Veriace snažilky II. Pridajte sa
tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔
Stručné zhrnutie
- Skupiny veriacich snažiliek kombinujú duchovnú podporu a modlitbu s praktickými radami o medicínskych vyšetreniach a možnostiach liečby neplodnosti, vrátane andrológie, imunológie, IUI a umelého oplodnenia (UO/IVF).
- Bežné medicínske postupy spomínané v diskusii zahŕňajú spermiogram, HSG, imunologické testy (protilátky proti spermiám), hormonálny profil, kyretáž a monitorovanie hladín HCG, a doplnkové liečby ako Tamoxifen, heparín či vitamíny (E, selén, Koenzim Q10, Maca, CEM M).
- Referované kliniky a pracoviská v diskusii sú Gyn Fiv (GF), Helios, Iscare a nemocnice v Prahe a na Slovensku; aundyrologické konzultácie a andrológovia sú odporúčaným krokom pri abnormálnom spermiograme.
Najčastejšie otázky
Q: Aké základné vyšetrenia by mala absolvovať žena pri opakovaných potrat och alebo neúspešnom snažení?
A: Základné vyšetrenia zahŕňajú HSG (röntgenová hysterosalpingografia), hormonálny profil, ultrazvuk na zistenie cýst, imunologické testy vrátane protilátok proti spermiám a monitorovanie HCG; v diskusii sa spomínali aj odborné imunologické pracoviská a posielanie imuno vyšetrení do Prahy.
Q: Kedy treba riešiť problém na strane muža a čo zahŕňa andrologické vyšetrenie?
A: Andrologické vyšetrenie zahŕňa spermiogram (počty a pohyblivosť spermií, morfológiu), testy protilátok proti spermiám a vyšetrenie andrológom; v diskusii bol príklad spermiogramu so 2,6 mil. pohyblivých spermií/ml a patológiou 98 %, a odporúčalo sa zobrať manžela k andrológovi (napr. menovaný andrológ Lepieš vo fakultnej nemocnici).
Q: Aké liečby pre mužskú neplodnosť diskutovali ženy v téme?
A: Spomínané možnosti zahŕňali Tamoxifen, doplnky ako vitamín E, selén (Selezin), Koenzim Q10, Maca a produkt CEM M pre mužov, a odporúčanie konzultovať andrológa a prípadne andrologickú liečbu pred pokračovaním v asistovanej reprodukcii.
Q: Kedy je potrebné sledovať HCG po kyretáži a čo znamenajú stúpajúce HCG hodnoty?
A: Po kyretáži sa odporúča sériové odbery HCG na diagnostiku zvyškového tkaniva alebo mimomaternicového tehotenstva; v diskusii uviedli prípady, kde HCG klesalo postupne, a prípady, kde HCG po zákroku zostalo alebo stúpalo, čo vyvolalo podozrenie na mimomaternicové tehotenstvo.
Q: Aké možnosti asistovanej reprodukcie boli v diskusii spomenuté?
A: V diskusii sa spomínali IUI (intrauterinná inseminácia), UO/IVF (umelé oplodnenie) a použitie darcu spermií ako možnosť; niektoré diskutujúce vyjadrili odmietavý postoj k UO, iné ho brali ako alternatívu pri nevyriešiteľných príčinách.
Q: Čo sa v diskusii spomínalo pri diagnostike trombofílie a MTHFR u žien s opakovanými potratmi?
A: Trombofília a mutácia MTHFR boli uvedené ako príčiny opakovaných potratov, spomínalo sa vyšetrenie na trombofíliu a liečba zahŕňajúca riedenie krvi (napríklad heparín) podľa odporúčaní špecialistu.
Závery z diskusie
Zhoda
- Modlitba, vzájomná podpora a kontakt s komunitou sú pre mnohé ženy v snažení o dieťa podporným zdrojom.
- Pri neplodnosti alebo opakovaných stratách je konsenzus, že treba absolvovať medicínske vyšetrenia: spermiogram, HSG, hormonálne a imunologické testy.
- Pri abnormálnych výsledkoch spermiogramu alebo imunologických odchýlkach odborné vyšetrenie u andrológa a imunológia sú odporúčané kroky.
