Výchova dieťaťa štýlom "aware parenting" podľa Aletha Solter

vierkac
12. apr 2016

Prečítala som knihu, ktorej filozofia zrazu dala zmysel mojim vnútorným pocitom o potrebe mojich detí a štýlu výchovy, ktorý mám tendenciu aplikovať. Jej autorka Aletha Solter je v našich SR-ČR končinách dostupná v knihe Moudrost raního detství. Jej rady a odporúčania sú však v niektorých bodoch dosť špecifické, hlavne ohľadom plaču či dojčenia. A tak hľadám maminky, ktoré knihu poznajú a touto filozofiou sa riadia. Ak sa také nájdeme, čo keby sme vytvorili skupinu a v nej si zdieľali skúsenosti? Ohláste sa prosím 😉

andrejka1974
12. apr 2016

nepoznam v com to spociva

vierkac
autor
12. apr 2016

@andrejka1974 Je to pristup k vychove na zaklade vztahovej vychovy, ma vsak niektore svoje specifika. Zakladom je vela fyzickeho kontaktu, okamzita reakcia na plac, disciplina bez trestov ci odmien, respektovanie emocii dietata - a tu idem ku korenu veci, hlavne vnimaniu hnevu a placu ako legitimneho nastroja vyjadrovania pocitov. Akykolvek plac je pokladany za odovodneny aj ked pricina nie je zjavna. Naskrtla som to v mojom poslednom clanku v blogu. Kuk 😉

adriana522
12. apr 2016

Mozno skus skupinu vztahova vychova a kontaktne rodicovstvo. Mne dala vela a stale dava.

vierkac
autor
12. apr 2016

@adriana522 jo, viem o nej, ale kedze je tam dost specificky pristup k placu - autorka odporuca nechat dieta plakat, ale NIE osamotene, ale v naruci, hladam ludi, co s tym maju skusenost. Hlavne je to dost matuce pri babatkach, kedze podla nej sa nemame snazit ich vsemoznymi sposobmi upokojovat ale nechat sa poriadne vyplakat. A to je dost psychicky narocne, aspon pre mna

sardinka335
12. apr 2016

@vierkac tak v niečom počuvaj svoju intuiciu a niečo si z toho zober - čo ti vyhovuje. To chceš vychovavat dieta podla priručky? Aj ja osobne mam nejake svoje predstavy, ale nie som otrok nejakého systému, zvlášť ak mi tam niečo nesedí. Skus aj českeho konika, emimino....tam moze byt širší záber. Pripadne ty sama sa staneš ,,priekopnička,, a pomozeš tak druhým - kto vie...učime sa cely zivot.