Vidia deti duchov?

melory
13. mar 2007

vidia vase deti duchov? uz tu tema jedna bola, ale zmizla a tak by som rada zalozila novu. 🙂

melory
autor
14. mar 2007

tak to je posolstvo aj pre holky co neveria na duchov, ze ked budu verit uvidia.

mona81
14. mar 2007

knížku o Silvově metodě mám někde doma. 😉 Ale kde? 😀

emjee
14. mar 2007

v podstate tam ide o to, ze najvacsia sila na svete je sila myslienky 😉 tak v pozitivnom ako aj negativnom zmysle

melory
autor
14. mar 2007

a preto udrzuj krb svojich myslienok cisty 😉

emjee
14. mar 2007

uz som ti davno chcela napisat, ze tvoje heslo "zeriem" 😉

melory
autor
14. mar 2007

"dobru chut"

mona bola si na stranke? pomohlo? prid aj cez den na chat a uvidis su tam holky co sa vyznaju a pomozu

moj kamarat ma kurz a ma aj certifikat a veru jeho nerozhadze nic, ale nema moju juzansku krv 😉

mona81
14. mar 2007

ještě nebyla. Měla jsem něco jiného na práci. Ale určitě později juknu 😀

melory
autor
14. mar 2007

dobre ale pozri si tam duchov

mona81
14. mar 2007

vůbec nevím, kam bych jí měla napsat, když se jí chci něco zeptat. Je to nějaký divný web. 😕

r123
14. mar 2007

ahoj holky báječný téma.tak já osobně na duchy nebo posmrtný život věříma mám s ním své osobní skušenosti. jako malé dítě sem duchy normálně vnímala a vyděla.když mi bylo 12 tak přesně na moje 12 narozeniny mi zemřel dědeček.byla jsem jeho holčička měl tři syny a moc si přál holku tudíž sme měly opravdu výjmečný vztah.a potom co zemřel za nou ještě chvíli chodil vždy to bylo v noci dá se říct že i v pravidelnou hodinu.ze začátku sme si i povídaly a pak už mě jen pozoroval nebo mě hladil po vlasech.a dodnes si pamatuju jak se mi omlouval že už odešel a že my nestihl dát žádný dárek,ale že bude můj a mých dětí anděl strážný!a pak už nikdy nepřišel trošku mě to mrzelo,ale přeji mu klid!vzpomněla sem si na tyto slova když mi loni po vánocích málem umřel můj syn-držela sem ho v náručí a on nedýchal-záchranka tam byla hned dostal kyslík nějakou injekci a za chvíli to bylo dobrý otrávil se z plynové karmy co sme měly v koupelce.tehdy sem šla zapálit svíčku do kostela a děkovala sem.potom když před několika lety zemřel mého strejdy kamarád tak strejda říkal že ho dlouho výdal ve výtahu a nebo že za ním v noci chodil.nebo když mé sestřence tudíž můj strejda před třemi lety zemřel táta tak taky říkala že si spolu často povídají hlavně v noci!nebo když sme byli u rodiny u uher.hraďiště (na vesnici se na duchy věří hodně) a spaly sme tam tak se stalo tohle:jsou to tři ženský a jejich maminka jejich táta zemřel před několika lety a v té vesnici kde bydlí jim stavěl barák aby měly pro děti nebo tak,jenže v něm nikdo nebydlí a jen tam občas zajdou všechno skontrolovat.můj nastávající tchán s ním měl velice pěkný vztah a tu noc co sme tam spaly měl půjčené jeho pyžamo.byli sme ten den se na ten dům podívat i vnitřek sme prošly a bavili sme se o tom že je tam studna co je potřeba zabezbečit a traktor co už špatně funguje.tehdá jsme uvažovaly o tom že si ten dům koupíme.ale abych se dostala k tomu hlavnímu.ten jejich otec se hrozně těšil až můj přítel jako jeho synovec bude mít děti.no a když sme šly spát tu noc tak sem cítila že nás někdo pozoruje ale člověk to nebyl.a můj tchán měl sen že sedí s tím nebožtíkem na té studně kouří fajfku a povídá tchánovy děkuju vám za plot(ten den jsme jim na tom domě pomáhaly oplotit zahradu)a kryštůfek(to je můj syn)je moc krásnej budu ho opatrovat jen dejte pozor na studnu jo a řekni lukynovy(to je můj přítel)ať nejezdí traktorem je rozbitá převodovka.budu dávat na kryštůfka pozor.tak tohle mu v tom snu řekl.tchán se chudák probudil spocenej a už nemohl spát!!!!!!!!!!!!doufám že sem to napsala aspoň trochu srozumitelně!!