Sporné názory
- Niektorí tvrdia, že utrpenie dieťaťa nemusí byť trestom za hriechy rodičov, iní tvrdia, že hriechy a rodové záťaže otvárajú priestor zlému pôsobeniu a odporúčajú modlitbu za uzdravenie rodových koreňov.
- Niektoré ženy odmietajú UO/IVF z etických alebo osobných dôvodov, iné považujú UO/IVF za reálnu alternatívu, ak prirodzené metódy zlyhajú.
Otvorené otázky
- Ako často vedie imunologická liečba k prirodzenému otehotneniu namiesto okamžitého prechodu na umelé oplodnenie?
- Kedy presne prejsť od konzervatívnej liečby (doplnky, Tamoxifen) k asistovanej reprodukcii pri závažnom spermiograme?
- Koľko dní a akou frekvenciou treba monitorovať HCG po kyretáži, aby sa spoľahlivo vylúčilo mimomaternicové tehotenstvo?
Spomenuté značky a firmy
Gyn Fiv, Helios, Iscare, Fakultná nemocnica, Kramáre, Ružinov, Lacné knihy, SME, Slovo medzi nami, Hotel Partizán Uhrovec, Penzión Bojnice
Spomenuté produkty a metódy
Tamoxifen, Maca, Koenzim Q10, CEM M, vitamín E, selén (Selezin), spermiogram, HSG, imunologické vyšetrenia (protilátky proti spermiám), kyretáž, monitoring HCG, IUI, UO/IVF, heparín, MTHFR, trombofília, Oligoasthenoteratozoospermia, Oligo(gravis)-astheno-terato-azoospermia, modlitba za oslobodenie rodostromu/uzdravenie rodových koreňov
Miesta a osoby
Bratislava, Košice, Martin, Žilina, Praha, Bojnice, Uhrovec, Kramáre, Ružinov, andrológ Lepieš, biskup Rábek, Elias Vella
lenka krasne zamyslenie....maria to naznacila...ty si doplnila.....VS su na rovnakej vlne 😉
ja si tiez pripadam v poslednej dobe ako Zacharias....uz taka ze velmi neprosim....ze uz neverim akokeby v zazrak....ale ja CHCEM verit....obnovit tu nadej 😔
Smejka
ahoj...
ja som prave v stave, ze som presvedcena o tom,ze Pan sa stara o vsetko.. a ja som potom leniva 😅 to je tiez pokusenie ☹
Panova nadej sa skryva na najnepravdepodobnejsich miestach 🙂
drzim nam vsetkym palceky a modlim sa, nech nam Pan nadeli rovnaky zazrak ako Zachariasovi.. 😵
lenka ved hej....ja som tiez v stave ze Pan vie co potrebujeme ze da....a ze naco mu to budem stale opakovat dookola....tak prosim iba tak....podla mna povrchne....no mozno sa to po zajtrajsku zmeni 🙂
ale i ked neviem prosit niekedy a je mi tazko tak citim ze niekto iny prosi...a tak som vdacna za takych anjelov....za vas....i za tych ktorych nepoznam.....naozaj to vedomie velmi pomaha 🙂
Ahojte kvetinky, 😵 dakujem vam za gratulacie k narodeninam 😵 😵 u nas krasne snezi a ja ako zimne dieta som si vzdy priala na svoje narodeniny sneh 🙂
aj u nas sa pecie a ja stale nieco ochutnavam, chrumem, maskrtim..mam pocit, ze do porodu priberiem este aspon 5kg..
