Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

pcolka
11. feb 2010

jéééééj, baby-práve mi volal manžel-naša "kráľovná stromov" vyhrala tretie miesto na karnevale, z celej školy 😵 😵 😵 😵 😵 😵 -teším sa

lúčim sa s vami-ozvem sa až po "romantickom víkende"

pekný víkend a nezabudnite na valentína-ja viem, že kto sa miluje, si to môže dať najavo celý rok a nie len na valentína-ale aj tak mám rada ten sviatok 😵 😵 😵

rybka13
11. feb 2010

pcolka no to je super, tak o to viac sa tesime na foto 🙂 uzite si vikend
akzus, inak ja is myslim ze hormony su po porode silnejsie ako v tehu, nech mi nikto nic nehovori.. a to uz akoze takto ostane? 😝 😒

bettynka222
11. feb 2010

ahojte 🙂

babulky aj ja sa vyjadrim k ado. vivien máš pravdu že je množstvo deticiek v DD, ale vieš o tom že mnohým robia pracovníci v týchto zariadeniech veľké problémy -horšie ako sú tie snazilkovske? radis nám aby sme sa zamysleli nad Bozou volou, ale možno aj ty sa máš zamyslieť- nad tým ako pomôcť takýmto párom, ktoré adoptovat chcú, ale nie je im to umožnené. keď máš toľko skúsenosti s adopciami a pestunstvom, prečo to nevyuzit 😉

a pridam sa aj k vasmu názoru na našich mm- toho môjho tiež treba o všetkom presviedčať. ale ak sa to týka technologickeho pokroku, to je presvedčený hneď 😀

carm ale ajked to pichanie odkladas, nezabudaj na listovku - tu je dobre brat už dopredu pri tvojej mutacii. a ešte femibion 😉 a ďakujem za kompliment, už sa teším na teba v mojich tehu rifliach 😉

rybka ale veď ty mi na tvojich tehu foto pripadas stihla tiež 🙂 nie si príliš sebakriticka? 🙂 inak v uchu stále pisti, pôjdem už asi budúci týždeň na krčné keď to neprejde

elizka ahoooj, som rada že si spat 🙂

margi ty si pre mna mudr- ty si ma oboznamila s trombo témou a o vsetkych vitaminoch viem tiež od teba 🙂 inak mám zle výsledky. práve som volala s hematologickou- kontrola o tri týždne a vobec sa jej to nepáči, lebo sa mi to nejak rapídne zhoršuje či čo 😝

pcolka ďakujem 🙂 aj ja chcem vidieť kráľovnú stromov 🙂

akzuzs ani ja už teraz take filmy nemôžem pozerať, ani kriminalky, lebo potom mám hororove sny. a včera som mala problém vkrocit do nemocnice, lebo pred kramarmi boli nejaké aktivistky a mali tam tie obrázky proti potratom. je to otras, hlupanu čo si to nechá vziať ajtak nepresvedcia ,akurát tak tých čo by to nikdy nespravili rozhodia. jedna pani sa tak otacala, že do mna skoro vrazila

bettynka222
11. feb 2010

leni napis nám o ivankeeeeee 🙂

zdravím darlu a smejusku a vsetkyyyyy 😉

jeeej pcolka gratulujem a ušité si romantiku. ja valentina určite prespim s pregrcam 😀

carmenuska
11. feb 2010

Aj ja chcem Valentinsky romanticky vikend!!!!!!!!
pcolka- hod foto kralovnej
Betty - mame to dobre vypocitane, kym ty porodis, mne zacne rast brucho a posles mi ich 🙂 kolko si pribrala, okrem bruska asi nikde co? Listovku uzivam odkedy mi prisli na trombo a mam aj predpisane dalsie B12 inj. 1x do tyzdna, okrem toho Ecko a same ovocie 🙂 A co je to Femibion? Idem si to asi vygooglit? Nebolo by to uz moc vitaminov?

bettynka222
11. feb 2010

nee, femibion berú snazilky aj tehulky 😉 jaberiem listovku, b12 a femibion a od potvrdenia tehu aj magne b6. a teraz po tých zlých výsledkoch aj zelezo 😝
nooo, len v bruchu, nikde inde. pribrala som pól kila

darla27
11. feb 2010

Betty tak ty uz si v polke tehu? 😉 Tebe to riadne leti. Ze pol kila. 😝 Zavidiiiiiiiiiim 😀
Ty si odbornicka na trombofilne stavy: Povies mi ci je nutne brat clexan ked som "len" heterozygot v 2 pripadoch?
Aky je rozdiel medzi femibionom a kyselinou listovou?

