Veriace snažilky II. Pridajte sa
tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔
Stručné zhrnutie
- Skupiny veriacich snažiliek kombinujú duchovnú podporu a modlitbu s praktickými radami o medicínskych vyšetreniach a možnostiach liečby neplodnosti, vrátane andrológie, imunológie, IUI a umelého oplodnenia (UO/IVF).
- Bežné medicínske postupy spomínané v diskusii zahŕňajú spermiogram, HSG, imunologické testy (protilátky proti spermiám), hormonálny profil, kyretáž a monitorovanie hladín HCG, a doplnkové liečby ako Tamoxifen, heparín či vitamíny (E, selén, Koenzim Q10, Maca, CEM M).
- Referované kliniky a pracoviská v diskusii sú Gyn Fiv (GF), Helios, Iscare a nemocnice v Prahe a na Slovensku; aundyrologické konzultácie a andrológovia sú odporúčaným krokom pri abnormálnom spermiograme.
Najčastejšie otázky
Q: Aké základné vyšetrenia by mala absolvovať žena pri opakovaných potrat och alebo neúspešnom snažení?
A: Základné vyšetrenia zahŕňajú HSG (röntgenová hysterosalpingografia), hormonálny profil, ultrazvuk na zistenie cýst, imunologické testy vrátane protilátok proti spermiám a monitorovanie HCG; v diskusii sa spomínali aj odborné imunologické pracoviská a posielanie imuno vyšetrení do Prahy.
Q: Kedy treba riešiť problém na strane muža a čo zahŕňa andrologické vyšetrenie?
A: Andrologické vyšetrenie zahŕňa spermiogram (počty a pohyblivosť spermií, morfológiu), testy protilátok proti spermiám a vyšetrenie andrológom; v diskusii bol príklad spermiogramu so 2,6 mil. pohyblivých spermií/ml a patológiou 98 %, a odporúčalo sa zobrať manžela k andrológovi (napr. menovaný andrológ Lepieš vo fakultnej nemocnici).
Q: Aké liečby pre mužskú neplodnosť diskutovali ženy v téme?
A: Spomínané možnosti zahŕňali Tamoxifen, doplnky ako vitamín E, selén (Selezin), Koenzim Q10, Maca a produkt CEM M pre mužov, a odporúčanie konzultovať andrológa a prípadne andrologickú liečbu pred pokračovaním v asistovanej reprodukcii.
Q: Kedy je potrebné sledovať HCG po kyretáži a čo znamenajú stúpajúce HCG hodnoty?
A: Po kyretáži sa odporúča sériové odbery HCG na diagnostiku zvyškového tkaniva alebo mimomaternicového tehotenstva; v diskusii uviedli prípady, kde HCG klesalo postupne, a prípady, kde HCG po zákroku zostalo alebo stúpalo, čo vyvolalo podozrenie na mimomaternicové tehotenstvo.
Q: Aké možnosti asistovanej reprodukcie boli v diskusii spomenuté?
A: V diskusii sa spomínali IUI (intrauterinná inseminácia), UO/IVF (umelé oplodnenie) a použitie darcu spermií ako možnosť; niektoré diskutujúce vyjadrili odmietavý postoj k UO, iné ho brali ako alternatívu pri nevyriešiteľných príčinách.
Q: Čo sa v diskusii spomínalo pri diagnostike trombofílie a MTHFR u žien s opakovanými potratmi?
A: Trombofília a mutácia MTHFR boli uvedené ako príčiny opakovaných potratov, spomínalo sa vyšetrenie na trombofíliu a liečba zahŕňajúca riedenie krvi (napríklad heparín) podľa odporúčaní špecialistu.
Závery z diskusie
Zhoda
- Modlitba, vzájomná podpora a kontakt s komunitou sú pre mnohé ženy v snažení o dieťa podporným zdrojom.
- Pri neplodnosti alebo opakovaných stratách je konsenzus, že treba absolvovať medicínske vyšetrenia: spermiogram, HSG, hormonálne a imunologické testy.
