Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

smejka
autor
6. apr 2009

ahojte 🙂
chcem iba pozdravit a povedat vam ze na vas strasne myslim a chybate mi 😔....no chcem si dat trosku odriekania a postu od netu a inych lakadiel 🙂
na Bielu sobotu mrknem 🙂

suzzika
6. apr 2009

36? To asi nie je normálna dĺžka u teba, že? A si nechcela ísť pre istotu na uzv, či by tam niečo "hryzkajúce" nezbadali - možno vtedy zle pozerala hm?

suzzika
6. apr 2009

Smejka, ale veď zlé veci si máme odriekať 😉 Ja si dám asi tiež pauzu, ale neviem od kedy, keď dostanem chuť piecť a ešte som kúpila voskové pastelky, že budeme s malou maľovať vajíčka, sa teším 🙂 tak ak by som tu dlhšie nebola, tak kvôli vajciam 😎 A inak aj my na teba/vás/ myslíme 😵

riska
6. apr 2009

jeeej, smejuska, ahooooj 😀 zavidim ti tvoju pevnu volu... ja by som asi tiež mala niečo podobne absolvovať 😨
suzzika, u mna je tažko povedať, čo je normalne 😒 ale tento cyklus som papala duphaston, tak ma prekvapuju taketo šarapaty 😎 no ved par dni ešte počkam a možno pojem znova na uzv 😉 ale test boj jednoznačne /
ozaj a ty ako? stale nevies pohlavie? 😵

riska
6. apr 2009

vajciaaaa, neberte nam suzziku 😀 😀 😎

bettynka222
6. apr 2009

riska aj ja idem v stredu na krv - kontrolne hcg uz asi po sty krat... 😝
ohohoooo som na spici bizardu. tak dufam, ze sa to coskoro otoci v moj prospech 😀 baby je to normalne ze som po poslednych zazitkoch chytila krizu stredneho veku? po tych neuspechoch som totiz nadobudla pocit, ze som v zivote nic nestihla dokazat a navyse v sebe neviem udrzat ani mini embrya...a preto musim rychlo nieco dokazat. chapete nieco prevratne 😀
ozaj a v nedelu som bola velmi smutna....az tak, ze som ani nesla do kostola. a pochybujem, ze sa vobec este stihnem vyspovedat 😠 ale ked ja som nemala silu ist tam. bolo toho uz asi fakt privela takto rychlo za sebou...
ale dnes svietilo krasne slniecko, takze sme boli urcite vsetky vesele, ze? viem ze svietilo aj v nedelu, ale este na mna tak nevplyvalo 🙂

skorki
6. apr 2009

Marioneeeeeeeeeeeeee 🙂 🙂 🙂 🙂 Ty mi robis radost!!!
Tak vela zdravicka, uzivaj si tento pocit!

Danka, velmi sa tesim, ze nemas ziadne nevolnosti. To je super. 😉
Suzi - este ze si sa ozvala, uz sme sa pomaly bali. Inak vajicka som nemalovala asi sto rokov. To je ina romantika. Ked budem mat dietatko, aj ja s nim budem malovat, cestne slovo.
Riska, to co ma byt - 36 dni?! Ja som si myslela, ze sa Ti to uz rozbehlo. No inak, fakt budem tuzobne ocakavat tie Tvoje vysledky utz.
Margi, dakujem za infosky. Myslim, ze sa tam na nakupoch zastavime.

Inak dnes som sa stretla v robote s Lucetkou. Zdala sa mi trosku smutna... 😢 , ale vraj citam krasny zivotopis sv. Gerarda. Tak si ho musim zohnat aj ja.
Babulky - Betty, Darla, a vsetky ostatne - prajem Vam krasny vecer 🙂

lucetta
6. apr 2009

ahojte vsetky, len nakukam co nove s marione a wau...supeeeeeeeeeeeeer, velmi sa tesim 🙂 😎 😀
ahojte skorki, suzika - vidis aka som nevsimava s tym tehu. nestaviame nizkoenerg., iba taky obycajny maly domcek, dufam, ze toto leto sa u nas stretneme vsteky, kt.budu moct a chciet 😵
inak, ten zivotopis je fakt povzbudivy, vrele odporucam
velmi sa tesim, ze som ta dnes stretla skorki.
pozdravujem vsetky, uitekam, mam este kopu "nemcinarenia"... 😀

