Voľná diskusia pre baby z Anglicka 2

janka196
13. nov 2008

babule tu pokracujeme 😉

janka196
autor
28. feb 2009

didi nesmarila ale kopu pradla na zehlenie mi porozoberala po izbe joj potvora mala.
no idem ju uz ulozit lebo uz aj robo straca nervy 😀 😀 😀
a dakujeme za palec 😀
dobru nocku pusinky detickam

dididi30
28. feb 2009

dobru nocku 🙂

janka196
autor
1. mar 2009

morning ladies

dnes mame krasne slnecno uz od rana. joj za chvilu vybehnem s carlou na dvor nech ponahana psa 🙂

kamartina
1. mar 2009

ahojte JANKA aj tu v uk je dnes prijemne trosku fuka vetrik ale je super uz od rana sme s MICHAELOM vonku 😉 😉

janka196
autor
1. mar 2009

ahoj kama, to je super aspon su deticky na vzduchu 😉 carla teraz zaspala tak oddychujeme s nou

janka196
autor
2. mar 2009

ahojte baby, no ked vidim tu prazdnotu tak sa mi ani pisat nechce 🙄

ivica2705
2. mar 2009

baby caute, tak kde ste? 😕 😕 😕 😕
ja som normalne v soku 😨 😨 😨
jani, si odysla, tak sa to tu nejak rozpadava, slahaj naspat 😀 😀 😀 mna mrzi ze nemam net doma, sakra ☹
tak co mate maminy noveho? 🙂 🙂

ivica2705
2. mar 2009

jankando ahoj, ako sa mate? hej este sme na slovenksu a mala este stale nema rodny list, baba sa mi pokusa nahovorit , ze stratili moju ziadost, tak este mam tyzden pockat, a uvidim, a potom ak to bude pravda, ma porazi., musime to vsetko podat na novo.... 😠 😠 co ti poviem...
vy mate vsetko vybavene? mne sa zatial podarilo vybavit len tych 25tis 😀 aspon nieco 😉 😉

jankando
2. mar 2009

Ivica
tak to ja by som sa zblaznila..ja cakam tiez jak diva a to len v polke januara sme poslali.. 😠
ty sa sa tam aj dovolala?lebo moja mamca skusala a nic.. 😠
i mamci sa zatim podarilo vybavit len tych 25000 sk
ale nevieme ci su uz na ucte..snad ano.. 😉
co mala ako sa ma?

janka196
autor
3. mar 2009

ahojte baby, dnes sme boli s carlou na ockovani. proti tubere. teda najprv na test jej pichla skusobnu davku a v piatok ideme zas. bola som aj na gynde.urobil mi celkovu prehliadku, vyzera ze je vsetko v poriadku. aj ultrazvuk mi robil tak mam vsetko dobre. aj prsia skontroloval. sranda bola ked sa ma pytal na posledne kramy a ja ze niekedy v oktobri 2006 😀 😀 😀 😀. zobral mi aj vytery vselijake tak dufam ze bude vsetko ok. este vo stvrtok idem na pecenove testy kvoli antikoncepcii a mam gyndaka z krku 🙂

ivica tak vidis baby to tu riadne flakaju. ja sem stale nakuknem a vidim ze nikoho ta sa mi ani pisat nechce. ozaj tak super ze si vybavila to porodne aspon to.

janka a vy ako? uz ste doma? ci ste ani nemali ist. dajako to mam popletene

janka196
autor
3. mar 2009

joj este som zabudla jaky trapas. vysetroval ma nejakym vnutornym ultrazvukom na ktory natiahol primak. a sestricka mi hovori ze 30 centov za kondom 🙄 , tak som vysla vonku za robim lebo mal moju kabelku a hovorim mu ze daj mi 30 centov na primak ta usta mu spadli dole, chudak co mu preblesklo hlavou ze co ja tam s tym gyndakom robim 😀 😀 😀 😀

antoniab
3. mar 2009

ahoj ako sa mame ?
normalene sa nam posral pc sme museli kupit novy 😝 aj ja sem chodim len pocitat co nove a ked to tu zyva takou prazdnotou tak sa mi ani pisat nechce 😖
janka dobri trapas 😀 😀 ja som tiez mala take vysetrenie ked som mala cystu na vajecniku ale za kondom som neplatila 😀 😀

janka196
autor
3. mar 2009

matka ahoj 🙂 , ta vidis ciste kocurkovo 😀 😀 😀

ivka19
3. mar 2009

ahoj babulky moje zlate,tak vy teda toho moc nepisete,ja sem tam nakuknem,ale moc vas tu nevidiet.