- Pri abnormálnych výsledkoch spermiogramu alebo imunologických odchýlkach odborné vyšetrenie u andrológa a imunológia sú odporúčané kroky.
Sporné názory
- Niektorí tvrdia, že utrpenie dieťaťa nemusí byť trestom za hriechy rodičov, iní tvrdia, že hriechy a rodové záťaže otvárajú priestor zlému pôsobeniu a odporúčajú modlitbu za uzdravenie rodových koreňov.
- Niektoré ženy odmietajú UO/IVF z etických alebo osobných dôvodov, iné považujú UO/IVF za reálnu alternatívu, ak prirodzené metódy zlyhajú.
Otvorené otázky
- Ako často vedie imunologická liečba k prirodzenému otehotneniu namiesto okamžitého prechodu na umelé oplodnenie?
- Kedy presne prejsť od konzervatívnej liečby (doplnky, Tamoxifen) k asistovanej reprodukcii pri závažnom spermiograme?
- Koľko dní a akou frekvenciou treba monitorovať HCG po kyretáži, aby sa spoľahlivo vylúčilo mimomaternicové tehotenstvo?
Spomenuté značky a firmy
Gyn Fiv, Helios, Iscare, Fakultná nemocnica, Kramáre, Ružinov, Lacné knihy, SME, Slovo medzi nami, Hotel Partizán Uhrovec, Penzión Bojnice
Spomenuté produkty a metódy
Tamoxifen, Maca, Koenzim Q10, CEM M, vitamín E, selén (Selezin), spermiogram, HSG, imunologické vyšetrenia (protilátky proti spermiám), kyretáž, monitoring HCG, IUI, UO/IVF, heparín, MTHFR, trombofília, Oligoasthenoteratozoospermia, Oligo(gravis)-astheno-terato-azoospermia, modlitba za oslobodenie rodostromu/uzdravenie rodových koreňov
Miesta a osoby
Bratislava, Košice, Martin, Žilina, Praha, Bojnice, Uhrovec, Kramáre, Ružinov, andrológ Lepieš, biskup Rábek, Elias Vella
Carmenuska mne s hormonmi chodila ms nacas a po clostile meskala len raz - ked sa postastili chalani 🙂, verim, ze u Teba to bude tiez z takehoto veeeeeeeeeeeeeeeeeelmi prijemneho dovodu 🙂
Samozrejme pozdravujem aj ostatne spolubojovnicky - lenku, risku, margi, kaki, betty, rybku, musku, seku, janulku, danusku, smejku a vseeeeeeeetky ostatne 🙂
U nas v tehu smere ziadna novinka - ms mi tiez meska, ale u mna nic nove a podla bazalky este nebola ani ovulka, takze cyklus este nie je strateny 🙂
Chlapci su teraz doma - su chori - takze to vyzera na riadnu ponorku tento tyzden 😒
maria, tak drzim prsty nech maju chalani coskoro surodenca!!!!!! a kedy ti povedali ze su 2? inak si kocka na tej fotke, chalani musia byt pysni aku maju maminu krasavicu
riska ahoooooooj, ocikam a podam hlasenie, no mam strach ze tam nic nebude ☹
dievcata, som sa rozhodla, ze pondelkove omsicky budu za vsetky VS [snazilky] a VT [tehulky]. tak pokial budem v kostolisku, je to tam za nas vsetky 🙂 aj s hudbou 😀
Carm - asi v 5 tt. zacala som spinit a bala som sa, ze je to zaciatok konca, nabehla som na pohotovost a tam nas cakalo taketo prekvapko 🙂 - moj muz to chudak riadne dlho predychaval 😉 - a dakujem za pochvalu 😵
normalne mi dalo zabrat vas dnes docitat 😉 ako ste sa snazili, VS 😀
tesim sa, ze carm este nedorazila ms a tiez som napataaaaaaa, co bude s druhym testom, ak neskonci zase niekde v mikrovlnke alebo kde inde 😀 ale z mikrovlnky by sa dal vybrat, tak napr.: za sporakom 😵
betty, niektore Tvoje preklepy su supis, dnes ma dostalo "psinenie" 🙂
skorki - to o tej spravodlivosti a zasluhach a tak...ako keby som to pisala ja..presne tomuto som cely zivot verila...len posledne roky ma prinutili to prehodnotit. Tak si pekne spis vsetky otazky pre dr. a potom nas informuj ze co Ti poradia....verim, ze riesenie existuje a bude to dobre 🙂
aj vsetky ostatne zdravim takto nemenovite, myslim na vas velmi konkretne a menovite pri modlitbe 😀
vtip dna:
Manzelia sedia vo vlaku v prazdnom kupe oproti sebe. Zrazu muz povie zene: "Sara, pod, sadni si sem ku mne." Ona si presadne, usmeje sa, prituli sa k nemu a spyta sa: "Hmmm, a co tak zrazu, chces nieco...?"