carmenuska
6. apr 2009

Vsetky snazilky,maminky,tehulky zdravim
Marione gratulujem
Riska uz len par dni a uvidis krsniatko
Lucetta-ahoj,aj ja chceeeeeeeem domcek
Skorki. ako to potom pokracovalo (myslim to krvacanie)
Danka- len tak dalej bez rannych nevolnosti
A na vsetky co som zabudla vymenovat myslim
No a este spravy o mne: dnes som volala so svojim novym p. doktorom (poriadne a ni neviem ako som sa k nemu dostala) je super, je veriaci , no úpriznam sa ze je to trosku po znamosti,ale konecne je tu niekto kto ma zacne riesit tak smeriesili dnes laparoskopiu alebo to Hsg. Nic o tom neviem ´tak mi mozte poradit co z toho mam absolvovat. Tak pojdem kupit zupan a dame sa na to. A ak ste na tom niektora boli tak mi mozte napisat cez IP trosku o tom,nech sa tolko nebojim.Pekny zvysok vecera vsetkym

riska
6. apr 2009

tak som prišla ešte na skok 😉
skorki, dufam, že si si lucettu trochu rozveselila 😀
carm, to je super, že mas noveho doktora, držim palce 😵
ja by som ti skor odporucila laparku ako hsg... je sice v narkoze, ale da sa to v pohode prežiť... určite ti to ukaže viac, ak bude nejaky problem... a okrem toho ta hsg vraj brutalne boli ☹

riska
6. apr 2009

a laparka nič neni, uspia ta, spravia ti 2 male dierky okolo pupka a nižšie, vstreknu ti kontrastnu latku a uvidia, či mas priechodne vajičkovody, prip. niečo ine.... ak niečo najdu, vačšinou to hned aj odstrania 😉
netrva to dlho u, mna kedze nič nenašli, tak zakrok trval cca 25 min.
a bolesti potom sa dali v pohode vydržať, je sice pravda, že ja som to zvladala asi extra dobre 😎 bola som na tom v ramci 1dnovej chirurgie, ak pojdeš do nemocky, tak o nejake 3 dni si doma a do týždna ani nevieš, že si bola operovaná 😀 ja som bola PN tušim 9 dni 😉

carmenuska
6. apr 2009

Vdaka riska, tak teda laparka. Ale nechapem, povedal ze mi ju bude robit cez ms? To ako? Ja nechapem ako tam pojdem,neviem si to predstavit....a bude to v nemocnici ale vraj to posuri ze prijem,laparka a druhy den domov
Trosku sa bojim, ja som nikdy nebola v nemocnici

marione74
6. apr 2009

ahojte 😉
dakujem dievcata... suzi, tak dnes som zacala 3 tt asi... aspon tak mi to vychadza.
Inak pride mi to take zvlatne ked pisem alebo hovorim o sebe ze som tehu. Mi to pride take zvlastne, ze ja? To fakt? Tak sa nad tym cudujem a len tak opatrne radujem, alebo skor obavam, nemozem si pomoct 😔 Muzik mi hovori, ze sa nemam trapit, ze co sa ma stat sa stane... Aj ked dufam, ze mimi donosim, ale fakt si myslim ze sa zacnem tesit asi v 8 mesiaci ako margi, lebo ak si to pripustim naplno a nevyslo by to tak budem na dne ako nikdy v zivote, to som si ista.. 😒
Dalej vaham ci mam chodit do prace, alebo sa smarit na pn, alebo by som mozno mohla nejaky cas robit z domu, neviem co by bolo najlepsie 😅 Napr dnes som bola po robote este vonku s kamoskami, a dost som chodila a teraz citim ako ma tam dole vsetko picha, tak sa bojim ze ci nemam predsa len ostat pn 😖

marione74
6. apr 2009

carmenuska urcite laparka, budes vediet ako vyzeraju Tvoje vsetky organy, ci su v poriadku, nielen to ci mas priechodne vajcovody

marione74
6. apr 2009

no tak ma prave muzik vyhadzuje od compu, ze ci este nemam dost PC... tak dobru nocku vsetkym

violoncielka
7. apr 2009

Marione sa velmi tesim 🙂 supeeer.
Mne sa toto stavalo ked som hovorila o mm ze toto je moj manzel a ja som vydata...Tiez mi to bolo take cudne,ze ja som uz manzelka? 😀 a to som mala 32 rokov 😀 .
Babule tak ja asi od dnes picham 🙂 ,mam vecer koncert,takze si musim zobrat injekciu so sebou,skocit na WC a slahnut si 😀 ...
Pozdravujem vsetkym,tu uz zacina nie jar ,ale leto..a v ovzdusi citit slavnost a smutok tychto dni...

