Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Vianočný tábor pre opustené deti

zvedavamt
4. dec 2011

Zaujal ma tento projekt
Vianočný tábor pre opustené deti

Termín: 22.12.2011 - 08.01.2012

Miesto: LODENICA v ŠALI.

počet detí na tábore: 40 z celej SR

počet detí mimo tábora (v teréne): 120

(deti budú z prostredia v ktorom pracujeme počas celého roka My, alebo naši dobrovoľníci v regiónoch SR, alebo kolegovia, pracovníci rôznych zariadení. Naši dobrovoľníci v teréne budú pomáhať 120 deťom nepretržite aj počas sviatkov)

Zodpovedná osoba: Milan Daniel: 0907 274627

Kontakt mail: minibodka@gmail.com

Adresa: Cintorínska 2, 927 05 Šaľa 5

číslo účtu: 230 200 4858 / 0200 VUB

Môžete nám pomôcť? Aj jeden cent, aj jedna zimná bunda, aj ponožky, aj rôzne kuchynské či iné domáce náradie má hodnotu. Veľkú hodnotu.

Na podporu tohto projektu potrebujeme 1200 EUR, ktoré by pokryli náklady na stravu a energie.

SNY TÝCH, KTORÍ SPIA V PÁPERÍ, NIE SÚ KRAJŠIE AKO SNY TÝCH, KTORÍ SPIA NA HOLEJ ZEMI.

ÚDERY, KTORÉ DOSTÁVAJÚ TIETO DETI OD SVOJICH NAJBLIŽŠÍCH SA NEZAHOJA NIKDY. MY ICH ASPOŇ NA CHVÍĽU SME SCHOPNÍ ROZOSMIAŤ aj cez ich SLZY.

-125.jpgUverili by ste, že aj v tomto storočí sú deti, ktoré zážitkovo nepoznajú pojem Vianoce aj keď o nich vedia a snívajú? Také deti sú aj na Slovensku. Sú to nechcené, opustené, týrané, hrubo zanedbávané a zneužívané deti. Nepoznajú dobro, nepoznajú pocit a teplo domova, Oni skutočne nepoznajú VIANOCE.

url.gif

Na deti čaká bohatý program: tradičné remeslá v dielňach, výroba ozdôb v dielňach, tradičné vianoce, rozprávkové krajiny, deň kníh, noci z knihou v náručí - z rozprávky do rozprávky, spevy, tance, disko, spoznávanie vianočného poslstva, pobyt v prírode na farme so zvieratkami, starostlivosť o zvieratká a i.

Vaša pomoc sa nám veľmi hodí:

Sladkosti, potraviny (chleby, koreniny, soľ, oleje, ovocie, zelenina, trvácne potraviny, cestoviny, múky a pod.). Ošatenie, obuv, hračky. Ozdoby, vianočné stromčeky, darčeky. Hodí sa úplne všetko.

Veľmi súrne by sme potrebovali drevo (za vlečku) a hnedé uhlie (30 m). V našom stredisku pomoci si kúrime samy.

123.jpg Vianočný EXPRES je naša vianočná roznáška materiálnej pomoci rodinám v núdzi po celom Slovensku. Váš darovaný materiál skončí podľa konkrétnych potrieb u rodín, ktoré túto pomoc potrebujú.

2.jpgNaša dodávka s prívesným vozíkom bude od 20 - 24.12.2011 roznášať materiálnu pomoc opusteným mamičkám s deťmi, navštívime 40 rodín a v nich cez 120 detí (toto číslo však nie je presné, určite ich bude viac) o ktoré sa starajú naši dobrovoľníci po celý rok. Okrem toho sa stretneme na obecných a mestských úradoch s ďaľšími deťmi zo sociálne slabých rodín, ktorým odovzdáme sladkosti a hračky. Vlastne...všetkým deťom budeme dávať určite sladkosti a hračky.V tieto dni to balíme do darčekových balení podlľa presného zoznamu.

lop-1.jpgPrvá trasa povedie zo Šale do Kráľovského Chlmca cez VK, LC, RS, KE, kde máme zastávky. Z KE do Trebišova a jeho okresu (kde strávime najviac času s rozdávaním). Pokračovať budeme až do Kráľovského Chlmca.

