Veriace snažilky II. Pridajte sa
tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔
Stručné zhrnutie
- Skupiny veriacich snažiliek kombinujú duchovnú podporu a modlitbu s praktickými radami o medicínskych vyšetreniach a možnostiach liečby neplodnosti, vrátane andrológie, imunológie, IUI a umelého oplodnenia (UO/IVF).
- Bežné medicínske postupy spomínané v diskusii zahŕňajú spermiogram, HSG, imunologické testy (protilátky proti spermiám), hormonálny profil, kyretáž a monitorovanie hladín HCG, a doplnkové liečby ako Tamoxifen, heparín či vitamíny (E, selén, Koenzim Q10, Maca, CEM M).
- Referované kliniky a pracoviská v diskusii sú Gyn Fiv (GF), Helios, Iscare a nemocnice v Prahe a na Slovensku; aundyrologické konzultácie a andrológovia sú odporúčaným krokom pri abnormálnom spermiograme.
Najčastejšie otázky
Q: Aké základné vyšetrenia by mala absolvovať žena pri opakovaných potrat och alebo neúspešnom snažení?
A: Základné vyšetrenia zahŕňajú HSG (röntgenová hysterosalpingografia), hormonálny profil, ultrazvuk na zistenie cýst, imunologické testy vrátane protilátok proti spermiám a monitorovanie HCG; v diskusii sa spomínali aj odborné imunologické pracoviská a posielanie imuno vyšetrení do Prahy.
Q: Kedy treba riešiť problém na strane muža a čo zahŕňa andrologické vyšetrenie?
A: Andrologické vyšetrenie zahŕňa spermiogram (počty a pohyblivosť spermií, morfológiu), testy protilátok proti spermiám a vyšetrenie andrológom; v diskusii bol príklad spermiogramu so 2,6 mil. pohyblivých spermií/ml a patológiou 98 %, a odporúčalo sa zobrať manžela k andrológovi (napr. menovaný andrológ Lepieš vo fakultnej nemocnici).
Q: Aké liečby pre mužskú neplodnosť diskutovali ženy v téme?
A: Spomínané možnosti zahŕňali Tamoxifen, doplnky ako vitamín E, selén (Selezin), Koenzim Q10, Maca a produkt CEM M pre mužov, a odporúčanie konzultovať andrológa a prípadne andrologickú liečbu pred pokračovaním v asistovanej reprodukcii.
Q: Kedy je potrebné sledovať HCG po kyretáži a čo znamenajú stúpajúce HCG hodnoty?
A: Po kyretáži sa odporúča sériové odbery HCG na diagnostiku zvyškového tkaniva alebo mimomaternicového tehotenstva; v diskusii uviedli prípady, kde HCG klesalo postupne, a prípady, kde HCG po zákroku zostalo alebo stúpalo, čo vyvolalo podozrenie na mimomaternicové tehotenstvo.
Q: Aké možnosti asistovanej reprodukcie boli v diskusii spomenuté?
A: V diskusii sa spomínali IUI (intrauterinná inseminácia), UO/IVF (umelé oplodnenie) a použitie darcu spermií ako možnosť; niektoré diskutujúce vyjadrili odmietavý postoj k UO, iné ho brali ako alternatívu pri nevyriešiteľných príčinách.
Q: Čo sa v diskusii spomínalo pri diagnostike trombofílie a MTHFR u žien s opakovanými potratmi?
A: Trombofília a mutácia MTHFR boli uvedené ako príčiny opakovaných potratov, spomínalo sa vyšetrenie na trombofíliu a liečba zahŕňajúca riedenie krvi (napríklad heparín) podľa odporúčaní špecialistu.
Závery z diskusie
Zhoda
- Modlitba, vzájomná podpora a kontakt s komunitou sú pre mnohé ženy v snažení o dieťa podporným zdrojom.
- Pri neplodnosti alebo opakovaných stratách je konsenzus, že treba absolvovať medicínske vyšetrenia: spermiogram, HSG, hormonálne a imunologické testy.
- Pri abnormálnych výsledkoch spermiogramu alebo imunologických odchýlkach odborné vyšetrenie u andrológa a imunológia sú odporúčané kroky.
