Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

maznacik007
13. jan 2012

dievcata aj ja mam taky sen ze ked sa dam do poriadku zdravotne .... tak potom skusime to dievcatko poriesit... ale chcem od perinky malinke... ale no nez sa dam nejako dokopy tak to este potrva nejaky ten rocik...

smejka
autor
14. jan 2012

@maznacik007 ja sa toho sna pomaly vzdavam 😖 ....akosi ta moja odhodlanost ist do dalsej ado upadla..a ja zijem v presvedceni ze ostaneme takto....ak sa nestane dalsi zazrak a ostanem znovu tehu....ktovie...teda vie ON...tak je to dobre
a prajem ti vela sil....hlavne zdravia....aby si si mohla naplnit tvoj velky sen 😵

smejka
autor
14. jan 2012

@eleonora100 drzim palce aby si coskoro nasla // 🙂 ...vitaminy pomozu urcite....ak nie je velmi zla morfologia tak to bude dobre uvidis
a lenkove myslela meranie bazalnej teploty

lenkove
14. jan 2012

@maznacik007 Leni, daj sa dokopy zdravotne cim skor... Velmi vam to celej rodinke zelam. A aj to male babo... Obdivujem ta 🙂 Aj s tym babom do perinky 😉 Pred tym mam ja akosi respekt 😅 😅

xlucia
14. jan 2012

ahojte. mozem sa k vam pridat? v poslednej dobe mame toho dost, same zle veci, urazy a nestastia. velmi tuzim po babetku, aleskrz tych veci sme to odkladali, ani ja som nebola zdravotne na tom celkkom dobre. ale myslela som, ze sa to pomaly ukludni, konci mi matersrka, tak ze pojdem aspon na rok dva do roboty, no a v piatok bol zas pruser. nejak sa to kopi a ja prestavm vladat. ☹

smejka
autor
15. jan 2012

@xlucia ahoj 🙂 ...jasne ze mozes....vitaj 🙂 ...ono sa to niekedy javi tak ze vsetko zle ide na nas...no prejde to a vyjasni sa....uvidis 😉

xlucia
15. jan 2012

@smejka dakujem ti, bodaj by si mala pravdu. velmi je to tazke v posledej dobe. a najblizsie cca 4 tyzdne sa udeje niekolko velkych rozhodnuti, ktore budu mat radikalny dopad na moj zivot, a zial ja ich neviem nijako ovplyvnit vo svoj prospech. nech to dopadne akokolvek, budem riesit prolemy ☹ . velmi sa toho obavam. min. rok bol zatial bezkonkurencne najtazsi vo svojom zivote, povedala by som ze az zly, plny smoly, a tento rok ako keby to pokracovalo ☹ ☹

smejka
autor
16. jan 2012

@xlucia doveruj 😔 ...skus odovzdat tie svoje krize Jemu.....neboj chape ta a je pri tebe

xlucia
16. jan 2012

@smejka si zlata

kaki
18. jan 2012

dobry vecer 😵 Aj ja zijem 😵 Som stara ale jara 😵

Stale cakame na ten spravny cas, kedy dostaneme dietatko 😵

indzes
18. jan 2012

Jééééééééj tu to ešte ožilo super 🙂 A Smejka má pravdu,NEVZDÁVAJTE SA,ale sa odovzdajte do Božích rúk.Skúste uplne zavrieť svoje zadné vrátka(poznáte to,ved ak by nepomohla modlitba,predsa sú ešte alternetívy)a uplne Mu dôverujte.On vstupi do vášho života svojou milosťou 🙂

kaki
18. jan 2012

Je dobre sa podporovat, ak by som mohla napisat nieco co by niekoho potesilo, bolo by to fajn.
Smejka ma velmo inspirovala svojim prispevkom do KN 😵
Kiez by sme sa aj my (ako cirkev) dokazali zaangazovat a robit nieco pre "neplodne" pary.
Co vymyslime? Nieco by sme mali. Sme jare, inteligentne..... nieco by sme mohli spolu zbuchat.

kaki
18. jan 2012

@indzes o akych alternativach pises?
Skusila som uz vsakovake alternativy 😀
Ak pises o adopcii, zial ani toto nie je cesta pre kazdu tuziacu zenu. 😔

veve39
18. jan 2012

jeej baby, aj som tusila, ze prispevok v KN je (mozno) od niektorej z vas 🙂 ...krasne napisany 🙂 🙂 🙂
aj ten prvy clanok, na ktory bol prispevok reakciou, bol hlboky a citlivy...
Mne velmi taketo forum a tato tema chybali v case, ked som prechadzala tym, cim vacsina z vas, netusila som o MK a virtualnom zdielani rovnakych bolesti-a radosti-a nadeje...citila som sa vtedy na mojej ceste sama...a svetom nepochopena (aspon par blizkymi dusami ano...)
Pre povzbudenie - po 7 rokoch a lekarsky uplne zamietavych prognozach sme boli VYSLYSANI a OBDARENI.
Lebo Bohu nic nie je nemozne!!!!