nezabudka84
15. mar 2007

Dobre ranko, inac mi napadli, ze ked chodime na cintorin v novembri na sviatok Dusiciek a s malymi detmi, tak chudence co oni musia vsetko vidiet?... 😲

lenadka
15. mar 2007

Baby dnes v noci som strasne zle spala po tom co som si to tu vsetko precitala. Preto uz to tu citat nebudem. Myslim, ze ked duchom dame pokoj, oni ho daju nam. Tym ze sa v noci bojim a myslim na to ze co ak uvidim ducha ich snad len privolavam. Som skor za to nech su tam kde su a za mnou voooobec nemusia chodit. Pocula som aj nazor ze rovnake pritahuje rovnake a ze k nam mozu prist len duchovia co su s nami akoby na rovnakej urovne - vlne /mentalnej, dusevnej.../. Preto by sme snad mali mysliet pozitivne a zelat ludom len dobre 🙂
Trosku aj tema vybocila ale musim sa zastat markus. Tema posmrtneho zivota je strasne tazka. Mna zaraza len jedno, na omsi v nedelu pocuvame zakazdym, ze Jezis pride a vzkriesi mrtvych. Naco? Ak su uz v nebi, pekle, niekde? Odpoved je tiez pocas omse-no vzkriesi ich na to aby bol sud-bude ich sudit podla skutkov co konali pocas zivota. Je to vlastne aj v modlidbe "verim v Boha" -Verím v Boha, Otca všemohúceho, Stvoriteľa neba i zeme, i v Ježiša Krista, jeho jediného Syna, nášho Pána, ktorý sa počal z ducha Svätého, narodil sa z Márie Panny, trpel za vlády Poncia Piláta, bol ukrižovaný, umrel a bol pochovaný. Zostúpil k zosnulým, tretieho dňa vstal z mŕtvych, vystúpil na nebesia, dedí po pravici Boha Otca všemohúceho. Odtiaľ príde súdiť živých i mŕtvych. Verím v Ducha Svätého, v spoločenstvo svätých, v odpustenie hriechov, vo vzkriesenie tela a v život večný.
Bolo by to super vediet odpovedat na tieto otazky, mozno preto je tolko nabozenstiev, lebo si to kazdy vyklada po svojom. Podla mna je vsak podtatnejsie to ako sa chovame k sebe navzajom, co k sebe citime, ci si dokazeme pomoct a byt navzajom tolerantny. Ja sa musim este vela ucit a velmi sa polepsit.
Este k cistym detskym dusiam...prave katolicka cirkev uci, ze deticky na seba uz pri narodeni preberu tzv. dedicny hriech...a podstata krstu prave spociva v tom, ze sa zveria pod ochr. kridlo Jezisa, ktory za ne tak isto umrel aby ich ocistil. Tymto veciam tiez moc nerozumiem a neviem pochopit tu "spravodlivost" preco uz novorodeniatko ma nejake dedicne hriechy...sak hovorim, je to zlozite 🙄

magg
15. mar 2007

Lenadka, suhlasim. Mne sa na nasom nabozenstve nepaci hlavne to, ze v kostole je to o tom istom, hodinovy obrad pri ktorom knaz opakuje tie iste formuly, ktore si uz radsej odriekavame podvedome spolu s nim, aby nam myslienky nebehali po sprostostiach, aj ked mne sa to aj napriek vsetkemu stava. Mylim, ze to nie je to, co Boh od nas chce, mnohych ludi to len od nabozenstva odradza. Kazdy sef ocakava na porade nove navrhy, napady a nazory svojich zamestnancov, preco teda mi nutime nasho Sefa pocuvat stale to iste bezduche opakovanie slov, ktorym castokrat sami nerozumieme?

lenadka
15. mar 2007

Magg-tak tymto mas u mna 100 bodov. Je to tak opakovane, ze uz prestavame vnimat vyznam toho co omielame stale dokola. Ja som bola len pokrstena a prve prijmanie som mala az tesne pred svadbou-preto aby som sa mohla sobasit v kostole a birmovku az po nom. Tak ze mam v cerstvej pamati co nas ucili na fare pred tym vsetkym. Pritom kamosku sobasil iny farar na vychodze a ta nemusela mat nic-je ateistka a manzel katolik. Len musela podpisat, ze nebude branit manzelovi aby deti viedol ku katolickej viere. Dost ma to nastvalo, ze mi zatajil, ze aj takto sa da a pritom nas farar vtedy bol uzasny clovek, vela sme si pokecali aj mimo "vyucka" a jeho kazne boli o niecom, teraz mame uspavaca hadov-aj sme prestali chodit kazdy nedelu, sme tam skor na sviatky a aj to je onicom 😒 Mne sa skor paci evan. cirkev🙂 😕