Sporné názory
- Niektorí tvrdia, že utrpenie dieťaťa nemusí byť trestom za hriechy rodičov, iní tvrdia, že hriechy a rodové záťaže otvárajú priestor zlému pôsobeniu a odporúčajú modlitbu za uzdravenie rodových koreňov.
- Niektoré ženy odmietajú UO/IVF z etických alebo osobných dôvodov, iné považujú UO/IVF za reálnu alternatívu, ak prirodzené metódy zlyhajú.
Otvorené otázky
- Ako často vedie imunologická liečba k prirodzenému otehotneniu namiesto okamžitého prechodu na umelé oplodnenie?
- Kedy presne prejsť od konzervatívnej liečby (doplnky, Tamoxifen) k asistovanej reprodukcii pri závažnom spermiograme?
- Koľko dní a akou frekvenciou treba monitorovať HCG po kyretáži, aby sa spoľahlivo vylúčilo mimomaternicové tehotenstvo?
Spomenuté značky a firmy
Gyn Fiv, Helios, Iscare, Fakultná nemocnica, Kramáre, Ružinov, Lacné knihy, SME, Slovo medzi nami, Hotel Partizán Uhrovec, Penzión Bojnice
Spomenuté produkty a metódy
Tamoxifen, Maca, Koenzim Q10, CEM M, vitamín E, selén (Selezin), spermiogram, HSG, imunologické vyšetrenia (protilátky proti spermiám), kyretáž, monitoring HCG, IUI, UO/IVF, heparín, MTHFR, trombofília, Oligoasthenoteratozoospermia, Oligo(gravis)-astheno-terato-azoospermia, modlitba za oslobodenie rodostromu/uzdravenie rodových koreňov
Miesta a osoby
Bratislava, Košice, Martin, Žilina, Praha, Bojnice, Uhrovec, Kramáre, Ružinov, andrológ Lepieš, biskup Rábek, Elias Vella
Ahojte a na nocnej dnes nikto? Keby nebola Rybka v porodnici tak to tu dnes zahaji asi az ona o polnoci. 😀
Rybkaaaaaaaaaa!!! Tesim sa, strasne moc!!!! 😀 😉 🙂 😀 😉
Gratulujem. Myslim na Vas obe! Nech ste zdrave a stasne.Nas babinec sa nam krasne rozrastol!!!
Krasny vecer 🙂
blahozelaaame rybke a emke a zelaame veeela zdravia a vela mlieeeckaaaa 😵 😵 😵 😵 😵 supeer dalsia baba 😀
čo to tu bola tá maškrtná téma 😀 toho Mikuláša by mali zrušiť 😉 ja som takisto dnes doslova žrala sladkosti 😀
gratulujem rybke aj indzes, dnes mame velmo placlivy vecer, takze som rada, ze som vobec nakukla a som v obraze 🙂
ahojte, nedalo mi to nemrknúť sem, že čo je nové.....a čo nečítam-hneď tri prírastky, tri drobčeky, tri krásne a zdravé dievčatká.........tri zázraky. veľmi sa tomu teším, a hlavne dnes na sviatok Panny Márie. je to krásne. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
do debaty o sladkostiach sa radšej nezapájam, i keď ja som ten typ, že čokoládku alebo keksík nemusím, ale dobrým zákuskom nepohrdnem 😵
obe mamičky pozdravujem, a prajem aby všetko bolo v poriadku, aby boli šťastné, zdravé a spokojné.....
dobrú noc, idem spať 😔 ....zajtra sa ozvem. 😉 naozaj sa teším dnešným prírastkom
Ja som konecne hodila strudlu do rury, dufam ze nezabudi susedov vona jablkovo-skoricovej plnky. 😀
Mala som vytiahnute listkove cesto z mraznicky uz od nedele vecera, tak som nan zabudla a nechcela som aby sa pokazilo, tak teraz ako chuj peciem. 😀 😀 😀
K tym sladkostiam... no comment, dnes sme zozrali /sorry za vyraz/ 300g velku Milku, no fuuuuj hanba, takto cesta k stihlej linii nevyzera. 😠 Uz sa chystam na spoved: obzerstvo tam urcite spomeniem. 🤐
ahojte, babule...tak som nás vyhrabala z včerajšieho dňa 😉 ....a zmenila som si meno 😵 - ako som už písala tá SEKA manželovi vôbec nepasovala, ale fotku som nechala, aby vás to nemýlilo. dúfam, že som vás veľmi nepoplietla a zvyknete si. pčolka ma voľakedy volala ešte staré kamošky, tak som to teraz vyhrabala. 🙂
všetkým prajem pekný deň, aj keď upršaný....
