Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

majkal
15. okt 2010

@margarita neuveris, ale je nas takych asi viac 😉

violoncielka
15. okt 2010

Ahojte .....
margi 😉.....aj mna to nutilo zase reagovat,ale povedala som si ze ani Kopernik nepresvedcil ludi o svojej pravde...(hned) tak by sa to malo podarit mne bezboznicke?

Vlastne ja ani nikoho nechcem presvedcovat,len ma niekedy boli, ze medzi krestanmi je stale tolko vela ludi co uprednostnuju pravidla pred srdcom...akoby som pocula vetu: " v sobotu sa nesmie pracovat" ale ved vieme ako to nakoniec dopadlo nie?

Je mi smutno,lebo Jezis zomrel pre nas z lasky a nas sa to vobec nedotklo........

Nuz ale vidim, ze je tu bludny kruh tak sa majte krasne veriace
a este jedna zachranenych nebude len 104 tisic, ale si sa pomylila 144 tisic.....nuz ale tam ja ja tak nebudem patrit.
Majte sa krasne aa niekedy nabuduce snad dovidenia
A vlastne mnohe z vas ani nepoznam, takze .....

violoncielka
15. okt 2010

@mima263 jasne ze zachrana dietata

violoncielka
15. okt 2010

@hanka1111 pekne si to napisala...drzim ti velmi palce a myslim si ze Boh je s Vami 🙂

kaki
15. okt 2010

😔 😢 😢 Písať sem samozrejme môže ktokoľvek.
Ale táto téma bola vždy plná porozumenia a lásky.... Kde sa to vytratilo??? 😢
Myslíte že je možné aby sme sa zasa všetci dokázali podporovať a milovať ako kresťania? 😢

Sme kresťania? 😔 😔
@violončielka s tebou súhlasím!
"Medzi nami, kresťanmi je stále veľa ľudí čo uprednostňujú pravidlá pred srdcom." 😔.
Mám aj ja k tomu sklony. Neviem čím je to 😔 , ale snažím sa sa zmeniť... 😔
@violončielka myslím, že si pomohľa veľa ženám 😵 Už len tým že si sa vrátila sem a povedala o zázraku života 😵 Ja ti ďakujem 🙂
Ďakujem aj všetkým za názor a hlavne za prejavy lásky...@majkal 🙂

gabinkaa
15. okt 2010

@margarita presne, nám neprináleží hodnotiť čo sa Bohu páči alebo nie a už vôbec by sme sa nemali dávať do polohy sudcov, lebo by sa všetko mohlo obrátiť proti nám, vieš, ja som absolvovala UO s negatívnym výsledkom a som rozhodnutá absolvovať ho ešte raz a prosím o to, aby toto druhé bolo úspešné a myslím si, že aj cirkev časom zmení názor na UO, pretože čím ďalej viacej párov má problémy s prirodzeným počatím, teda okrem rómskej komunity, lenže tá je neprispôsobívá a nechce sa jej robiť, štatistiky narodených detí sú veľmi kritické a všetci to vedia, ak nás nebude nebude ani cirkev a ani nič, čítala som v jednom článku, že treba byť voči sebe ľudský a tým je naozaj povedané všetko

gabinkaa
15. okt 2010

@katarina104 ano sú, ale je tam veľa aj rómskych detí a tých je tam najviac, nie som rasista, ale s rómskym dieťaťom by som nesúhlasila, ale nevylučujem ani adopciu

riska
15. okt 2010

toto bola volakedy moja srdcová téma, ktorá ma v najhoršom držala nad vodou...stretla som tu super osobky, mnohé z nich sa stali mojimi priateľkami a stretávam sa s nimi dodnes
táto téma slúžila na vzájomnú podporu a povzbudenie.... modlili sme sa za snažilky, a postupne, ako pribúdali tehulky, tak aj za ich pôrod a detičky...no snažilky boli vždy prvoradé...podporovali sme KAŽDU jednu, či sa snažila prirodzene, prostredníctvom UO alebo adopcie
preberali sa tu neskutočné témy, od úplných somarín až po vážne teologické debaty....často tu bolo aj búrlivo, kedže sme prejavovali rozne názory na kontroverzné temy, ale nepamätám sa, žeby sme sa urážali, alebo nebodaj sa rozdelovali na dobrých a zlých (alebo menej dobrých?) kresťanov!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

