icon

Veriace snažilky II. Pridajte sa

avatar
smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

Zhrnutie diskusie
Automatický súhrn diskusie generovaný umelou inteligenciou · 25. jún 2026 · 13546 príspevkov

Stručné zhrnutie

  • Skupiny veriacich snažiliek kombinujú duchovnú podporu a modlitbu s praktickými radami o medicínskych vyšetreniach a možnostiach liečby neplodnosti, vrátane andrológie, imunológie, IUI a umelého oplodnenia (UO/IVF).
  • Bežné medicínske postupy spomínané v diskusii zahŕňajú spermiogram, HSG, imunologické testy (protilátky proti spermiám), hormonálny profil, kyretáž a monitorovanie hladín HCG, a doplnkové liečby ako Tamoxifen, heparín či vitamíny (E, selén, Koenzim Q10, Maca, CEM M).
  • Referované kliniky a pracoviská v diskusii sú Gyn Fiv (GF), Helios, Iscare a nemocnice v Prahe a na Slovensku; aundyrologické konzultácie a andrológovia sú odporúčaným krokom pri abnormálnom spermiograme.


Najčastejšie otázky

Q: Aké základné vyšetrenia by mala absolvovať žena pri opakovaných potrat och alebo neúspešnom snažení?
A: Základné vyšetrenia zahŕňajú HSG (röntgenová hysterosalpingografia), hormonálny profil, ultrazvuk na zistenie cýst, imunologické testy vrátane protilátok proti spermiám a monitorovanie HCG; v diskusii sa spomínali aj odborné imunologické pracoviská a posielanie imuno vyšetrení do Prahy.

Q: Kedy treba riešiť problém na strane muža a čo zahŕňa andrologické vyšetrenie?
A: Andrologické vyšetrenie zahŕňa spermiogram (počty a pohyblivosť spermií, morfológiu), testy protilátok proti spermiám a vyšetrenie andrológom; v diskusii bol príklad spermiogramu so 2,6 mil. pohyblivých spermií/ml a patológiou 98 %, a odporúčalo sa zobrať manžela k andrológovi (napr. menovaný andrológ Lepieš vo fakultnej nemocnici).

Q: Aké liečby pre mužskú neplodnosť diskutovali ženy v téme?
A: Spomínané možnosti zahŕňali Tamoxifen, doplnky ako vitamín E, selén (Selezin), Koenzim Q10, Maca a produkt CEM M pre mužov, a odporúčanie konzultovať andrológa a prípadne andrologickú liečbu pred pokračovaním v asistovanej reprodukcii.

Q: Kedy je potrebné sledovať HCG po kyretáži a čo znamenajú stúpajúce HCG hodnoty?
A: Po kyretáži sa odporúča sériové odbery HCG na diagnostiku zvyškového tkaniva alebo mimomaternicového tehotenstva; v diskusii uviedli prípady, kde HCG klesalo postupne, a prípady, kde HCG po zákroku zostalo alebo stúpalo, čo vyvolalo podozrenie na mimomaternicové tehotenstvo.

Q: Aké možnosti asistovanej reprodukcie boli v diskusii spomenuté?
A: V diskusii sa spomínali IUI (intrauterinná inseminácia), UO/IVF (umelé oplodnenie) a použitie darcu spermií ako možnosť; niektoré diskutujúce vyjadrili odmietavý postoj k UO, iné ho brali ako alternatívu pri nevyriešiteľných príčinách.

Q: Čo sa v diskusii spomínalo pri diagnostike trombofílie a MTHFR u žien s opakovanými potratmi?
A: Trombofília a mutácia MTHFR boli uvedené ako príčiny opakovaných potratov, spomínalo sa vyšetrenie na trombofíliu a liečba zahŕňajúca riedenie krvi (napríklad heparín) podľa odporúčaní špecialistu.

Závery z diskusie

Zhoda

  • Modlitba, vzájomná podpora a kontakt s komunitou sú pre mnohé ženy v snažení o dieťa podporným zdrojom.
  • Pri neplodnosti alebo opakovaných stratách je konsenzus, že treba absolvovať medicínske vyšetrenia: spermiogram, HSG, hormonálne a imunologické testy.
  • Pri abnormálnych výsledkoch spermiogramu alebo imunologických odchýlkach odborné vyšetrenie u andrológa a imunológia sú odporúčané kroky.


