Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

rybka13
3. dec 2009

kaki, margi pekne pise, ale ty si nase slniecko, ktore vie krasne povzbudit 😉
uz sa tesim ako sa veci u vas zacnu hybat dopredu 😉

lucett, ja viem ze laparka je invazivna, ale ja by som ti isto doporucila laparku ako rengen, rengen nie je 100% a este k tomu boli... a laparka presne co je vnutri, a zvlast ked mas po tom slepaku, aspon uvidia ci sa tam nevytvorili nejake zrasty nedajboze... kazdopadne budes vediet isto na com si...

darla27
3. dec 2009

Ahojte 🙂
Betty, ja tiez spim kedy sa da, normalne ti zavidim ze nechodis do prace a uzivas si doma tehotenstvo.
Neviem si predstavit ze do dochodku budem musiet robit bez tejto prijemnej prestavky. 😝 😀

Rybka myslim na teba, prejem rychly a lahky porod na ktory budes s laskou spominat ako na najstastnejsi den v tvojom zivote. 😉 Bettynka je mozno pre to o tyzden dlhsie tehotna nez je babo stare ze otehotnela nie v polke cyklu, ale tyzden pred tym nez sa bezne pocite. Mam pravdu Betty?

Riska dakujem ze na mna myslis, aspon niekto, kazdemu je jedno ako to nakoniec vyriesim.
Ja viem ze rozhodnut sa musim sama. 😅
Prajem krasny vecer. 🙂

seka
4. dec 2009

ahojte, tak som nás vyhrabala zo "včerajšieho dňa"........
a viete čo je dnes??? no predsa piaaaaaaaaaaaaaaaatoooooooooooooooooooook 🙂 🙂 🙂

včera dcérka doniesla z matematiky jednotku-písali päťminutovku a mala nula chýb.......tak som sa veľmi tešila.
a bola som včera kľudná a stále som si pripomínala vaše rady.....ďakujem.

dnes nás čaká večer už jeden mikuláš, cez víkend druhý a v pondelok tretí........to zas bude sladkostí.... 😉

rybka,
a ja že ty už niekde rodíš včera, a ty si tu ešte v pohode vypisuješ....no teda, možno z neho bude malý Mikulášik, taký drobček by sa aj do čižmičky zmestil 😀 😀 😀

tehulky, čoskoro maminky, už maminky, a budúce maminky-snažilky.....ale aj anonymky - všetkým pekný deň a aj víkend!!!!! 😎 😵 🙂

kaki
4. dec 2009

Ahojte 🙂
Do pondelka tu už nebudem.
Myslím na rybku a rybiatko ale aj na všetky ostatné 😵

Tak páček schledáček 😀

muska30
4. dec 2009

ahojte,
prajem vsetkym pekny vikend a od Mikulasa vela sladkosti 😵 😵 😵

darla,
myslime na Teba vsetky 🙂
jasne, ze sa musis sama rozhodnut, ale spolahni sa na Boha a on Ti urcite spravne poradi, jemu zalazi na kazdej z nas 😉

seka,
tak dcerke sa na matematike dari, sikulka 🙂

bettynka222
4. dec 2009

ahojte 🙂

rybka to lekar len hovoril, ze je na rozhrani mezi rohom maternice a stredom a ze bude zavisiet od babatka ktorym smerom sa viac prichyti...a nastastie sa prichytilo dobre, dakujem za modlitby 😵 no a preco je o tyzden popredu? netusim, mozno som otehotnela este o tyzden skor...al eto by potom ovu bola uz na 6 DC? to asi nie je mozne, ze? no sikovne je proste 😀

darlusik no zatial si moc neuzivam, ale predpokladam, ze o 2tt to uz pride. a myslime na teba vsetky. som ti pisala na FB, a tiez osm samozrejme za to, aby si sa rozhodla sama. ved skus nacuvat co ti vravi okolie...mozno sa ti prostrednictvom tad od znamych snazi poradit aj niekto Iny 😉