všetkým snažilkám prajem, aby sa formou, ktorá je v súlade s ich svedomím a morálkou, dočkali bábatka....ja na snažiky budem stále myslieť 😉

nikdy nehovor nikdy, ale momentálne už ani mne táto téma nevyhovuje 😔

majkal
15. okt 2010

☹ ☹ ☹

čo tak pomodliť sa sv. ruženec za zjednotenie a lásku k blížnemu "bez výhrad"? Obetovať za to tajomstvá bolestného ruženca ....

Je niekto kto sa ešte pridá do spoločnej modlitby? ... kedysi to tu tak nádherne fungovalo ....

Pomodlime sa spolu 😉

darla27
15. okt 2010

@riska ahoj moja, ako sa mas?
Baby nehadajte sa, ved je jasne ze kazda snazilka, ktorej sa dlhodoba neplodnost a bezdetnost netyka tak sa vacsinou stavia k tejto teme odmietavo. Ani u mna to nebolo ine, este pred par rokmi by som nad takym niecim ani neuvazovala, ale ani vtedy som si nedovolila niekoho odsudzovat alebo moralizovat co kto kedy urobil.
Ja sa drzim hesla: nesud nikoho, ked si aspon hodinu nechodil v jeho topankach. 😔
Kazde jedno dieta je v Bozom plane, ci uz je pocate doma alebo v CARe.
A nezabudajte, ze ak to v Bozom plane nie je, nebudete mat dieta ani keby ste podstupili 10 IVF.
Som si ista !!!!! ze ani jedna tu z VS ktore poznam do IVF nesla s tym, ze nepouzije niektore z embrií ktoré vzniknu.
Je mi luto ked niekto iba odsudi bez toho aby vedel a zazil ake su to strasne dilemy a nervy, vycitky a strach a nakoniec musi prezit aj to ze to nevyslo. Ja to vsetko beriem ako Boziu volu, aj ked neviem, ako to v konecnom dosledku bude hodnotene pri poslednom sude, ale nechajme tieto veci na Boha a nesudme sa prosim navzajom a neublizujme si.
Inak tema VS a IVF tema nie je velmi na diskusiu, lebo ako som tak citala, takmer vsetky baby su tam zasadne proti IVF, tak aka diskusia. 😀
@margarita velmi si vazim tvoj nazor na tieto veci, ze napriek tomu ze sa ti podarilo otehotniet prirodzene sa k tomu nestavias ako vacsina, viem ze si mala tiez trnistu a bolestivu cestu nez sa ti narodila dcerka, klobuk dole pred tvojou empatiou. 😉
Velmi dakujem za podporu VS, aj tim, ktore maju nazor iny ma velmi povzbudili a verim ze na mna mysleli vo svojich modlitbach, aj mozno nie vzdy zdielali moje postupy a rozhodnutia. Dakujem ! 🙂

darla27
15. okt 2010

@majkal suhlasim, myslim ze modlitba by bola momentalne velmi vhodna, aj ked najlepsie by bolo modlit sa asi az po vikende, lebo vacsina sem chodi hlavne cez tyzden.