darla s tou štrúdlou si mi teda narobila riadne chute 🙂 ....a to sa chystám dnes len na jogurty a ovocie 😒 .....a ešte k zubárovi 😲 ....a s dcérou k psychologičke 😅
pcolka,
vitaj medzi nami, ale ved my sme si uz zvykli na seku 😉 dobre vybavte zubara aj psychologicku. Mna zubar caka zajtra, idem so synom, minule az plakal, ked mu vrtal zub, chuda male, musi si zvyknut 😉
rybka,
gratulujem k dcerke a vybrali ste krasne meno 😉 prajem vela zdravia, radosti a pevne nervy pri vychove 😉
indzes,
blahozelam ku dievcencom a prajem vela zdravia 😉
kaki, lenka, janulka aj darla,
bola to dobra debata, urcite ma Pan pre nas vsetky deticky, niektore uz mame, my VM, dalsie su este v brusku VT a dalsie este len na Vas cakaju, teda VS. Ale teraz ste urcite na rade Vy 😉 modlim sa za Vas a myslim na vas vsetky 😉
a este k tym sladkostiam, aj my pomaly vyjedame, co deti dostali od Mikulasa 😀 priznam sa, pustila som sa do Nutely, no dobra tretina chybala, ale bol to ten mensi pohar 😀
ahojte, to o nasom perspektivnom byvani zatial neprezradim 😀 budem tajit ako riska aspon taky jeden trimester 😉 len tolko, ze to este len buduci rok bude dokoncene, a ak sa podari tam kupit pozemcok, tak este nas caka stavba domu...takze mozno ak, tak o rok, ak vobec 😎
ale tie modlitby potrebujeme uz teraz 😉
Margi, nemusíš prezradiť 🙂 Stačí že je riešenie v dohľadne... Stavba bude už vo vašom prípade radosťou 🙂 Hlavne že sa aj viditeľne rieši.
Modlím sa naozaj vytrvalo za všetky naše potreby.
A hlavne som veľmi rada, že si tu vieme povedať po čom túžime 😵 .
Tá otvorenosť každej z Vás mi pomáha, byť otvorenou voči sebe 🙂
Včera som nenapísala ako veľmi ďakujem Bohu za Emku a všetky deti v našej téme 🙂 Sú jasným prejavom Božej lásky. Takže Ďakujem za zázraky 😵
danka,
pisala si, ze Klarka nechce dudel, ani moja mala nedudlovala, ucila som ju to vytrvalo a po troch mesiacoch si zvykla a teraz je to dudlos riadny, uz sama krici, ze chce dudu. Je to lepsie, ako byt stale na prse prisata. Ja som ju volala, maly prisavnicek, tiez lubila cuckat moje mliecko.
margi,
myslim na Kiky, nech jej prejde placlive obdobie a nech vam vyjde to byvanie 😉
velke gratulacie pre rybku aj indzes. a cakame na rybkine porodne zazitky 😕
v albume si babulky mozete pozriet co nase dieta naposledy stvaralo. skoda ze nemam video z toho ako sa vsetkymi koncatinami odrazalo od toho plodoveho vaku a potom zacalo robit kotrmelce 😀
zdravim vas vsetky a mylsim na vas 😉
betty, krasne babo 😵
pcolka, vitaaaj 😀
vy ste mi včera dali tou debatou o sladkostiach, hned som musela čosi sladke otvarať a už som všetko mikulašske požrala 😀 😀 a poznate milka salonky? my sme ich mali prvý raz minuly rok a ine už nechcem... ale videla som tušim len v tescu, tak dufam, že ich všetky kaki nevykupila 😝
mimmi, možno je aj dobre, že sa ti to IUI oddialilo, aspon si užiješ vianoce v klude, ono či chceš alebo nie, je to trocha naročne na psychiku 😖
darla, som rada, že si sa po dlhšej dobe ozvala a celkom z teba citim optimizmus, tešim sa, len tak dalej 😵 😵
danka, ešte ma zaujima kolko spinkate a tak....
zdravim aj ostatne VS, VT a VM 😵 😵
bettynka, kráááásne 🙂 má u teba peknú trampolínu 😀
práve včera som si začala od začiatku čítať celú tému VS 2 - a už od začiatku viem, koľko si si toho vytrpela 😢 Si statočná 😔
Riska, áno, je to tak dobre, že sa mi IUI odložilo. Najskôr som z toho bola znechutená, že som tie predprípravové lieky brala zbytočne, ale každopádne, neboli to ešte žiadne hormóny 😉, takže je to vlastne super...