Sporné názory

  • Niektorí tvrdia, že utrpenie dieťaťa nemusí byť trestom za hriechy rodičov, iní tvrdia, že hriechy a rodové záťaže otvárajú priestor zlému pôsobeniu a odporúčajú modlitbu za uzdravenie rodových koreňov.
  • Niektoré ženy odmietajú UO/IVF z etických alebo osobných dôvodov, iné považujú UO/IVF za reálnu alternatívu, ak prirodzené metódy zlyhajú.


Otvorené otázky

  • Ako často vedie imunologická liečba k prirodzenému otehotneniu namiesto okamžitého prechodu na umelé oplodnenie?
  • Kedy presne prejsť od konzervatívnej liečby (doplnky, Tamoxifen) k asistovanej reprodukcii pri závažnom spermiograme?
  • Koľko dní a akou frekvenciou treba monitorovať HCG po kyretáži, aby sa spoľahlivo vylúčilo mimomaternicové tehotenstvo?


Spomenuté značky a firmy

Gyn Fiv, Helios, Iscare, Fakultná nemocnica, Kramáre, Ružinov, Lacné knihy, SME, Slovo medzi nami, Hotel Partizán Uhrovec, Penzión Bojnice

Spomenuté produkty a metódy

Tamoxifen, Maca, Koenzim Q10, CEM M, vitamín E, selén (Selezin), spermiogram, HSG, imunologické vyšetrenia (protilátky proti spermiám), kyretáž, monitoring HCG, IUI, UO/IVF, heparín, MTHFR, trombofília, Oligoasthenoteratozoospermia, Oligo(gravis)-astheno-terato-azoospermia, modlitba za oslobodenie rodostromu/uzdravenie rodových koreňov

Miesta a osoby

Bratislava, Košice, Martin, Žilina, Praha, Bojnice, Uhrovec, Kramáre, Ružinov, andrológ Lepieš, biskup Rábek, Elias Vella

avatar
lenkove
8. dec 2009

Kaki, povedz, tie tvoje pocity, nevies o nejakej tajnej tehuli u nas v teme? 🙂 😉 😀 teda takej tajnej, co je tehu a zatajuje 😉 uz by sa tu taka hodila 🙂 😎

avatar
kaki
8. dec 2009

darla27 😀 Ty si ma pobavila 🙂
Aj ja sa zberám do kostola 🙂

avatar
janula.k
8. dec 2009

aj ja to myslim vazne 😨 😕

avatar
kaki
8. dec 2009

Ja o takej neviem 🙂 Ale On možno hej 🙂

avatar
kaki
8. dec 2009

Aj ja to myslím Vážne. Dokonca verím že ich bude viac ako 7 🙂
Ale Darla to musela trochu "nadlahčiť".

avatar
lenkove
8. dec 2009

Kaki,
😀 🙂

avatar
kaki
8. dec 2009

Lenkove,
ale 100% viem o takej, čo to prehnala s pojedaním Mikulášskych sladkostí a zakvitla jak púčik ružový 😀

avatar
lenkove
8. dec 2009

Kaki,
ja viem o takych dvoch.. tu druhu teraz boli brucho a neospravedlnuje ju ani to,ze polovicu sladkosti nechavala manzelovi.. teda mensiu polovicu 🤐 🤐 ale vedeli ste aka je supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer karamelova Milka? 😀

avatar
kaki
8. dec 2009

Lenkove vedeli 😵 ale aj tá dezertná mala včera svoj šmrnc.
A nehovorím o BOUNTY, HORALKE, LION, KITKAT.
Všetko som včera vyskúšala 😀

avatar
lenkove
8. dec 2009

Matu si mala? 😀
a pralinky z bielej cokolady 😀 😀
inak, kupili sme aj Kaki 😀 😀 😀 je to nejake ovocie a je to hnus.. jedli ste to? osupali sme ju, ale zjavne sme niekde urobili chybu.. kde asi, soudruzi z DDR?

avatar
violoncielka
8. dec 2009

Rybka takze dievcatko? 😵 . Gratulujeeeeeem. Tak uz to mate za sebou. To je parada. Tak teraz oddychujte. Velmi sa tesim na foto 😵 😵 😵

avatar
lenkove
8. dec 2009

teda kaki s malym k, samozrejme 😉

avatar
janula.k
8. dec 2009

teda vy maskrtnice, ale na mna sa nechytate 😀 Ja som zozrala na posedenie Tatianu, potom Linu a Milu a oriesky v cokolade 🤐

avatar
lenkove
8. dec 2009

Violka, ty si tu raz pisala, ze chlapceka Lukaska a ja som si aj preto bola ista, ze chlapcek, ze ty to musis vediet 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

avatar
lenkove
8. dec 2009

Janulka,
ale vy ste stolovali dvaja 😀 ze zrali 😀 pekne ste stolovali 😉

avatar
kaki
8. dec 2009

😀 Lenkove ja mám hurmi-kaki rada 🙂 😀 Len musia byť zrelé 🙂
Biele pralinky som nemala, ale mala som aj Kinder čokoládky a lentilky (všetky farby) a bonpari 🙂 a bombastické boli aj mandle v horkej ćokoláde.
MM mal aj milu a matu 😀