A suhlasim - malo by sa diat viac...kona sa v tejto nesmierne citlivej a bolestnej oblasti velmi malo (po duchovnej, pastoracnej aj medicinskej stranke - napr. uzasna lastovicka je v ZA Krestanska gynekol. ambulancia)...

Myslim na Vas

indzes
18. jan 2012

Kaki,asi si ma nepochopila,tie alternatívy su v zatvorke,tým som chcela len priblížiť,čo som myslela tými "zadnými vrátkami".Chcela som tým len povedať,aby sme dokázali povedať Bohu,tak ako P.Mária"Nech sa stane Tvoja vôľa Pane,ja nepôjdem proti Tebe,neprestúpim Tvoj zákon.Teda napríklad,budem sa modliť a prosiť Boha o dieťatko,ale niekde vzdadu v myšlienkach budem rozmýšlať o tom,že ak by ma Boh nevypočul,môžem ešte skúsiť liečiteľstvo,UO.........Toto nie!Len uplna dôvera a odovzdanosť 😉

kaki
18. jan 2012

@indzes nehnevaj sa na mna, ale presne som sa chcela bavit o tom tvojom naznaceni "alternetiv".
Zavriet zadne vratka? Chapem.... Snazim sa.
Ale vies, niekedy aj zavres zadne vratka a jednoducho sa nestane nic ine len ze budes bez deti, lebo je to Jeho vola. 😔 Sme schopne prijat jeho volu? 😔 Tak to by som rada vedela 😔 , ci neskoncime niekde na psychiatrii poniektore 😉
@veve39 Krasne napisane. Klobuk dole 😵 DAKUJEM. 😵

indzes
18. jan 2012

Ja viem Kaki je to ťažké,ale ja som to takto cítila na sebe.Pokiaľ som tam kdesi vzadu špekulovala nič sa nedialo.Až mi raz niekto narovinu ,priamo a tvrdo povedal,že Boha neoklamem pekne recitovanými modlitbami,že On mi vidí priamo do duše,aby som sa nerúhala.A to ma poriadne bodlo,ale aj posunulo dalej.Až raz som dokázala prijať aj myšlienku,že nikdy nebudem mať deti,ale prosiť neprestanem,možno sa raz zmiluje.A On ma už potom nenechal dlho čakať.Preto to tak píšem.

lenkove
18. jan 2012

@kaki ja rozumiem co chces povedat.. a na tvoju otazku nemam odpoved.. 😔 Nie som v tvojej situacii, pre mna mal Pan pripravene nieco ine, co ma pred tou psychiatriou zachranilo. (Aj ked niekedy mam dojem, ze ma to moje dieta na nu chce just dopravit 😀 ) Pan ma isto pre teba pripravenu svoju cestu. Specialnu. Krasnu. Tvoju. Neopusta ta... Ani my nie 😔

kaki
18. jan 2012

@lenkove ja nie som z tych ktory sa pozeraju smerom psychiatria 😀 , teda dufam 😀
Ani neplanujem UO a podobne. Ja len hladam cestu zivota a nepisem len o mojej ceste..... 😔
Hlavne podme jednym smerom.
Su zeny ktore jednoducho inu cestu ako mat dieta v lone nevedia prijat. 😔
Ja si to viem predstavit, aj ked ja to citim neviem ako, ale asi inak 😉 Ale aj Ony sem patra 😵

@indzes ...ale to co je tvoja cesta, nie je cesta kazdej zeny. 😔 Nebud tvrdsia ako je On 😔 .
Je dobre ze si dostala velky dar a mas milovane deti. Vdaka Bohu 🙂 zazraky sa deju.

