Veríte na povery o pohrebe?

bubo551
23. feb 2020

Prosím vás veríte na povery? Čo si myslíte o tom ,keď na pohrebe otca zvalila fotku dcéra? Alebo že niekomu pri vyberaní vreckovky z vrecka spadla ta vreckovka v kostole pri pohrebe na zem? Nejake znamenie alebo zla predtucha?

pribinak
23. feb 2020

Sú to hlúposti, ale sú ľudia, ktorí tomu veria a prispôsobia svoje životy poveram a potom veria, že povery sú naozajstne

amelia000
23. feb 2020
bubo551
autor
23. feb 2020

Prosím vás nejaké podobné skúsenosti.

sunny8
23. feb 2020

Mám skúsenosť že keď niečo spadne asi na to zafungovala gravitácia 🤷

leuska15leuska15
23. feb 2020

@bubo551 veríš v Boha? 🙂 lebo ak áno, nemáš čo veriť v povery, dokonca je to proti 1.prikazaniu....ja si myslím, že sú to náhody a hlúposti. A ak sa to vyplní, je to náhoda 🙂

midka
23. feb 2020

mam skusenost so snami,, bohuzial.... klasicke snarske predpovede sa plnili

leuska15leuska15
23. feb 2020

@midka môžem sa opýtať, či si veriaca? (samozrejme vôbec nemusíš odpovedať, ak nechceš, len ma to úprimne zaujíma v tomto kontexte)

bubo551
autor
23. feb 2020

@leuska15leuska15 Som veriaca ale myslím si že niečo čo je medzi nebom a zemou nám môže dávať znamenia varovania. Ale obávam sa že u mňa ide len o strach a neschopnosť sa vyrovnať so stratou človeka v rodine.

leuska15leuska15
23. feb 2020

@bubo551 každý máme nejaký názor 🙂 ja nie som nejaký odborník, ale podľa mňa je nebo, peklo, zem a to, čo hovoríš, že je medzi ''nebom'' a zemou a dáva nám znamenia je podľa mňa Boh a diabol 🙂 ale Boh určite nekomunikuje cez povery, keďže sú hriechom 🙂 mňa tak úplne (ber prosím s rezervou, sú to len moje úvahy) napadá, že keď sú povery objektívne hriech a diabol je tu na to, aby nás navadzal na hriech,.. či nás on niekedy nenavadza na to, aby sme tomu verili, aby sme mali preto hriech a verili skôr poveram ako Bohu...ja verím radšej Bohu a verím, že povery a podobne hlúposti ma nijak neovplyvnia, lebo ma Boh ochráni, vždy keď Ho prosím 🙂 a keď by sa aj vyplnili, tak si poviem, že je to náhoda alebo ze je to len nejaké pokušenie, aby som tomu uverila a začala veriť náhodam a hlúpostiam

midka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
midka
23. feb 2020

@leuska15leuska15 v pohode,, ano som veriaca,,,

iva812
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
savoya
24. feb 2020

@bubo551
Mne sa snivalo ako ma jedna neznama zena varovala aby som necestovala do zahranicia.Vraj nie je nato vhodny cas.Na druhy den som cestovala autom do Belgicka a sedela som v zadu.Z nicoho nic do nas z boku naburalo. auto.Mala som mierny otras mozgu a narazenu panvu.Mala som posluchnut tu zenu v sne.Ale neurobila som to.

erickatt
24. feb 2020

@bubo551 nie , toto nie sú zlé znamenie. Len stres a smútok. Reálne povery vvychadzali z nevedomosti ľudí a ich strachu v minulosti. Ale zas,. Mne zomrela tetaa snívalo sa mi o zuboch ( brrr). Alebo keď padne obraz, ci sa zastavia hodiny. Drahy uz bol na strednej škole na internáte, a v okne videl svojho milovaneho dedka, a vedel ze zomrel v tej chvíli. A zas synovec bol ešte v škôlke a keď šiel domo mama mu vraví, dedko modransky zomrel a on ,,ja viem mamy"...

bubo551
autor
26. feb 2020

Tak spadlo niekomu niečo na zem na pohrebe a stalo sa potom niečo zle alebo to nič neznamená?

kiwi3
26. feb 2020

urcite to znamena, ze do pol roka zomries. je mi to luto...
to si chcela pocut? ak tomu budes verit, mozno sa to splni.

bubo551
autor
26. feb 2020

Veľmi vtipné