Lenuška a Smejuška mam z vas taku radost 😵 😵 😵 o chvilu tuto temu rusime a zakladame veriace maminky... 😉
jeej a zdravim aj Pahulku! 😵 Pahuli, napis nieco viac!!! 😠
Riska, super ze malinke je v poriadku, o chvilku uz budes citit prvy kopancek 🙂
Maria, teda ty si kočka na tej fotke 😉
a chcem sa opytat..tie co ste uz rodili..je to normalne, ze sa este vobec necitim na porod? ziadne tvrdnutie bruska, kontrakcie..nic 😕 Moja babka hovori, ze to moze prist z minuty na minutu 😅 😕
Kocky dakujem za kompliment - vcerajsie self foto, nech tu v decembri nestrasim s odhalenymi ramenami ako na tej predoslej fotke 🙂
ahojte, janulka vsetko najlepsieee k tvojim kraaasnym narodeninkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaammmmmmm velaa zdravia,stastia,lasky, boz. milosti a nech mas pohodovy porod a nech malicky je dobrucke babatko nech nieje maly cickos a nech mas vela mliecka 😵 😵 cmuuuuuuuuuuuuuuuuuuukkkkkkkkk cicka 😵 tvoje cicky 😀 😉
maria si fakt velmi pekna a fotogenickaa na tej fotke a krasne povzbudenie ti dal knaz 😉 😵
no maria, mne to aj vrtalo hlavou, ze ti nie je zima s tymi odhalenymi ramenami 😝
janulka tak som zvedava.. dnes od rana myslim na teba ze mas dnes narodky a az teraz som sa dostala k pc .. 😒
danka, ja viem, ze na mna myslis 🙂 a babatko je prvorade 😉 uz sa vyšiva Klarke kosielka na krst?
janka no to neviem to ma na starosti Krstna 😉 idem off vyuzit ze babo spi konecne dlhsie nez 20minut 😉 cmuuk cicka
Caute babule,ja si Vás poctivo čítam a tak mám o Vás trošku "prehľad" chcem sa k Vám pripojiť aj my s mm túžime veeeľmi po bábenku tak ked sa budete najbližšie modliť za budúce tehule tak sa k Vám pripojím 🙂
janulka,
to je dobre, ze zatial nic necitis, lebo potom ked pridu porodne bolesti, budes vediet, ze uz musis ist do porodnice
🙂 dolezite je, aby si citila, ze sa maly hybe, keby si necitila pohyby, vtedy chod rychlo do nemocnice 😉
prajem peknu 4. adventnu nedelu 😉
krasnu nedelu vsetkym 🙂
ja som prave prisla z kostola, hovorila som si, ze tam asi dlho nevydrzim stat, lebo som ratala s tym, ze uz bude vsade obsadene..a predstavte si, nasli sa este dve volne miesta..tak sme si sadli aj s mamou.. 🙂 tak som taka rada, ze som mohla byt na celej omsi.
Zajtra mam poradnu..uz sa rozhodne co so mnou...tak vas z hlbky srdca prosim, myslite na nas, nech sa lekari rozhodnu spravne. 😔
mimuska, babulky sa modlia kazdy pondelok o 22, ja sa pridavam, len ked este nespim 🙂 a ked pozeram, kedy chodis spat ty, tak sa kludne mozes pridat 😅
muska dakujem za radu 🙂 maleho citim, aj ked uz menej ako pred tyzdnom-dvomi, ale asi tam ma uz malicko miesta.
Ahojte maminy, tiež som veriaca a tiež som teraz prišla z kostola. Máme síce malého krásneho synčeka, no od januára 2010 by sme chceli od Pána Boha "kúpiť " druhé tak by som sa rada k vám pridala. Keď sme po svadbe chceli dieťatko, tak nám to trvalo rok ale nakoniec predsa.Presne do roka a do dňa. 😀 😀 😀 Takže opäť budem snažilka. 😉 Dúfam, že tentokrát to nebude tak dlho trvať. No chcela by som sa s tým s niekym podielať. Teda okrem manžela a Boha 🙂
akzuzs vitaj, budeme sa modlit aj za vase druhe, a za vsetky ine prve 😉
janulka - tak dodatocne aj odomna vsetko naj naj naj k Tvojmu svatku, a k Tvojej otazke o porode : ja som nemala ani poslickov, ani kontrakcie ani pocit, ze uz mam rodit 😀 keby mi ten porod nevyvolali, mozno som tehu doteraz 😎
danka - ze pozdravujem krstnu, nech pekne vysije a dobre pokrstite 🙂
suzzika - kajam sa tu pred celym pritomnym kolektivom, ze som Ta nespomenula v mojom ostatnom maxiprispevku, ale akosi som reagovala "len" na to, co kto napisal od mojho posledneho prispevku, a preto sa stala tato trestuhodna nedbalost, moja vina, moja vina... 😔 😔 😔
verim vsak, ze smejka, lenka, riska, kaki,violoncielka, skorki, maria, mimuska, lucetta,muska, pcolka...a ostatne 😉
mi to tentokrat prepacia 😉
inak aj ja som bola este v piatok na spovedi a tiez mi mooooooc prospela a pomohla.