seka gratulujem k jednotke 😵

luska, kaki ahojteeeee 🙂

carmenuska
4. dec 2009

Ahojte, tak vsetky oslavy nasej 20tky mame uspesne za sebou a po 3 mesiacoch konecne v praci hadam nastanu dobre casy..... Betty- to je normalne zazrak ta tvoja fotka, ja sa modlim Martu, lebo vtedy som to flakala kazdy druhy tyzden som si spomenula, tak som zacala odznova, uz ,mam 4x za sebou...Tak dufam, ze aj mne sa stane zazrak...
Inak, ktora mi vie poradit, ja som momentalne 10dc a uz druhy den spinim, to len ked idem na WC tak na papieri je to vidno a niekedy aj taka hrudka krvi ci to je zo mna vyjde a potom nic...vobec netusim co by to mohlo byt, velmi ma boli brucho, cele podbrusko. Ovulacia asi tazko , nemohol by to byt nejaky zapal alebo co? nemate skusenost niektora, prosim. Som z toho nervozna, ani na hormonoch uz nie som tak neviem z coho.
A vsetky zdraviiiiiiiiiiiim

margarita
4. dec 2009

betty, to sa Ti este moze kludne stat, ze budu tie tt uplne mimo 😀 kamoska tak mala, ze brusko babetka je uz rozmerovo 24tt a koncatiny este len 22tt a take haluze...tie ich gynekologicke vypocty 😀 na to sa vykasli kto je v akom tyzdni, kym je vsetko ako ma byt, na nejakych cislach nezalezi...

nas caka zajtra Mikulasska detska party u kamosov, tak sa uz tesime, a mm ma byt Mikulas, tak len verim, ze sa ho Kitty nebude bat, ked ho zamaskujeme...jej to sice je vsetko este uplne jedno, ale tesim sa, ze tam bude kopec deti, starsich od nej, tak bude v dobrom kolektive 🙂

pekny vikend vsetkym a rybke stastny porod 😵

skorki
4. dec 2009

Jej, ako je tu dneska tichucko.
Tak u nas bude dnes doma ako u talianov...Uz ma to dievcata nebavi...MM je non stop v robote. Dnes je piatok - vzdy odchadzame z roboty skor a ideme niekam na veceru. Je pol deviatej vecer a on je stale v praci. Ako keby nic ine neexistovalo. Minuly vikend bol tiez v robote... ☹ 😒 😠 Ako keby sme pre nic ine nezili... 😢

Na Mikulasa moj mm urcite zabudne...Takze sa fakt tesim na vikend.

No, pridala som opat jeden radostny prispevok. Ale snad mi prepacite 😉

Margi, Rybka je uz v nemocnici? 😨

maria1610
4. dec 2009

Carm, neuveris ja presne takto spinim uz stvrty den, teplota nizka neviem, co to ma znamenat, na ovu sa mi to tiez nepodoba, boli cele podbrusko... ☹ A zapal mi gyndos preliecil pred tromi tyzdnami - tiez mam z toho riadne nervy a na gyndu sa mi taaaaaaaaaaaaaak nechce.

riska
4. dec 2009

rybka, čo sa neozývaš? teraz musiš každý den podať hlasenie 😉

seka 😵

carm, maria - fakt to nemôže byť ovu? alebo zasa nejake poblaznene hormony? 😕

betty, zajtra ti odpisem na IP

margi, to som zvedava, ako dopadne ten tvoj manžel-mikulaš 😉 ak bude mať úspech, môže sa zastaviť aj u nas 😀

skorki 😔 😔 ked bude simpson cely vikend v robote, tak prid pekne ku nam 🙂 mame dobre vinko a aj nejake mikulašske sladkosti sa najdu 🙂 a myslim to vážne!!!!

rybka13
4. dec 2009

rozkaz riska 🙂 , len sa mi nechcelo dnes zapinat comp.. nic nove, sice tak 4-5 kontrakcii za den, ale vzdy to prejde, nic pravidelne 😕
akurat mi bolo nejak zle od zaludka, tak som sa trocha menej cpala sladkostami a blbostami 😕
A rybiatko sa dnes nejak menej hybe, tak dufam, ze ked si lahnem do poslele, tak sa ozve, vacsinou teraz blbne v noci... a obycajne sa chyta na jedlo, pazrave je ako maminka, potom sa trocha pohne.. 😉 hoci teraz po veceri nic 😠

carm, maria, joj ja neviem co by to mohlo byt, neskocite radsej doktorovi?

skorki, to mi nieco pripomina, ked si predstavim, ze aj ja som byvala obcas do 7, pol osmej v robote, ze som ani nestihala vecerny film nacas, a ako sa mm hneval, ze ho nechavam cele dni sameho 😖
Hm, tak si sprav ako hovori riska nejaky program ked sa inak neda, a hadam bude mat toho uz buduci tyzden menej 😕

seka, no vidis aka je mala sikula, co tam nejake pisanie, ved to sa nauci tiez 😉
Inak mam take krasne oblecko mikulasko-vianocne pre rybiatko, uz sa tesim ako bude do toho pod stromcekom navlecene... kedze toho mikiho asi nestihame 😠

darlus, diki za prianie, ja na Teba tiez myslim... 😵
margi, a urob fotecky kristinky v kolektive 🙂 novy zazitok 😀

danka24
5. dec 2009

rybka ako dnes???? nerodis nahodou?