Aj keď neviem, na kedy to odsuniem - v januári mi to zase nesedí, chceli sme ísťniekedy v neprázdninovom období snowboardovať - aby nebolo veľa ľudí. A ešte to musíme nejako zosúladiť s háraním našej fenky 🙂
Hľadáme jej práve nejakého fešáka a chceli by sme jej konečne prvý krát dopriať šteniatka. Dúfam, že bude plodnejšia ako ja 😀 😀 😀
ja by som sa tak stráááášne tešila, keby sme tu mali na jar maličkých havkáčov 😵 😵 😵 😵
riska, mimmi dakujem 🙂
mimmi viacere sme si toho vytrpeli...a ty tiez. ale spolu to tu zvladneme 😵 a tiez si myslim ze lepsie ze to bude po vianociach, mozno by si nad tym cely cas rozmyslala a stresovala sa, ci to vyjde. ked budes v praci,a lebo s kamaramti na lyzovacke, tak na to vsetko lepsie zabudnes. ved po IUI mozes ist snowboardovat, nie?
tak-preventívka u zubára hotová a aj zub opravený-síce som o 20 € ľahšia, ale som rada, že to mám za sebou, 🙂 lebo zlé zuby a strach zo zubárov som zdedila po ocinovi ☹
a práve mi prišli na mail dva úžasný odkazy od kamošky zo stránky t-mobile "zažime vianoce spolu" 😵 😵 😵 veľmi ma potešili, a dobre som sa zasmiala.......tá kamoška je perfektná 😉 , na rozdiel do mojej kolegyni, ktorá ma klame do očí 😖 a to som si to o nej vôbec nemyslela.
ináč mám chorú dcérku zas je doma, manžel bol s ňou u doktorky, nedostala antibiotiká, ale len na copanie niečo, a na kašel, má dosť blbý kašel. ☹
mimi a akú rasu máte tú fenku? nám minulý týždeň "uhynul" psík, krásny čierny s hladkou srsťou, a len na bruchu mal biele T a volal sa Tafi. v sobotu sme to len povedali deťom,a tá mladšia tak strašne plakala za ním, ☹ tak mi jej bolo ľúto, vraj to bol ten najkrajší psík 🙂 , a to teda bol.....aj mne to prišlo ľúto, keď sme to zistili....
bettynka, práve mi to nevychádza s mojim cyklom a prázdninami - v čase, keď nie sú prázdniny mi vychádza už prvá kontrola pred IUI a potom niekedy iui... a keď už bude po IUI, už budú zase nejaké prázdniny - a to ja nechcem ísť - obaja máme za sebou už nepríjemnú zrážku s lyžiarom, takže sa snažíme ísť v čase, keď tam je čo najmenej ľudí... ale nejako to už dopadne.... keď to nevyjde, aspoň ušetríme koopec peňazí 😀
pcolka - vitaj 😉 ..., je mi ľúto, že vám zomrel psík ☹ tohoto sa strašne bojím 😔 Máme fenku rhodezskeho ridgebacka. Som na ňu strašne viazaná, je to také moje dieťa - na nej sa "vyjaším" s mojimi materskými pudmi - na dobrú noc ju prikrývam dekou, dostane pusinku a zaželám jej dobrú nocku 😀 To keď vidí manžel, len krúti hlavou 😕 😝 Pre tých, čo nepoznajú ridgebacka - nie je to žiaden maličký chrústik - naša fenka má 40 kg 😀 😀 😀
Viem, že tá strata ma raz bude neskutočne bolieť 😢
Ale zatiaľ je tu, a verím, že ešte dlho bude 🙂 🙂 🙂
ahojte babulky.....
rybka, indez....gratulujem ku dievčatkám 🙂 ......nech vás Panna Mária ochraňuje a Pán požehnáva každý váš deň 😉
bettynka, bábenko je nádherné 🙂 ....taký malý športovec
ach tie sladkosti 🙂 ....snažím sa odolávať, lebo som si povedala, že cez advent sa nebudem napchávať sladkosťami 😀 ....akosi môj mozoček nato dobre zareagoval a neako si telo nepýta 😀 ....horšie ak začne 😀
margi, myslím na vás, aby ste sa takto o rok tešili aspoň zo základov na váš krásny nový domček 😉
kaki, riska, violončielka, lenka, danka, seka....atď AHOOOOOOOJTE
Ahoj babyyyy!!!!!
