Výroba baby šatky

bianca1212
10. sep 2016

Možno sa to tu yž riešilo, ale sestra má mesačného syna a chcela by si ušiť baby šatku (nemá jej kto pižičať na vyskúšanie). Neviete poradiť vhodnú látku ktorá by bola vhodná, dosť pevná a zároveň prižna? Zišli by sa aj nejaké rady ako ju ušiť (tvar, rozmer ...). Vďaka za všetky rady 😊

hradnapani
10. sep 2016

@bianca1212 existuju aj pozicovne satiek a nosicov http://www.nosime.sk/sk/poziciavanie/ Ja osobne by som sa do sitia satky nepustala, lebo ta latka musi byt naozaj kvalitna a splnat vsetky parametre na satku (a pokial viem, tie latky sa specialne tkaju na tento ucel), inak to nosenie bude utrpenim. A ak taka latka na slovensku je, tak bude taka draha, ze original hotova satka vyjde lacnejsie. (dajme tomu, ze by stala 15 eur za meter a potrebuje nejakych 5 metrov, tak vo vysledku sa cenovo priblizuje ku kvalitnej storchenwiege satke). Skor je schodnejsie usit si nosic. Ale na nete som videla aj videa na take rozne variacie podomacky usitych nosico-satiek zo starych triciek, plachiet a podobne (zadaj do googlu "how to make baby carrier") a material mozno najdete aj doma 😉

bianca1212
autor
11. sep 2016

Dá sa aspoň niekde na ebay alebo amazon kúpiť baby šatka do nejakých 20 euro?

jatva
11. sep 2016

@bianca1212 kupis elasticku satku taku lacnu, ale to je na par tyzdnov. Oplati sa trosku zainvestovat a kupit nieco poriadne. Ved kolko stoji kocik?

salome51
12. sep 2016

@jatva to je pravda. Ale pri šatke nemám istotu že ju využijem, čo keď sa v nej nebude bábätku páčiť? Bude 50eurová vev stáť niekde odložená.

salome51
12. sep 2016

@jatva myslím, že kvôli tomu čo som vyššie napísala hľadá zakladateľka lacnejšiu variantu. Ale ja osobne by som sa bála dať svoje dieťa do nekvalitného "šmejdu".

kessinka
12. sep 2016

@salome51 Ani pri kočíku nemáš istotu že sa v ňom dieťatku bude páčiť, môj druhý syn začal kočík akceptovať keď mal cca 14 mesiacov, takže trojkombinácia stála odložená v kočíkarni a nosila som ju občas akurát ako nákupný košík 🙂 Vlastne pri mnohých veciach nemáš istotu že to využiješ, a ani keď ich kúpiš až keď máš pocit že ich naozaj potrebuješ (ja som takto po pôrode kupovala odsávačku mlieka lebo to vyzeralo že sa bez nej nezaobídem. Použila som ju raz). A narozdiel od kočíka, šatku môžeš potom predať s menšou stratou. Sú šatky, ktoré sa dajú aj nové kúpiť okolo 50 eur, a cez bazár sú samozrejme lacnejšie 🙂

jatva
12. sep 2016

@salome51 je vacsia sanca, ze sa bude dietatku viac pacit v satke ako v kociku. Nosenie je pre babo prirodzene narozdiel od odlozenia.

satkovca
12. sep 2016

Tak šatky sa predavaju super, bez straty na cene.niekedy je zanosena este drahsis

salome51
12. sep 2016

@kessinka to je pravda. Ja to asi vnímam preto tak, že môj statší syn kočík veľmi dlho zbožňoval a tento mladší sa tiež rád kočikuje. Kúpili sme staršiemu ergo nosič ale nepoužívali sme ho 😊

bianca1212
autor
12. sep 2016

Dievčatá a tie baby šatky použité z bazára nie sú už "vyťahané"? Myslím že zle už držia.

ditatxu
12. sep 2016

Urcite niesu vytahane 🙂 zanosene satky sa predaju aj drahsie ako pise niekto hore. Ved pozri tu bazar, daju sa kupit kvalitne satky aj za 30€ napr little lamb. To zas nieje tak vela.