riska
5. dec 2009

tak čo? už mate vyčistene čižmičky? u nas už mikuláš chodil 😀 😀

margi, ako ste dopadli a čo kiki? 😉

skorki, tak čo? bol nakoniec romantický víkend? 😵 😵

skorki
5. dec 2009

Ahojte,

U nas je vsetko v najlepsom poriadku...Vela sme sa dnes porozpravali a vela som toho pochopila. 😔 Pre nas teda velmi pekna sobota. 😉 A Mikulas chodil 😀
Tak Vas pozrdravujem a uzite si pekny vecer.

margarita
5. dec 2009

mikulasska party bola velmi fajn. nakoniec sice mm Mikulasom nebol, nakolko sme sa ho pokusali navliect do - na ten ucel upraveneho - cerveneho kabatika, ale kedze ten bol na postavu cca 60kg stihlej zeny, a mm ma predsa nejake to kilecko, dve, tri, dvadsatpat 😀 navyse, vyzeral v tom ako jaternicka a usudili sme, ze to musi vziat niekto utlejsej postavy. Ale to sa vyriesilo, a aj anjel s certom prisli, takze to bolo super.
Akurat Kiki sa zo zaciatku dost bala, ked si predstavite jednu petrzalsku obyvacku a v nej okrem 10 dospelych este 7 pobehujucich deti 2 az 5 rocnych...tak mala z toho riadny stres a prvu polhodinu sa ma nechcela pustit 😉 a tie deti len pobehovali hore-dolu (ako v tomto veku zvyknu 😀 ) a keby som ju volne pustila lozit, tak ju niekto pristupi 😎
Neskor sa ale osmelila a lozila tam po koberci, a ja nad nou som odrazala okolopobehujuce deti 😀
Celkovo to bola velmi vydarena akcia, len sme tam boli najmladsi, a preto tak trochu v nevyhode...ale ved my im na rok ukazeme !!! 😀 😀 mozno uz aj zarecitujeme daco.

A u vas uz chodil Mikulas v predstihu? K nam snad dorazi dnes v noci...ak si stihnem este ocistit topanky...

rybka13
5. dec 2009

akotoze uz chodil u Vas? ved az zajtra je mikulaska 🙂
mne mm prave povedal, ze co chcem, ze mikulas mi donesie rybiatko... 😅 no prosim, a mam po sladkostiach 😉
margi, tak ste to prezili, som si predstavila ako odrazas ostatne deti od kristinky 😀 uff, no buduci rok uz dufam kristinka bude mat vsetky zubky a moze ostatnych napriklad pokusat 😉 akoze nie pokusat ako pokusenie ale zubkami pokusat, sme sa pochopili right?

skorki tak to sa tesim, ze ste mali krasnu sobotu, kedze predtym to vyzeralo, ze to bude pracovny vikend 😉

my nic, nerodime, dnes mam kopec energie, bola som dokonca nakupovat, tri hodky po obchodoch a nic, asi zacnem sprchovat krize horucou vodou, alebo behat po schodoch... alebo zeby sexik? 😉

janula.k
6. dec 2009

Mik Mik Mikuláš, čo v tom vrecku pre nás máš? 😵

janula.k
6. dec 2009

Pre Riškuu bábatkovsku perinkuuu
Pre Margiii hodinkyyy
Pre Skorkiii lentilkyyy
Pre Carmeeen novy fén
Pre Rybkuuu chlapceka ci dievcatko?
Pre Kakiii nohavice na trakyy
Pre Majku horalku
Pre Lenkuu vonavku
Pre Betynku lízanku
Pre Muskuuu ceruzkuu
Pre Sekuu telpuuu deku
Pre Darluu bonbonieru
Pre Danku tatranku
Pre Smejku kvetinku
Pre Janulku malinovku
Pre Suziku novú kabelkuu
Pre Azalku bábovku
...
😵
😝