carmenuska
11. feb 2010

darla- pisem ti aj tu.... a aj ostatne surne potrebujem kontakt na p. Anku Kopacovu, poslite mi prosim v IP cislo

akzuzs
11. feb 2010

Pcolka, aj ja odolávam na plač malého, ale poslednom čase má zdolá aj ten 😀 A blahoželám k tretiemu miestu ťap-ťap-ťap (to je akože tlieskanie)

Rybka ,tak to neviem či nám to ostane navždy, ale ja som po poôrode skoro dva roky a žiadna zmena práve naopak 😉

Betty o tých obrázkoch mi hovor. Asi pred 3-4 rok. sme mali takáto plagát rovno pred panelákom a zdobrého pol roka 😖 Vždy pri pohľade z kuchyne to bolo "zaujimavé" Nám na škole dokonca premietali taký pot.lebo sme boli zdravotná a k tomu katolícka, aby sme vedeli že je to nielen zo zdrav. ale i duchovného a morálneho hľad. zlééé a taktiež aj UO. Tak to bola tiež sila.

Carm , len papaj vitamínky!!!!!!! 😉 Z tých sa snáď nedá predávkovať 😀

darla27
11. feb 2010

Rybka kde si ? Tusim sa ti po porode poprehadzoval system prispievania na konika. 😉
Vyzera to tak, ze sa tu tak skoro nestretneme.. ☹

Carm, napisala som ti to aj do bylinkarskej temy a mozes aj ty frcat k pani Anke.
Ja som tomu pomerne dost verila ze to pomoze, lebo uz som skusala kde-co na bylinkovej baze: caje, sirupy, kvapky a kde co, ale problem je ten, ze mozno mi nedala procedury na dg. neplodnosti aku mame, lebo ked sme boli u nej,tak sme este nevedeli presne v com je pes zakopany.
Neviem preco som si myslela, ze uz si u pani Anky bola... 😅

Betty s tou kampanou mas uplnu pravdu, ja som ten bilboard videla len na nete, ale mala som dost.
Mozem ale s istotou povedat, ze tento obrazok zranil viac nevinnych ludi nez zeny, pre ktore bola kampan urcena.

Inak, btw.: z moralneho hladiska bolo donedavna z krestanskeho hladiska moralne zle aj spalovanie zosnulych
a dnes uz sa to moze, takze ja by som si nedovolila radsej tvrdit co je dobre a co zle este k tomu
ked som neni v niekoho kozi a taky problem nemam. 😉

bettynka222
11. feb 2010

darla femibion obsahuje listovku vo forme folatu- teda vo forme ľahšie stravitelnej pre nás mutantky. mthfr mutantky by mali brat ešte pred tehu listovku, ja som brala aj femibion, raz mesačne b12 a od potvrdenia tehu magne b6. b12, b6 a listovka spolu totiž znižujú hladinu homocysteinu a zas listovku nemôžeš bez b12tky lebo tá ju metabolizuje. pocuj čo sa týka heparinu, margi to zvládla bez a ja zatiaľ tiež. ale či to tak bude aj u teba, na to ti neodpoviem, lebo nie som jasnovidec 😀 a ani hematolog to dopredu nevie. pri mthfr sú dôležité skôr tie vitamíny. a chystáš sa na nejaké množstvo hormónov? ako ja som brala clostil ale neviem čo budeš brat ty na tvoje diagnózy 😉 budeš brat aj prednison? má to nejaký vplyv na zrazanlivost?

akzuzs a po pôrode sú aj nejaké silne hormonalne výkyvy a čudné nálady? neznáša tie obrázky potratov. tie ženy sa pritom modlili a vyzerali pritom ako nafetovane. všetci nad nimi kritiku hlavami. pochybujem že dosiahli to o čo im išlo

carm ešte hľadá to číslo? je má niektorej stránke tej témy o pani anke? chystáš sa tam? je to od vás doooost ďaleko

darla27
11. feb 2010

Dakujem Betty, no ja som to konzultovala z jednym anjelom v bielou, imunologickou a ta mi povedala ze ona svojim pacientkam nasadza preventivne injekcie, ze dokazu predist az v 80% potratu.
Nie je to take nebezpecne zrejme, len ja mam tie heterozygotne mutacie dve, mala by som brat clexane, ale neviem ci sa na to aj nevykaslem a risknem to aj bez neho.
Obdobie clostilu mam za sebou, mne je taky liek na nic, kedze ja s ovulkou nemam problem.
Prednison uz beriem par dni a tento raz negativne ucinky nastastie nepocitujem, klop-klop.
Takze aby som bola v obraze: na MTHFR je zbytocne brat listovku samu - bez B12 nema ziadny ucinok? 😲 😝 ☹

bettynka222
11. feb 2010

nie, účinok má listovka aj bez b12 ale pri dlhodom braní sa ti minie. zo začiatku využívaš tu čo máš v sebu a ziskavas ju zo stravy, ale časom ti už nestačí. prednison ti schvaľujem 😉
clexane ti pomôže predísť potratu sposobenemu zlou zrazanlivostou ale nie potratu sposobenemu hormonalnoy nerovnovahou, nespravnym tvarom maternice, genetickou poruchou a taaaaak. rob ako to ty citis. ak tu ho má kto predpísať a budeš sa cítiť istejšie, tak prečo nie? 😉

carmenuska
12. feb 2010

Nie Betty, to cislo nebolo pre mna...Ja sa tam nechystam /zatial/ neviem, nejak tomu neverim. Ak Boh chce, tak mi da tieta a je to od nas daleko a ist tam koli tomu ze mi bude kazat pit alchemilku a brat Ecko sa nam fakt neoplati. A otehotneli vobec nejake baby uz v tej teme o p. Kopacovej? ja si myslim, ze je to vsetko o psychike, ved aj ona sa ma to nadhadzovala v tych jej reportazach. Ze mysi chvostik sposobuje dobru naladu a tak zeny zufale ze nemozu otehotniet na to menej myslia a tak.....

riska
12. feb 2010

ahojte, krasny zasnežený piatoooooooooook 🙂 🙂 🙂

muska30
12. feb 2010

ahojte,
aj u nas snezi 🙂
a mam doma maroda, syn je nachladnutny, ale cely stastny, ze nemusel ist do skoly 😀 dufam, ze mu to cez vikend prejde a v pondelok uz pojde do skoly, lebo tu uz mam divocinu 😀

bettynka,
aka krasna tehulka, priberas asi len do bruska a Matko pekne rastie 😉

myslim na Vas a modlim sa deviatnik za buduce tehulky 😉

prajem vsetkym pekny valentinsky vikend 😉

lucetta
12. feb 2010

ahojte
riska ty si tak skoro uz bola dnes hore? 😉 mna by nikto nevytiahol z postele keby som nemusela vstavat 😀
zdravim aj ostatne VS

hviezdickamaria
12. feb 2010

jooj zeny, ja tu nie som jeden den a vy toooolko pisete, ze nestiham citam, nie to este odpisovat... 😅 kluuud, pomalicky 😀 😀 😀
k adopciam by som sa aj ja rada vyjadrila... no nestiham, tak sa len spytam. bettynka co je to femibion? naco to je? ja som to nikdy nebrala, beriem uz asi tri mesiace listovku a nic ine... na hemato chodim kazde tri mesiace, ale vsetky vysledky su v poriaku. akurat teraz v utorok som tam bola a vraj mam malo krvnych dosticiek... 😠 ta som bola odniest jednu vzorku na klinicku patologiu... asi uz umieram abo co, ked ma posielaju na patologiu... 🙄

riska
12. feb 2010

lucetka, a ty si zasa tak skoro doma? 🙂 dnes to bola výnimka, bola som s maminou ráno na omši, ale potom som ešte trocha dospala 😀

hviezdička, musiš čitať pravidelne 🙂 a femibion je vlastne taka vylepšená listovka 😉 (pozri o pár príspevkov vyššie, doktorka betty to tam vysvetlovala) 😵

hviezdickamaria
12. feb 2010

jooj hej uz som ci vsimla 🙂 sorry 😎

mimuska77
12. feb 2010

Caute dievčatká,takže akurát som prišla od dokiny a predstavte si predpísala mi duphaston,a mala som s nou dlhý rozhovor kde som jej povedala úplne všetko o tých mojich trampotách a tak a dnes som išla o 10:00 takže mi nevedela už spravit žiadne odbery,ale v pondelok ráno mám príst zoberie mi všetky krvné odbery aj výtery a odsleduje si ma,aby k tomu počatiu došlo,povedala že aj na posledy ked som tie hormony mala nízke myslela že prídem za nou a začneme to riešit.Aj my ukázala v karte mala ma vyznačenú že ak sama neprídem predvolala by ma,aby sme to začali riešit!Nenormálne sa teším že teda ten dnešok som k nej zašla hádam hodinu sme sa rozprávali aj my kadečo povysvetlovala a že teraz si ma bude sledovat a riešit naše tehu,povedala nebojte sa VZDY JE SANCA!!!!!!Tak ma ukludnila,viem že ešte pondelok tam nastúpim ,ale už s lepším pocitom že sa niečo deje!!!!!!!!!!!!!!!!§