magg
15. mar 2007

no mna fascinuju babtisti, ale to je uz o inom 🙂 , no v kostole sa mozu sobasit aj ateisti, ale vtedy sobasia len veriacu cast paru v podstate 😀 , tej ateistickej polovicky sa ten obrad akoby netykal

justina
15. mar 2007

Ahoj, duchosky! 🙂
tak ja, ktora som sa nebala ist v noci do pivnice, sa teraz bojim ist v robote v nocnej sama na wc. Musela som kolegyni porozpravat o tejto diskusii, a vysvetlila som jej, ze ak uvidim ducha, nechcem byt pri tom sama. Tak chodila so mnou 😉
Inac, moje deti veru nikdy nespominali nijakych duchov, ani neviditelnych kamaratov, ci ine osoby. Akurat neterka, mohla mat tak 3 roky, sokovala segru (jej mamu). Ked sa tatino pri navrate z prace opytal, ako sa mali, tak mu zahlasila: Dobre, sedela som ujovi na kolenach! nastastie svagor nie je ziarlivy blazon, ale byt to tak ina rodina, neviem, neviem, ako by sa z toho segra vykrutila 🙂

kittyna
15. mar 2007

ahojte, pridám sa k vám. Ja osobne verím v posmrtný život. Ako príklad uvediem, koncom októbra mi zomrela mamina v nemocnici presne o pol jednej v noci. V tú noc ako zomrela zvonil mojej tete mobil. Vedľa nej hajal môj malý bráško, tak vypla zvonenie a ráno sa pozrela na tel. a nemala tam žiadne prijaté ani neprijaté hovory. Presne v tú hodinu aj zvonil tetinmu priateľovy mobil a neukazalo ani číslo. Ja som sa nad ránom zobudila s tým že ma niekto hladkal po ruke. Mesiac nato som chcela spať u tety - kde bývala aj mamina. Spala som s dcérkou v izbe kde spávala aj mamina. Stalo sa to že v noci okolo trištvrťe na jednu mi niekto buchol po kľúčke na dverách izby. Hneď som zažala mamininú lampičku nad postelou a ako naschvál zhasla. Tak som hneď utekala preč z izby. Ráno som skúsila lampičku zapať a svietila... Partner napríklad neverí týmto veciam, ale som ho prekukla 2 mesiace dozadu. V noci mi začal pípať mobil v skrini. -nefunkčný už vyše pol roka!! a to pípanie bolo vybíjanie batérie (po pol roku divné) Partner sa zľakol a povedal aby som mamine povedala aby chodila na návšťevu cez deň. Teraz keď hoci kedy prídem s dcérou k tete a mala je sama v izbe - má 11 mesiacov, tak len počujem ako hovorí baba-papa, baba-papa, a robí papa s ručičkou, alebo sa hlasno smeje... Nemysliťe si že som chorá, alebo psychicky narušená veď mám len 20 rokov. To je to všetko pravda...

libeth
15. mar 2007

ahojte baby,
a prababke som pisala, ale ked sa tu spomina lucenie, tak este prispejem 😔
Ked mi zomrela babka z otcovej strany, bolo velmi teplo, tak sme sedeli vonku s bratom, a rodicia babku chystali do marnice. V tom sa otvorila branka, len tak, pritom tu branku neotvori ani silny vietor. Tak som ju zavrela. Kym som prisla ku stolu, otvorila sa znovu. Zavrela som ju, az potom mi to doslo, ze babka sa rozlucila a tak ked sa este raz otvorila tak som ju uz nechala
A ked mi zomrela babka z maminej strany, o tej som uz pisala, lezala v nemocnici, vedeli sme, ze pomoci niet. A ked byvala sem tam u nas, tak spavala v mojej posteli. V tu noc co zomrela, sa v mojej izbe rozsvietilo svetlo. To prebudilo mamu, ktora nechapala ze preco sa rano o troch svieti a ja tvrdo spim. Rano sme pochopili. 😔