On : "Ale nie, len som sa uz nemohol na Teba pozerat!"
😀
Margi, aj spoza sporaka sa mi da vybrat 🙂 a na tom "psineni" som sa pobavila aj ja, joj nasa Betty 🙂
dobru noc kocky, zajtra beriem deti na exkurziu do lekarne a kupim si ten test
aha, dievcata, mam vaznu otazku. aky je vas [ako VS] postoj k IUI?
zatial som sa nedopracovala k nejakemu stanovisku, tapem.
ak mozete, napiste, aj IP. velmi mi ulahcite vyvin mysle [asi tak by som to nazvala]dakujem srdecne
pozrite si foto z papezovej navstevy, niektore su fakt uzasne
http://spravy.pravda.sk/foto.asp?c=A090928_1927...
taka sila z nich plynie, aj ked som tam nebola, ani som to velmi nesledovala, cloveka to nabudi
carm urob zajtra test, nech si kludnejsia. ms moze meskat z roznych dovodov...al eto je teraz jedno. ty si zajtra mozes overit ten najdolezitejsie dovod, oki?
babule a co sa to modlime dnes o desiatej? to som sem vtedy asi nechodila, ked sa ot dohadovalo 😕 ale sv. martu, zamanzelov a desiatky (v poslednom case ich trosku ale zanedbavam) sa modlim
riska po carm si na rade ty, a vsetky tie co to maju uz povolene (ach rada by som vsetky vymenovala, ale bojim bojim, ze na nejaku zabudnem, tak radsej nemenujem), a hned ako sa vystrabia laparkove, tak aj tie a este jedna (ja) ktorej to uz tiez povolia 🙂 teda duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuufam
nooo margi, ked ja pisem strasne rychlo...to pretoze si vytvaram cas na citanie, aby ma lenkove s riskou zas nepodozrievali, ze necitam poriadne 😕 😀
dievcata... ja rozmyslam cely vecer ci ist na pohotovost alebo nie 😢 , kazdopadne zajtra skocim doktorovi, lebo to brusko mi stale tvrdne a este ma aj boli cela panva, a mam take divne pocit v celom podbrusku ☹
Mozno si to namyslam cele, ja neviem 😔 mozno su taketo necakane pocity normalne v tehotenstve ale mam strach aby som sa neotvarala 😒
Asi si skusim lahnut, mozno zaspim a prejde mi to... kiez by! 😔 aby som mohla dalej kludne tehulkovat... 😔
Dobru nocku
Dobre ranko,
No Rybka, dufam, ze sa Ti to do rana zlepsilo, ale aj tak chod radsej k dokimu. Dufam,ze len potvrdi, ze si ok a ze si mas len vela oddychnut. Daj nam urcite vediet. Myslime na Teba.
Carm, potichucky verim, ze dnes stihnes lekaren, a ze tu dnes oslavujeme. 😉
Kaki, kde si? Neprehanas to s tou robotou? Ved aj konikovat treba. 😀
Inak - ja som akasi divna, zobudila som sa o 9:30...no to sa mi davno nestalo. Ale vraj spanok najlepsie lieci.