Chcem Vám všetkým podakovat za povzbudenia a modlitby ak ste na mna mysleli a chcem Vás poprosit ešte jednu modlitbičku za mna na pondelok,inak deviatnik sa modlím aj s ružencom podstivo a neviem už ktorá mi povedala,že mám na dokinu pozerat nie ako na nepriatela ale ako na priatela ktorý mi pomože k otehu,ako hovorím neviem ešte ako dopadnem v pondelok ale nesmierne som štastná,že po tolkom odkladaní som za nou bola!!!!Nech Vás všetky Pán Boh požehná,myslím na Vás a prajem Vám ešte krásny dník 😅 😅 😅 Ja pomaly končím,lebo dnes ideme na fašiangovú zábavu tak ani si neviete predstavit akú mám radost,a ešte raz dakujem každej zvlášt... 😉 😉 😉

janula.k
12. feb 2010

ahojte 😵
ja som dnes chcela ist konecne kocikovat, no sme tu snehom zahrabani,..nie je sanca dostat sa von 😒
Mimuska, no vidiis ani to nebolelo 🙂 mam radost 😉
Trombofilky, berte Femibion, ten je urceny pre nas 😉
Lucetka Carmen Muska Hviezdicka Riska ahojte 😵 😵 😵

janula.k
12. feb 2010

Baby a viete nieco o Majkuske? Bola uz u lekara?

riska
12. feb 2010

mimuska, super, no vidiš, nakoniec maš super doktorku 🙂 len nech ťa pekne povyšetruje a potom to už pôjde 😉

janul, veru, mne už ten sneh riadne ide na nervy 🤐

margarita
12. feb 2010

ja teraz len na skok, takze:

janul - ta zatvrdlinka je po TBC, to je normalne, prejavi sa to neskor, aj mna to kedysi dost vyplasilo 😀 ale pediater to bude sledovat, a kym sa to nestrati, nebudu ho dalej ockovat. aspon u nas to tak bolo...tak neboj, je to ok 😉 kym to nehnisa alebo nezvacsuje sa...

riska - ja citam v deliriu pred zaspatim 🙂 alebo uz aj vonku na prechadzke, ked nesnezi do knizky 😉

zdravim elizku po dlhej odmlke
a dakujem kolegyne betty za kompliment 😉
len ja uz sa momentalne v trombo problematike az tak neorientujem ako ked som este bola tehu.

a sneh a plackanica ide na nervy aj mne, z toho tlacenia uz mam presilene zapastie... 😠

lenkove
12. feb 2010

a my nespime a ja som uz hotova 😅 😅 mala oci fialove, zla ako cert, nezahra sa, nezasmeje, ale nespi 🙄 teda zahra sa sama v postielke, rozvazuje snurky na tej zabrane 😅

janula.k
12. feb 2010

Lenka 🙂 uzivaj si mamina 😝

janula.k
12. feb 2010

margarita dakujem, uz som vcera volala nasej doktorke, povedala, ze ked tam bude hnis, mame prist 😕

muska30
12. feb 2010

lenka,
s tym uspavanim to poznam aj ja, tiez som z toho niekedy zufala, vtedy prosim Ducha svateho a anjelika, aby uz poslali snicek 😉 pripadne zober malu do kocika a take monotonne kocikovanie tiez uspava, alebo ju kolis na rukach 😉

janulka,
mne zasa tvrdila dr., ze ta hrcka moze hnisat, ze to je reakcia na to ockovanie, ale ked sa bojis, tak radsej chod k doktorke 😉

riska,
aj ja mam uz dost toho snehu 🤐

mimuska,
dobre spravy 🙂

rybka13
12. feb 2010

mimuska, tak to som rada, ze mas taku super dokinu a ze sa veci hybu dalej..

janulka aj emka ma to ockovanie take cervene akoby, sa jej to supe a raz to mala hnisave ako taku dobru uz bielu vyrachu ale na druhy den jej to prasklo a vysusilo... kamoske povedala dokina, ze si to nema vsimat, ze to proste reaguje... sak keby to mal moc nejake divne tak radsej chod ale inak to neries moc

lenkove.. pevne nervy 😉 vitaj v klube nevyspatych 🙂

Ale inak nasa emka spi posledne dni vzorovo, v noci dokonca az 5 hodin vkuse, to odkedy ju znova kojim z pocitom prazdnych prs 😠 co ale znamena, ze si predsa len to mliecko vytiahne, hoci prsia mam take makke ze si sotva vie uchytit bradavku... takze kojime iba silou vole, ale dnes uz boli prska troska plnsie, tak hadam to predsa rozkojime nejak 🙂 ... vdaka sv agate 🙂