janula.k
6. dec 2009

Pre Elizku zlatu retiazku
Pre Violku motorkuuu
Pre Lucetku magnetku

🙂 ktora ako posluchala pocas roka... 😀

skorki
6. dec 2009

Janulka 😀 🙂 😉

skorki
6. dec 2009

Tu ma ktosi dobru naladu, to je super. 😉 Ako nedelujete, dievcata? U nas sa da hmla opat krajat. Ale sme po vybornom obediku, tak si idem prichystat kavicku a daco pekne precitat. Ozaj, ako ste na tom s darcekmi a vianocnym pecenim? Ved uz mame druhu adventnu. 🤐 Ja som co do pecenia trosku lava, moc mi to nejde. Ale bojujem kazdy rok 😀 😀 😀 . Dopadne to tak, ze mam muku az za usami, kuchynu potom umyvam dva dni, ale tesim sa z toho. Kupila som si taky pekny casopis s vianocnymi cukrovinkami, tak dufam, ze tam najdem nieco jednoduche, co zvladnem aj ja.

Tak paaa a krasnu nedelu.

riska
6. dec 2009

janulka 🙂 🙂 🙂
krasneho mikulaša a druhu adventnu nedelu 😵

riska
6. dec 2009

skorki - nenapečene, darčeky žiadne 😀 takže u mna každoročna klasika 😀 😀

rybka13
6. dec 2009

janulka, ty sikulka 🙂 zlate 🙂

dievcata, ja som sa prave vratila z monitoru, babatko je ok (aj ked ten monitor im vraj nejak vypadava a dobre nefunguje 😠 ) a doki ma pozeral aj na utz, aj prietoky su vraj ok...
Ale zajtra nastupujem do nemocky na prijem, vraj placenta je uz zrela, a doktor nechce nic riskovat, aj preto, ze vidi ako sa aj ja obavam, takze zajtra mam prist, urobia mi nejake vstupne vysetrenia, a v utorok zatazovy test, co je take nieco, ze mi vyvolaju kontrakcie, ze ako telo a babo reaguje.... a hovoril, ze ak neporodim do konca tyzdna, ze mi vyvola porod, resp. v stredu ma sluzbu, tak sa tvaril, ze mozno aj vtedy 😝
Este je nejake male percento, ze by som mohla porodit aj v utorok pri tom zatazovom teste, ale to by som nechcela, lebo to tam moj doki nebude a ani mm by to mozno nestihol 😅

Tak dufam, ze ma neklame, ze je vsetko v poriadku, a ze ma naozaj hostpitalizuje len preto, aby vsetko dobre dopadlo... 😒
Som sa ho pytala, ci nema rybiatko omotanu pupocnu snuru, a ze naco to chcem vediet, ze jedna tretina deti ju ma niekde omotanu, ci uz okolo krku alebo pliecka atd... Nakoniec sa vyjadril v zmysle, ze nic take nevidi, ze by malo..

No uz nejdem spekulovat, zajtra skratka nastupujem do nemocky, tak Vas velmi prosim o modlitby, aby vsetko dobre dopadlo, aby Boh viedol doktorov a ludi okolo mna, ebo jedna vec je ista - do konca tyzdna bude rybiatko na svete 😉
Tak a teraz sa idem posledny krat v klude naobedovat a potom pripravit vsetko ostatne... mrknem Vas este vecer, a prajem prijemnu nedelu..

janula.k
6. dec 2009

ahojte 😉 ja som stravila poobedie u dedka a babky s celou nasou rodinou, dedko oslavuje dnes narodeniny..mam velmi rada tieto rodinne oslavy, je tam sice hluk, ale aspon sa vsetci vidime a pokecame.. 🙂
Rybka duufam, ze ti ten porod nakoniec nebudu musiet vyvolat a Rybiatko sa same vypyta na svet 😉 je dobre, ze budes v nemocke pod dohladom a zavidim, ze uz to budes mat za sebou. Neboj sa, vsetko dobre dopadne, nech je Pan s vami. Mna tiez zajtra caka poradna, tak som zvedava,..mysli aj ty na nas.
Riska, Skorki,..ja tiez nemam ziadne darceky kupene a piect bude svokra..ale zvladla by som medovniky 😉

riska
6. dec 2009

rybka, držte sa, budeme na vas moooc myslieť a nezabudni sa pravidelne niekomu ozvať, aby sme vedeli čo a ako 🙂 teším sa, že pribudne dalšie babo 😵 😵 😵

maria1610
6. dec 2009

Ahojte 🙂

jani, hm horalka by nebola zla 😉
rybka, drz sa - nech Vas ochranuje Pan a vsetko nech dobre dopadne 🙂

Holky, co je s marione - neviete? Uz ma malicke, ci ako to s nou je?

