Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

lenkove
21. aug 2009

a fotky zo stretka opat niiiiiiiic
vy sa tam stretavate a stretavate a ja tu, sama, opustena.. a ani katolog knih nespolupracuje 😖 ach jaj

Suzzika
veeeeeeeeelmi sa tesime, veeeeeeeelmi 😵 😵 😵 a pekne priberajte, myslime na vas, velmo prevelmo 😵 😵

lenkove
21. aug 2009

a ranne zamyslenie tu dlho nebolo, tak tu je 😵

Myslienka na den

Matúš 22, 34 - 40

Ježiš určite farizejov zaskočil. Namiesto toho, aby odpovedal na ich otázku
dlhou rozpravou o Zákone a spletitým výkladom najväčšieho prikázania, dal svojej
odpovedi veľmi jednoduchú formu. Svoju pozornosť neupriamil na to, čo sa "nemá
robiť" - neuctievať bôžikov, nepracovať v nedeľu, nezabiť či nekradnúť, alebo
neklamať. Namiesto toho Ježiš vyzdvihol to, čo je samou podstatou Zákona:
Milovať!Ježiš upriamuje náš zrak na nebo a dáva nám veľmi praktickú otázku, na
ktorú si musíme odpovedať: Milujem Boha celým srdcom? Milujem iných tak, ako by
som chcel, aby oni milovali mňa? Nejde len o to, aby sme sa vyhýbali hriechu.
Láska kladie veci na úplne inú rovinu. Ak milujeme, nielenže napĺňame literu
písma, ale sa usilujeme zachovávať aj ducha zákona!Rút je výnimočným príkladom,
ako možno odpovedať na výzvu milovať. Často zabúdame, že jej švagriná Orfa
neurobila nič zlé, keď sa rozhodla vrátiť do Moabska a odísť od Noemi. Tá ju
nenútila, aby s ňou zostala, a určite jej bolo lepšie v jej rodnej vlasti so
svojou rodinou. Orfa nezhrešila! Ale Rút šla ďalej, ako určoval zákon. Dívala
sa na Noemi so súcitom a empatiou a preukázala jej veľkú lojálnosť a
podporu.Rút však nie je jediným príkladom. Vezmime si Máriu, ktorá si vybrala
"lepší podiel" ako Marta, ktorá pobiehala sem a tam a všetko pripravovala (Lk
10, 42). Alebo svätého Pavla, ktorý vyzdvihol lásku ako "najvznešenejšiu cestu"
nad všetky duchovné dary (1 Kor 12, 31 — 13, 13).Pozri sa na to, čo si si dnes
naplánoval: kam pôjdeš, s kým sa stretneš. Ako môžeš byť aktívny a žiť zákon
lásky? Ako ísť ďalej a vybrať si viac ako len nespáchať hriech? Keď stretneš
priateľa, ktorého niekto zranil, pokús sa vyhnúť sa ohováraniu alebo mu pomôž
nájsť cestu zmierenia. Keď sa nahneváš na kolegu v práci, zadrž ostré slová
alebo mu urob nejakú láskavosť. Rozmýšľaj, ako sa môžeš pridať k Ježišovi pri
budovaní Božieho kráľovstva.

Pane Ježišu, ďakujem ti, že si mi ukázal najvznešenejšiu cestu. Pomôž mi
vidieť spôsoby, ako mám dnes naplniť zákon lásky.

pahu
21. aug 2009

Ahojte 😀

violoncielka
21. aug 2009

Ciao!!!
tak uz som zase spat, bolo uzasne....svokrovci su zlati, nabrali sme nove sily do dalsieho boja.
Straaaaaasne vela ste si tu popisali, som rada, ze som nepocula ten pastiersky list 😉 , aj nadalej sa modlim k Bohu aby sa o nas vsetky postaral.....
Nieco som si precitala, ale je toho strasneeee vela...okrem toho listu, ake mame novinky?
Som rada, ze ma Boh uchranil pred tymto listom, aj ked si myslim, ze sa netreba schovavat pred konfrontaciou...ved kazda jedna z nas hlada pravdu .....
Jedine Boh vidi do nasich srdc...a vie preco sme sa rozhodli " v den sviatocny robit" (ist proti prikazaniam) 🙂

Som rada aj novym tvaram aj tym snazilkam co tu uz dlho neboli....ahojte 🙂

riska
21. aug 2009

všetko naj naj naj k dnešným meninám našim janičkám 🙂 😉

violoncielka
21. aug 2009

diky 🙂 🙂

lucetta
21. aug 2009

ahojte 🙂
tak ake bolo stretko? dufam, ze ste mysleli aj na nas, co sme nemohli prist.
pekny vecer 🙂 😉

skorki
21. aug 2009

Lucetka ahoj. 😉

lenkove
21. aug 2009

ano ano,
Jankam vsetko naj 😵

lucetta
21. aug 2009

ahojte skorki, lenkove,ako sa vam dari?