vsetky zdravim a prajem krasnu mrazivu nedelu
Ďakujem kukám, že Tebe sa to kráti a potom už nebudeš 2v1. Tak bude to chlapec a ako sa bude volať. My s mužom sme hneď vedeli. Mariián nielen po mojom ocovi, ale je to ženské meno od Mária.Dievčatko sa malo volať Anička. Teraz budeme len dúfať, že si to snáď zopakujeme, lebo je to to najkrajšie. Už sa tešíš? Máš všetko prpravené? Prepáč, že sa tak vypytujem, ale neako nemôže sa ubrániť nadšeniu narodenia nového života, som taká. Dlho ste sa snažili? Ja dúfam, že to nebude teraz tak dlho trvať, lebo by som sa nechcela vrátiť do roboty, ale s tým sa nedá kalkulovať. Človek mieni a Pán Boh mení
margi dakujem, mam pocit, ze keby nemam cs, tak idem v tvojich slapajach 😀 a super nove motto mas 😵
akzuz, jasne, ze sa na chlapceka tesime,..nevieme sa dockat 🙂 Pripravene neviem ci mam vsetko, ale ja som uz pripravena na 110 %. No a cakali sme na nho 3 roky 🙂 A veru pravdu mas, neda sa kalkulovat s Bozimi planmi 😉
jaj a este toto som vam chcela napisat, v piatok pred spovedou som sa isla este pozriet na vianocne trhy deti z cirkevnej skoly a stretla som tam mojho kamarata farara. Akurat kupil od tych deticiek takych pletenych anjelikov a jedneho mi dal. Zavesila som ho malinkemu do kolisky a mam z toho taku radost 🙂
a tento link som od neho dostala na mail, kratko pred spovedou..mozno vam posluzi na lepsie spytovanie svedomia 😉
Ahojte babulky,
Aj ja zelam krasnu nedelu. Dnes bolo aj tu v Ba skutocne mrazivo, ale nadherne svietilo slnko. Vybehla som len na skok - zohnat burizony, lebo som chcela robit karamelovych jezov. Vonku chodili ludia so stromcekmi pod pazuchou, predavali sa kapre, vetvicky, imelo...taka krasna atmosfera...My uz mame stromcek - malinko v predstihu, len my si ho moc neuzijeme, ked sme cez sviatky prec. Tak som taka stastna - a cele si to vychutnavam. 🙂 Tesim, tesim, strasne sa na tie sviatky tesim... 🙂 🙂 🙂
Janulka, drzim palce a budem chodit aj cez sviatky mrknut ockom kazdy den, ci je uz Vase chlapciatko na svete. Je to za krasna odmena za tie tri roky. 🙂
Akzuzs, Mimuska - vitajte. Margi, ako je otcovi? Citi sa lepsie? Pustia ho na sviatky?
Myslim na Vas - /tehulienky, maminky aj snazilky/ a prajem krasnu nedelu.
Opatrkujte sa a uzite si predvianocnej pohody.
No tak som tu opat - vratili sme sa z omse. Bola dnes krasna kazen. Knaz rozpraval o spovedi. Vraj mal dve zaujimave skusenosti. Najprv prisla babicka - asi osemdesiat rocna. Spovedala sa - vraj ona je uz stara, vraj sa snazi byt len dobra, vsetci ju maju velmi radi a ze ona ani nevie, z coho by sa mala spovedat, lebo ona ani hriechy nema. Potom prisla podobna babicka, ktora povedala - som uz stara a hlupa. Vela si toho nepamatam, lebo zabudam. Nespominam si uprimne na nic, z coho by som sa mala spovedat. Ale viem, ze som hriesna, a ze potrebujem milost od Boha. /... 😵 .../
Tak len tolko som chcela. Idem trosku piect. Pa 🙂
ahojte, aj my už mame stromček postavený a aj výzdobu hotovú, kedže 25. tiež ideme preč, tak si to užívame 😵
piecť sa chystam až zajtra, aspon sme to cez vikend nepojedli 😀
vitam nove dievčatá a "staré" zdravim 😀 😀

janulka krasne narodeniny a coskoro vonave babatko v naruci 😵