mimmi77
6. dec 2009

Ahoj kočky,
tak mám už trošku kľudnejšie dni, som rada. Ďakujem Vám všetkým ešte raz za všetky Vaše ohlasy, veľmi mi to pomohlo.
Uvedomujem si, že každý máme nejaké starosti. A viem, že v podstate sa mám až veľmi dobre. Len mi chýba trochu dosť skromnosti a pokory. A tak rozmýšľam nad tým ako som sa mohla mať dobre, keby nebolo hento a tamto.... v podstate tie všetky problémy sa objavili tak nejako naraz a práve v období, keď som si myslela, že začne najkrajšie obdobie môjho života - konečne som prestala pracovať v zahraničí - bola som už každý deň doma, bývali sme spolu v domčeku, ktorý sme vlastnými silami pomaličky dokončovali a tešili sme sa na to, že budeme ozajstná RODINA. V tom jedno krásne ráno k nám prišli geodeti, zatĺkli v našej záhrade pár oranžových kolíkov a dozvedáme sa, že "naša" záhrada (30 cm od nášho domu) nie je naša. A začal iný život. Došli sme tak ďaleko, že zvažujeme dom predať - aj keď tá myšlienka mi tlačí slzy do očí, lebo je to pre mňa naozajtný domov - robili sme všetko sami, pomaly, ale s láskou. A myslím, že sa nám to aj podarilo....
V podstate fyzicky sa nič nezmenilo, ploty ostali tak ako boli - len na katastri je zapísané niečo iné.... Ale riešiť to treba, lebo po 10 rokoch sa to už napadnúť nedá vôbec... Bol to podvod, ale riešiť sa to dá len súdom - a vôbec nie je isté, či to vyhráme....
Takže Margitka, nebuď smutná, že bývate v podnájme 😉 Tiež sme nejaký čas tak bývali a teraz si uvedomujem, že to bolo kráásne, bezstarostné obdobie 😵 Ale samozrejme - vlastné je vlastné 😎
KAKI - je mi ľúto, že Ti zomrel otec 😢

RISKA - blahoželám k tehu, veľmi Ťa obidvujem, že si to dokázala tak dlho tajiť 😉

MARGI - tá napísaná kniha otcových príbehov - máš môj obdiv, fakt výborný nápad, tatino musel byť na mäkko 😎

MUSKA - fotka v pase je z rakúsko-švajčiarskych Álp, keby sme išli túto zimu snowboard, určite ideme na to isté miesto - odporúčam 🙂

RYBKA - iné lieky ako Clostyl mi asi môžu dať, ale som si istá, že ich budem znášať tak isto zle - jednoducho hormóny 😝 Želám Ti bezproblémový pôrod !!!!

SEKA - presne tie isté pocity so spoveďou mám aj ja... takisto by som potrebovala ísť, ale chcela by som, aby som tam sedel niekto, kto bude mať trochu viac času na moje výlevy 😉 A musím sa priznať, že to odkladám už dosť dlho - nebola som 2 roky na spovedi 😒 Tak som si povedala, že tieto vianoce už určite áno..

Inak, vy ste tu všetky tak super trpezlivé a pedagogicky nadané 😉 . Ja sa mám niekedy obavy ako to bude s mojou trpezlivosťou pri vlastných deťoch 😕 Keď u nás boli naposledy bratove deti, po ich odchode hovorím mm: "keď sa budeme dnes milovať, tak jedine s kondómom !" 😀
Ale zase moje dve bývalé au-pair deti sú skvelé baby a ich mama ma stále teší tým, že to je výsledok mojej 6-ročnej výchovy 😀 Tak keď budem mať aspoň z 1/3 také úžasné deti, budem rada 😵 😵 😵 😵 😵

Som sa trošku rozpísala 😲 želám vám dobrú nôcku a úspešný začiatok nového týždňa 🙂 🙂 🙂 🙂

rybka13
7. dec 2009

mimmi, to znie zle, ze budete musiet predat domov, ja by som to nenormalne tazko znasala tiez 😔

dakujem dievcata, ze na mna myslite, vdaka este raz vopred za modlitby
riska, urcite sa niekomu ozvem 😉 a verim, ze mozno buducu nedelu uz sme s rybiatkom doma 🙂
dnes nenormalne kope, zeby si to rozmyslelo a nakoniec predsa prislo same bez vyvolavacky? kiez by 😉
Tak sa drzkajte aj vy vsetky, aj ja myslim na Vas
papa