Tu je dnes krasne...... 😎 . Uz sa tesim ed susedia donesu malu...trosku si zacneme trenovat (kedze je skoro vsetko dolu ku nam pocut) 😵
Ja som si dala turecky med...a sladkosti som nahradila susenym ovocim...mnam
Margi rok je kratka doba..hlavne , ze sa budete mat na co tesit. Moj bracho tiez staval, tiez sa toho obaval.ale byva sa tam uzasne a decka maju super vzduch....vsetko vonia drevom a je tam aj teplucko....krb je carokrasny....
Mimmi77 IUI je uplne v pohodicke a lyzovat sa da aj neskor...ja som nebola dva roky koli vyskumom na mojom tele 😀 😀 😀 ale minuly som si uzila krasnu lyzovacku....
Ja som vcera urobila stromcek aj som vyzdobila byt.....a vysledok mame vsetko rozhadzane, ale stromcek svieti 😀 .
Tak to idem trosku pozhrnat, vybalit kufor a dat prat pradlo.
Pa a pekny den
ahojte 🙂 pisala som s Rybkou, idu ju sprchovat po 24hod. a Emka je zlatunka. 😵
pcolka, aj ja som dostala v nedelu dva take odkazy, jeden od mm a druhy od brata, tiez ma to potesilo 🙂 hoci ma tam moj mm nazval "pampúch" 😅
mimmi ja zboznujem ridgbebacka 😵 😵 😵 hned by som si zobrala take male steniatko 🙂 No a to si fakt dobra, ze si zacala citat VS od zaciatku 😀
tehulky riska bettynka co porabate?
a vobec ste mi nepovedali ci bol vcera prikazany sviatok...kde to mam najst? 😒 Ja som nasla, ze to je slavnost
Violka,
Prikázané sviatky na Slovensku
Nepoškvrnené počatie Panny Márie (8.12.)
Narodenie Ježiša Krista - Vianoce (25.12.)
Panny Márie Bohorodičky (1.1.)
Zjavenie Pána (6.1.)
Nanebovstúpenie Pána
Božieho Tela a Krvi
Sv. Petra a Pavla (29.6.)
Nanebovzatie Panny Márie (15.8.)
Všetkých svätých (1.11.)
všetky nedele
V tieto dni máme povinnosť zúčastniť sa na celej sv. omši; túto povinnosť splní aj ten, kto sa zúčastní omše večer predchádzajúceho dňa (po 15.00 hod.). Sviatok sv. Jozefa (19.3.) je na Slovensku zrušený, a preto sa slávi ako neprikázaný.
Violka slávnosť (bol raz o tom pastiersky list sa mi zdá) je nové označenie prikázaného sviatku 😉
jéj, baby, ja si budem meniť meno každý týždeň 😉 ...ako ste ma pekne privítali 😵 😵 😵
o vážne bol včera prikázaný sviatok???? to som teda prešvihla, a dosť ma to štve....nejak som celkovo pozabudla, že aký je deň! do kelu..... 😖
priznám sa teda, že tá rasa mi nič nehovorí, 😒 ale ešte že máme net-tak si to hneď idem pozrieť a budem múdra 😉
violka-to si už robila vianočný stromček???? alebo mi neičo ušlo?????
ale asi nie je to tak kaki-slávnosť je slávnosť, a prikázaný sviatok je iné ako slávnosť. slávnosť nie je "prikázaná"...
zistím!!!!!! ale v každom prípade ma to dosť trápi, že som to takto prešvihla, lebo sa mi to ešte nestalo..... ☹

Caute babulky,tak rybka má už rybičku,no chvála pánu Bohu,nech sú zdravé 🙂 veeelmi sa teším,že to už majú za sebou 🙂 🙂 🙂