lenkove
15. okt 2010

a to akoze si uz spolocne nepoklebetime, tak ako pise Riska? 😅 😔

emini
15. okt 2010

@violoncielka a @margarita ďakujem za privítanie 🙂
@majkal máš pravdu spoločná modlitba ruženca určite pomôže, ja sa určite pripájam k modlitbe za všetky snažilky, či už sú za alebo proti UO, nech sa nikdy nemusia rozhodovať, či zvolia možnosť podstúpiť UO a aby sa im to podarilo prirodzenou cestou.
Navrhujem tým, čo ste proti: pomodlite sa za tie, čo sa rozhodujú či isť či neisť a tak isto aj za tie, čo to už majú za sebou nech sú zdravé ony aj ich deti a nech im pán Boh odpustí a požehná.
ja osobne nie som ani proti ani jednoznačne za, moja dr. mi pri poslednej prehliadke povedala, že ak sa nám do troch mesiacoch nezavarí máme to riešiť UO, reagovala som na to tým, že som si od nej zobrala kartu a vybavila som si iného dr. mam isť na vstupnú prehliadku o dva týždne tak uvidím, čo povie on. Ale nemôžem na 100% tvrdiť, že ak by nebola iná možnosť, či by som túto možnosť nezvažovala len dúfam a modlím sa, aby som nad tým nemusela ani rozmýšľať.
Prajem pokojný a požehnaný piatkový večer. 😉
PS: všetkým snažilkám odporúčam modlitby k sv. Rite a sv. Judovi Tadeášovi

janula.k
15. okt 2010

Pekny vecer zeny 🙂 co to tu citam take smutne veci 😕 Riska, Kaki, Violka neodchadzajte od nas 😔
Ja sa tesim, ze tu pribudaju tehulky a deticky, lebo vsetko su to Bozie zazraky a urcite vymodlene a vytuzene 😵
Pozdravujem vas a dufam, ze tu opat zavladne vzajomne porozumenie a laska 🙂

janula.k
15. okt 2010

@margarita margi ahoj, prosim ta, ty si dokedy kojila Kristinku? a ako si ju odstavila? Ja stale kojim v noci kazde dve hodiny a je to pre mna vycerpavajuce..

lenkove
15. okt 2010

@janula.k
joj, Janulka moja, vy ešte tak často dojčíte? 😕 ja som vstávala dva-tri razy za noc a mala dosť...

vavrenka
17. okt 2010

kocky, jaj, precitala som si vasu diskusiu... az mi naskocila husia koza... Verim, ze budeme sudeni podla toho kolko vela sme sa tu na zemi naucili milovat a nie podla toho, ci moja filozofia, ktoru vyznavam je ta spravna!
Hlavne milujme celym srdcom a milujme viac ludi ako svoje presvedcenia (i ked aj tie su velmi dolezite).
Posielam VELKE ODPUST vsetkym tym, ktorym tato diskusia ublizila a velmi, velmi, velmi ma to mrzi.
Podme sa nanovo povzbudzovat, co vy nato? 😉
Dnes zacali u nas vo farnosti misie a velmi sa z toho tesim, nebo je otvorene 🙂

vavrenka
17. okt 2010

@violoncielka , hallo 🙂 potrebujeme tu tvoj hlasok. Kde si? ja som na zaciatku tehu - verim, ze tentokrat vsetko dobre dopadne, rada by som sa ta sptala na nejake veci - ci ked si zistila , ze caas mimi- ci ti bolo zle, ci ta bolelo brucho,, myslim podbrusko - vraj je to normalne, ale mna to desilo...

emini
18. okt 2010

Požehnaný týždeň prajem všetkým 🙂

katarina104
18. okt 2010

@vavrenka kto vám robí tie misie, juj keby už boli aj u nás, my sme mali naposledy v roku 2007 asi. 🙂

vavrenka
18. okt 2010

@katarina104 vies, ze ani neviem? hanba mi 😠 , ale je tu pater Zamkovsky - on je z radu minoritov a inych si nepamatam... ale je to USPER, ze tu nieco take je, my blavaci to potrebujeme doslova ako "sol" 🙂
ty si odkial?

