VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. Študujete tu diaľkovo?

anitka
3. mar 2008

Ahojte
chcem sa spytat chodi niekto z vas dialkovo na tuto VS?
Ja by som mala zaujem, len mam par otazok co sa tyka tej skoly.
Ak ano napiste mi prosim.
Dakujem.

janka46
15. apr 2011

@ivana29 to že si sa rozhodla isť študovať je super, ale tieto informácie číta aj veľa ďalších ľudí a často sa tu preberajú konkrétne mená a iné informácie, ktoré si myslím by postačili len členom danej diskusie...to bol môj návrh, ja sa určite nechystám niečo zamykať 😲 😕 🤐

cicimotinka
15. apr 2011

Dnes som poslala prihlášku... soc.práca...Pn... 😎

ferkesova
15. apr 2011

@vanduliena Ahoj, ja viem o 2 kočkach , ktoré neurobili primačky / doc.Olah/ a tie kočky boli z toho na nervy, lebo išli študovať, aby mali Mgr. Tak že skončili s Bc s tym , že doc.Olah sa vyjadril v tom zmysle, že tam podla ich zistených vedomosti nemaju čo robiť. Tak asi tak. Asi to zaleži na tom, kto ma na starosti primačky na Mgr.

ferkesova
15. apr 2011

@cicimotinka Držím palce. Ja som prave skončila Mgr a študovala som , preto soc.pracu lebo som v tejto oblasi chcela pracovať a teraz ma ide poraziť, lebo ked sa pytam za pracu a poviem , že mam vyštudovanu soc.pracu sv.Alžbety tak sa všetci tvária ako keby som mala " lepru" Dokonca som sa už 5x stretla s tým, že mi bolo povedane, že nechcu zo sv.Alžbety.Ked si prestavim kolko som sa natrapila po nociach tak mi je........

cicimotinka
16. apr 2011

@ferkesova juj, tak to si ma nepotešila...ale blahoželám Ti, a neboj, určite sa to dajako poddá... 😀 😀 😀

zuzana63
16. apr 2011

@ferkesova
To som prekvapená, čo píšeš, že nechcú zo sv. Alžbety! A načo teda dali akreditácie toľkým školám, aj si to platíme, ale to nie je podstatné, potrebovali sme vzdelanie a to potom nemá rovnakú hodnotu ako iné školy? Sociálna politika tohto štátu je fakt na vysokej úrovni, a že sociálny štát ! Zo zákona chcú sociálnych pracovníkov vzdelaných, na úrovni ,inak túto prácu ani nedostaneš a ešte sa robia rozdiely?? Niektorí si to robia, lebo pracujú už v tejto sfére, ale perspektíva pre mladých, ktorí chcú pracovať v tejto oblasti je podľa toto nulová a pritom je aká veľká nezamestananosť a o zamestnávaní dôchodcov ani nehovorím!
Som sa trochu rozbehla, ale ma to rozčúlilo...

ferkesova
16. apr 2011

@zuzana63 Zuzka, presne ako pišeš. Ja mam teraz Mgr. a zistujem že mi je nanič:
Ešte ked sa niekto tak priblblo usmieva na pohovore ked poviem že mam soc.pracu na sv,Alžebety tak ma ide rozhodiť . Ja neda neviem, však tiež som sa musela učit a nedostala som ten titul len tak ako si niekto myslí a daky blbeček rozširuje ze tato skola je pre blbečkov a pod. Tak ma to uráža. Išla som to preto študovať lebo som v soc.oblasti pracovala a potrebovala som toto vzdelanie a teraz......... Som zvedava ako by to druhy čo taketo hluposti hovoria stíhali aj pracu, deti a školu.

jajalinka
17. apr 2011

Ahoj baby!
Mohli by ste mi prosím poslať vypracované mgr.štátnicové otázky 😉

ma_b
18. apr 2011

Ahojte, nevedel by mi niekto povedať bližšie informácie k obhajobe bc. a prezentáciu ako vzor?

jazminn
18. apr 2011

@ma_b no vlastne, štátnice predo dvermi a my vôbec nevieme nič ohľadom obhajoby a prezentácie?
Môžete niečo o tom, tí čo už to máte za sebou...

alzbeta7
19. apr 2011

@ma_b
ako 1.stranu si daj obal, t.j. škola, názov práce, školiteľ, tvoje meno, na 2.stranu napíš obsah a ústne si priprav ku každému bodu 1 vetu o čom tam píšeš. Na ďalšie strany daj niečo čo zaujme porotu napr. graf alebo tabuľku alebo obrázok a o tom sa nauč rozprávať a vysvetliť čo to je. Na záver napíš poďakovanie školiteľovi. Prezentácie sú veľmi krátke, ale musia byť k veci výstižné!

alzbeta7
19. apr 2011

@vanduliena
nad C treba robiť prijímačky a ževraj otázky sú také aby to spravil každý...

ferkesova
20. apr 2011

@alzbeta7 Teda ja mam info iné. Minuly rok neurobilo par ludi primačky. Ako som už pisala vyššie, 2 baby čo ich mal na primačkach doc.Olah tak ich vyrazil. Tak asi tak. To je asi ako s info, že na prednaške sa mal vyjadriť docent, že tento rok neurobilo štatnice 5OO ludi.

alzbeta7
20. apr 2011

@ferkesova ja to viem od mojich spolužiakov, čo minulý rok mali horšie ako C a boli na prjímačkach, prešli všetci, možno bolo viacej termínov alebo komisii. Oni hovorili, že nemali Oláha a otázky mali typu: napr. čo je to CAN, čo je to Down.syndróm,... Naši potom mali šťastie. Oláh je zvláštny človek, zrejme sa prejavil aj tam.