lenkove
18. jan 2012

@kaki Nuz, ta moja psychiatria mala byt vtipna narazka na tvoju psychiatriu.. A tomu zvysku, eeeehm, nerozumiem.. Asi je na moj mozog prilis neskoro 😎

kaki
18. jan 2012

@lenkove v pohode 😀 niekedy si ani ja nerozumiem 😀

lenkove
18. jan 2012

tak teda dobru noc.. no ale.. niekedy do buducnosti... rada by som pochopila 😕

kaki
18. jan 2012

neviem ci to viem napisat 🙂
Su zeny, ktore nevedia prijat, ze nikdy nebudu mat bio dieta. A nechcem, aby sme ich z tejto temy vypoklonkovali 😔
Podporme vsetky zeny, ktore konaju vramci svojho najlepsieho vedomia a svedomia pri naplnani tuzby po dietatku. Nedelme sa na tie co pripustaju UO, ci na tie co dokazu adoptovat, ci onake....
Jedoducho podporme sa navzajom a tuzme si 😵

margarita
18. jan 2012

...tiez som netusila, ze tato tema este celkom dost zije 😀 , a zrazu vidim Kaki, tak reku nakuknem 😉

tiez suhlasim s nazorom, ze kazda mame inu cestu, inak riesime (aj vazne) zivotne problemy a otazky...a napada mi len to zname indianske ci ake porekadlo : nikdy neposudzuj cloveka, kym si nepresiel aspon par kilometrov v jeho topankach 🙂
do srdca vidi len Boh, a ma rad vsetkych, dokonca aj tych, co idu proti Nemu.
Toto by som chcela vediet aj ja 😉

smejka
autor
19. jan 2012

jeej 🙂
sa tesim ze ste sa otvorili i takto verejne 🙂
mozno ste prave pomohli par zenam ktore tiez tuzia a su mozno prave teraz dezorientovane z toho vsetkeho...
vdaka 🙂
@kaki ty si odovzdana...cakas 😔 ...ja by som nedokazala zase to co ty....a co z toho plynie?...ze naozaj i ked sme na rovnakej vlnovej dlzke kazda mame ine dary od Neho...svoju cestu...aj s hrbolami...no On nam dava silu to zvladat
@margarita @indzes @lenkove @veve39 pozdravujem 🙂 ....i ostatne

lenkove
19. jan 2012

@kaki jaaaj, Kaki, takze tak 😀 Ja som nevedela pochopit to s dietatom v lone. Stale sa mi v hlave prepojil iba vyznam, ze nedokazu prijat zivot bez dietata. A akosi mi to zmysel nedavalo. Ahaaaaaaaaaaa. 😀 Mas uplnu pravdu, tak!

@indzes Mas prekrasnu rodinku, ste prikladom Bozieho milosrdenstva a lasky. Ale nehnevaj sa na mna, ja nemozem uplne suhlasit s tvojim narozorom. Som presvedcena o tom, ze je vela zien na svete, ktore vo svojej tuzbe za dietatom dospeli k rovnakemu bodu, ale Boh ich modlitbu nevyslysal. Lebo Boh nedava za odmenu, nedeli podla viery... Mam z tvojich riadkov pocit, akoby bol na dieta narok. Kazdy ma narok na dieta, ak bude spravne verit, spravne pristupovat k modlitbe.. Nechcem tym znizovat silu vasej modlitby, vasho osobneho pribehu. Je silny a inspirujuci... Ako vsetky zazraky. Ale je to v mojich ociach zazrak, nie navod... Boh nedava za odmenu. On dava ako uzna za vhodne. Z Lasky a Milosti. 😔 A kazdemu inak..

kaki
19. jan 2012

@lenkove presne tak to citim, ako si to napísala pre indzes 🙂 navody neexistuju ziadne univerzálne ale snazit sa je to najlepšie čo možeme spraviť 😉 A je pravda aj to, že keby som vedela presný recept ako otehotnieť určite by som Vám ho chcela odovzdať 😉

lenkove
19. jan 2012

@kaki no vidis, aky rozdiel ked sa bavime vyspate a po kave 😀 😀

veve39
19. jan 2012

@lenkove Presne tak, Boh kona zazraky - niekedy ho vsak vykona, inokedy nie. Nevieme a ani nepochopime preco ho tam vykonal a inde zase nevykonal.
Nemozme si mysliet, ze tam, kde zazrak vykonal, bola vacsia dovera, plnsia odovzdanost ci vernost.
Ja myslim, ze @indzes nesla tymto smerom vo svojom vyjadreni, len plna radosti a pochopenia svojej cesty chcela maximalne povzbudit 🙂 .

aj ja predtym, ako som bola obdarovana, som len cakala a hladala....a snazila sa prijat, co si On zela....

violoncielka
19. jan 2012

amen