Voľná diskusia pre baby z Anglicka 2

janka196
13. nov 2008

babule tu pokracujeme 😉

jankando
19. mar 2009

Ahojte Babusky

Janulka...vy ste taki divi.... 😉 😝

Baby, chcela som sa popytat, ked ste cestovali domov s detickami a ak ste s nimi boli niekde doma na vysetreni, tak s cim a ako ?myslim teda nejaku zdravotnu karticku alebo ako to funguje?
ja by som chcela ist doma dat skontrolovat tie klbik Seanikovi..

Iwanka, tak umyvacka riadu, fajne, esteze my nespinime velmi vela, lebo to by som potom tiez chcela..zatial este zvladam rucne.. 🙂 ale suscku si neviem vynachvalit..ja tu v byte, s malymi radiatormi, tak neviem ako by som susila,bez zahrady a maly potrebuje vecicky stale mat ciste a ready..

Janka196
teda ja som bola si plho preldho kojena, ked si este pamatam, ze tato daval mamci na prso horcicu aby som necucala..chapete...a ja ju neznasam teraaz.. 😠 😠 ..ze jaky napad ne... 😀

janka196
autor
19. mar 2009

dobre ranko prajeme

janka ta napad suprovy 😀 #
no pocuj s tymi doktormi doma je to o hovne ked nemam nasu kartu poistneca. to sa len vykrucaju jak hady. nevedia ako tu europsku pouzivat. takze ja som na tie klbiky isla na vlastne triko reku nech mi da fakturu. ta ani to nevedel vystavit tak nakoniec ju vysetril zadarmo 😉

iwanka
19. mar 2009

ahojte, ja mam zase skusenost, taku, ze som nikde neplatila, stale nas urobili s tou kartickou, mali bol zachripnuty a mna na gynde.asi to zalezi od znalosti lekarov 🙂

dididi30
19. mar 2009

caute

iwanka, tak sa dam objednat na gynde u nas coma 🙂 no kto vie, hadam ma zoberu...no ale inak sila, lebo od niektorych aj peniaze zoberu,vraj neberu len v tedy ak ide o zakladne vysetrenie...teda ak niekto ochorie a tak.ale to ze ta zobral na gynde je sila, nieje to nahodou tvoj znamy??

janka a jakto ze ty nemas doma zdravotnu kartu 😕 co ti ju nechcu dat ci co 😲

dididi30
19. mar 2009

no a este tie klbiky, to treba objednat, alebo ma teda obvodna objedna ci jak to je, niekedy sa islo cez obvodnu na klbiky, tak som sla s tamcou

janulka7
19. mar 2009

dobre ranko.
tak ja som uz hore aj s princeznou aj maly uz stucha aby som nezabudla ze je tu. 😉 baby musim sa pochvalit. ale tak potichu lebo uz ma budete mat zamaniacku. 😉 😅 ja som v noci znasilnila MM 😅 no co uz hormony su hormony. a kedze este dnes je tu den otcov tak som sa smiala ze to ma ako darecek spolu so speciaqlnou loteriou ku dnu otcov. jaj bodaj by sme daco vyhrali.hned by bolo po problemoch. no uznajte my sme mali tak horuco v noci ze som musela otvorit o stvrtej otvorit okno na spalni aj kupelni aby bolo tosku chladnejsie a do hola som sa povyzliekala co mi bolo tak horuco a ked som sa supla pod deku tak som zistila ze aj MM je horuco a sa povyzliekal . a tak slovo dalo slovo a pac 😀 😀 😀 no co uz my sme uz raz taky sisulaci. ale aj den je hned krajsi 😀 😀 😀
didi vravis ze vas maly nenecha. no nas chiara tiez nechcela nechat tak ked sa mm splrchoval vrezala som sa ku nemu. my sme hladali hocijake miesto len aby bolo. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
baby a kedy sa robi to vysetrenie na klbiky lebo ja budem doma ked bude mat maly 3 me3siace. touz vtedy mozem dat vysetrit?
a aka je to ta europska karta.? ja by som si ju tiez vybavila aby som mala pokoj. mam sice znamych lekarov na sk ale predsa ved ak tonie je problem vybavit tak radsej by som si ju zohnala.
zienky nam uz tak krasne svieti slniecko. dnes ma byt este teplejsie ako vcera ato som vcera musela odist z parku lebo mi bolo zle na slnku co tak pieklo. nedojdete na kavicku? zbucham aj nejaky kolacik. tak co pockam vas? pojdeme s detvakmi na plaz. 😉 no nic idem ja popratat a vyvesit pradlo lebo cez noc mi vsetko vyschlo a potom pojdem trosku von s chiarou.papa

iwanka
19. mar 2009

ja som ale zabudla podotknut, ze musite mat nejaky problem, aby to bolo emergency, ale myslim , ze sa to da zariadit. Mna bolelo brucho a mala som aj hnis v moci a vsetko islo cez tu kartu, len nezabudnite si urobit kopie, lebo to vyzaduju a maly mi zachripol pocas letu, tiez to bolo emergency a aj lekaren nam isla cez ty kartu.