skorki
21. aug 2009

Ja sa mam dobre, dakujem. A ako sa mas Ty, Lucetka?
Ja sa pripajam k blahozelaniu Jankam. My sme dnes zabudli na novu kolegynku, ktora je u nas 5ty den a vola sa Janka. Snad nam to v pondelok prepaci. 😕

sisab
21. aug 2009

Ahojte 🙂 moc neprispievam, ale pravidelne vas citam. Chcela som vam len napisat, ze pocas cesty na dovolenku sme sa s mm zastavili v Medjugori a tam hore na skale pri soche Panny Marie som prosila za nas za vsetky, aby nam bolo dopriate pozehnanie stat sa matkou 🙂

skorki
21. aug 2009

Ahoj Sisab. Tak dufam, ze Tvoje modlitby budu vypocute 😉

lenkove
21. aug 2009

Lucetka
snazime sa 🙂 a vy?

Ahoj Sisa, Skorki 😵 😵

dievcata, vedeli by ste mi, prosim, poradit nieco na vikendovy pobyt pre manzelovu tetu s manzelom? mame jedno, kde posielame rodicov 😀 ale radi by sme im nieco romanticke 😵 😵 teta bude mat styridsiatku 😉 ak mate nieco overene, poslite mi IP, alebo napiste do temy, dakujem vam 😅

lenkove
21. aug 2009

http://www.hotelpark.sk/v-kendov-pobyt-pre-dvoch/

ach,nasla som cosi.. vyzera to tam uuuzasne 😵 😵 😵

skorki
22. aug 2009

Dobre ranko,

Aj Vy ste sa zobudili take dolamane? No, aspon ze to pocasie nas trosku osviezi, len skoda, ze prsi cez vikend.

Lenkove, ten pobyt vyzera naozaj lakavo. Viem, ze je krasny aj hotel Kaskady na Sliaci alebo Patince. Hned by som sla aj ja...
My sme mali ist minuly vikend do Tatier aj so sestrou, svagrom a krstniatkami. Nakoniec sme to odlozili. Ale mali by sme sa ist "rozlucit" s letom este raz - okol 17/09. To uz bude v horach snad aj menej ludi a dufame, ze sa pocasie este udrzi.

Este som Vam chcela napisat, ze som sa potrebovala dostat do Gynfivu - pretoze tusim az mesiac neoperovali a potom mala moja Dr. dovolenku. Zaciatkom augusta som volala, a dostala som termin az na druhu polovicu septembra. 😕 Ale nedala som sa a min. tyzden som tam vyvolavala,ze ci nemaju predsa len nieco volne a ci moja Dr. nedala nove terminy. A po niekolkych telefonatoch mi volali sami a dali mi termin na buduci tyzden. 🙂 Tak, dufam, ze sa to uz rozbehne a vybavim si tu laparku na zaciatok septembra, nech je to co najrychlejsie za mnou a nech este mozem polozit po Tatrach.

Nam uz vonia cucoriedkovy kolacik a moja kava, tak sa idem naranajkovat. 😉
Krasny vikend Vam zelam.

danka24
22. aug 2009

ahojte babulky ...tak my sme s Klarkou opat v robote .. vcera sme isli domov o 21,15 ale mali sme pred tym prestavku .. mala som veeela tovaru ale este ze mam skvelu mamku ktora mi pomoze a tak prisla segra tak aj ju sme zapratali do prace.. janik rezal zelezo na novy regal.. takze jeho som nevyuzila.. 😀 😀 ale sme sikulky lebo sme to zvladli raz dva 😵 😵 vdaka ti Boze za skvelu rodinu 😵
a prosim modlite sa za nasu Janulku a babatko su v nemocnici na pozorovani lebo vcera ju bolelo velmi brusko.. ale dostava magneziove injekcie .. v stvrtok bola v blave tak to asi prehnala.. nezvyknuta chodit to tak tehotne na marodke doma ..ziadna vydrz 😀 😀

azalka22
22. aug 2009

dobre ranko,
jedno zamyslenie na rano 😉

Odpustenie

Jeden tak trochu slabý veriaci sa zvyčajne spovedal u toho istého farára. Jeho spovede však boli ako obohratá platňa. Stále tie isté priestupky, vždy ten istý ťažký hriech.
„Tak už dosť!” povedal mu raz prísne farár. „Nesmieš si z Pána Boha robiť blázna. Je to poslednýkrát, čo ti dávam rozhrešenie. Zapamätaj si to!”
O dva týždne sa veriaci znova prišiel vyspovedať zo svojich obvyklých hriechov.
Spovedník stratil trpezlivosť:
„Povedal som ti, že ti nedám rozhrešenie. Tak sa naučíš...”
Ponížený a zahanbený úbožiak sa zdvihol.
Nad spovednicou trónil na múre zavesený veľký sadrový Ukrižovaný. Muž sa naňho pozrel. V tej chvíli Ježiš ožil, zdvihol ruku z jej stáročnej polohy a urobil znak kríža:
„Ja ťa rozhrešujem od tvojich hriechov...”

