Vianočný stromček. Živý alebo umelý?

marse
1. dec 2008

Aky mavate vianocny stromcek? Zivy? umely? my umely..nie je okolo toho tolko roboty, nepada mi nikde ihlicie, a nemusim kazdy rok davat aj 1000 za pekny stromcek...kazdy rok sme mali zelenu jedlicku, ale tento rok si splnim sen a kupim si biely stromcek.. neskutocne sa mi to paci..vysoky 2m viely stromcek... mozno gyc ale mne sa to neskutocne paci...a uz sa mi podarilo aj muzika presvedcit 😀 ako ste na tom vy???

marse
autor
1. dec 2008

ja haciky nepouzivam zasadne sa babrem zo snurkami 😉

kili
1. dec 2008

my máme zvyk, že starká išla za dvere, zaklopala a povedala: Otvorte a vždy niekto povedal: Čo nesiete a ona: Šťastie zdravie a hojné božie požehnanie. Takto to spravila toľkokrát koľký sme boli a všetci sme sa vystriedali v otázke Čo nesiete. Starká tu už medzi nami nie je a tak to vzala moja mama (jej dcéra) ale ona to zmenila na Šťastie, zdravie a hojné BOŽŠké požehnanie. Vždy sme sa tak rehotali a ona nie a nie si to zapamätať 😀

kili
1. dec 2008

marse, skús dať na tú špičku, kam ten špic dávate, gumičku

harmi
1. dec 2008

moj manzel ked bol maly tak mavali veceru v kuchyni a stromcek bol samozrejme v obyvacke. a kym oni dovecerali tak suseda mala kluce a potichu sa prikradla k nim do bytu a naukladala im pod stromcek darceky co u nej schovali a zazvonila zvoncekom akoze prisiel jezisko. to bolo mile. 🙂

aj ja sa vzdy babrem so snurkami ale este sme tam aj hacik zavesili.

tie ozdobene stromceky sa mi pacia, to by som si aj ja kupila do chodby 😵

a my mame na vianoce vzdy nenormalne aj dom ozdobeny. na dome mame sviecky, v oknach mam svietniky a v predzahradke svietiaceho snehuliaka. a mavali sme aj obrovsku tuju pri brane osvietenu ale tento rok sme ju museli vypilit tak uz nebude. ale kazdy sa pri nas potom pristavuje 😵 ja milujem vianoce.

marse
autor
1. dec 2008

budem tam musiet daco vymysliet , daco na pevno,. ale zase nech to po novom roku dam dolu 😅

tilly
1. dec 2008

ozaj, taká otázka, neviete o niekom, o nejakej inštutúcii, čo by chcela krásny stromček? má tuším do troch metrov, presné info by som našla a foto by som hodila na modrastrecha.sk (alebo mailom), keby niekto chcel, alebo vedel o niekom...

harmi
1. dec 2008

u nas vacsinou zdobi manzel. ma na to cit. a spic samozrejme dava tiez on, lebo je az na strope. a tiez ho nemavame rovno lebo u ziveho stromceka to vacsinou ani nejde.

marse
autor
1. dec 2008

harmi ja sa v tom tiez nenormalne vyzivam 😀 niekedy len MM uz kruti ocami, ale ked je to hotove tak s amu to lubi,

u nas sa darceky pod stromcek davaju tak ze deti idu so starymi rodicmi na cintorin zapalit sviecku a ked sa vratia tak sa idem papat..obyvacka je uz zavreta a prichystana...potom tatik zazvoni nenapadne pod sdtolom na rolnicke a vtedy deti zbystria pozornost 😉

marse
autor
1. dec 2008

u nas zdobim ja, neskoro v noci pred vianocami, ked deti spia aby mala starsia dcerka zazitok ked sa rano zobudi a vojde do obyvacky....

a este jedna uchylka moja...ked varim musia mi hrat koledy a v obyvacke musia frcat v telke vianocne rozpravky...bez toho nemozem byt 😉

kili
1. dec 2008

u nás sa to robilo tak, že po večery bola taká siesta, že ešte si každý dal ovocie a chviľku sa posedelo a medzi tým každý odišiel a išiel dať darčeky pod stromček. Sranda bola, keď sme bývali v starom meste a kuchyňa bola priechodzia miestnosť, čiže každý z izby do obývačky musel ísť cez kuchyňu a všetci tam sedeli a kukali, ako nesie darčeky 😀 , sme sa vtedy na tom vždy rehotali, že aké nenápadko. Aspoň sme vedeli, aký papier kto použil 😀

tilly
1. dec 2008

http://www.modrastrecha.sk/album/view.php?vImag...

http://www.modrastrecha.sk/album/view.php?vRefe...

http://www.modrastrecha.sk/album/view.php?vRefe...
to je ten stromisko 😀 v pohode by sa hodil na nejaké námestie alebo pred nejakú inštitúciu... darujeme ho za vypílenie a odvoz

harmi
1. dec 2008

my sme vzdy vecerali v obyvacke pri stromceku. aj teraz je to tak. a po veceri sme isli s mamou vyniest smeti a pozriet sa ci uz nejde jezisko. a zatial ocino naukladal darceky pod stromcek a povedali nam ze ked sme isli vytahom tak sme sa asi minuli s jeziskom lebo on isiel po schodoch 😅

marse, to je aj moja uchylka. koledy musia byt a rozpravky tiez pri peceni 😵 😵 a aj my ozdobime stromcek ked bubusik bude spinkat. som zvedava na tu reakciu. nesmiem zabudnut filmovat 😵

ejusa
1. dec 2008

Ano,aj supiny,ale my aj peniaze,ale fakt nepomaha 🙂 A potom sme zvykli supinu nosit v penazenke 🙂A kto chodi na Polnocnu?Ja som zvykla,ale teraz s tym bruskom sa tam nebudem trepat asi,ajtak mi dojde teraz v kostole vzdy zle,ten vzduch vydychany...