Babulky - krasny den, hlavne pracujucej triede. Pozdravujem tehulienky, specialne nasu Danku v nemocke. 😔
Dobre ranko
vsetky krasne zdravim.. Dnes mame sviatok Archanjelov, ktori nas chrania a bojuju za nas a ja som sa pohadala s mm 😔 ale strasne som hromzila, normalne som zo seba nechapala 😔 . Malo to ale pozitivny ucinok, aspon sme sa porozpravali... Lebo uz to bolo medzi nami tak, ze sme sa rozpravali o vsetkom naokolo, len o nasom vnutri nie... A velmi ma to hnevalo.. A okrem toho akosi vsetko ostavalo na mne, rozhodovanie, vybavovanie a mala som pocit, ze ked nieco pokazim, tak to bude moja vina... 😔 a tak... ale je dobre, ozaj, prinajhorsom sa opat pohadame a porozpravame sa 😀 😀
aj ja vas vsetky zdravim, dufam, ze nase tehulienky su v poriadku, modlim sa za ne... nezabudam ani na Indzes...
zdravim aj vsetky mamicky a zelam im krasny den s ich detickami 🙂
a vsetky snazilky 🙂 A zvlast Carmenusku, aj ja som zvedava kde tentokrat testik padne 🙂 ja dufam, ze od radosti vyleti tri razy do vzduchu, velmi... 🙂
Bettynka
v pondelky o desiatej sa modlievame uz dlho, ked este bola Kika v brusku, no dlho.. asi si iba zabudla 🙂
Skorki
ano, spanok lieci 🙂 len pekne spinkaj a oddychuj.. 🙂
a kde je Smejka?
rybka no ako u dokiho?
kaki kde si? ved je uz UTOROOOOOOOK 😀 som ta predbehla, vidis? a to len preto,z e si utorok vyvolavala uz vcera 😀
lenkove, ale ked bola kiki v brusku, tak to som vas este predsa nepoznala. ja som na konika zavitala koncom marca....ked obli tie problemy. no a co sa to teda v pondelok módlime, hmmm?
Bettynka
modlime sa za nas, vlastnymi slovami.. plus sme mali rozdelene ruzencove desiatky, ale neviem ake komu padli 😉
Ahojte,
Leni niekedy su tie hadky velmi prospesne. Ved nenadarmo nase stare mamy hovorili - "laska nehadana nebyva milovana". No, my sme sa sice nepohadali, ale musim Vam napisat dva super zazitky. Vcera som si nafarbila vlasy - mala to byt tmavohneda, som samozrejme uplne cierna. Nevadi. Ked prisiel mm vecer z roboty, pytam sa ho - co povies na vlasy? On sa zahladel a vravi - "mas ich vyzehlene"? Ja - hovorim -"nie". On - "tak ich mas natocene"? 😀 😀 😀 Ja hovorim - "nie". A on - "tak potom neviem". A ja - "to nic, mam len novu celenku." 😀 😀 😀
A ako som ho vychvalovala, ze sa o mna stara...ved sa aj staral chudacik. V sobotu piekol na plechu jaternicky a zemiaky. Obed sa mu skutocne vydaril. Ale - samozrejme, kto by sa namahal s umyvanim plechu? Vcera som nahodou cosi davala do pece a predstavte si, on tam ten spinavy plech normalne skryl. 😀 😀 😀 Keby som ho tam nechala dlhsie, tusim by sme tam mali aj nejaku tu faunu a floru.
😉 😉 😉
Skorki
vyzehlene a natocene, je super! ak nie cierne tak biele 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a celenku 😀 😀 ste sa museli rehotat 😀 😀
inak, to s plechom poznam, toto robi moj otec, skryva hrnce do spajze, plechy do truby.. takze ked pridem domov mam strach kde co bude "vypestovane". To je hotory Micurin ten moj tata 😀
Skorki, no to je take divne, my sa nehadame vobec casto 😕 😕 len ja som zacala v poslednom case kricat.. 😅 😕 😀 strasne ma zranil jednym svojim vyrokom na adresu opustenych deticiek 😔 jednoducho sa mi zdalo (a nie bez priciny ako priznal), ze tato problematika je pre neho cudzia.. vacsia cast mojej reakcie boli moje pocity, ale z coho ineho mam vychadzat ak nie z pocitov, ked mi nic nepovie.. no bit je ho malo 😀
Ahojte zdravím vás v tento krásny Utorok 🙂 To je zasa raz skvelý deň... Ja som dnes ako na baterky 🙂
Taká som spokojná, ani mi nevadí že som sa včera večer hádala s mm.
Zase kvoli drobnstiam ale penila som jak blázon.
O to lepšie mi je dnes... vyventilovaná, polúbená, odprosená a aj odpustená.... 😀
Skorki veď on ho skryl ako starostlivý manžel, aby si sa teraz keď si celé dni doma nenudila 🙂
Aby si si našla nejakú drobnú činnosť 😀 a umyla ho.
ja myslím že by sme si desiatky mohli prerozdeliť znovu a prípadne by pani prezidentka mohla vymysleť nejaké nové 🙂
pondelky sa modlím - desiatky svetla (ja mám ktorý ustanovil sviatosť oltárnu)
a každý deň aj pondelok desiatky radostného ruženca.
Modlitba vlastnými slovami je individuálna ale aj hromadne individuálna 🙂
Navrhujem aby sme to všetkým modliacim poslali do IP aby vedeli hneď ako prídu.
Alebo to možeme spraviť aj inak. Nech mi každý, kto sa chce spolu s nami modliť napíše do IP a rozdelíme to hromadne. A dohodneme sa kedy sa začneme modliť podľa nového.... Dovtedy všetci všetko postarom.
čo vy na to?
Jaj, no niekedy je to velmi tazke, ako rozne chapeme niektore veci - myslim tym My zeny a Oni muzi. No co uz narobime? Najlepsie je si to vyrozpravat - aj nazor tej druhej strany moze byt v niecom obohacujuci, aj ked s nim nesuhlasime. 🤐
Idem sa pozriet, co mame navarene a co idem obedovat. 🙂 Ja len jem a spim 😀 /a surfujem/
Kaki vitaj,
No - to uz z toho nasho modlenia zacinam byt popletena aj ja. 😀 Ja sa v pondelok stale modlim ten prideleny desiatok z Radostneho ruzenca. A nie desiatok svetla 😨 🤐 Tusim by to chcelo riadne oprasit pravidla a kludne aj desiatky prestriedat. Mne je jasne, ze sa pri modlitbe stretavame v Po o desiatej vecer, a ze v utorky mame novu modlitbu k sv. Marte. Inak cez tyzden platia desiatky. Alebo som to poplietla? 😨
Skorki
presne tak, inak ja mam v oboch pripadoch radostny ruzenec 😉 takze sa to mozno az ak nepoplietlo 😀
Skorki nič si nepoplietla. Ale ja myslím že by sme sa mali dohodnúť nanovo, aby sme sa modlili spolu.
Ja si myslím že naše modlenie má aj tak silu, ale prečo sa nezjednotiť?
Kaki, tak napis IP s desiatkami - vsetkym a si popripisujeme kto sa kedy co modli.. myslite ze treba nanovo rozdelovat? len dodame nove babenky, ak maju zaujem o modlitbu 🙂
Ja si myslím že by sa to mohlo nanovo rozdelliť, ale nie zo dňa na deň...
Ale ak nesúhlasíte. Tak iné nechám na Lenkove ako prezidentku.

skorki, ty len pekne doma oddychuj a neponahlaj sa do roboty, ja som bola po laparke doma týžden PN a to mi vôbec nič nerobili 😉 hoci ty do roboty chodiš rada, na rozdiel odo mna 😀
a o danke nič nevieme? 😕
janulka, rybka, tehulky naše, držte sa nam 😉
muska, betty 😉
a kde mame medveda na korculiach? 😀