vavrenka
18. okt 2010

@emini ahojcek 😉
ja som sa tu zacala zjavovat iba sem- tam. Ty si tu uz dlho, alebo kratko? 🙂

vavrenka
18. okt 2010

@katarina104 som velmi rada, ze si aj na tejto stranke 😉

smejka
autor
18. okt 2010

dievcata ahojte
co to tu citam? 😔 😕ha?
tak ako pise margarita nic nie je cierno-biele....kazde rozhodnutie si pyta svoju dan 😔
ja som svoju cestu a nadej uz opisala velakrat.....no boli ma ze niekto pride a napise pre mna a mozno i pre ine necitlivo par viet
ja svoju tuzbu po dietati si uchovam stale hlboko vnutri....napriek nasim krasnym detickam....stale verim a viem ake je to tazke
mozno som ina.....no u mna nic nebolo jednoznacne....priamociare....lahke....vzdy to bolo cesta krivolaka....a som Mu za to vdacna
preto nie celkom chapem jednoznacne nazory na UO adopciu....hm alebo zeby som vam zavidela??🙂
riska violka kaki ukazte sa 🙂

emini
18. okt 2010

@vavrenka čítam Vás už dlhšie, ale zapojila som sa len nedávno

smejka
autor
18. okt 2010

este mi napadlo ze neda sa pochopit kazdeho.....a najlepsie sa chapu ti ktori prechadzaju podobnymi situaciami v zivote....vedia sa vcitit...pochopit....preto kto hlada si tu najde na MK temu ktora mu "sadne"...ja verim ze tymto miernym zemetrasenim to tu nezatrpkne
mnohe VS su uz maminkami(vdaka Bohu) a tak prechadzaju inym obdobim zivota(krasnym)....no napriek tomu nezabudaju na to cim presli....a to je sympaticke...pekne....tak sa podporujme nadalej.....ved mozno prave dnes bludi po nete nejaka zufala snazilka a hlada spriaznene duse 😉

vavrenka
18. okt 2010

@smejka pekne si to napisala 🙂, wow!! 3 synovia! to da zabrat 😉 este mi tam chyba nejaka babulka 😉

lenkove
18. okt 2010

@smejka
pekne si to napísala, vidno, že sme v mnohom v prežívaní podobné 😉 a ahoj.. Ako aj ostatné babuľky, stálice aj novice...
Chcela by som iba dodať, že... Adopcia je vec jednoduchá a krásna. Ale adopcia nerieši problém (vnútornú ranu) neplodnosti a bezdetnosti, ona zapĺňa túžbu po dieťati... A zaplní ju úplne a dosýta a robí človeka šťastným, veľmi šťastným. Ale neviem.. Koľko detí by som musela adoptovať, aby som prestala vnímať absenciu nášho biologického potomka? To je stále s nami tu... Tak ako s nami žije aj Škoričkina biomatka... Vo vnútri vo mne aj v mm, keď sa dívame na to naše slniečko a napadne nám "tak o toto sa tvoja biomatka pripravila. Keby ťa tak videla teraz aká si šťastná. Keby tak vedela, že si v poriadku a máš sa dobre."
A ja napriek tomu, že máme adoptované dieťa a chceme si k nemu pribrať súrodenca, mám na mysli aj naše biologické dieťa... Možno to mám tak kvôli tomu, že u nás nebola adopcia posledným riešením, ale prvým 😉 a dopracovať sa k tomu, že tu je moja hranica a ďalej nejdeme eštelen musíme...
Všetkým veľa vnútornej sily, Božej múdrosti a pokory pri hľadaní cesty za bábätkom... 😔

vavrenka
18. okt 2010

@emini ja som zacala na VS prispievat len obcas, ale teraz by som rada aj viacej, ak by som mala s kym podebatit, predsa len - vsetko ma aj ten dalsi rozmer - nie len materialny a dusevny 🙂

lenkove
18. okt 2010

@vavrenka
tá babulka tam chýba aj Smejke 😀