ivi,tak vy este stale na svk,a coze s tym rl? stratili prihlasku? 😠 by ma asi roztrhlo,tak dufam,ze sa najde a bude vsetko ok s rl.

jani,tak to je teda uroven,30 centov za primak,tak ja by som sa hanbila tiez jak pes 😅 a preco carli ockovali,nemala to ockovanie tu v uk,lebo mi sme nedostali este ziadnu predvolanku na ockovanie.inak ako sa mate a co mate uz povybavovane,ozaj robi dostal tu pracu co si spominala,myslime na vas casto 😵

janka196
autor
3. mar 2009

ahoj ivka 🙂 , no vidis carlu v uk neockovali lebo vraj v nasej krajine to nieje bezna choroba ci ako. tak ma detska poslala nech jej to doockuju lebo na svk to je povinne
inak uz povybavovane mame skoro vsetko. este cakam na papiere z uk aby som mohla dat ziadost o pridavky na deti a to je vsetko
inak s tou pracou este nevieme. bol uz aj na druhe kolo pohovoru tak do piatku mu maju dat vediet tak cakame a uz sme z toho na nervy. lebo sa neobzera ani po inej robote zatial
joj aj ja na vas myslim ako sa mate? co raniya. rastie co? carla sa uz fajne zaobluje. to vies slovenska strava 😀 😀

ivka19
3. mar 2009

jani,tak drzim palce s tou pracou a prihod nove foto carlinky,nech si ju vychutname,pekne zaoblenu 😵 😵 raniya je stale rovnaka,sice papka a poriadne,ale je jak struna,takze sa na nej nic neudrzi,ale poriadne podrasla,teda nohavice na 24 mes.su jej akurat.rozprava klade co,hada sa s nami,vysvetluje tymi malymi rukami a ked uz nevladze a my nerozumieme co chce,tak mi povie, mami go kitchen a to tak razne,ze sa az rehlim na nej 😀

janka196
autor
3. mar 2009

ivka joj zlata musi byt. aj carla uz zacina blabotat ale dajako pomali to znej leze. ale sak kazde dieta ide v svojom tempe tak to velmi neriesim. ci ale ta carla ma niektore veci este n a9-12 mesiacov. a tak bezne nosi na 12-18. ona je taky pindur maly 😀 😀
inak foto som dala na azet nejake nove. len mi napis nick do ip nech si ta pridam ku priatelom

no nic ideme na navstevu ku babke a dedkovi tak ja sa lucim babule. potom vecer sem este nakuknem pri zehleni 😉

ivka19
3. mar 2009

tak si uzite babku a dedka,pa pa 😵

jankando
3. mar 2009

JAaani
😀 😀 😀 😀 😀 😀
chudak Robi, si viem predstavit co mu v tej chvili prislo na um.. 😀 😀
Mne tiez minule ponukal gyndar doma vnutorny utz, ale som povedala, ze nechcem..ja sa straasne hanbim...a to 😀 po porode som.. 😀 😀

Ivka,
tu velmi neockuju proti tubere, ale my sme boli ockovani, tesne predtym ako nas pustili z nemocnice-porodnice
I Didid pisala (minule sme to rozoberali) ze ani jej Thomaska neockovali...nam hned ponukla midwife, ze kedze sme z inych krajin a zrejme budeme vela cestovat... 😠
No ale som nakoniec rada, ze to mame za sebou
Ale Petko ma stale na rucicke znamku po tom pichani.. 😢
INak, ja by som sla sa pytat na to, ak chces pre malu, ono to pochybujem , ze by si dostala na to predvolanku....pretoze tu sa to neberie ako povinne ockovanie..
Nas sa pytali, ci chceme, ja som povedala hned ze ano... 😉

jankando
3. mar 2009

To som si az teraz vsimla, ze vam sa den po dni Babizne (Janka a Ivka) narodili holky, hej? 😨

