybate, co tak nejake stretko?
ten cas tak rychlo leti...tehulky dotehulkievaju a ine pribudaju a ine cakaju a dufam, ze sa dockame 😉 fakt si to sebe aj inym z celeho srdca zelam, ale kedze jesenna nalada sa podpisuje na vacsine veci, radsej nic neriesim ☹

tesim sa z vas, kolko chuti bojovat mate 😎

pozehnane dni vsetkym a vela slnka v dusi

😎

azalka22
26. sep 2009

rybka - ten Dr. o ktorom pises - kamoska k nemu chodila, bola nesmierne spokojna. neviem, ci aj rodila u neho, kazdopadne, myslim, ze je tam kopec dobrych Dr. ak chces, poslem ti do IP nejake typy.

margarita
26. sep 2009

lucettka nasa - este ze si prisla 😉
ten napad so stretkom vobec nie je zly, ba priam az by som povedala, ze je skvely.
Kde a kedy bude?
😕 😕 😕 😕 😵

lenkove
26. sep 2009

Luccetka
ahoooj 🙂 radi sme ta videli, vrat sa nam! 🙂

inak, co sa stretka tyka, pocula som ze penzion Lenkove ma vynikajucu vikendovu ponuku! V cene cestovneho listka ponukaju dva noclahy s polopenziou, pitny rezim, dopravu do centra mesta a spat a slovensky hovoriaceho erudovaneho sprievodcu ! to vsetko len v cene 70e na osobu! chapete? Taka vyborna ponuka!!!!

lenkove
26. sep 2009

😀 Margi
ja som uz dnes bola na hriby, prosim pekne, len sme malo nasli. teraz budem trosku citat/pisat aj ked je potrebne aj upratat, prat a zehlit 🙄 🙄 vecer sa pojdem opat korculovat a bude 😎 a vy vsetky, ha?

bettynka222
26. sep 2009

lenuska dufam ze si pritom vcerajsom korculovani nestretla aj toho medveda..a ak si ho nahdou stretla, tak snad bol vypchaty 😀 a mmm dobre dorazil? 😕

ach mne je trosku smutno 😝 😝 😝 sa za seba hanbim....lebo mam zdravu rodinu a super manzela (tiez zdraveho 😀) a zas ma hnevaju tie moje hormony....ked uz nechcu fungovat, tak nech aspon nerobia zle....keby sa dali nejako vypnut 😝

majkap gratulujem k babatku 😵 su to pozitivne spravy...skoda len,z e ja velky optimista sa zo dna na den stavam vacsim pesimistom ☹ a inak k tym mm v kostola, tak jani ani oj tam nechodi 😝

rybka teda, ty si mala adrenalinovu veceru 😕

zdravim vsetky