violoncielka
7. apr 2009

Inac s tym zemetrasenim to bolo fakt hrozne,dufam,ze to nebude nejako pokracovat 😒 A hlavne ,ze to jeden vedec predpovedal,ale nik mu neveril..ze vraj zemetrasenia sa nedaju predvidat....On videl nejake zvysene mnozstvo plynov a pohyb plynov.....
je to diskutabilne,vsetci sa odvolavaju na to,ze keby vzdy reagovali na alarmy,ktore dostavaju,tak by kazdu chvilu mohli evakuovat to ci ono mesto.....
Je to dobre na zamyslenie sa...fakt nevieme ani dna ani hodiny....a preto nesmutme a radujme sa z dnesneho dna a z toho co mame.Pa

lenkove
7. apr 2009

ahojte

Marione, blahozelam 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ojojoj,len sa drzkajte, pohodove nasledujce tyzdne tehu do spokojneho a stastneho porodu 😉

vsetkym pekny den!

margarita
7. apr 2009

ahojte,
vsetko som precitala, ale nestiham na kazdu reagovat, lebo som zase u mamy na "ruskom" citaj "mrznucom" nete a budem tu aj zajtra. Mam totiz teraz bud lekara ja, alebo s Kristinkou niekam musim, a odtialto je to blizsie, takze sa sem presuniem na cely den a nechavam sa mamou rozmaznavat 😀

betty, Tebe uz by sa konecne malo zacat darit, toto je uz fakt des 😠 myslim na Teba specialne
a aj na ostatne babulky, osobitne tehulky 😉

suzzik - pridame foto, aj kocika, len co budem mat na to prilezitost

a DOLEZITY odkaz pre Marione - ak sa len trochu da, vrhni sa na PN a to okamzite, jasne? praca neutecie, ako pises, mozes skusit nejaky teleworking, ale hlavne pokoj, klud a co najmenej stresov...
Mna vcera inspiroval jeden vyrok - ako na mna sity "Praca pocka, kym ukazes dietatu duhu...ale duha nepocka, kym dokoncis svoju neodkladnu pracu..." To budem pouzivat ako alibi, ked bude doma bordel a spina 😀
ale plati to aj pre tehulky, dobre? 🙂

indzes
7. apr 2009

Margi,
krásny výrok 🙂 presne toto som si teraz potrebovala prečítať.dieťa je vždy prvé až potom všetko ostatné. 😉

marione74
7. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

marione74
7. apr 2009

margi, tak si to uz u maminky 🙂 sa vyspi, nech mamina povaruje kristinku 😉

violka, tak prijemnu stimulku, moc na Teba myslim, citim, ze to dopadne cele dobre 😉

skorki, lucettka, aj na vas moc myslim, dufam ze riska po velkej noci nieco zorganizuje 😉
smejka aj na Teba aj na matuska, aj ked si tu s nami tak malo 😠

violoncielka
7. apr 2009

Marione chapem ta, aj ja by som to povedala az v 4 mesiaci.....Ak budes citit,ze sa presilujes,tak urcite uz aj na PN,vacsinou tehulky s dvojickami aj tak su na rizikovom,ale tiez ako ty ja sa doma povalujem,riesim seba samu a ked sa mm (ako vacsinou) nechce von tak ma to stoji vela sil sa premoct....Ja si skratka musim vzdy najst nejaku aktivitu mimo domu (ci uz permanetky na plavaren,fitnes) alebo kurzy talianciny a pod.
Strasne rychlo sa tu oteplilo az na neznesitelne teploty,tak sa trosku bojim,ze mi pride alergia skor ako som myslela,...snazim sa na to nemysliet a nejako sa teraz dopovat zdravou stravou ,aloe,zihlavovy caj aby som posilnila tu moju imunitu.... 😒 Pevne verim ze sa ochladi...asi ma zbijete vsetky 😉

