Vošky na ružiach

chrobacik41
29. máj 2023

Ahojte všetci! Prosím poraďte s čím zničiť vosky na ruziach a ibisteku? Je ich hnusne veľa a už s maminou nevieme co.na nich zaberie. Sa držia ako kliešte. Ďakujem za rady 😊

michellemary
29. máj 2023

@chrobacik41 jarová voda...

babulkomale
29. máj 2023

@chrobacik41 pohladaj lienky a daj ich tam. Ked postriekas chemiou, otravis aj lienky a dalsi uzitocny hmyz a uplne si rozvratis rovnovahu v zahrade.

zuzanna33
29. máj 2023

@chrobacik41 odvar zo žihľavy alebo spomínaná Járová voda

renatka100
29. máj 2023

@chrobacik41 lienky, ja hladam vsade a ked najdem dam na maliny, ribezle a ruze a pekne ocistia od vosiek

viestta
29. máj 2023

Kazdy vecer splachnut silnym prudom vody, voska, ktora spadne na zem zdochne

chrobacik41
autor
29. máj 2023

@michellemary tu som dala už dva krát a nezabralo

chrobacik41
autor
29. máj 2023

@babulkomale chémiu nechcem použiť skôr niečo domáce co je odskusane , už sme aj s coca colou postriekali a nič ,niekde som čítala aj tekuté mydlo soda a kypriaci prasok nariedit s vodou to som tiež skúšala, včera som to zmiešala do coca coly a ráno pozrem vosky si veselo hoveju na ruziach 🤦‍♀️

chrobacik41
autor
29. máj 2023

@renatka100 no minulý rok bolo lienok pozehnane ale tento rok veru kde tu nejakú zbadám 🤷‍♀️

babulkomale
29. máj 2023

@chrobacik41 ani mne nepomohli tieto recepty, tak som to nechala tak a vosky zmizli. Ked najdem lienku, zanesiem. Radsej som dala lignohumat a primerane prihnojujem, aby boli rastliny silne a vedeli sa vyrovnat so skodcami.

darinka60
30. máj 2023

Ja rozpučim 3 strúčiky cesnaku zalejem litrom vody a nechám 2 dni lúhovať,potom to precedím ,rozprašovačom aplikujem na rastliny,mne to zatiaľ zaberá.

simca06022011
30. máj 2023

Nesaskujem, kúpim sprej Bayer na vosky, vystriekam večer. Vybavené. Jeden krát a mam pokoj. Ak by bolo treba zopakujem.
Mydlo u nás nepomohlo ani iné pokusy. Je tam problém aj vymacat celu rastlinu ak je veľká. A mraveniska v okolí sme likvidovali. Na iných stromoch mame lepiace pásky aby mravce nevyliezli a nezavoskovali nám ovocné stromy...
Inak lienky pomáhajú, treba ich ale doniesť ak.ich nemáte. My sme mali iba oranžové, pred 2r ame doniesli kopu červených a už sa nám tu rozliezli a lozia vsade