VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. Študujete tu diaľkovo?

anitka
3. mar 2008

Ahojte
chcem sa spytat chodi niekto z vas dialkovo na tuto VS?
Ja by som mala zaujem, len mam par otazok co sa tyka tej skoly.
Ak ano napiste mi prosim.
Dakujem.

maja5
28. apr 2013

Ahojte nemohol by mi niekto pomôcť potrebujem nejakú skrátenú verziu občiansko správneho práva prednáška bola s doc. Vallovou. som prváčka na tejto škole. dakujem

mirkape
28. apr 2013

@lalinka81 ahoj mohla by si preposlať aj mne na mirka8@post.sk Dakujem

vierus5
29. apr 2013

Ahojte, veľmi pekne prosím mal niekto Štatistiku s Ferom v 4 roč. Mgr. - aký je...a aké dáva otázky...je toho strašne veľa. Moc Vám ďakujem vierahreusikova@azet.sk. Pekný deň 🙂

litle
29. apr 2013

ahojte. Mal prosím Vás niekto skúšku supervízia s Gaburom? ako to prebieha, nespomenie si niekto na otázky, aké dával?

jazminn
29. apr 2013

@elize no ako stojíš s učením...ide to?
ja každý deň dám 5 otázok...a ide to pomaly, dúfam, že do 22.mája to všetko nazabudnem...
prezentáciu už tiež mám, a tú musím dať poriadne.

elize
29. apr 2013

@jazminn ahojky ... ja som v polovici a statnicujem uz o tyzden. Ja dam denne tak 10 otazok. Ale ja uz cerpam dovolenku, to sa hned uci lahsie. Zajtra chcem dokoncit socialnu politiku a potom mam 5 dni na Teoriu. Ta sa mi zda najtazsia. Prezentaciu planujem urobit dnes vecer. Tej sa bojim asi najviac, i ked od skolitela mam A a od oponenta B. No uvidime.
Prajem, nech ucenie "odsypa" a nech to mame uspesne za sebou 🙂 Maj sa pekne zatial 🙂

11011961
29. apr 2013

@elize
pre jazminn a elize
aj mňa to čaká 23.5. - plne s Vami súhlasím.
Celý marec som sa učila teóriu - niektoré otázky sú v pohode, ale niektoré sú ozaj ťažké no neviem, neviem čo poviem, ak si vytiahnem práve takú, Potom som prešla na politiku a metódy. Podľa mňa je najťažšia politika - aj keď som si otázky vypracovala sama zdá sa mi na zapamätanie najťažšia. Prezentáciu už tiež mám, ale ešte sa mi treba k nej naučiť čo poviem na obhajobe. Ja mám také isté hodnotenie z diplomovej práce ako ty Eliz a som veľmi spokojná.
Dúfam, že nám to vínde a prajem Vám obidvom veľa síl do učenia.

stangb
30. apr 2013

ahojte baby, ja mam 10.5. statnice, pomaly končím s teoriou a caka ma teraz politika a metody, mám pocit, že to nemám šancu spraviť na prvýkrát.je toho strašne veľa a pri malej mám mámlo času na učenie. dúfam, že budem mať šťastie a nejako to dám, nerada by som strávila celé leto opakovaním na štátnice 😖

sisi01
30. apr 2013

@stangb Ahojky, ja mam statnice presne v ten isty den 🙂 ja uz som teorku a metody presla....koncim politiku a chcem opakovat vsetko ale mam pocit, ze nebudem mat co opakovat...citim sa akoby som tie dve predchadzajuce uz nevedela :( Tak prajem vela sil, hadam to toho 10teho zmakneme ;) Drz sa...

elize
30. apr 2013

@11011961
@sisi01
@stangb
urcite to zvladneme. Musime 🙂 Fuha, vyzera to, ze idem z vas prva a viem toho najmenej :/ ale ja sa spolieham na mojich 5 rokov, kedy som sa poctivo ucila na kazdu skusku. A ten pocit, ze si nic nemapatame je uplne normalny. Pocit prazdnej hlavy v den statnic je tiez OK. Ono to pride, ked si vytiahneme otazku 😉
Drzte sa a hlavne nech vam ucenie ide ako po masle 🙂

denkolac
30. apr 2013

Dievčatá veľmi vám držím palce. Mňa to čaká budúci rok. Pokiaľ budete mať kúsok času tak by som vás poprosila kto bude môcť a chcieť aby ste mi poslali vypracované otázky. Viem, že vám už nejak nepomôžem ale budem vďačná. Ďakujem a ešte raz držím palce.

