Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

smejka
autor
16. apr 2009

ja som vzdy na narcisy po nocnej 😝 ...riska poslem ti sekom prispevok....kup za mna zajtra 🙂
idem dievcata...vedela by som dnes kecat do vecera....no idem poucit a sup do roboty
majte sa pekne

riska
16. apr 2009

kaki, jednaj podla tvojho svedomia 😉 určite sa to da aj písomne....
ja si myslim, že Boh nemôže byť taký krutý, že by ma trestal za hriechy mojich predkov (niektorých som ani nepoznala)... ved Boh je predovšetkým Laska 😉

riska
16. apr 2009

smejka, dohodnute 😉 nech ti robota rýchlo utečie 😵

smejka
autor
16. apr 2009

riska no aby som po popozerani nemusela dat hlavu do piesku 🙂
kaki my sme dali palllotinom odsluzit....cez mail...ja neviem nemam voci tomu zabrany

smejka
autor
16. apr 2009

ale uz naozaj idem 🙂
mysllim na vas a dakujem 😵

kaki
16. apr 2009

Ďakujem riska a a smejka🙂

riska, ja nemyslím že sme trestaný za hrich predkov....
Len ja to beriem tak, že oni spravili niečo nesprávne a ani neoľutovali... A ja som tolko neplechy porobila...
A ja nie som Bohom trestaná ani za moje chyby a ani za ich chyby...
Iba som (ja alebo môj manžel) ovplyvnená (aj vo výchove) niečím zlým... a mám k tomu blízko potom....

Ja keď som spravila niekedy niečo zlé... druhý krát sa mi to robilo ľahšie aj keď to bolo rovnako zlé....
Najväčšie výčitky svedomia som mala prvý krát.... Keď som prvý krát zaklamala, alebo niekomu povedala škaredo... Druhý krát som mala k zlu bližšie... Prečo by hriechy predkov nemohli ovplyvňovať rovnako?

kaki
16. apr 2009

Neviem či som to napísala tak že je to pochopiteľné 😀 Ale snažila som sa 🙂

suzzika
16. apr 2009

Ahojte 😵

Konečne som vás dočítala 😝 ale stálo to za to!

Indzes som sa neskutočne potešila, je to super novina a či už tak alebo tak dieťa je vždy malý veľký zázrak 😵 prajem ti pekné tehotenstvo a aj pôrod bez komplikácii. WC som si ja užila statočne aj pri prvom aj teraz tak ti prajem, aby to u teba bolo tentokrát iné. Mne je ešte aj teraz stále zle, zvracanie naposledy v pondelok 😝 ale stále si hovorím, že to už je malina 🙂 tak sa držte obaja alebo koľko vás je 😉

Pozdravujem obe "strie" a keď som pri tom, chcela by som osloviť všetky autority na čele s prezidentkou 😉 a položiť otázku. Už dlhšie ma trápi, koho dám za krstnú! Kámoška, čo je Zuzanke, tak je super krstná, ale nechce si stále dať povedať ohľadom drahých darov, a teraz stavajú dom a ja jej nechcem pridávať výdavky/ako ani nič nečakám, len viem aká je !/ A kamoška, čo som ju chcela dať, tak žije s priateľom "na divoko" a navyše je už dvojnásobná krstná sestre, ktorá čaká tretie v októbri, tak tiež nič moc situácia. No a ešte čo mám jednu najsuper kámošku, tak tá ani nie je sobášená v kostole a Boh jej nič nehovorí a ja by som chcela hlavne takú krstnú, ktorá by bola príkladom a duchovným "vodcom" pre naše dieťa. Čo mám robiť? Nemám sestru, ani žiadnu vhodnú rodinu. Zn.: súrne 😉