jankando
3. mar 2009

Baaby
ja som viete ako vyriesila nase cestovanie a tie doklady?
som sa vyprdla na nasu ambasadu
a pockam na rodny list(sak mi to nesuri) a skocim domov si ho dat zapisat do pasu..podjdem len na 2-3-4 dni
uvidime ako tato zvladne Petka a ja bez nich. 😢 no a POtom uz pojdeme spolu ked bude teplucko doma
A mi to super vyhovuje, kedze si budem moct mliecka vziat domov dopredu, mozno i najeke pamersky, i viac oblecenia..Iked to mozno bude nakladnejsie ale apon doma budeme mat toho viac...musim potom nejaku super lacnu letenku najst. 😀
Len dufam, ze nebudu ziadne porblemy.. 😉

dididi30
3. mar 2009

ahojte baby

janka, jankando, ja som zas citala,ze proti tubere je injekcia najvacsieho svinstva, preto ju v anglicku ockuju az od 14 rokov a vraj kebyze sme na sk a nedame maleho zaockovat, tak by nas za to aj stihali.....
inak som za anglicke ockovanie, lebo vraj toto je k dietatu setrnejsie ako na sk..
no tamca je ockovana na sk a thomasko bude tu a basta 😀

jani a to co s tym kondomom sila 😀 , joj a fajne ze mas gyndu za sebou, mna asi nikto nikdy nebude kontrolovat do kedy budem tu, este ze robia testy na krcok maternice, sa cudujem,ze nerobia kontrolu prsnikov, asi sa na to opytam, nech ma daju a basta 😉

janka196
autor
4. mar 2009

ahojte babule. joj si predstavte vcera som zehlila a som nechala dole na skrinke zehlicku lebo som odkladala veci a carla sa hrala s carlou a robim. a ani nevieme kedy chytila zehlicku. len naraz prisla kumne a mi ukazuje ruku. hned som si vsimla ze ma cez jeden prst uplne biele. tak ani neplakala. chytro som jej to namocila pod studenu vodu a asi o 10 minut ju to zacalo stipat tak od osmej do desiatej ja ju na rukach a vkuse sme chodili davat pod studenu vodu. boze mne az do placu bolo jak plakala. 😢 by som sa nakopala najradsej. potom sme jej dali diazepam polku na ukludnenie lebouz aj unavena bola a furt ne a ne zaspat. nakoniec zaspala a o pol hodinu vstala cela vysmiata. zacala sa hrat. zjedla pol balika zemiakove tycinky a zaspala. teraz ma tam znacku az cez tri prsteky jej ide. ale v pohode aj chyta s tou ruckou vsetko takze asi ju to uz neboli

janka no hej my mame kocky tak po sebe 😉 . a o tom ockovani viem ze si spominala ze tebe petka ockovali. tu na svk je to povinne zo zakona. preto nam detska povedala este predtym ked sme boli doma len na dovolenku ze uz ked prideme na stalo tak nam to doockuje
inak ani ja gyndaka moc nemusim. ale ta dajako som to prezila. 😉

didi no ja som na tie testy bola tri mesiace po porode. na tu rakovinu krcka maternice. mi vtedy dosiel papier domov. a aj to ma sestra zdubala ze to skoro som prisla ze to az pol roka po porode 😠
aj ja som rada ze mam gyndu za sebou. este zajtra na pecenove testy a hotovo. dufam ze vytery budu negativne. lebo mi bral pre kontrolu vcelijake vytery aj prsniky mi skontroloval takze som spokojna 🙂

jankando
5. mar 2009

Baby

Janka tu chyba co?
kukam, ze to tu zyva prazdnotou.. ☹

Jani, jooj, tak to pobozkaj a pofukaj Carlinke rucku za nas.... 🙂 Si viem predstavit ako si sa citala....mne uz rupol Petko asi zo 2x zo sedacky sa skotulal na zem a to by som sa tiez najradsej nakopala za to, lebo som stale upozornovana, ze sa mzoe skotulat a ja ne a ne...on sa tak natahuje za hrackami a buum... 😢
A na zem ho taaak nechcem davat, bo takuu zimu mame, ze do riti... 😠 😠
ale som kupila uz to puzzle na zem a mu davam i deky, i ho zahlavkami obklucim a tak ho davam...a dnes sme postielku preniesli do obyvky, ale to zabera strasne vela priestoru a on i tak na nu absollutne nezvuknuty a i tam sa dokaze doudierat.. 😠
Tie testy na ten krcok sa robia po porode u nas? tiez by som najradsej sla a to by som sa uz nehanbila, bo to treba
Asi by mi trebalo do angliny prelozit a popytat sa tu.. 😕