nika_g
21. apr 2011

ahojte chela by som sa opýtať či náhodou niekto nevie ako prebieha ústna skúška u Olaha. Čo je lepšie u neho, ísť na písomnú, alebo na ústnu ? Ďakujem

alzbeta7
22. apr 2011

@nika_g ževraj je lepšie na ústnu. Na písomnej skúške zvláštne známkuje, stáva sa že dá E aj keď si myslíš že máš všetko dobré. Na písomke každú otázku boduje a pri rozsiahlej otázke to nestíhaš všetko napísať.

chuaneta
24. apr 2011

Pekné sviatky želám. Prosím o pomoc. Potrebovala by som naskenovanú knihu Matoušek 2005 - Sociální práce v praxi. Budem veľmi vďačná ak mi ju niekto môže poskytnúť, prípadne môžem zaplatiť, ale potrebujem ju súrne. Ďakujem.

michala124
24. apr 2011

@chuaneta daj mi mail, pošlem ti ju

chuaneta
24. apr 2011

Môj mail: magnetka111@gmail.com. Ja mám ak by si potrebovala Strieženca a Matouška 2001. Daj vedieť čo som dlžná. Ďakujem.

indiankaindi
25. apr 2011

@ferkesova ahoj, čítala som, čo si napísala o tom, že každý na teba hľadí divne, keď povieš, že si zo sv. Alžbety. Je mi jasné, že si zrejme študovala poctivo a oddrela si si to, ale bohužial fakt je ten, že 99% študentov tejto školy sú naozaj blbci, po vychodení tejto školy často vedia menej ako predtým. Táto škola emá úroveň, organizáciu a bohužial dnes je to vo väčšine zamestnaní tak, že ľudia, ktorí majú v kolonke túto vš, tak ich na pohovor ani nevolajú. To len aby si to nebrala, že ty si na vine. Je to bohužial podúrovňou školy :(

angela200
25. apr 2011

@indiankaindi a ty máš akú školu, keď to takto vieš?
Ja mám zas švagrinú, čo študovala v Trnave na strojarine a na štátniciach im nepovedala jednu súvislú vetu, to sa sama priznala, dokonca aj niektoré skúšky jej dali zapísať spolužiaci, čo tam ani nebola, a je Ing. to má úroveň? 😉

jazminn
25. apr 2011

to sú len také ozaj ohováračské veci voči tejto škole. Ja sa pripravujem na štátnice a môžem naozaj povedať že poctivo a zodpovedne, lebo naozaj neprepáčia nič, bakalárku mám 3,06% , a mám strach!?
... , že sa zahanbím, že dačo nebudem vedieť... a to by som neprežila,,,

aduskatt
25. apr 2011

@indiankaindi to ako mozes povedat, ze su blbci? a zrovna v teme, v ktorej asi kazdy prispievatel tuto skolu studuje? MOj mm studuje treti rok a neviem o jedinej skuske, na ktoru by sa nepripravoval aspon vikend.............myslim, ze prave taki luudia, co to nepoznaju a nestuduju si robia nazor z tychto ohovarcskych klebiet. A dovolim si tvrdit, ze tym, ze si napisala, ze 99% studujucich tam je blbcov, si urazáila minimalne 95% ludi z tejto temy....
@jazminn moj mm ma pracu na 0% a tiez ma z toho stresy..............uz sa uci na statnice a ma veru nervy, tak neboj, nie si v tom sama🙂

ivana29
25. apr 2011

@indiankaindi Možno ten blbec si práve tady ty, a hovoríš podla seba. Ja som tak isto toho nazoru ze treba sa ucit na skuske a zadarmo na skusku nedaju, samozrejme su aj take ze sa clovek nemusi ucit vela a naopak su take ze sa ucia horsie a treba zodpovednu pripravu, ale takto je to na skoro vsetkych VS. Takze sa prosim ta uvedom.....

ivana29
25. apr 2011

Babule prosim Vas nemala z Vas niektora na volitelny predmet andragogiku p. Dr. Tomanka? Aky je prosim Vas na skuske?? 😉

medulienka31
25. apr 2011

ahoj môžem poprosiť o odpoveď na túto otázku?
S ktorými skupinami klientov sa sociálna práca výrazne prepracovala v oblasti metód a prístupu práce v porovnaní s minulosťou?

angela200
25. apr 2011

@jazminn Presne tak, aj ja som žiadnu skúšku nedostala zadarmo, tiež sú predmety ťažšie, aj ľahšie, ale to je úplne na všetkých školách. Také ohováračské reči ma urážajú, lebo je nás veľa, čo sa poctivo učia......

zuzana63
25. apr 2011

Tak táto komunikácia čo sa tu rozbehla mi moc nepomohla, učím sa tiež na štátnice jak divá a niektoré názory mi teda chuti a odvahy nedodali. Ale tiež si myslím, že kto neskúsil tomu sa ľahko hovorí...
Zdravím všetkých študentov.

aduskatt
25. apr 2011

@angela200 mna by zaujimalo, ci ta dotycna osoba, co zacala urazat, ma skoncenu nejaku vysoku skolu.......
@zuzana63 neboj, zvladnes🙂

kikakama
25. apr 2011

Ahoj babenky,
som tu nová a zisťujem veľa užitočných info o alžbetke. Neviete mi poradiť dobrého školiteľa na mgr. prácu v oblasti nezamestnanosti? Pri bc. som mala externú školiteľku, nestálo to za veľa. Ď.