11011961
30. apr 2013

@elize
Úplne s Tebou súhlasím, určite to zvládneme - musíme, ja len dúfam, že si vytiahnem otázky čo mi sadnú nie ako pri bakalárskych štátniciach, tam som si vytiahla obidve a to tie najťažšie. No ale začala som rozprávať čo mi prišlo v tú chvíľu na rozum a predsa som sa s toho celkom vymotala. Členovia komisie boli veľmi príjemní ľudia a myslím si, že sa ma nesnažili potopiť ale skôr mi pomôcť. Predseda komisie mi povedal, že vidno, že otázky mi nesadli, ale oni nehodnotia len štátnice, ale aj výsledky (známky) aké si mala počas troch rokov (teraz už 5 rokov) - takže za moje odpovede som dostala A, A,+ B, výsledná A. Dúfam, že budú prihliadať aj na výsledky za celýchz 5 rokov. A tie aspoň podľa mňa som mala dobré. Veď predsa študujeme sociálnu prácu a tá je založená na princípe demokracie (úcty a lásky k človeku). Pretože stres je tam veľký.
Držme si preto navzájom palce a šťastnú ruku

Treba mysleť pozitívne

asad3
30. apr 2013

@11011961 aj pre vsetky ostatne, ktoré máte štátnice pred sebou. Ja som ich absolvovala teraz v sobotu 27.4. Ničoho sa nebojte. Treba mat pripravenú dobrú prezentáciu - obhajoba je to najdôležitejšie na štátniciach. ústnu odpoveď zvládnete. Je to naozaj nezabudnuteľný zážitok, síce stresujúci, ale prežila som jeden z najúžasnejších dní svojho života. Držím Vám palce. Určite to všetky dáte. A už teraz viem, že škola mi bude chýbať. 5 rokov sa nedá len tak ľahko zabudnúť.

stangb
30. apr 2013

no neviem ako vám ale mne sa to učí strašne. normalne mam pocit, ako keby som mala čiernu dieru namiesto mozgu. čítam si to dookola a aj tak to neviem. uz sa vobec neviem sustrediť, pritom skusky som brala celkom v pohode, opakovala som len 1 pri Matelovi ze tieto dva roky. ja este prezentaciu nemam, chcem si ju urobit az cez vikend, aby som to mala certstve v hlave. tak dufam ze nevyhorím teraz na konci by ma to mrzelo.

11011961
30. apr 2013

@asad3
ďakujeme za podporu a povzbudivé slová - tie budeme potrebovať

sisi01
1. máj 2013

@stangb Zdielam tvoje pocity... Tiez sa mi to uci hrozne... Mam pocit, ze z toho fakt nic neviem a to cele dni venujem iba tomu... :( Kazdy mi hovori, ze v den statnic a ked uvidim tie otazky tak sa mi vyjasni, ale ja mam pocit, ze sa mi nema z coho vyjasnit... :( Uz mam pocit, ze moja kapacita mozgu je uz plna 🙂 Asi potrebujem vymenit disk 🙂 A presne za tieto dva roky som opakovala iba jednu skusku takze keby ze vyletim uz na uplnom konci asi budem velmi sklamana :( Verim, ze sa to nestane ani jednej... Baby drzim Vam palce... Zmakneme to ved tolko sme toho presli, aby sme sa dostali az sem ;) Drzim palce a prajem este vela sil...

monikaseb
1. máj 2013

@mica1518 Ahoj, ešte to potrebuješ? ja to mám, ale neviem či ti to pomôže, ak nemáš s doc. Mátelom...daj vedieť..Monika

monikaseb
1. máj 2013

@petra6484 ešte to potrebuješ? My sme mali Mgr. Brezinského, aj áno napíš pošlem ti moje: monika.seberini@gmail.com

jazminn
1. máj 2013

@sisi01 ja mám ten istý pocit ako píšeš aj ty, že nič neviem...neviem či tam, keď vytiahnem otázky sa mi rozjasní...ale momentálne som prešla metody a keď sa nad tým zamyslím, tak nič. Ja idem 22.5, posledný deň, predposledná...
Neviem, či začať metódy ešte raz, či pokračovať v teorii...a tiež som za päť rokov bola na jednu opravnú a to zo štatistiky, lebo dal 10 otázok a z toho 7 príkladov...

sisi01
1. máj 2013

@jazminn Ja prave konecne koncim politiku... Presla som vsetky tri predmety jednotlivo po otazkach... od zajtra vsetky tri vkuse citam, ale ci mi toto pomoze fakt neviem... Mam este tyzden idem 10.5. ale teda tie pocity su fakt desne... :( Neviem nemam pocit, ze by som to vedela.. Pozriem na zadanie otazky a nic...neviem co tam povedat a ak mi aj nieco napadne je to tak jedna veta a tym som skoncila... Bud budem mat stastie na otazky alebo na velmi zhovievavu komisiu ktora privrie aj oci, ktore nema a pustia ma pre mna za mna aj s Eckom... Uz je mi to fakt jedno hlavne nech uz mam tieto stresy za sebou...Tej skole som za tych 5 rokov vdacna za vela, ale aj my vela zobrala z mojho zdravia a modlim sa, aby som to nemusela opakovat v septembri... :( Tak sa drzkaj a nech to ide do tej hlavy ;)

jazminn
1. máj 2013

@sisi01 a vieš akú budeš mať komisiu?
U nás hovoria, že aj to zaváži, keď dáš dobre k prezentácii obhajobu...plynule z pamäti...ja hoc otázky nebudem vedieť tak obhajobu musím vysypať jak z rukáva...mám z diplomovky obe A-čka. Ja som napríklad na bakalárke vytiahla obe otázky také, čo som ich vedela najmenej a vysomarila som sa na B...

sisi01
1. máj 2013

@jazminn Vies co netusim aku budem mat... bude to prekvapenie ja len dufam, ze bude minimalne taka dobra ako na bakalarskych, aj ked najskor som z nich mala stres... 🙂 Nooo ja co sa tyka obhajoby to budem mat oproti bakalarskym statniciam o nieco tazsie kedze od skolitela mam A a od oponentky C a navyse mi dala dost zly posudok takze z toho mam dalsie nervy, aby som to obhajila :( Budem sa snazit hovorit co najviac z pamati... No tie otazky to je fakt na stastnej ruke :( Ak vytiahnem co mi nesadnu tak neviem co tam poviem...

11011961
1. máj 2013

@jazminn
Neboj Jazminn zvládneš to, len hlavu hore.
Poznám ťa, si šikulka - 3 roky som chodila na tú istú fakultu ako Ty, poznám tvoje kvality.
A ak mám dobrú informáciu budete mať v komisii len zástupcov Vašej fakulty - takže oni sú fakt v pohode.
Držím palce, u nás je to horšie.

petra6484
1. máj 2013

@monikaseb ahoj dakujem uz mam skusku chvala bohu za sebou 🙂

stangb
2. máj 2013

@sisi01 ďakujem, tak aspoň že nie som sama :D tak este máme pár dní, tak dúfam, že to ešte doberiem a budem vedieť aspoň ceknúť, strašne sa bojím, že to bude trapas, že nebudem vedieť ani dve tri vety suvisle povedať, zažila som tak jednu babu na bakalarskych ked tam sedela a pozerala na komisiu ako na zázrak, tak by som teda nechcela dopadnúť..

jazminn
2. máj 2013

@stangb tak toho sa bojíme snáď všetky, toho trapasu, že nebudeme vedieť ani ceknúť...

nika_g
2. máj 2013

Chcela by som Vás poprosiť o informáciu čo sa týka komisii v BA. Losuje sa každý deň ? Neviete kto zvykáva byť v učebni E ? Ďakujem a držím všetkým palce.

stangb
2. máj 2013

@nika_g no malo by sa losovať každý deň, tak neviem či sa dá odhadnúť kto bude v ktorej miestnosti.

sisi01
2. máj 2013

@stangb No jednoznacne nie si sama 🙂 Ja som dnes uz zacala s opakovanim a teda chytam uz paniku... Z politiky ktoru som prechadzala ako poslednu si toho moc nepamatam tak co potom tie dva prve predmety... :( Pomoooooc a toho trapasu sa samozrejme bojim aj ja... Verim, ze na tom nebudem az tak ze by som nevedela povedat ani len jednu dve definicie... Verim v stastny vyber otazok... ;) Inak, v ktorej ucebni budes? Ja som E... Tak sa drz nech do tej hlavicky este co to naskace ;)

stangb
2. máj 2013

ja budem v C, no vela zavisí od šťastia, určite budu otázky ktoré nebudem vedieť začať, a ked si ich vytiahnem tak tam budem hapkať no ale snad budu zhovievaví. neviem, ja som bakalarske mala na inej škole tak to sa dalo, boli zlatí. ale tu čo som počula od spolužiačok, tak dosť strašili že boli nepríjemní, a rýpali tak som zvedava. uz len týžden musíme to nejako zvládnuť.držím palce