jankando
5. mar 2009

Inak my mame dnes presne 6 mesiacov.. 😎
to uuubehlo rychlo... 🙂

janka196
autor
5. mar 2009

dobre ranko

janka joj veru to je tak s tymi detickami. aj mne carla zrubla raz z postele to som myslela ze mi srdce pukne od strachu. a dakujeme ze pusinku 😵 uz to ma lepsie. a neboli ju lebo normalne chyta vsetko s tou ruckou. este tam ma pluzgier ale taky akoby bez vody
a ten test na krcok mi robili vuk. to chodili domov papiere ze na 26 rokov to robia ci ako. alebo od 26 uz neviem presne. tak som sa bola pytat a povedali ze tri mesiace po porode a ked som tam prisla tak zase ze 6 mesiacov
😠
ozaj a petkovi prajeme vsetko naj k polrocku, boze jak to leti sak nedavno sme cakali kedy to uz bude 😉

iwanka
5. mar 2009

caute,

jankado, to by ti mal prist list z nemoky a ked nie tak sa popytaj na cervical screening alebo to ties volaju smear test.ono je to rychlovka, ja som bola aj s malym a on sedel v kociku, ked mal 5 mesiacov.
No aspon daco tu robia, ja teraz beriem zelezo, lebo mam malo, sa uz chcem dat dajak dokopy, bo sa dajak nemozem spamatat po tom porode. 🙂

pekny den, my ideme shopping 🙂 🙂 🙂 😵

janka196
autor
5. mar 2009

ahoj iwka. joj to shoppingovanie vam teda zavidim. my sme boli vcera po meste ta nemam sancu si tu kupit nohavice 😠

janulka7
5. mar 2009

ahojte babule. tak sa hlasim po dlhsej odmlke. sme o.k. ale dnes sa necitim dobre. lepsie povedane od soboty som poriadne nespala. hrozne ma boli prva strana chrbta. nijak sa mi neda lezat ani sediet. len ked stojim alebo chodim. a tak sa spat neda. ☹ maleho kopanece ma uz bolia, rebra mam hrozne doudierane, uz ma boli aj ked sa obliekam. takze uz je to utrpenie. aj v robote uz mam problemy nevladzem. dnes som dosla z prace a MM musi ist po chiaru lebo ja sa nevladzem ani hybat. neviem ako to zvladnem s robotami do konca. ☹
u nas je dnes vysoka pohotovost kvoli silnemu vetru. zase. uzavrete mame vsetky plaze, cely den hrozny vietor, tma ako o siedmej vecer a krupy. uvidime cis ato ukludni do vecera. lebo fakt na uliciach je to hrozne. prehazduje smetiahy ako keby boli papierove. cele spanielsko ma vyhlasenu pohotovost. ☹
jani pofukaj aj odo mna carlinke prsteky. chuda male. mne tresla chaira z postele ked mala asi 8 meisacov. som skoro zinfarktovala a citila som sa ako krkavcia mater, nastasie sa jej nic nestalo, ale ten pocit viny bol hnusny.
no nic kocky idem ja do hajan, uvidim ci aspon daco pospim, lebo nevladzem ani oci drzat otvortene.papa

dididi30
5. mar 2009

caute
janka mne mala spadla 2 mesacna z prebaloveho pultu, ako mamicka na styri, v poho, nic jej nebolo a od vtedy padala pravidelne, zihladlo 😀
thomasko sa zrubal 2x raz z postele a raz zo sedacky a je tiez ok , no a teraz furt pada na hlavicku, co stale kade tade stvornozkuje ☹ kupila som mu helmu, mam pokoj 😀
ach jaj shoppingovanie, to je moje, aj dne som bola, sakra.kupila som si makeup lacome a aj na pory od clinque, nesanujem,vydrzi to dlho 🙂

janulka, sakra to co mas za kulturistu v bruchu, pekne ho pohladkaj a nech haja 😀 😉
sakra to mate take hrozne tam, joj len na seba davajte pozor, ja som dilino, ale vraj ma byt v roku 2012 koniec sveta, tie potopy, silny vietor, vojny, ekonomicka kriza.....no vsetko tomu nasvedcuje, fuj, bodaj by to bolo drist 🙄
jankando aj ja sombola vysetrena na krcok, 2x 😉 vsetko ok, chvala bohu, este by mohli robit vysetrenie prsnika a som spokojna 🙂

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre