Voňavé sviečky - ktoré odporúčate?

siska1313
22. okt 2018

Ahojte, baby, chcem si kúpiť nielen kvôli vianociam, ale aj kvôli nim, domov voňavé sviečky. Doteraz som mávala len také napr. z lidla, dm a podobne, kde vôňu ani veľmi nebolo cítiť a sviečka vydržala veľmi krátko. Najskôr som pozerala po Yankee Candle, ale majú strašne drahé tie sviečky. Teraz som našla aj Heart and Home, tam sú ceny prístupnejšie. Máte s nimi niekto skúsenosti? Stoja Yankee Candle za tú cenu? Alebo rovnakú službu urobia aj tie druhé, lacnejšie? Teraz prebieha aj ich testovanie na koníku, ale nikde som nenašla výsledok, asi je to ešte v procese. Prípadne máte niekto skúsenosti s inými sviečkami, ktoré aj niečo vydržia, ale zasa nestoja majland? Ďakujem za každú odpoveď🙂

airaw
22. okt 2018

ja si po precitani kopy clankov o skodlivosti sviecok kupujem uz len tie zo vcelieho vosku, pripadne su aj sojove (sviecky Jemnô)

siska1313
autor
22. okt 2018

@airaw Tie heart and Home by mali byť zo sójového vosku.

marienka1989
22. okt 2018

Za mňa určite Yankee Candle...voňajú krásne, dlho vydržia...čo sa týka škodlivosti sviečok, tak toto naozaj neriešim....nehorí tá sviečka od rána do večera, 24 hodín denne....za chvíľu nám bude škodiť aj to, že vlastne žijeme....ale to len môj skromný názor...

siska1313
autor
22. okt 2018

@marienka1989 koľko ti asi vydrží tá yankee sviečka? kupuješ veľkú či strednú?

agathachristie
22. okt 2018

Sviečky sú chemicky hnus + ropa. Nezvazovala si kúpu difuzera? A tam si môžeš kvapkat éterické oleje. Za cenu jednej Yankee candle môžeš mať difuzer 😊

siska1313
autor
22. okt 2018

@agathachristie ak mám byť úprimná, o difuzeri som prvýkrát počula včera, keď som kukala stránky so sviečkami🙂 idem to mrknúť, vďaka❤

agathachristie
22. okt 2018

@siska1313 ak nakupujes na Aliexpress tak tam máš obrovský výber difuzerov. Ja mám odtiaľ a som spokojná.

siska1313
autor
22. okt 2018

@agathachristie áno, sem-tam tam niečo kúpim, ďakujem za tip🌹🌹🌹🌹

danina09
22. okt 2018

@siska1313 je to dobra vec, ale ja aj napriek tomu z casu na cas sviecky kupim, tie maju take caro z mojho pohladu 🙂 ale difuzer vyuzivame ovela castejsie, ale napriklad vcera vecer som nasla v skrinke bolsius sviecku, konvalinkovu, tak sme si ju zapalili a krasne vonia 🙂

romiada
23. okt 2018

@siska1313 aj ja mam difuzer. Odporucam. Pekne to rozvonia byt. Bojim sa palit sviecky kvoli malemu, vsade vylezie. Ani adventny veniec asi kvoli tomu nebudem zapalovat 😏

siska1313
autor
23. okt 2018

@romiada veď práve, svetielka sa našim páčia, ešte by sme vyhoreli😯

emma_932
23. okt 2018

Dievcata a woodwick sviecky? Zvazujem kupit nejaku, inak pouzivam len cajove sviecky do solneho svietniku. Ale tie woodwick ma zaujali, obcas by som nejaku zapalila..

romiada
23. okt 2018

@siska1313 https://www.zlavomat.sk/akcia/652408-elektricka... mam tento zo zlavomatu a som s nim spokojna. Este sa kamosky cudovali u mna na navsteve ze ako sa mi hodi k nabytku , ze dizajnovy kusok 😉

siska1313
autor
23. okt 2018

@romiada normálne dizajnove kúsky, ďakujem krásne. Ten difuzer je na elektrinu? Zatiaľ som našla difuzery s nejakymi drievkami, oni sú už asi napustene nejakou vonou.

ave_eva
23. okt 2018

yankee su top. skúste pozriet recenzie od tejto pani :https://www.youtube.com/results?search_query=iveta+zabr...

romiada
23. okt 2018

@siska1313 zapojis normalne na kabel do el. Vrchnu cast otvoris a nakvapkas tam olej

agathachristie
23. okt 2018

@siska1313 tieto zo Zľavomatu sú z Ali. Lacnejšie

agathachristie
23. okt 2018
siska1313
autor
23. okt 2018

@agathachristie cez ali by to prišlo celé? Zatiaľ som len oblecko a drevené hračky. Neroztrieska sa to, keď to ide cez pol zemegule?

marienka1989
24. okt 2018

@siska1313 Poviem ti pravdu, zapálim si ju po väčšinou po veľkom upratovaní v sobotu, momentálne mám doma dva kusy, veľkú a tú maličkú, a mám ich už veru riadne dlho....ale voňajú krásne a majú svoje čaro....difúzer je tiež super vec, ale sviečka je predsa len sviečka ❤

agathachristie
24. okt 2018

@siska1313 kúpila som 2 a oba celé. Na 100% to to nikto nezaručí, ale predajca vráti peniaze ak nie.

sonickav
30. okt 2019

To hovorí za všetko 🤷🏼‍♀️🤦🏼‍♀️

petrakozmova
19. dec 2021

Neviete mi poradit ze kde kupim sojove sviecky s takymi kuskami susenych bylin? Minule to mali v kaviarni ale nevedeli ze kde to kupovali

petrakozmova
19. dec 2021

takúto ale v sklenenom pohári.