Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

janemari
9. jún 2010

Gratulujem malej slecne a vitam ju medi nami.No ja som stavala po nocnej a riske sa narodila krasna dcera super 🙂

danka24
9. jún 2010

Riska blahozelaaam a prajem vam veela zdravicka ... 😵 😵 😵 😵

lucetta
9. jún 2010

riska, gratulujem, velmi sa s vami tesiiiiiiiiiiiiiiim 😵 😵

akzuzs
9. jún 2010

Pochváleny buď Ježiš Kristus!
Som tu len na skok a toto!!!!!!!! Riska nám už nieje kinderko ale čerstvá šťastná maminka s bábatkom v náručí jupííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí
Risiatko GRATULUJEM a táááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááákuto pusinku pre Ninku
Nech Matka Božia Ti dodá veľa sily aj malej Ninuške a nech ste čoskoro domka
Ahoj 🙂

azalka22
9. jún 2010

ku gratulaciam sa pridam i ja [uz sme tu ako sudicky, ozaj, kolko nas je? 😀 ]
Riske len same krasne chvilky nech tesia dusu v naruci s milovanou Ninkou 🙂
@janemari, kde pracujes, ak mozem vediet?

suzzika
9. jún 2010

Bohu vďaka!!!Super správa pred spaním. Vítam Ninku medzi nami dievčatami 😉

darla27
9. jún 2010

Riskaaaaaaaaaaaa tak konecne! Gratulujem. 😵 😵 😵
A to vsetkym trom, aby sme nezabudli na majkla - je to aj jeho zasluha. 😉
Juuuuj sa tesim a neviem sa dockat az Riska ked bude mat cas popise detaily o porode
a pocity ked si prvy krat postiskala svoje mimco.
Margi ked mas nejake pikosky o Riske, tak sem zaves, nech sme v obraze. 🙂

katy2
9. jún 2010

Pekny vecer vospolok 🙂
Vidim, ze pribudlo dalsie babo, dalsie Bozie dielo, srdecne blahozelam rodicom a vyprosujem hojnost Bozieho pozehnania pre celu stastnu rodinku 🙂
Strasne davno som tu nebola, nejako to tu zanedbavam, skor vas citam ako pisem. Ale vzdy, ked sem zabludim, naplni ma to velkou tuzbou po vernosti vo viere, v modlitbe, tuzbou vstavat a denne sa pasovat sama so sebou. Dakujem za vsetky svedectva o Bozej laske vo vasich zivotoch... Ste pre mna darom, ani neviete ako... Nech Pan pozehnava vase kroky, usilie a naplni vase tuzby....
Musim sem chodit castejsie, lebo citim, ze zasa vlazniem a ochabujem.... Potrebujem dobit.... 🙂

lakrimosa
9. jún 2010

Riska, srdečne blahoželám, nech sa vám obom darí !!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 rýchlo ukáž fotku malej Ninky 😵 😵 😵 😵
Ahojte všetky, som tu len naskok a hneď prekvapenie!!!!! Dobreže som nakukla. 😀

Pre mariánske PÚTNIČKY: 8.augusta 2010 je 20.výročie zjavení Panny Márie v Litmanovej, určite sa tam udejú veľké zázraky (Panna Mária je veľkorysá) !!!! STV to bude naživo vysielať, ak si zvolíte tento termín, uvidíme vás v telke 😀 .

lakrimosa
9. jún 2010

Práve som tu našla Ninikine fotky, nádherné dieťa, som užasnutá...............

margarita
9. jún 2010

ja tiez 😵 😵 😵

janemari
10. jún 2010

@azalka pracujem v zlievarni ako robotnicka na 3 smeny.

majkal
10. jún 2010

dobre ranko,

som unesena z riskinej Ninky, nadherne dietatko 😵 😵 😵
@lakrimosa ja sa chystam na put prave vtedy, ale nie v nedelu toho 8.8. ale 5.8. v tyzdni. Pri velkom dave ludi sa nedokazem stisit, no a vlastne dovod datumu 5.8. som tu uz pisala 😵 Aj tak si myslim, ze cely tyzden sa tam uz bude niest v duchu slavnosti. No ved uvidime 😉

krasny horuci a pozehnany den 😵 (ja uz sa treti den v robote "varim" 😖 )

kaki
10. jún 2010

Riska malá ninka je nádherná 😵 😵 😵
Neuveriteľné, ako dokonalo to Boh zariadil 😵

muska30
10. jún 2010

riska,
blahozelam ku krasnemu babatku 😵 nech Vam Ninka robi radost 😵

muska30
10. jún 2010

@janula.k ako sa dari s prvymi prikrmami? branusko si uz zvykol na zemiacik? a je dobre, ze ma Tvoj manzel pracu, hned o jednu starost menej 😉