r123
15. mar 2007

tak já taky ještě přispěju.moje babička má za sebou tři mrtvičky a jeden infarkt,a když dostala tu poslední mrtvičku tak upadla do komatu(bylo mi tušm 9-10 let)tak ležela půl roku v nemocnici a doktoři nám řekly že už se nikdy neprobere-hrozně sem plakala jednou v noci se mi zdálo že sedíme před jejich domem na parku a babička mlčela nic neříkala a já jí povídám babi probuď se nechoď pryč a ona mě pohladila po tváři obejmula mě a mě bylo hrozně krásně.druhý den sem utíkala za dvaceti korunu co mi dala mamka na svačinu koupit malynkýho porcelánovýho andělíčka a odpoledne až jsme za ní přišli do nemocnice tak jsem ho babičce dala do ruky a pohladila jsem ji tak jako ona mě a řekla jsem jí budu čekat na parku !a druhý den nám volali z nemocnice že se babička probrala doktoři nám tehdá řekly že to byl zázrak!pak mi ještě babička vykládala že stála u postele když jsem spal a ten sen co se mi zdál tak to nejspíš nebyl sen protože babička zažila to stejné a to sem ten sen nikomu nevykládala takže jí to nikdo říct nemohl!!!!

r123
15. mar 2007

jo a ještě k tomu že je lepší je nevyhledávat a dopřát jim klid.to je sice pravda,ale musíme si uvjedomit že je to součást našeho světa a žijeme s tím každý den ať chceme nebo ne.někteří duchy nevyhledávají ale duchové často vyhledávají nás!!!často je to i tím že zemřelý měl s námi velice blízký vztah a tak dále!můj přítel na tohle taky nevěří ale když mi jeho mamka vykládala že když mu bylo asi 15 tak jednou hrozně plakal ze spaní a tak utíkala do pokoje a prý když otevřela dveře tak málem omdlela v pokoji bylo hrozné šero(i když tam normálně svítí světla z venku) a prý se jí i zdálo jakoby se mírně nadnášel nad postelý tak ho rychle chytla do náruče a lekla se jelikož v celé místnosti bylo příšerné horko,ale on a jeho postel byla ůplně ledová!když ho probudila tak říkal že ho zlý duchové prý něco jako satani naváděly aby udělal něco špatného,ale dodnes si nevzpoměl co to bylo.a onehdá sem se vzbudila a našla jsem ho zkrouceného v postely a plakal,a dostala jsem z něho že se mu zdálo že nám umřel syn a on se od ďábla snažil vykoupit vlastním masem jeho život.a taktéž jeho postel i on byl příšerně ledovej!

vilca
15. mar 2007

Ježiši kriste... sny se snad zdají každýmu, i dětem... To snad nemyslíte vážně, co tady píšete... 😕

wladka
15. mar 2007

smaria, ja to radsej ani nebudem citat.. a ako na potvoru, vcera boli v STV zahady 😅, tiez o duchoch .. som si myslela, ze nezaspim!!! 😠 ..

katulak
15. mar 2007

zdravím, dnes toho asi tiež veľa nenaspím, lebo som si prečítala celú tému, každopádne - tiež som mávala nejaké tie zážitky a moja dúfam budúca svokra mi poradila modlitby, tak vám tu nejakú nechám (inak to fakt strašne pomáha). Je evanjelická, ale myslím si, že na tom nezáleží. V tmavej noci zavriem oči, budem spať, Bože vo sne chráň ma mocne, v rannom čase daj mi zase vstať. Amen. Tak dobrú nocku. 😉

expertka8
15. mar 2007

..nezabudka....s nepokrstenymi detmi nie je vhodne xodit na cintorin..tolko k teme cintorin... 😔

melory
autor
15. mar 2007

ja som si myslela ze vobec sa nesmie chodit s nepokrstenymi, lebo su pohani 😕

expertka8
15. mar 2007

..mel.. myslim..ze krst ma svoje duxovne opodstatnenie..aj po tejto stranke...ako urcita forma "oxrany"... 😔
...citala som knihu..."Tajomstvo zbludilyx dusi"...ktora sa zaklada na realnyx faktox..ziadne sci-fi...a v nej som nasla aj toto uvedene info...

melory
autor
15. mar 2007

neporozumela som ti, lebo fakt je u nas taky zvyk, ze s nepokrstenymi detickami sa nesmie nikam, kvoli takymveciam ako napriklad zle duse a podobne...proste co ich moze ohrozit vonku ked su nechranene.

melory
autor
15. mar 2007

ved pridaj viac o tych zbludilych dusiach do temy

expertka8
15. mar 2007

..ok...hodim podrobnejsie info...ked sa sem opat dostanem na dlhsie....slubujem..ze objasnim... 😉 ...musim off...

nezabudka84
15. mar 2007

A co potom tie deticky chudatka, ktore vobec nie su pokrstene?Inac, mam svagra farara a ten mi hovoril, ze pred krstom maju deti krst tuzby, to znamena, ze pokial ich oficialne nepokrstia, tak uz len tym, ze to planujeme je babo "krstene".