violoncielka
22. aug 2009

Ahojte dievcence 😉
pekne azalka....takto to asi naozaj funguje. Pre nas je niekedy velmi tazke odpustit...a potom si myslime, ze aj Boh jedna podobne

Myslim na Janulku...nuz asi to trosku prehnala...a Danka ani ty to neprehanaj 😉

Lenkove tie Piestany vyzeraju lakavo...este stastie, ze ja musim teraz mysliet na ine investicie...a prisiel do toho aj jeden zub 😀

Skorki tak aj tebe sa ta cesta za vytuzenym cielom pomaly krati...super 😵 .
Este si vas dozadu pomalicky zacnem citat....
Zatial pekne odpoludnie....ja periem, varim a cistim...

danka24
22. aug 2009

ahoj vcielka .. vsetko najlepsie k vcerajsim meninkaam veela zdravia,stastia,lasky,boz. pozehnania a nech sa ti splniaa vsetkyyy najtajnesie sny a do roka aby si bola v požehnanom stave.. 😵 😵 😵 neboj dnes to uz neprehanam 😵 😉

riska
22. aug 2009

ahojte 😵
ja som celkom rada, že sa trochu ochladilo, lebo tie horúčavy sa bez mora zle znášajú 😀

danka, tak janulku od nas pozdravuj, že na nu myslime a ty si tiež dávaj pozor, lebo naozaj porodíš za pokladnou 😉

azalka, pekné... vdaka 😵

skorki, ty si akčná, to sa mi páči... to bola jedna z veci, ktorá ma v GF rozčulovala, že na obyčajnú konzultáciu sa čakalo skoro mesiac 😠 tak aj tebe sa to blíži? to je dobre, aspon budeš zasa bližšie k miminku 😉 a nezabudni dať vedieť, ako si dopadla

violka, tak čítaj, ved je toho dosť 😀 ja tiež trošku upratujem, našťastie variť nemusíme, ideme k mamine na oslavu 😀

danka24
22. aug 2009

riska neboj sa neporodim za pokladnou ale pred pokladnou 😀 😀

riska
22. aug 2009

danka, radšej za pokladnou, čo ak ti niekto ujde bez zaplatenia? 😀

danka24
22. aug 2009

vidis riska to ma nenapadlo ale neboj ved este mesiac niejako vydrzim za pokladnou a potom cavelooo materska volaa 😀 😀 😀
pozdravuje vas vsetkych janka a mysli aj ona na vas 😵

violoncielka
22. aug 2009

Danka dakujem 😵 .....

danka24
22. aug 2009

vcielka si nam tu chybala vies o tom?? uzila si si poriadne dovolenku?

violoncielka
22. aug 2009

Jaaj Dani bolo super.... svokrovci maju dom v horach, takze zakial v celej Italy zurili 39 teploty mi sme si uzivali sladkych 27...Podnikli sme aj nejake vyletiky po okolitom toskansku a umbrii, videli sme nadherne stredoveke mestecka....ja som chodila kazdy den behat do lesa...svokra vyvarala uzasne zeleninove a masove jedla, boli tam aj ostatni clenovia rodiny (tety, ujo, sesternice) takze sme kazdy vecer mastili karty, smiali sa , ale aj prepadli talianskym "vymenam" nazorov 😀 ...skratka super...
v pondelok mm zacina pracovat a ja cakat na dalsie koncerty, skusat s klaviristom, davat hodiny cella atd...

Riska no zaujimave citanie...ani si nemusim kupovat knihu...z Margi sa nam vyklula Agata CH. 😀 ...(som sa zabavila).....velmi ma povzbudila Katy a ostatne ste tiez podali krasne svedectva...dakujem

violoncielka
22. aug 2009

Leni dakujem za info...nastastie vsetko vyzera dobre s druhym babatkom,,,tak dufam, ze nenastanu uz ziadne komplikacie

lucetta
22. aug 2009

ahojte kocky.
skorki, super , ze sa ti to rozbehlo. ja som uz 3 mesiac na endo liekoch a mala by som ist pomaly aj na kontrolu.
ste aj vy dnes z tohto uzasneho pocasia ako mechom prastene? ja total. 🙂

drahe moje, ak mate nejaky dobry kolac,. co by som pravda zvladla aj v mojej kuchyni, tak sem s nim. mam tu 3 chlapov, jedneho v puberte, takze to je cista kyselina 🙂 tak by som im este rada nieco upiekla.

dobru chut k obedu pa pa

margarita
22. aug 2009

lucettka, ja som ako mechom prastena uz od stvrtka vecera 😀 a s pocasim to u mna velmi ani nesuvisi...mam nejake dusevne tazsie obdobie 😎 ,takze vas citam, modlim sa, tesim sa z dobrych sprav - ale viac teraz odomna, prosim, nechcite. 😉