Inak samozrejme pozdravujem vás všetky a na všetky myslím, nielen v pondelok a ďakujem aj družičkám, že na nás myslia a prosia aj za nás 🙂

danka24
16. apr 2009

suzika ja som poblizku kludne ma mozes dat za krstnu 😉 😵 😵 😵
a ja ked budem vyberat krstnych rodicov tak urcite budem pozerat ako zije a ci veri v Boha a ci fakt sa aj tak sprava.. ci zije krestansky lebo to ma byt priklad pre dietatko.. 😵

suzzika
16. apr 2009

Jéj Danka ďakujem za ponuku, ďalšie "striovstvo" z témy na obzore? 🙂 😉
A inak ako prežívaš tehotenstvo? Žiadne významné príznaky? Cítiš sa dobre? Počúvaj neutekajú ti tie tt rýchlejšie ako mne? Nieže ma dobehneš... 😀

riska
16. apr 2009

kaki, chapem 🙂 ja len skor pozeram radšej do buducnosti a neriešim, čo bolo v minulosti 😵

suzzika, ťažko radiť, ale je naozaj dôležité, aby krstný rodič bol praktizujúci kresťan... možno by si sa mohla ešte raz važne porozpravvať s tou kamoškou, prip. jej manželom ohladom tých darov... ked je už krstná zuzanke...
lebo inak sa už asi len na danku musíš obrátiť 😀 😝

marione74
16. apr 2009

suzzi, prajem aby ste nasli dobrych krstnych, u nas v rodine je taky nejaky zvyk ze by to mal byt niekto z rodiny, takze napr. riska asi nebude nanestastie moja stria 🙂
Ale moja sestra je prikladny krestan, takze rodina to isti 😉

smejka, aj ked na seba myslis menej, su tu veriace snazilky co na Teba myslia a to pravidelne 🙂
Velmi si prajem, aby si dostala po com tuzis, lebo malokto tuzi tak vytrvalo a uprimne ako Ty.
Ak ty si vlazna vo viere, tak ja so svojim burivym postojom som doslova kacir 😖
(ale to potom violka, margi a riska vlastne tiez 😀 ) uf aspon nie som sama, ja alibistka 😀
Verim, ze ak adopcia je ta spravna cesta, tak Boh Vam posle krasnu malu Lucinku ked bude spravny cas.
Ak by si citila ze Ti je pristupne svedomiu IVF (aspon IVF soft) tak skus, myslim ze si hovorila, ze Ti chodi po rozume v poslednej dobe (das si skratka oplodnit len 2-3 vajka) Viem ze raz si spominala, ze mate problemy s genetikou - tak alebo nechces si adoptovat nejake zmrazene embryjko?
Nie, nie preto, ze ja ich mam vela 😉 este ich nerozdavam 😒 a mozno ani nikdy nebudem ale pamatam si ako som Lenkove este pred 3 ivf na poslednom stretku hovorila, ze mne by bolo napr. blizsie adoptovat embryjko. Bolo by sice adoptovane, ale sama by som si ho vynosila v brusku a mozno by ani nikto nemusel vediet ze to nie je nase dietatko.
A priznam sa ze som bola milo prekvapena, ze darovanie mrazacikov uz konecne funguje na SK, teda vraj aspon v GF, myslim ze pred par rokmi este nie, vsak je aj nacase, konecne maminy nenechavaju mrazacikov v mrazaku navzdy ale ich daruju.

marione74
16. apr 2009

suzzi a vy este stale nechcete vediet pohlavie, ja len ze by sme zacali typovacku na meno 🙂

riska
16. apr 2009

marione, nieee? a ja som sa tak tešila na tvoje dvojičky 😔 😀 😀 😀 😀 😝

marione74
16. apr 2009

zlatko, ale ty budes nasa stria co je skoro ako krstna nie? Neboj, ja mozno budem mat aj trojo dvojiciek takze budu dobre vsetky krstne aj strie, aj tetky, babky, testine a neviem co este 🙂

Ale napr dnes mam pocit, ze baby bude len jedno, mozno preto ze kamoska z konika mala take iste hcg ako ja a caka len jedno 😔
Troska by sa mi asi ulavilo, pri myslienke na tych mojich 12 snehuliacikov, ale ak Pan da dve, tak budu dve 😅

riska
16. apr 2009

marione, fakt sa už daju adoptovať embrijka? aleluja, aspon sa nebudu vyhadzovať 😔 určite su ženy, ktoré by si embrijko "adoptovali"
inak smejka, ja som sa presne to iste chcela spýtať, len mi to úplne vypadlo, vdaka marione 😉 či nechceš skusiť ivf soft... 😉 a tiež si myslím, že tvoja viera je silna a vychadza z uprimneho srdca... aj ked mas niekedy pochybnosti... 😉
ach, my maloverne a kacirky 😒

riska
16. apr 2009

no ved uvidis, lepšie jedno ako žiadne, nie? bude ich presne tolko, kolko ich ma byť 😉 už teraz sa na ne všetky tešiim 😀

marione74
16. apr 2009

ano riska, vraj sa daju adoptovat uz, v Gynfive si uz zopar parov vraj adoptovalo, ale vraj to stale este pravne dotahuju ci co. Myslim ze embryologicka mi hovorila, ze ale iba manzelia si mozu adoptovat, nie partneri, co celkom dava zmysel (aj ked moja znama je single a rada by si adoptovala embryjko ale na SK to zatial vraj nejde).
Ale aj tak chvala Bohu, ze uz to ide. Violka spominala, ze v Kanade to funguje dlho vola sa to 'Snehova vlocka' ten program. A tam si dokonca rodicia vyberaju komu svoje embryjko daruju.
Mne embryologicka povedala, ze u nas to je anonymne, co ma velmi mrzi, lebo ak by som predsa len mala vela deticiek a chcela by som nejake embryjka darovat, tak ja by som si chcela vybrat komu pojde moje dietatko.. 😖, ja viem ze aj tak asi bude milovane, lebo predpokladam ze adopciu robia rodicia ktori po mimiskovi velmi tuzia, ale ja by som napr. chcela isto vediet komu ide a ci je to krestanska rodina 😅
No hadam ak by som raz mala riesit takuto vec, tak uz budu ine zakony, take ako v Kanade 🙂

marione74
16. apr 2009

a kde je pani fararka, odkedy je tehu tak sa tu neukazala 😅

riska
16. apr 2009

a možno je to aj dobre, že je to anonymne... može to byť trocha bolestive pre obe strany 😔
dufam, že nikdy nebudem čosi také musieť riešiť

a ked spominame violku, aj tej som chcela napisať (ja už asi zdementievam 😠 ) 6 vajok je super, si dobra sliepočka, drž sa, myslim na teba 😉

marione74
16. apr 2009

to je tak akurat violka, verim, ze tento krat to vyjde 😉 a mozno ostane aj nejaky snehuliacik surodenec.
A mozno bude do konca stimulky este viac vajok 😉

riska
16. apr 2009

amen 🙂

marione74
16. apr 2009

amen 🙂
a teraz je cas na ruzovy zahradu, tak pekny vecer riska 🙂 aj vsetkym 🙂

riska
16. apr 2009

tak tak, len dufam, že aj nejake mimina ukážu 😉 ahoooj

darla27
16. apr 2009

Ahojte 🙂
No možno som egoista, ale ja by som naše emryjka nikomu nedarovala z viacerých dôvodov.
Nie je to podľa mňa ako adopcia: adopcia je skutok lásky k blížnemu - dať lásku a domov dieťaťu ktoré nebolo chcené, ale darovať dieťatko inému z dôvodu prebytočnosti - fakt eee.
A nehovoriac o tom, že náhoda je blbec, aby sa nestalo, že sa do seba zalubia v dospelosti súrodenci - pretože pokiaľ je to anonymné, kde máte záruku že sa to stať nemôže.
Ja som myslela že sa to na SK ani nerobí. 😅
Slovensko je riadne liberalna krajina. 😀 Aj ja som liberalny kresťan, ale nie až toľko aby som niekomu dala oplodnené vajíčka. Aj keď človek nevie ako by sa zachoval keby sa dostal pred dilemu: zlikvidovať alebo poskytnúť inému páru. 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐

Inak gratulujem indez k tehulkovaniu, je to potešujúce pre naše super diagnózy že je možné čokoľvek. 😵

Marione mysli pozitívne. Kedy budeš vedieť či bude bábätko jedno alebo dve? 🙂
Viem že je to dosť tých 12, ale uvidíš, že nejako to už len bude.
Toto je asi sen každej VS ktorá ide na IVF aby jej to vyšlo presne - bola tehulka a nezostali jej nadbytocne emryjka.

Danka ty si mala aké diagnózy s mužíkom že sa nedarilo cez 2 roky? Čo nakoniec zabralo že sa to podarilo?

marione74
16. apr 2009

darla tak to si ale potom dobre rozmysli ci vobec pomyslat nad ivf, kedze naozaj nikdy nevies ako to dopadne.
Aj ked moj pripad z tolkym embryjkami je trocha extremny, tiez som sa pred ivf modlila, aby ich bolo tolko kolko Boh chce. A dopadlo to takto aj ked neviem preco a mna samu ten pocet zaskocil. Mna skor mrazi ked krestan (aj liberalny) by vobec akoze riesil dilemu ci zlikvidovat alebo poskytnut inemu paru. Jasne ze poskytnut inemu paru (samozrejme iba v krajnom pripade), ale zlikvidovat???!!!????!!!!!
Pevne verim, ze tuto dilemu nikdy nebudes musiet riesit ....
A vdaka Bohu ze sa darovanie embryi na SK konecne robi, inak by niektore uz narodene deti skoncili navzdy v mrazaku alebo radsej ani nechcem vediet kde...
Idealne by bolo, keby sa mrazili vajicka, a vobec nie embryja, ale taky zakon tu na SK bohuzial zatial nemame.

darla27
16. apr 2009

Marione nemyslela som to zle,asi som sa zle vyjadrila. Stále sa toho obávam že by sa mi to mohlo prihodiť, nemyslela som že by som ich zlikvidovala to absolútne nie, možno preto sa tomu tak bránim,ja som taký smoliar že mne by ich zostalo určite dosť a bola by som bezradná. ☹
Inak je strašná škoda že sa nemôžu mraziť len vajíčka - ešte neoplodnené.Prečo sa to nedá?
Tvoj prípad s 12 vajkami vôbec nieje extrémny,moja kamarátka mala takmer 50 folikúl a napriek tomu neotehotnela, ale to už sem asi nepatrí.
Ja som naopak zmenila celkovo svoj postoj: pred rokom som na IVF chcela ísť, ale bála som sa počtu embryjok a teraz je to jeden z dôvodov prečo si hovorím že by som na to momentálne nedala, pretože ma dodnes bolí stata jedného bez mojej príčiny.

danka24
17. apr 2009

ahojte vsetky ...
suzika verim ze sa rozhodnes spravne .. a tehotenstvo znasam uplne super nic mi nieje akurat si musim zdriemnut na 2hodky ked pridem z roboty 🙂 misu neobjimam ani som neobjimala 😀 a skoda ze ta nemozem dobehnut 😀

darla no u nas bolo vsetko v poriadku akurat sa mi rok po svadbe posunula ovulka o straasne vela a tak po konecne 2a pol roku som natlacila na dokiho nech nieco somnou robi nasadil clostilbelgit na 2 mesiace ale nevyslo tak som zmenila lekara ten ma hned poslal na laparku a zobral mi krv aj stery na chlamydie..negativne a bola som na utz a mala som na 16dc folikul 23,2mm to bolo pre mna prekvapko lebo bez liekov tak skoro ovulka a nakazal nam sexovat a podarilo sa to ... 😉

margarita
17. apr 2009

ahojte,
len sa hlasim, ze zijem - citam - nestiham 😉 ale mam sa fajn.
danik, asi na svadbu segrinu neprideme, zvazujeme tu daleku cestu a vobec, ktovie ako by to zvladla Kristinka a my s nou...predsa len este nema pevny rezim a 6hodin autom bez klimy...ved sa vezmu aj bez nas, nie? 😀

danka24
17. apr 2009

margi no neviem neviem .. myslis? ale jasne ja to chapem ved to je maly drobcek este ..