Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

carmenuska
1. júl 2010

Francis- skusala si test? Mozno je to len spinenie v tehotenstve chod k doktorovi, uvidis co ti povie, podla mna si tehula dalsia v tejto teme

Vsetky vas pozdravujem, extra Betty a tehule, ja sa nemam cim chvalit, makame stale na byte a dnes som bola s manzelom 1.krat v centre na poriadne vysetrenia /s tym, ze chceme zistit len pricinu/ a vratila sa mi endometrioza a este mi povedali, ze mam PCO ☹ Tak cesta za babatkom sa nam predlzuje a ani IUI nam neodporucili.....Takze v centre som tympadom skoncila a podla vysledkov onkomarkerov si po roku zopakujem laparku aby to nebolo malo k mojej hematologickej diagnoze. Som cely den uvazovala, ze Boh uz asi nevie, ako nam ma dat viac najavo, kadial mame ist....

majkuska
1. júl 2010

Ahojky mojky.

Janulka všetko najlepšie tvojmu Brankovi k polročku.No Vanesske sama zeleninka tiež nechutila, ale ako nahle mala v zeleninke rozmixovane mäsko, tak polievočka veľmi chutila 🙂

A čo Betynka ešte nič?

Akzus ja veľa zatiaľ nekmitam, ale mala da aj tak zabrať.Stale chce aby som sa s ňou hrala, ale ona mi akosi neda zabudnuť, ona sa k tomu babetku viac prihovara ako ja 😵

Mňa dnes v noci boleli križe aj brucho potom z toho, som bola zas vydesena, čo sa deje, stale som sa budila, a nevedela najsť polohu, brucho žiadne, ale točila som sa na tej posteli ako s balvanom pred sebou.Ako nahle som rano vstala s postele začala chodiť, tak hneď prešli bolesti. Je možne, že to bolo z postele a ležania už.

Ešte mam otazočku. Je to v pohode, ak mi je jeden deň zle myslim od žaludka, včera a dnes napriklad ok, a ja už stresujem, čo sa deje.

maria1610
1. júl 2010

Majkuska, ja si myslim, ze s tou nevolnostou je to normalne - uz si v 12tt, uz to bude ustupovat - ja som to ku koncu 1. trimestra mala tak, ze nevolnost 3-4 dni, potom tyzden pokoj a postupne to odznelo...

bettynka222
1. júl 2010

@akzuzs máš pravdu- pred pár dňami ma napadlo že začiatok porodu nie je v mojich rukách. veď on sa narodí, určite nebude v brušku navždy

@lenkove 🙂 som si spomenula na vlastne detstvo keď si opísala Ivankine záľuby 🙂 teraz sa musím naučiť vrcat s autickami 😀 😵

@margarita nooo aj my ešte čakáme. dr mi už tretí raz robila hamiltona, po ktorom ostatne baby na druhy deň porodili....no asi som nejaká "vynimocna" 😀

@kamilkka vitaj medzi nami 😉

@francis veľmi ti prajem tehulkovanie a dúfam že žiadna ms to nebude 😵 a ak náhodou príde, ajtak chod k dr aby zistil čo sa to deje 😕 ale mnohé tehulky mávajú ms aj počas tehu. spomen si na moje trojtyzdnove krvácanie 😝

@maria1610
@maria1610
@maria1610

bettynka222
1. júl 2010

@maria1610 ahoooooj 🙂 ako sa s detickami máte?

@carmenuska 😔 nerozumiem tomu všetkému co sa tu deje ☹

@majkuska mna zas raz prsia boleli, potom nie a tiež som z toho po tom všetkom bola na nervy 😖 pisala si že si schudla-ja som síce nevracala pravidelne (to až od 4 mesiaca 😀) ale zas som mala hrozne nechutenstvo. schudla som za dva dni tri kila a nebyť na infuzkach tak neviem ako by som dopadla. pocuj a ja ešte stále vraciam - od hladu. nebude to tak aj u teba? možno keď si davas pozor a jes pravidelne, je ti lepšie 😉

smejka
autor
1. júl 2010

ahojte
bettynka 😵 ...tak Matko si dava nacas 🙂 ...drzim stale palce a potom sa ozvi
mymame po poslednom povinnom stretnuti....davame na sud a budeme cakat 😎

akzuzs
1. júl 2010

Ahoj majkuska, no ja súhlasím s máriou1610 lebo aj ja to mám že raz oblačno, inokedy polooblačno a niekedy slnečno. Ale aspoň viem že som tehu. 😅 A tiež som si myslela že to prejde po 3 mes. ale nako to neprešlo ale ono prejde dúfam 😵 Ale aj keby to neprešlo to jej jedno hlavná vec aby bolo bábo OK 🙂 to neako vydržíme. Pri synovi mi bývalo super a to v pravom slova zmysle. No každe tehu je iné.
@francis, neviem ale išla by som k MUDr. alebo by som aspoň zavolala lebo ak by to nebolo tehu tak neaká príčina určite bola a to by som si chcela dať zistiť. A prečo si si nerobila test ja som počkala 2 týždne a urobila mesiac by som to nevydržala 😅
Zatiaľ sa majte

bettynka222
1. júl 2010

@smejka myslíme na vás, aby to tentokrát išlo hladko a bez trapenia 😔

akzuzs
1. júl 2010

@smejka nieje tu smajlík ako drží palce tak aspoň takto o---o ( to sú akože päste a tie čiarky ruky 😅 )

smejka
autor
1. júl 2010

@bettynka222
@akzuzs vdaka....prihovor tehuliek je zvlast silny 🙂

smejka
autor
1. júl 2010

🙂

akzuzs
1. júl 2010

@smejka to sú Tvojí budúci chlapci? Až sa mi chce od šťastia plakať 😢 🙂

bettynka222
1. júl 2010

@smejka smejusik to sú oni? 😵

smejka
autor
1. júl 2010

@akzuzs ano to su oni....sen sa pomaly stava skutocnostou 🙂

riska
1. júl 2010

smejka, aki su krasni 😵 😵 😵 a ako sa volaju? peťko a palko? 🙂
betty, už chod rodit 😉
carm 😔 😔 😔
francis, držim palce 😉

akzuzs
1. júl 2010

@smejka riska má pravdu, ako sa volajú to nevieme????? Ja typujem podľa toho aký sú na zožratie miláčik a srdiečko však? No nech to máte čo najskôr za sebou a už si chlapcov vezmeš do náručia povieš že si ich mamina abudu iba vaši. No ale si pripravená na dvojitú dávky lapajských kúskov?????? 😀 Ale Bohu vďaka za takéto starosti, však?
@riska ako žiješ a ako sa má Ninka???? ešte je taká dobručká a pekne spinká?

slinti
1. júl 2010

No, hotová légia skazy 🙂
Volajú sa Riško a Duško. Len neviem teraz, ktorý je ktorý...

riska
1. júl 2010

akzuzs, nie.... už nechce spať a vymýšla 😝 a je strašný hladoško 😀 ale inak je to zazrak 😵 😵

riska
1. júl 2010

jej, tak riška berieme do rodiny.... hodi sa nam menom 😀 😎 😀

smejka
autor
1. júl 2010

@riska poziciame 🙂 ...a co tak Ninku casom? 😉

@akzuzs vzdy pripravena 🙂

smejka
autor
1. júl 2010

co tak pre Ninku.....malo byt 😉

darla27
1. júl 2010

Ahojte, Betty ja uz som myslela ze pridem k infoske ze mas porodene ako posledna a pozeram ze este nic. 😅
Smejka tak uz je to iste, budete piati? Tesim sa s tebou. 😵
Akzuzs blahozelam k tehu. 😉
Kamilka, neboj sa, je nas tu viacej s podobnym osudom, takze nie si na to sama. Verim ze nase trapenie bude mat raz krasny happyend, aj ked je pravda, ze rokmi je clovek skepticky, takze snazim sa modlit v tom style, ze Pane ty vies co je pre mna najlepsie, len potrebujeme silnu vieru aby som to vedela prijat. 😔
Riska co takto odpisat? 😀 Viem ze si urcite zaneprazdnena, ale chcela by som vediet tvoj nazor na nove skutocnosti. 🙂

margarita
1. júl 2010

betty - ty nas ale natahujes, teda Matko 😉 a po Hamiltonovi furt nist? 😀 tak to si uz fakt prrodny ukaz 😉 hlavne sa drz, zvladnete to v pohode, si myslim.

smejka - krasni chlapci, tak nech su cim skor u vas 😉

francis - ja by som na Tvojom mieste isto k Mudr. sla, mesiac meskat, ak to nie je tehu, a krvacas, moze to byt vselico, alebo ak aj sa oneskorila ms tak dlho, radsej chod a bud Ti povie, ze si tehu, alebo ze je nieco v neporiadku s hormonami alebo tak. Myslim na Teba, mrzi ma, ze nemas lepsie spravy, zatial 😵

tehulky majkusku a akszusz zdravim, krasne zvracacie obdobie zelam 😉

riska - jasne, ze vymysla a nechce spat, ved konecne dospala resty z bruska a zistila, ze zvonku je mama a oco omnoho omnoho zaujimavejsia nez zvnutra a vonku je to teplo a slnko a krasne, tak naco spat? 😀

margarita
1. júl 2010

a este specialne zdravim snazilky menovite prispievajuce
mariu, darlu a carm - mate toho nalozeneho dost 😢 tak nech to zvladate statocne niest a hlavne uz nie velmi dlho, zelam vam z celeho srdca 😵 😵 😵

darla27
1. júl 2010

Margi dakujem, mne uz to ani nepride take strasne, rokmi sa to zufalstvo ze to nejde akosi normalizuje a zvladam to celkom dobre, jasne ze clovek tuzi stale ako blazon, ale uz pripustam myslienku, ze co ak si clovek na to naozaj bude musiet prijat, lebo to naozaj nepojde ani zazrakom ani ivf, btw. uz nemame ani diagnozu, takze nasa neplodnost
je po novom idiopaticka. 😒 Uz nad sebou mavam rukou, uz len cakam co sa zasa prihodi. 😀
Teraz cakam bud zazrak alebo ze urobim rozhodny cin, ktory je stale proti mojmu krestanskemu svedomiu. 🤐

margarita
1. júl 2010

darla 😖 ale ako to, nechapem, co diagnoza zmizla, a zrazu je to idiopaticka? to je blbost, alebo akoze co? nevedia, co s vami, tak je to nevysvetlitelne? 😒
je mi to velmi luto....ja este verim na zazraky, len ked oni niekedy tak strasne dlho trvaju, kym pridu...a inym chodia zazraky na pockanie 😵

darla27
1. júl 2010

Presne tak, po stimulacii sa hodnoty protilatok s pravidla zvysuju, preto som si dala vysetrit opat hodnotu a bola v norme, nevies si predstavit ten sok, zrejme ma u mna vsetko opacny efekt, pretoze prednison som uzivala aj pred tym a napriek tomu to bolo pozitivne. Ja sa na tom musim smiat, spermio dobry, ja zdrava aspon o inej dg. nevieme a tehotenstvo je utopia. Zacala som sa modlit ruzenec /nikdy pred tym som sa to nemodlila/ a diagnoza sa rozplynulam aj ked si samozrejme nedovolim tvrdit ze je to tym.
Ja tiez verim na zazraky, aj ked tento vysledky nepriniesol, ale aj maly uspech ma velmi potesil
aj ked zneistel v dalsich krokoch.

margarita
1. júl 2010

darla, tak to je fak doooost zvlastne 😢
mozno ak prestanes s ruzencom a prejdes na inu poboznost, zase sa nieco zmeni...to je pokus o "ftip" 😎 . ale ani nie tak ftip, ako skor len pokus.
a v akom pomere je zazrak k rozhodnemu cinu? mas nejaky cakaci "deadline"?

darla27
1. júl 2010

No..2 cykly aj s tymto, nic moc ze? 😀 Ja som dost sebeironicka, na to aby som bola nad vecou.. 😉
Neviem, je to tazke, mozno keby som cakala dalsi rok na zazrak nic sa opat nestane, moja dg. bola doteraz indikaciou ani nie ku klasickemu ivf ale jedine isci a teraz nie je dovod. Ale si hovorim, kolko ludi svoju dg. ani nepozna v podstate su to nevysvetlitelne neplodnosti a myslim ze takych parov co o podstupia je mozno vacsina a ja zbytocne spekulujem. Neviem no.. je to tazke. Mm kazdopadne cakat nechce,ale tak konecne rozhodnutie bude aj tak na mne, je to zaujimave.
Vies si predstavit ze premyslam nad tym v kuse a zvazujem pre a proti.

margarita
1. júl 2010

viem 😉
vraj ked sa nevie clovek rozhodnut racionalne,a stale rozobera dookola argumenty, je treba skusit pocuvat, co hovori srdce. Hoci prave to moze byt este tazsie...no nic, idem ja uz pomaly aj spat, nech aj nieco naspim.
dobru noc vsetkym