Všímate si aj vy v okolí u mužov krízu stredného veku?

9. jún 2022

Ahojte baby,

chcem sa s Vami viac menej pobaviť, resp. popýtať sa, či si to tiež všímate u Vašich ex, mužoch v okolí, kolegoch, atď.

Sme s ex už 5 rokov rozvedení, deti má každý druhý víkend, stará sa, vychádzame neutrálne, nemám s ním sama nejaký zásadný problém, ale...
Pred pár týždňami som sa dozvedela, že sa vycapil na Instagram ( predtým nemal žiadne sociálne siete ) a začal tam pridávať fotky. Vravím si, ok. Cvičí, má tam trénerov, nejakých kamošov, prišlo mi to normálne, lebo veď aj ja mám Fb, i keď naň nič nedávam. Potom mi spoločná známa povedala, že ho stretla už dvakrát po sebe v meste a vždy s inou ženou - známa mi povedala, že tie slečny mali tak do 25 rokov max - on má 44. Tiež som neriešila, veď nie sme spolu, vzťahy už nejaké mal, ja mám tiež partnera, neriešime to spolu. No ale hrot bol, keď mi jeho a aj môj dobrý kamoš povedal v podnapitom stave, že on je okrem vo vzťahu aj na x zoznamkách, ženám posiela erotické fotky, hrá na x strán a užíva si s milenkami.
Ženy, ja som neverila, že som s tým človekom žila. Jemu som nič nevravela, starať sa nechcem, ale toto robí 44 ročný chlap a otec detí? A mne je schopný moralizovať za každú hlúposť, keď voláme ohľadom detí a robí sa dôležitý. Vytočilo ma to z princípu.

Je toto kríza stredného veku alebo mu preskočilo?

diamond007
9. jún 2022

Nerieš...nech si robí čo chce a nech o ňom rozprávajú čo chcú. Aj keby zháňal 18rocne 😶na by zas nenapadlo o ex ani písať a riešiť jeho život XX rokov po rozchode 😅

autor
9. jún 2022

@diamond007 Asi hej, nejak ma to zbytočne šokovalo asi 😒😲 nič som mu nepovedala, len ma asi prekvapilo, že tak žije

katy084
9. jún 2022

... je to cim dalej tym viac,, popularne,, a nielen medzi mužmi... bohužiaľ... a okolo 40 ako by sa vrece pretrhlo...

nwnw
9. jún 2022

Dobre ma. Aspon sa neopustil s pivom v ruke na gauci. Zijeme len raz.
Na deti to vplyv nema, tak.nezavid.

autor
9. jún 2022

@nwnw Ja mu to nezávidím, je mi jasné, že célibat nežije 🙄 ale zas všetkého veľa škodí. A máme už deti vo veku, kedy si všímajú, že otec má ,,kamarátky" v diametrálne inom veku ako je vek ich otca

viestta
9. jún 2022

Prečo riešiš akým spôsobom žije tvoj ex? Kým to neovplyvňuje vaše spoločne deti, tak nech s nim zachladená puberta mlati ako chce.

panelacikova
9. jún 2022

ja mám skôr pocit, že ty si ešte nepredýchala váš rozchod a preto ťa to šokuje... ja keby som bola na tvojom mieste, tak ešte ukážem deťom a poviem im, že ich otcovi preskakuje 😀 nechápem, že ťa to rozhodilo, veď je to ex, môže ti byť ukradnutý. a deti si časom samy vytvoria názor na neho, neboj.

autor
9. jún 2022

@viestta Asi ma to len prekvapilo, ale máš pravdu...

autor
9. jún 2022

@panelacikova Syn bude mať 17, minule mi vraví, že otec má peknú mladú priateľku...nejak som nevedela, čo povedať 😀 rešpektujem vzťahy môjho ex, ale nejak mi príde, že to už preháňa...

lianka123
9. jún 2022

Teraz budem svina, ake podla mna je to ok. Moze to byt aj dosledok vasho manzelstva, nie je to tebou. Proste ste mozno dlhe roky zili spolu, deti, praca- otrocina na vsetky smery. A ked ste sa rozviedli tak si ten zivot moze konecne uzivat a nie ho prezivat. Ziadne zavazky, konecne zas sloboda. Podla mna kym sa o deti stara, tak je to ozaj jeho vec, dopraj a bude ti dopriate.

anig
9. jún 2022

Je to teraz taká móda...a vylepšená verzia je teraz taká "in",že má manželku a s ňou deti,no zároveň žije aj s milenkou a prípadne ešte aj s ňou má deti...
Ja som čerstvo rozvedená a v našom dome sa už vystriedali minimálne 3 ženy,o ktorých som sa oficiálne dozvedela...riešiť s deťmi som musela až terajšiu,nakoľko im otecko tvrdil,že je to iba návšteva,no keď tá návšteva má všade v dome vlasy,potom im poslala do domu aj svojich dvoch psov a deťom teta zjedla ich obľúbené čokoládové parené buchty 🙊🙈🙉 tak som im ja musela vysvetliť,že je to otcova (vtedy ešte milenka,nakoľko sme boli ešte manželia)frajerka...ja sa na ňom iba smejem,vyberá si samozrejme mladšie a hlavne bezdetné,nakoľko on sa síce prezentuje ako rodinne založený a otecko roka,no žiaľ nie je...deťom normálne povedz,že síce je pekné,že si ocko vyberá mladšie ženy,no nech si skúsia predstaviť,že ako si môžu rozumieť (okrem toho jedného)...keď ty im takýto príklad ako on(časté striedanie partnerov)neukazujes,tak nebudú jeho brať ako vzor

panelacikova
9. jún 2022

autorka: syn povedal.... OK. to neznamená, že s tým je stotožnený. myslím s tým, že jeho otec obrába "dcéry"... čiže vyhoď to z hlavy, nerieš. ak ti na ňom nezáleží, môže ti to byť fuk. 17-ročný je takmer dospelý, nech si vytvorí názor sám.

autor
9. jún 2022

Máte pravdu, dievčatá, nechám to tak ako doteraz a dávam preč aj z hlavy. Ďakujem a pekný večer.

zuzanazu85
9. jún 2022

Nerieš,nežiarli 😊. Najdi aj ty ,,zajka" 😁

vilma7
9. jún 2022

Syn bude mať 17, takže tvoj ex si asi relatívne mladý založil rodinu a teraz len dobieha zameškané...a sociálne siete mu to len umožňujú a uľahčujú.
A nie, nepoznám takých v okolí, ani kolegov a našťastie ani doma 🤣🤣🤣🤪.

amelie2017
9. jún 2022

Ja ani nie. Mam okolo seba samych 40tnikov, manzel a jeho kamarati- 42-47 rokov a okrem 3 doma vsetci menia plienky. 2 prave odplienkovali a jeden nema dlhodobo stastie na vztahy. Takze okrem toho jedneho vsetci riesi male decka, vylety s nimi, menia svoje auticka a motorky za 7 miestne 😂 len ked ma niekto z nich narodky, tak zajdu na veceru a do pol noci vsetci doma. Jediny s krizou stredneho veku, ktoreho poznam, je moj svagor - 49 rocny, ale ten presiel rovno z puberty do krizy.

liljana
9. jún 2022

Riesi on tvoj zivot? Asi nie. Tak neries ty jeho. Rozisli ste sa, kazdy ste sli svojou cestou a robite si, co chcete. Kym nedroguje a stara sa dobre o deti, tak je vsetko ok. Trochu ta mozno stve, ze sa zmenil a asi trochu ziarlis aj na tie mlade priatelky.

euka210
9. jún 2022

Ano, vyzera to na krizu stredneho veku...ale aj je rozvedeny, tak asi si chce aj niekoho najst.
Moj manzel ma 43r a jedina kriza je, ze citi ze uz fyzicky tak nevladze ako ked mal 30.

adriankomoj
10. jún 2022

..po 50-tke mu zatočí v hlave ešte viac. Toto je skok po 40-tke. Potom to bude ešte pikantnejšie. Všímam si to na okolí. Susedia, známi, kamoši, rozvody a takéto úlety🤔🙄. Dnešná realita u viacerých 🙏🏻

fem
10. jún 2022

preco nechat tak, ved to ovplyvnuje vyrastanie tvojich deti, ved je to mimo moralky, dnes je to normalne, ale ok to nie je, ale vyjadrit by som sa vyjadrila, napomenut je v poriadku, ak, ved nema stalu priatelku, co by bolo ok...

lianka123
10. jún 2022

@fem preto lebo co on robi v sukromi je jeho biznis. Ja takych poznam mnoho. Deje sa to po 40tke a je to sposobene tyn, ze ti chlapi 15-20 rokov ziju vzorovy zivot, maju kariery atd, odtocili si plienky a pubertalne decka a proste dojde cas, ked si este stake relativne mlady, tvoj zivot bol doposial zabezpecenie blaha manzelky a deti a ty si povies, ze to chces zit teraz po svojom. Je to podla mna uplne normalna vec.

kamatopo
10. jún 2022

🙈🙈🙈ach tí chlapi. Ale robia to aj ženy. Ja mám zas v blízkom okolí ženu, moja rovesníčka ( 43) žila sporiadany život so super mužom ,vychovali dve šikovné dospelé dcéry. A teraz hop a má o desať rokov mladšieho. Nuž čo ? Dobieha čo v mladosti asi zameskala🤦. Ja osobne môjho ex neriešim. A tomu preplo už pred 30tkou. Možno zo začiatku skrz syna aby sa zaňho nehanbil no odkedy je syn dospelí a má naňho svoj názor ani neviem že sme kedysi tvorili rodinu.