pcolka
10. jún 2010

ahojte...tuším ma tu niekto spomínal 🙂 ...Lenka, to som tu teda riadne dlho nebola....priznávam, že sa mi nechce čítať veľmi dozadu čo mám zameškané, ale ako tak pozerám, tak som teraz práve prišla v tom najlepšom....Riske a aj Ninuške, prajem všetko len to naj naj najlepšie, veľa Božích milostí...teším sa...aha takto 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
a čo je u nás nové? práve dnes som bola s mladšou u lekárky...máme kiahne, ale som rada, aspoň si to odkrútiem teraz cez prázdniny, a od septembra hor sa do prvej triedy....aj taška je už kúpená...podľa želania "vílovská".
u staršej nám zas na IQ testoch psychol. potvrdila ADH a aj všetky poruchy učenia, čo nás veľmi prekvapilo, lebo sa to od polroka veľmi zlepšilo...aj včera vypočítala sama 60 príkladov z matematiky, asi tak za 10-15 minút a dokonca bez jedinej chyba...taká bola zlatá, sedela ticho za stolom, a len pršteky jej chodili, ako si počítala.....no môj poklad.

ináč všetko po starom....z roboty do školy, zo školy do roboty....a tak dookola.....len ďakujeme Bohu, že sme prežili tieto povodňové dni, bez ujmy na zdraví a aj na našom malom milom domčeku.

tak sa držte všetky, všetky Vás pozdravujem (aj nové tváre 😉 )a myslím na vás, aj keď neprispievam.....blahoželám novým tehuľkám a novým maminkám, a držím palce snažilkám a pevné nervy "zabehaným" maminkám.

rybka13
10. jún 2010

ahojte, stale sa vas snazim docitat, ze potom napisem, ale kedze sa mi nedari, tak teda pisem 🙂

janulka, my sme tiez zacali so zemiacikom a mrkvickou, ale masko zacnem davat az dalsi mesiac.. davas mu pit aj vodicku, alebo staci ked to zapije mojim mlieckom? ja jej obcas vnutim par lyziciek reku aby nebola dehydrovana...
Ema mala pred mesiacom uz 7,3 kg a 67 cm, takze je to velka baba 🙂 sak dam aj fotecky ked sa podari..

Ale mame problem, ze si zo mna robi cumel, zaspava iba na prse a to niekedy trva aj 20 minut 😠 alebo viac, a v noci sa budi niekedy aj kazdu hodinu 😒 a chce cucat, ak jej nedam prsko, tak sa hneva, alebo mi tu zufalo narieka, ze nevydrzim viac ako 3-4 minuty a dam jej prsko 😕 A to som si davala bacha, vyberala som jej dudku ked zaspala a tak ...
Skusene maminy neviete poradit co s tym? skonci sa to az ked ju odstavim? co by som nerada, este by som ju tak 2-3 mesiace chcela kojit, aspon do toho tristvrte roka.
A mame uplne zly rezim, lebo mi chodi spat o 23.00 alebo neskor 😠 budi sa medzi 8-9 rano. a spi 2x za den cca 1, 5 hodiny.
Tak neviem, asi musime zacat vstavat o 6.00 alebo skor, aby som ju dostala do postele o 20.30 aspon 😔

rybka13
10. jún 2010

vidim ze tu pribudli nove tvare, super 🙂
katy2 ako sa Ti dari? napis viac, tvoja babulka uz ma rok 🙂 blahozelame 🙂

betty, vidim ze este drzis pokope, myslim na Teba 🙂 jajka aj na Teba 🙂

violoncielka
10. jún 2010

ahoj rybka, tak daj nove foto nech vidim ako malinka rastie 🙂.
Zdravim aj ostatne babky

violoncielka
10. jún 2010

@marialucia ano mm je cistokrvny talian ..hihihiii.

muska30
10. jún 2010

@rybka13 Tvoja emka ma zrejme zvysenu potrebu Tvojho mliecka, lebo je vo faze tzv. rychleho rastu 😉 skus ju naucit na dudel, miesto Tvojho prsa, ked vidis, ze dopila mliecko, a uz Ta len zuzle, daj jej do pusky dudel a tis ju na rukach, kolis ju, ale prso jej uz nedavaj 😉 a skus ju rano budit okolo siedmej a potom sa jej aj podari vecer skor zaspat 😉 a uz mozes zacat vecer pred spanim prikrmovat ryzovou kasou, pripadne sunarom, aby sa tak casto v noci nebudila 😉 a emka ma pekne miery, bude velka kocka 😉

lenkove
10. jún 2010

inak, ja som pridala foto, tak kuk ak chcete 😉

majkal
10. jún 2010

@lenkove no musim uznat, ze je naozaj na zozratie 😵 😵 😵

aj ja by som chcela dievcatko 😔 ..... ale teraz asi budem vdacna za akykolvek "babydar" ....