kili
1. dec 2008

som neveriaca, do kostola nechodím. Ale rodičia nás nútili a mne sa teda nikdy nechcelo, tak som bola najedená a niekde stáť 😝 . Na posledy sme sa z bratom vyhovorili, že pôjdeme ráno, tak nás nechali a na druhý deň sme skončili v krčme 😀 (fakt som nechápala, že mali otvorené 😕 )

marse
autor
1. dec 2008

na Polnocnej som nebola este ani raz... nasi chodia ale ja vzdy po desiatej zaspim

titkovamiriam
1. dec 2008

na polnocnu nechodim ale raz s kamoskou sme boli o pol noci v harley na panskom striptize 😀 - deti mi strazila mama -po darcekoch spali ako zabity

ejusa
1. dec 2008

Kili,fakt krcma otvorena,to je dobrrreeee 😀 Mne sa tam paci ta atmosfera a tak,ale tento rok to mmusim vynechat.JA uz mam chut na zemiakovy salat a kapra a kapustnicku s hribami 😝

harmi
1. dec 2008

my nepraktizujeme ani modlitbu a ani polnocnu kedze sme tiez neveriaci. ale svokrovci ked tu boli minuly rok na stedry den tak svokor nieco predniesol z knizky. supinu si nedavam. ja totiz ani kapra nejem na stedry den, lebo ryby nelubim. ale penizky si dame pod obrus.

marse
autor
1. dec 2008

my mame kapra, majonezovy salat a rybaciu polievku..kapustnicu mame az na druhy den 🙂

kili
1. dec 2008

fakt, čo jedávate? my máme dve polievky, hrachovú a hrýbovú, ale MM má vo zvyku šošovicovú a ja hrýbovú nejem, takže sme skombinovali dva zvyky a máme hrachovú a šošovicovú 😀 , potom kapor a šalát, ja nejem majonézu, takže mne slovenský, ale kôli malým spravím teraz iba zemiakovú kašu a potom pupáky makové. tie zbožňujem, najmä na druhý deň ráno 😝

titkovamiriam
1. dec 2008

my robime na stedry den rybaciu a sosovicovu-kapor,salat

kapustnicu na silvestra a novy rok

na prvy druhy sviatok robime vyvar z hydiny,lebo podla toho ci pride sestra robime kacice,alebo morku,ku kacici halusky s kapustou a k pecenej morke kasu a mandlovu plnku,detom robim s prs rezne. 😀

kili
1. dec 2008

my na poštedrovečerné sviatky nevaríme nič, to chodíme vyjedať rodinu 😎 😀

marse
autor
1. dec 2008

u nas je zaklad rybacia polievka...robenaz paradajkoveho pretlaku, zemiakov, cibuli a z hlav kaprov, nechame vsetko uvarit a nakoniec len stavu vyberiem + domace rezance,

2.chod majonezovy salat+ kapor

starsia dcera bude mat namiesto kapra rybu panganius

a maldsia len troska polievocky a inak zemiakovu kasu 🙂

harmi
1. dec 2008

ja mam na stedry vecer kuracie rezne, moj muz kapra, majonezovy salat, sosovicovu. na dalsie dva sviatocne robime kacicu a vyzierame kuracie rezne so salatom ktorych na stedry den spravim viacej aby bolo aj na dalsie dni a aby sme nemuseli nic robit len pozerat rozpravky.a na silvestra kapustnica, udene masko a k nemu nova varka majonezaku. 😵

marse
autor
1. dec 2008

a este robim pocas stedreho dna aj pecene maso, ale to aby bolo na dalsie dva dni, majonezaku sme zasobeni ako na vojne 😀 a co sa tyka silvestra tak tiez udene masko, ci uz varene a aj rezne a k tomu bud pecene zemiacky alebo pyre a samozrejme obloha 🙂

harmi
1. dec 2008

moj maly bude mat tiez pangasa 😉

kili
1. dec 2008

ja som si o tom pangeasovi čítala a už ho asi kupovať nebudem, aj keď je teda moc dobrý 😔

marse
autor
1. dec 2008

kili preco??? nestras, uz ho mam v mrazaku 😕

harmi
1. dec 2008

kili preco??? 😲 😕 vsetky julovky ho davaju detom.

aponchie
1. dec 2008

mame umelaka a uz me to stve a chtela bych velkej krasnej bohatej stromek,ale nemam balkon kde ho mit do vanoc a pak stojan a vsecko co k tomu patri a picha 😀 kurna ani nejak moc nevonej uz jak je to mozne? 😅 drahe jsou neskutecne ten co se libi me (nevim co to je jen sem kukala na cenovku)1200 😲

jinak vecere:hrachova polevka
salat a manzel smazeneho kapra co si ulovi nebo stiku a ja s malou lososa