Druhá trasa povedie priamo do Popradu, Kežmarku a Spiša.

url.jpg

Potrebujeme akúkoľvek pomoc stále. Darujte to čo už nebudete potrebovať. Spolu tak darujeme materiál na Vianoce tým, ktorí si ho naozaj nemôžu dovoliť kúpiť.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Za veľkú pomoc vo forme zbierky používaného materiálu (ošatenie, obuv, hračky), ďakujeme týmto firmám, inštitúciám a organizáciám resp. ich zamestnancom:

Ministerstvu obrany SR, Ministerstvu financii SR, ZSE, IBM BA, PWC BA, Nadácii Pontis BA , Obyvateľom Šale a SA / Veča, farnostiam Šaľa a SA / Veča, firmám zo Šale, Galanty a okolitých dedín za celoročnú spoluprácu.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TREBA BYŤ BLÁZNOM AK CHCEME SVET PREROBIŤ, ALEBO BOJOVAŤ S CELÝM SVETOM. VERÍM, ŽE MY NIMI PRE TENTO SVET SME

O čom sú pre vás vianoce?

sú pre mňa veľkým duchovným posolstvom - bohatstvom, ktoré prertvalo až do dnešných čias. Čím som dostal odpoveď na to, či verím, alebo neverím v ich duchovno. Verím. Verím, že sa narodil Ježiš Kristus, aby nám pomohol, aby nám ukázal pravé hodnoty, aby nás povzbudil, aby nám ukázal čo všetko dokáže skutočná láska. Jednoducho verím, že pojem - názov vianoce nemá skutočnú podstatu. Tou je jeho príchod, jeho začiatok života na zemi s nami v láske, že sme milovaní, čo pre mňa znamená obrovské, nikdy nezmazateľné víťažstvo nad zlom a tým možnosť sa ráno zobudiť a začať ďaľší deň krajšie ako ten predošlý. Vianoce ak, tak len s týmto vedomím, žitím a bitím. Tak prežívam vianočné sviatky ja aj moja rodina. Neriešime darčeky, ani nevyznávame iné hodnoty v podobe jedla, či naháňania sa za čistotou svojej duše v spovedelniciach pred svatkami. Snažíme sa žiť a biť najlepšie ako vieme po celý rok, každý deň. So slzami aj so smiechom, ale s Bohom. Vianoce sú veľmi krásne a vždy sa na ne tešíme aj My, ale s týmto významom, pátosom, súnaležitosťou a súhrou všetkého o čo v nich skutočne ide. Tiež si varíme, snažíme sa piecť (to nám nikdy nevyjde), smejeme sa pri zdbení stromčeka, zveľaďujeme si svoje prostredie a prežívame atmosféru Vianoc. Je to krásne, pokiaľ skutočné hodnoty pretrvajú, sú v popredí a sú nespochybniteľné. Milan Daniel

viac info na
http://www.minibodka.estranky.cz/clanky/vianoce...

masenka7
15. dec 2011

Milan,moc Vam drzim palce a posnazim sa pomoct ako sa len da ,Minibodka je jedine zdruzenie,kde vidim pomoc,realnu pomoc,ziadne prepieranie penazi a triedenie si veci

sisaha
15. dec 2011

@zvedavamt Celkom sa mi to páči, idem asi pretriediť skrine a hračky...

00mirinka00
9. dec 2013

Dobry večer chcela by som vas poprosiť o pomoc ktora nam nedava spať a ktora nas niči dvovodom našich problemom je to že bližia sa vianoce čas lasky narodenie našho pana bohužal my ho mať nebudeme ako sme aj chceli volam sa miroslava som matka dvoch deti mam dvoch synov jeden ma 10 ročkov a ten druhy 7 ročkov deti si priaju mobilni telefon a ten druhy zas autičko na ovladanie som nezamestnana tak isto aj manžel sme v hmotnej nudzi strašne nas boli srdce ked si len pomislime na ten čas vianoc ked bude trebat dat ten dar pod stromček a my to vieme že to bude najsmutnejšie vianoce ktore sme mali preto by som sa chcela obraťit navas s uctov ako rodič ako mamička ak je to realne pomožte nam do konca života by sme vam boli vdačny ja viem je to ťažke čas sa kraťi a my sme napokraji ☹ prosime vas o pomoc vopred dakujeme ps: rod.gunarova

Tu začni písať odpoveď...

Odošli