Vtipné výroky naších najmenších. Čo ste započuli?

konica
11. sep 2006

Ahoj, fak treba zveselit, tak otvaram tuto temu.. moj zatial sice "neperli", ale uz sa tesim..! Mozte pripajat aj odkazy na zabavne foto🙂

bzuco
11. sep 2006

moja malá sa hrala so starkou na bránu a rúčkami robila akože závory a pritom zahlásila: "Zákaz močových ciest!" 😀

konica
autor
11. sep 2006

mojej kamosky mala sa byciklovala a na to aky ma bycikel odpovelala: "to je taka stara kokotina" 😀

expertka8
11. sep 2006

..hééézky 😀 😀 😀

...ja som bola svedkom v buse..keď ocino "komandoval* synátora...ten už mal toho zjavne dosť a tak nahlas vyhlásil,že ak mu už nedá pokoj..nažaluje mamine,že ciká do umývadla 😀 😀 😀

bzuco
11. sep 2006

to akože ten ocino tam ciká?, no comment 😀 😀

arabeska
11. sep 2006

v minule som isla s malym v dost plnom autobuse a nastupil taky,no nie moc fesny xlapik 😅 a moj uzasny synator zacal cez cely autobus kricat ze mamiiiii fuuuuuj pozrii aky je ten ujo strasne skaredyyy 😀 😝 😀 ja som sa citila v tom momente dost trapne a cakala som kedy mi ten ujo vynada,ale hlavne je ze zvysok busu sa na tom neuveritelne bavil 😀

kamilecka
11. sep 2006

Ja mozem pridat co som ja zapotila ked som bola mala 😀 to bola este doba komunistov.
S mamcou sme sli do zelovocu a mali tam kokosovy orech a ja na mamku ze mamka aha koko.ovy orech na plne hrdlo,ja som bola taka nadsena ze nieco take vidim ze mi nedoslo ze nadavam a nechapala preco mi mamka hovori aby som bola ticho 😀 a ja na mamku ze ale vazne mamka tam maju kok.... orech 😀 a pamatam si to dodnes lebo som videla 1x v zivote kokosovy orech 🙂 len nechapala preco to nemozem povedat nahlas 😀

martula
11. sep 2006

Kamilečka, tak dobre som sa už dlho nezasmiala 🙂) To je fakt dobré 😀

renca3
11. sep 2006

Moj syn hneval vonku manzela, tak mu hovori: "Necham ta tu aj na mesiac".
Maly pozrel na oblohu a krici: "Ja nechcem ist na mesiac, ja chcem ist za mamou domov".

mcw
11. sep 2006

Tak, moj maly syn, ked mal dva a pol roka a sa ho suseda pytala, ze ci chodi do skolky, tak jej vyhlasil: "Ano, ja chodim do skolky, moj brat chodi do skoly, ocko chodi do prace a mamina kavu doma popija" 😲

Alebo toto leto, ked sme sa vracali naspat do UK na trajekte a ku konci, sme cakali v rade, pokial sa dvere neotvoria, aby sme zisli dole ku autam...tak moj maly syn tam stal so mnou a mnozstvom inych ludi a zrazu na cele hrdlo zakrical: "No fuuuuj, tuna to smrdiiii!!! Kto z vas si prdol?!"...no ja som sa vtedy isla od hanby pepadnut 🤐

No a dnes vecer, sme pozerali klacicku dysneyovku Bambi (je to rozpravka o zivote zvierat v lese a hlavne o srnkach a jelenoch, hlavna postava je tam jelenik Bambi)....a moj maly synator, ked sa skoncila rozpravka, tak hovori: " mne sa ta rozpravka o tych kozach velmi pacila" 😀

kamilecka
12. sep 2006

TAk toto je super,dobre som sa pobavila 😀

lara1znk
12. sep 2006

😀 😀 Monika, tak to mate doma veselo, sa uz neviem dockat kedy sa stretneme.

konica
autor
12. sep 2006

zienky, perfektne!!! (exp a arab)
moj maly zatial len take: v obchode,ze melon je lopta...
alebo si robime srandu ked sme von, ze kde je lampa...? 😀

snilko7
12. sep 2006

babenky, nuž dnes zaperlil aj náš Paťko. Bola som s ním u nás na dvore a zrovna pred našou bránkou si čupol taký starší pán a začal si zaväzovať šnúrky na topánkach. Paťko pribehol k bráničke a úplne na plné plúca zakričal smerom k tomu pánovi: pečo kakáš ped bánou? Skoro som odpadla...robila som sa že niečo hľadám v tráve...ale ten pán pozeral na malého jak "puk"

konica
autor
12. sep 2006

😀 😀 😀 uz sa tesim ked bude hovorit.. 😀
ako sa hrame s ockom: !Risko, kde ma oco pupo(pupok)? a kde ma cici(bradavky)? kusaj do cici..
a ked poviem daj pusu, kuse nas do nosa 😀

sunny6
12. sep 2006

no moj drobec este nerozprava,ale mam jednu perlicku na seba 😉
Ked som bola mala a bola u nas starka,vzdy si dala vanu a ja som jej dakedy umyla chrbat a takto to bolo aj toho jedneho dna az na to,ze som pri vstupe do kupelky na nu pozrela a zahlasila-fuj ty stara striga,ake mas velke ceciky 😲 😀
inak som ju mala velmi rada,este mam,vzdy sa s nou o vsetkom mozem porozpravat,no ako dieta som bola teda papula 😎

zabinka
13. sep 2006

Super tema, takze pridam aj ja nieco. Ked mal moj starsi syn asi 1 a pol roka, isli sme po schodoch u svokrovcov dolu a oproti nam taka stara pani. A nas maly na cely vchod : "Aha maminka, tam ide striga!". Skoro som spadla z noh. Hned som mu hovorila, aby bol ticho a on este hlasnejsie : Pozri maminka, aka skareda, stara striga!". No to som ho uz brala na ruky a dekovali sme sa tak rychlo ako sa dalo. Teta na nas len pozerala, ale nastastie nic nekomentovala.

mcw
13. sep 2006

Ach ta nevinna uprimnost deticiek 😀 ...
Mne sa najviac paci, ako si deti vedia zapamatat kazde jedno slovicko, ktore ste pred nimi niechtiac, alebo nevedomky vyslovili a oni to potom pekne odrecituju tej NEPRAVEJ osobe... 😨 a este sa pochvalia, ze to vedia od maminy 😵

elesa
13. sep 2006

moja sice este nerozprava, ale zato moja neter narozprava toho az..az. Ma dva a pol roka. Ked s nou sestra sla do obchodu, videli na chodniku tetu, ktora mala nejaky rysavy preliv. Kedze vtedy dost fukalo, vlasy sa jej sem tam postavili do pozoru. Mala vtedy zahlasila:" Aha mama..Alf"...a smiala sa z celeho hrdla.🙂
Na narodeniny dostala tortu, pekne jej ju sestra dala na tanier a mala s vycitavym pohladom polozila otazku:" a maso je kde?hm?"....🙂

renca3
13. sep 2006

zabinka, prihodilo sa nam skoro to iste. Isla stara pani prihrbena s palicou a maly krici: " Aha jezibaba" a ja mu hovorim : "Ano ide za nami baba" to akoze moja mama. A on : "Nie,nie tam je jezibaba". No co mozes robit?

zabinka
13. sep 2006

A este jedna. Sedime v aute, ideme smerom do Nitry a zrazu sa vzadu zo sedacky ozve : "Podme no iti (to este nevedel povedat r)". Obaja sme strpli, ze odkial to ma. Tak sme sa ho tolko vypytovali, az sme zistili, ze to chcel povedat "Podme do Nitry". 😝

domcek
14. sep 2006

No ahojte idem aj trosku prispiet perlami mojho syna. Akurat som si spomenula ked mal asi necele 2 rocky prisla ku mne sesternica ze ci jej nemam pozicas vlosku alebo tampon no a nas maly hned zavetril zaujimave slovka a z tamponu bol pompon a z vlosky oska. Ale najviac sa zhrozil nas tatino ked prisiel domkov z prace a maly nanho prehovoril : tato co oska pompon? A nas tato: co ste hoto zasa ucili za hluposti? No ved co sa za mlady naucia..... 😀

zuzu13
14. sep 2006

No pridám aj ja niečo. Neter bola so svokrou v meste a malá má problém vysloviť niektoré písmenká. No a oproti išla pani a papala pizu. No a malá pohotovo vraví: Starká teta má pi.u... 😅
Neviem ako by som reagovala ja 😖

lasonka
14. sep 2006

ta piza je vdacny namet...🙂
nasa mala zase komoli slova, teda robi si vlastne a mi sa potom snazime pochopit co chce..: pistol = strielačka, injekcia = pichačka, metla = zametačka... raz bola so mnou v praci, mala asi 2 roky a rada lepila - ona to hovorila zdrobnene lepkat = jepk.ť a pytala si od mojej kolegynky jepi.ku - to bolo lepidlo. Od vtedy vsetci v praci jepk.li miesto lepili 🙂🙂

zuzu13
14. sep 2006

No u nás sa tiež komolia slová a aj vymýšľajú úplné nezmysly. Napr. disidája=pištoľ úplne od veci nie?
Alebo môj syn volá moju maminu kamininka. Vzniklo to nasledovne. Mužovu mamu volajú všetci starká. Malý ju volal "ka", no a keďže mňa volal "mininka" tak si spojil ka a mininka a máme kamininku. Je to zaujímavé, keď ideme k našim a poviem pred niekým, ideme ku kamininke. To každý pozerá či sme zdraví...

lasonka
14. sep 2006

nasa mala na dovolenke volala mojho muze /je to jej otec 🙂/ vajolin /violin/ - nikto nevie kde to zobrala, ale bolo t zaujimave. tiez sa vsetci pozerali, ze asi ne sme v poriadku...hlavne ked vobec nerozumeli co to je 😀

tinka22
14. sep 2006

aj ja vám niečo pridám, keď som raz niesla do škôlky kamoškinu malú lebo ona mala chrípku tak bola zima - v januári a v autobuse mala jedna pani kožuch zo striebornej líšky. Tej malej mala 4 roky sa to veľmi páčilo a tak ho hladkala - že cica.
a tak som jej vysvetlila, že to nieje cica ale strieborná polárna líška čo býva v studených častiach - kde je vela snehu a tak.
A malá,že prečo je taká velká - tá srsť a ja že preto lebo tam je velká zima aby nebolo líštičke zima. A teraz ho má teta aby jej nebolo vonku zima. A malá zahlási - a prečo si líška ten kožuch vyzliekla keď jej bude teraz zima.

zabinka
14. sep 2006

Z toho lepenia ma napadla tiez jedna dobra skomolenina. Manzel chodi pravidelne na treningy do telocvicne a raz som sa vybrala aj ja so svojim synom. Vtedy mal asi tak rok, rok a pol. Ako tak behal po telocvicni, zrazu na mna kricí, ze ide na jebu. Ja som nanho len pozerala, kde to chce ist. A samozrejme, vsetci ostatni v telocvicni zas pozerali na mna. A nase zlaticko sa rozbehlo k rebrinam. Tak sme pochopili, ze chcel povedat, ze ide na rebrinu. 😀

nana
14. sep 2006

Vcera bola u nas kamaratka s dcerkou 2,5 r. Mam v jednej krabicke odlozene supinky od kapra pre stastie. Mala mi doniesla krabicku s otazkou co to je, tak som jej vysvetlila, ze supinky z rybicky a ona mi ich vlozila do ruky ( 4 supinky ) a povedala, aby som jej poskladala rybicku. No a co teraz ?

adulienka
14. sep 2006

ahojte moj mali si zaspinil topanky tak som nanho kricala a on mi povedal,ze mame vodu aj pracku

zvedavamt
14. sep 2006

moja Lálinka pochytila od dedka kista boa a chodi po dome a dokola to opakuje 😒 a má kopu nových slovíčiek :
ogúť je jogurt
pajaciky sú palacinky
a opakuje všecko ako papagáj,ešte aj keď hlási miestny rozhlas 😀 a keď zazvoní telefón,tak hneď beží a zdvihne : ahój,ťo bobis 😅 nie vždy sa volajúci dočká,kým sa dobijeme o sluchátko 🙂