Inac chcem vam povedat, ze som uz davnejsie sledovala damsky magazin na stv a tam hovorili, ze uz nastal trend s klbkami presne ten isty aj na svk, ze balit sa uz nevyzaduje, len ked je problem, vsetko sa zhodnocuje po porode a urci nasledovny postup. Proste presne, co v england. ja som mala tazky porod , malemu klikli klbky po porode a tak nas odporucali scan, ale vsetko bolo ok.

iwanka
19. mar 2009

janulka 😀 😀 😀 😀

Tu kartu si mozes poziadat, ce socialny system vo spanielsku, neviem, ako vam to tam funguje, ale je potrebna, ked vycestujes a keby sa nieco stalo, kedze mas asi zdravotne poistenie vo spanielsku.

janulka7
19. mar 2009

presne tak mam tu zdravotne poistenie. ale na socialku idem v pondelok tak sa opytam monzo budu vediet ak nie tak asi teraz po ceste skocim na ambulatorium a opytam sa. diky za radu.ideme sa trosku prejst von a povyhrievat sa.papa

iwanka
19. mar 2009

janulka, to teplucko vam v dobrom zavidim, aj my mame teplo, ale more je more 😝 😝 😝 🙂

janka196
autor
19. mar 2009

didi jasne ze uz teraz mam karticku aj pre seba aj pre malu. ale kym sme boli vonku tak som nemala a ked sme doli na dovolenke doma tak len s touto europskou

janul 😀 ta ja uz viem preco ta male tolko kope 😀 😀 ta ved mu nedate pokoj hehe

iwanka presne musi to byt emergency. my sme tak boli s malou na pohotovosti co zvracala tak si mala vidiet tie usta jake struhala stara raketa. co by davno mala sediet na dochodku. sak sme sa tam s nou aj riadne povadili

jankando
19. mar 2009

Babky,
a vy mate pre deticky kartickyzdravotne tuna?
teda ja mam EU uk karticku, ale maly nie...teda teraz prednedavnom sme dostali nejaku kartu, ale to tusim len tuna je, ze by sme mali zadara setrenia..neviem..musim pokukat, ci je to celkovo EU
planujem skocit za svojim detskym, kde este i moju kartu ma, tak snad ma neodmietnu...pojdem i keby som mala zaplatit...
ked som bola doma, tak mi zubar povedal, ze na EU kartu ma mozu vysetrit, ze ale budem musiet zaplatit a tuna si dat preplatit, ta som povedala, ze haluz, ta som si zaplatila vsetko sama.. 😠

Iwanka
chlorella uz kupena, zobrala som uz jednu tablet dnes, uvidim co to bude, neviem, ci hned mam zacat s viacerymi, ci prv skusit len jednu..
uz beries?

jankando
19. mar 2009

Janulka,
ja som si poziadala online, i vsetkym tuna naokolo mna som tak vyplnila formular
som si hodila do googlu NHS a tam niekde bolo, ze poziadat o kratu a vyplnovacka...no a Petikovi poslali smai od seba nejaku kartu, len ju musim prestudovat co to je zac.. 🙂

jankando
19. mar 2009

Janulka,
vy ste taki dzivi, ...i my taki boli..pocas tehu....och.. 😀 😀 😀
az vtedy som na chut prisla.. 😀

janulka7
19. mar 2009

jani sak on sa tesi. lebo ked dokoncime tak spi jak drievko. ja sa smejem ze by sme mali kazdy den a tak by ma v noci male nechalo spat. 😀
jankando my sme ti taki ci tehu ci netehu. a furt daco vysrstime. janke ked pisem ta sa sula z nas. ved uz sme sa aj z postele zrypali a buchot jak keby bomba padla ktovie co si susedia mysleli. a potom na druhy den sama modrina. 😅no ale aspon sa nenudime. 🙂

janulka7
19. mar 2009

baby ja som teraz dosla z parku vn je uzasne. fajnovo teplucko som sa vyhreivala na slnku jak macka. a nasla som taky obchod kde predavaju take divne veci na jedenie. dakaky filipinci to maju. tak som kupila granulovy dzus pomarancovy joj a taky suprovy je. a aj voaljaku pripravu na oriantalnu omacku na zeleninu ta uz varim. som zvedava ake to bude. joj ak fajne ta tam budem varena pecena. ale kedze vsetko je po anglicky pisane ta si viete predstavit jak asi nedukujem ako sa to robi. 😀