@rybka13 moja sestra mala takeho "prisavnika" takisto .... v noci sa nic nevyspala, lebo ju stale cical a odmalicka nezobral ani cumel do ust, vypluval ho. Prestala ho dojcit ked mal dva roky, cca pred dvoma mesiacmi - odvtedy sa vyspi 😀 No ale naozaj, depky mala z toho teda poriadne, dokonca tym ze mu davala v noci "podudkat" chytila suchy zapal pluc 😔 - no a tym dojcenie vlastne skoncilo 😒

lenkove
10. jún 2010

@majkal
ďakujeme 🙂 aj ja som chcela viac dievčatko 😀 manžel sa veru čudoval keď som sa v domove priznala, že preferujem dievčatko, lebo on to bral, že nám to je jedno 😀 😀 Pán vie čo robí, nech vám požehná čo vám načim 😎 😵 😵

majkal
10. jún 2010

@lenkove dakujem 🙂 .... a malinku mate od narodenia?

no asi by som si mala vyclenit jeden-dva dni na docitanie oboch verzii VS tu na MK, aby som bola v obraze 🙂

lenkove
10. jún 2010

od deviatich mesiacov 😎

rybka13
10. jún 2010

leni ja umrem ona sa na tebe brutalne podoba 😀 (na tej fotke bez ciapky) sekne vam to zlatunka je 🙂

@majkal ,
@muska30
no ja si myslim, ze je to taka psychicka zavislost, ze asi nie je hladna, lebo uz ju aj dokrmujem a aj kasicku som jej dala zo dva razy, ale aj tak sa budi 😒 ale chvala bohu posledne noci len tak kazdu hodku a pol, boli casy ked sa budila aj kazdu pol hodku a to uz som zo dve noci bola z nervami na konci 😒
A dudku vobec nechce, a pritom ju mala do 4 mesiaca ... keby som mohla nemocim jej ju do medu 😉 skusim jej ju dnes vecer 😉 do tej kase namocit... No a s tym rezimom, dnes mi vstala o 10.00! uz to vidim ze zaspi o 0.15 ako vcera 😖
Musim sa premoct a skusit vstat o tej 6 rano par dni, lebo takto mam zabity cely vecer, nic nespravim, domacnosti jak po boji.
Inak ja som jej doteraz davala chudatku len taku mrkvu roztlacenu, take kusky ako nastruhanu, az vcera som si kupila ponorni mixer, tak mala konecne pyre 😕 takze mala v hovienku take kusky mrkvicky 😕 dufam, ze jej to moc nezatazilo traviaci trakt 😕

rybka13
10. jún 2010

ninka je rozkosna, aj zarezky ma, no ved sa jej zidu, kedze po porode trocha schudne 😀

viol, myslime na Teba 🙂

janula.k
10. jún 2010

ahojte 😵
kde vidite Ninku? 😕
Rybka, super, ze si sa ozvala, uz som bola taka zvedava ako sa mate 🙂
Muska, Branko ma uz 5. den mrkvu plus zemiacik, tak rozmixovane na taku redsiu kasicku, no tvari sa pri tom, akoby som mu davala citron. Najskor urobi xichtik, potom sa to snazi dostat von z pusinky, ked to nejde jazykom, tak skusa rukou, potom ho napne, co to prehltne a uz dalsie nechce 🙂 Takze takto my 😉 a dnes som ho skusala oklamat, dala som mu kusocek bananu a zmiesala som to s tou mrkvou,..tak si to tri minuty prevaloval v pusinke a potom to vyplul 😒 Potom sa mi zavesi na prsnik a uz je dobre 🙂
No a Rybka, s tym rezimom..Branko chodi spat kazdy den o 19tej, najneskor o 19:30, tiez sa budi kazde dve hodiny, aj castejsie,..z coho som tiez uz dost unavena. No a spi tak do pol 6, potom uz je hore a ja s nim, hrame sa, hoci ja mam este dlho zalepene oci,...vydrzi tak dve hodky hore a potom spinka zas asi hodinu. A tak sa nam to opakuje..takze aky taky rezim ma. Na tvojom mieste by som Emku urcite budila skor a davala ju skor spinkat. 😉 No a s tym dudlikom..to je blble, ze ho nechce. U nas bez dudlu nezaspime...ale tiez ktovie dokedy..