Zle mi nebolo, ani nebude. Ale ten xicht 😅

avatar
lenkove
8. dec 2009

bonpariiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

tak nasa bola asi nezrela, fuj, trpla z nej pusa ako z bananovej supky... 😝

avatar
janula.k
8. dec 2009

ja ked mam viac ks sladkosti, ja si vzdy myslim, ze to musim zozrat naraz...
ahoj violka 🙂

avatar
lenkove
8. dec 2009

Janulka
zozrat 😀 ehm, zostolovat? 😀 😀 😀 to znie ako zosrotovat 😀 tak teda skonzumovat 😀 😀 😀 😀 😀

avatar
kaki
8. dec 2009

Janulka aj moj manžel 😀
Ja zväčša nie, ale včera ma prepadla taká sladkožravka že dovi dopo 😀

Som sa chvíľu hanbila včera a dnes celý deň 🙂 😀

avatar
kaki
8. dec 2009

idem 🙂 Ahojte 🙂

avatar
janula.k
8. dec 2009

Leni ale ja nie som bezny konzument sladkosti..viac sa na mna hodi to prve slovo, ehm 😀
a ako ste na tom so slanym? ja napr. take chipsy a tycinky nemusim mat jak je rok dlhy 😕

avatar
lenkove
8. dec 2009

Kaki, no teda, ked si napisala "som sa hanbila" som si predstavila psika so sklopenymi uskami 😀

dnes ako tu je milo 🙂 🙂 ja idem naspat k mojej praci 🙂 mam vas rada, drahe a este raz blahozelam mamickam 😵

avatar
janula.k
8. dec 2009

ahoj kaki dovi dopo 🙂

avatar
lenkove
8. dec 2009

Janulka, slane nemusim, ale mam pred ms, takze ak by sa tu objavil balicek chipsov, asi by dlho neprezil 😀

avatar
lenkove
8. dec 2009

idem napisat manzelovi, nech kupi chipsy, super napad, Jani 😀 😀 😀

avatar
janula.k
8. dec 2009

ako pekne si zacala, ze slane nemusim...a skoncila super napad, Jani 😀 😀

avatar
violoncielka
8. dec 2009

Ahojte babulky..... 😵
V italy nechodi Mikulas...ved som aj vravela mm, ze nemal by zabudat na co som zvyknuta a mal by mi kupit nejake dobrotky---ale som rada ze to neurobil 😀 . Ved ja mam Mikulasa skoro kazdy den 😀

Leni aj ja som bola na 100% presvedcena, ze to bude chalanisko....Ale uz by som sa mohla poucit z minulosti. Ja ked tusim nieco na 100 % percent tak to tak nikdy nevyjde 😀 . A zase ked nieco strelim do vetra tak to sa splni...

Kaki my sme si doniesli od svokrovcov celu bednicku kaki (cacchi)...zrelucke a sladucke..mnam. Ale pozor ak ich zjes viac tak nemusis zopar dni vidiet WC 😀 😀
Dnes je (teda bol ) prikazany sviatok? V Italy sa nepracovalo (preto sme mali predlzeny vikend(4 dni) u svokrovcov.
Ale aj ked som si myslela ze je prikazany...bola som leniva ist do kostola 😒 a vyhovaram sa na sychrave hnusne pocasie 😵 a dufam, ze mi odpoviete, ze to nebol prikazany 😵
Neberte si zo mna priklad...pls 😖
Inac som v poho a tesiiim sa z mm (je to take male dieta)..a dnes sa susedovcom nad nami narodila dcerka. Tiez dlho cakali...tesim sa urcite bude nadherna (mix cinanky a taliana)

avatar
maria1610
8. dec 2009

Jeeeeeeeeeeeeeeeej Rybka, tak uz je Emka pri Tebe - gratulujem a tesim, tesim. Ja som tipovala dievcatko koli kvietkovanej autosedacke 😵

A samozrejme aj maminke Indes ku Veronike a Natalke. Riska nemozes hodit link na FB, nech malinke mozme vidiet?

Pozdravujem Vas vsetky 🙂

avatar
lenkove
8. dec 2009

Violka, ja som tiez nebola v kostole.. moja vyhovorka, som chora 🤐 🤐