violoncielka
7. apr 2009

Pisem ako talian 😀 sorry
Margi tak krasne si oddychni a aj babka sa bude tesit ze vas ma pri sebe.Ja dufam,ze sa nam tiez podari ist cez viken
za rodinou,mali by sme sa stretnut cela rodina (aj ujovia a tety) zo strany mm.A mozno by bolo fajn skocit pozdravit more.....
Riska kedy sa to chystate do Jesola?Mozno sa tam na plazi stretneme a dame si gelato 😉

riska
7. apr 2009

violka, tak na to gelato s tebou sa už teraz teším 😀 ideme hned začiatkom jula, tuším 4. tak si to poznač do kalendara 😀
marione, ja by som sa velmi čudovala, keby ta tvoja doktorka nenechala na PN... po tom všetkom, čo mas za sebou si myslim, že by to aj bolo pre teba a tvoje deti vhodne 😉 a ak sa ti bude dať, tak kludne pracuj z domu, ale podla mna by si mala byt doma.... a neboj, zvladli to ine baby, zvladneš to aj ty 😵
a ak nahodou ešte dnes zavitaš na MK, hod mi stručne IP, ako prebiehala ta hemoska 😉
margi - ja poznam tiež jedno - bordel v byte, štastne dite 😀 😀

bettynka222
7. apr 2009

marione podla mna ti moze byt jedno, co si o tom budu druhi mysliet. uplne ta chapem, ja som chcela toto druhe tehu tajit az do 6 mesiaca...ale kedze som zase skoncila v nemocke, tak to vsetci vedeli. a ta kolegyna, ktora to vsetkym povedala a potom potratila....nemyslim, ze je zial za babatkom iny, ked to vedia vsetci. mozno prave naopak, lebo ja som po potrate bola hrozna a keby to okolie nevedelo, tak by sa na mna asi vsetci hnevali....
a k tomu ultrazvuku....ja by som pockala. u mna skory ultrazvuk nebol na nic dobry. baby este nebolo vidiet, len nejaku zrazeninu, ktoru vsetci zacali povazovat za potratene embryo....a ono v skutocnosti spokojne zilo az kym ho nevyhnali ☹ a pritom pri zrazeninach staci lezat a ak to nie je nic vazne, vstrebu sa..... takze podla mna vydrz, ale na krv by som urcite isla znova - tam sa ukaze, ci je vsetko ako ma byt, nie?

margaritka dakujem, ze na mna myslis. zajtra idem na kontrolu, tak uvidim co so mnou zase bude....

riska
7. apr 2009

jaaaj a ešte som zabudla- violka, tak veeelmi držím všetky palce a modlim sa, aby to tentoraz vyšlo 😉
betty, tak nech ti zajtrajsia kontrola konečne dopadne dobre 😵

skorki
7. apr 2009

Ahojte babulky,

ja som dnes len na skok, tiez by som mala aspon trochu postit 😔
Ale neodpustim si odkaz pre Marione - Moja, viem si predstavit aku mas robotu, kedze sme od konkurencie 😀 . Viem, ze nerobis 8 hod. denne, ale urcite casto 10, 11, 12...Velka zodpovednost za ludi, velke tlaky...a vsade len stres. Podla mna je urcite dobre aspon prve tyzdne zvolnit tempo. A ono byt cely den za compom tiez nie je ktovieco. Aj ked som este nebola tehu 😀 , podla mna ta PN aspon prve tyzdne nie je zly napad.

Babule, bozkavam a prajem pekny vecer.

Na poVelkonocne stretko sa tesiiiiiiiiiiim taktoooo veeeeelmi. 😉

skorki
7. apr 2009

Violka, aj ja som Ta zabudla pozdravit - teraz, ked si uz zacala s tymi injekciami.
Dufam, ze Ty budes dalsia dobra sprava 😉 . Aj ja sa pripajam v myslienkach, aby vsetko dobre dopadlo. 😉

lenkove
7. apr 2009

ahojte,

tak ja som bola na spovedi az dnes, vystala som si rad od elektrickovej trate na zupnom 😉 aj sa na mna zlostil D. ze co chodim tak malo na spoved. som bola vo februari.. 😕 😔 sa musim polepsit 😕

Marion,
pekne ti Skori radi, aspon na zaciatok si daj povedat s PN...

Violka
drzkaj sa 🙂 a krasnu Velku Noc 😉

vsetky zdravim a ordinujem 😉 😵