iwanka
19. mar 2009

ahojte,

tak my smes dnes mali 1 year review a dopadlo to velmi dobre, maly sa im tam pekne predviedol, aky je sikovny 😉

jankado, o tu EU karticku musis poziadat telefonicky, aspon ja som tak robila, cez tvoje NIN, inak som to nevedela urobit, pretoze online sa to nedalo urobit, cislo je myslim na karticke.
hej, chlorellu beriem, zatial len 1 alebo 2 denne, 6 sa mi zada vela, telo si musi zvyknut.Citim sa ale nafuknuta, ale nie som si ista ci z toho, lebo ten mesiac mam taky komplikovany, prestala som kojit, ovulacne krvacianie a este aj kramy mi meskaju, ta uvidim, ze co z toho bude.No proste hormony si robia svoje 😀

dididi30
19. mar 2009

ahojte

tie eu karticky mame aj my, vsetkci vratane deti 😉 kedze sa uz cestuje domov jedna radost, tak treba 🙂

janul, sakra, normalne sa pri tebe clovek cici ako za opicami, ci uz v prechode? 😅 😀 😀 😀 😀
aj tu je krasne, ja som bola v tricku 🙂 😎

iwi a tu prehliadku sme mali aj my ale teraz v 9 mesiacoch, myslis tu??

iwanka
19. mar 2009

didi, hej toto, len nasi mali sklz 😀 😀 A dostali ste aj knizky???

jankando
19. mar 2009

Iwanka
ja som to robila online...i pre priatela tiez a pre brata a svagirnu..som nikde nevolala nastastie.. 😝
No ja som vzala dnes tiez jednu a tiez sa mi zda vela zacat so 6 denne, takze postupne a tiez sa citim nafuknuta, tak len cakam ze ake ucinky to bude mat

iwanka
19. mar 2009

jakado, no pre seba tiez online, ale kedze maly nema NIN, tak som to online nevedela urobit 🙂

jankando
19. mar 2009

Jaaj, iwi, tak to pre dieta mam poziadat cez moje NI?
sebe som robila online, ale to bolo asi tak 2 roky do zadu..idem hned checknut co to mam za novu karticku a dam vediet

jankando
19. mar 2009

Jaaaj, tak to aby som tam rychlo zavolala.... 😠
Kukam, ze co to za karticku mam a to sa vola NHS Tax Credit Exemption Certificate
ale jaka haluz, konci toho toku 30.06..nechapem teda na co to je...pise, ze for full help with health costs.. 😠
sak i tak i tak mam malinky zadara do 16 rokov a ja rok po porode, tak na co to je.. 😠 ako preukz. doklad

dididi30
19. mar 2009

iwi, hej dostali, v takej taske, ze na nakupy, no dakujem pekne, xixi 😀 😀 😀

jankando my sme to robili na zaklade formy, ktoru sme si vzali od neviem kadial 😅

jankando
19. mar 2009

Jaaj,
no ja som im poslala maila a uvidime co napisu a ak to ide len telefonicky, tak zajtra zavolam... 😉

janka196
autor
19. mar 2009

caute kocky, co porabate. my sme boli gratulovat dedovi 😉

jankando
19. mar 2009

Jani
ako tak citam, tak sa doma ocividne nenudite, co? 😉

janka196
autor
20. mar 2009

dobre rano kocky. joj tuje hrozna kosa zas snezi no dovidenia pocasie saleny april. bola ssom na socialke lebo uz mi konecne doslo z uk ze mi zastavili child benefit tak som to tam musela odniest kvoli pridavkom na deti.

janka ale tak je to ze bud je strasna nuda niektory den alebo potom iny sa mi vsetko nakopi a neviem kde mam skorej zacat. 🙂

iwanka
20. mar 2009

Dobre ranko,

aj u nas zatial zatiahnute, ale dufam, ze vyjde slniecko, mam totiz nove slnecne okuliare 😀 😀 😀 Tak ich musim vyskusat 😵 😵 😵

didi, mne povedali, ze ta taska je dobra na zemiaky 😅

my sme mali skory budicek, tak o chvilku opat hajo...

janka196
autor
20. mar 2009

iwanka ahoj, joj my sme malicelkovo noc onicom. vkuse sa budila, neviem ci ju brusko nebolelo lebo som jedla udene maso 😅
joj tie knihy sme aj my dostali. teda bola tam jedna kniha a po ... letaky 😀 😀

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre