Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Výsledky referenda

lasina
8. feb 2015

žienky,mamičky ako ste spokojné z výsledkami hlasovania?

samo_blaho
8. feb 2015

Referendum nie je záväzné, takže všetko zostáva po starom, či už nie?

stormie
8. feb 2015

@samo_blaho no to nie je take iste lebo vacsina/mnesina sa ne/vyjadrila takze teraz sa kludne podla toho mozu zacat menit zakony a verim tomu ze tomu tak aj bude lebo eu na to tlaci .... A to sa nas uz nikto nic pytat nebude, bola moznost vyjadrit sa a kedze skoncila tak ako skoncila, ze vacsina mala 'na salame' tak si politici rozhodnu o nas bez nas

horana
8. feb 2015

Nesla som lebo otazky boli nespravne (nic neriesiaco) polozene a v tej forme v akej boli polozene na ne neexistovala spravna odpoved. Bolo mi to luto, lebo referendum je dobry a mocny nastroj.
Aj ked vysledok dopadol v style, ktory som sama preferovala (a aj predpokladala), netesi ma to cele, ze sa vobec tie peniaze minuli (aj napriek tomu ze sa vyhadzuje aj inde a viac), ze sa okolo toho rozostvavali vasne, ze sa ti co chceli 3x ano citia zatpknuto, lebo oni chceli subjektivne len dobre (svojim sposobom).
Snad sa aj pripadna dalsia duskusia na tieto temy bude viest v menej vypatom duchu.

janinah
8. feb 2015

@samo_blaho Po starom dosť ťažko,lebo Inakosť to berie tak,že nezúčastnených 79% ľudí je "za" nich za LGBT čo samozrejme nie je pravda.Ja osobne som šokovaná ľahostajnosťou Slovákov a nielen k referendu ,ale ku všetkému čo sapriamo netýka ich osoby,práce či majetku.Tu za kopcom je vojna,rozrastá sa do katastrofy a my sa "nevzrušujeme" 😒

samo_blaho
8. feb 2015

Volieb do europarlamentu sa zúčastnilo okolo 13% a pán "JBMnaAZR" sa dostal do ep, super dvojaký meter.

janinah
8. feb 2015

@samo_blaho aj pätoraký meter tu bude,lebo MY im to dovolíme 😒

pribinak
8. feb 2015

Ľudia ukázali, ze Slovensko ma úplne iné problémi ako to ci budu alebo nebudú registrovane partnerstva, alebo ci sa deti naučia, ze žena ma vahinu a muz penis, lebo ich fakt aj majú

Ľudia riešia nezamestnanosť, nízke platy a dôchodky, nevery, alkoholizmus, herne na každom kroku, poddimenzovane zdravotníctvo a školstvo, korupciu, nedostatok škôlok, nekvalitne školy, drahé lieky a potraviny, ....

Toto su naozajstne problemi a nie fanatizmus niektorých jedincov

danka79
8. feb 2015

je to komické- úbohá účasť a obidve strany sú veeeľmi spokojné 🙂 akurát, že sme to zaplatili my všetci..ach jaj

V skutočnosti trápia slovenskú rodinu úplne iné záležitosti,nie či ujo Fero ľúbi uja Joža a či sa zoberú.

Je to presne ako som si myslela, bez ohľadu na výsledok sa stane veľké NIČ, úplne zbytočné to celé bolo. Vzbudilo to dosť veľa nenávisti medzi ľudmi, čo mi zrovna nesedí s heslom "miluj blížneho svojho".
Som šťastná, že som hetero, pretože by som bola veľmi nešťastná v tejto spoločnosti.

vejula
8. feb 2015

@pribinak tvoje deti sa potrebuju učiť v škole, že ženy maju vaginu a muži penis? Môj syn ma 4 a pol roka a o tomto vie už dva roky,od doby, kedyy sa mu narodila sestrička 😀

zeriempizzu
8. feb 2015

@vejula no ak to uz vie nebude to take sokujuce - v com je problem?

pribinak
8. feb 2015

@vejula super

vejula
8. feb 2015

@zeriempizzu keby bola sexualna výchova len o tomto, žiaden problem by nebol 🙂 😀 Len tu ešte nikto nevie predpokladať o čom by bola, ak by bola, preto by som prosila slobodnu volbu, ak by som nahodou zhodnotila, žee sexualna výchova v školach, nesplna moje predstavy o tom, ako by som chcela, abyboli vedené moje deti, . Ja niesom proti sexualnej vychove, ja som len za slobodu a dobrovolnosť. Ak by som zhodnotila, že je to cele naa urovni, nech sa pači, ak by som zhodnotila, že ide o vymel mozgov, tak by sa toho moje deti nezučastnovali. To je všetko.

igiana
8. feb 2015

@vejula ty nechces aby tvoj maly syn nacvicoval homosexualny styk, aby sa skusil spravat ako zena, pripadne si to vyskusal so spoluziackou aj spoluziakom? Ako si predstavujes jeho dalsi vyvin v oblasti sexuality? Nauc ho uspokojovat sa cim skor, aby ti raz nevycital, ze si ho o to ukratila. Ved o com je zivot? O sexe a uspokojovani sa. Ale to take zadubene ako ty nikdy nepochopia.

horana
8. feb 2015

@igiana Inak na 8. strane diskusie "Vas nazor na referendum" tu na MK pise ID sibare mimo ine aj toto:
"Napr. na slovenskom jazyku mozu deti dostat za ulohu napisat slohovu pracu - uvahu na temu "Je lepsie byt chlapcom, alebo dievcatom? alebo "Co maju chlapci a dievcata spolocne?" Zamyslanie sa na tuto temu je z pohladu odporcov akejsi vybajnenej "gender ideologie" narusenim rodovej identity dietata, lebo predsa vsetci vedia, ze muzi a zeny su rozdielni a to len rodovi ideologovia prostrednictvom gender ideologie chcu presadit, ze nezalezi na pohlavi, ale kazdy si moze vybrat ci bude chlapec alebo dievca. A vzivanie sa do role opacneho pohlavia je nepripustne a prinasa chaos pri formovani rodovej identity dietata. Na zaklade tejto kritiky bola pred par mesiacmi zmenena ucebnicca slovenskeho jazyka. Co je mimochodom prakticka ukazka skutocnej sily a vplyvu skupin, ktore podporuju referendum a siria paniku o rodovej ideologii. Z toho dovodu tvoje obavy a nedoveru voci uradnikom povazujem za neopodstatnene. Ked minister behom troch dni na vyzvu ludi s tvojim nazorom zmenil bez debaty ucebnicu, mala by som sa skor obavat ja. Ako je mozne, ze bez odborneho dialogu, bez akehokolvek casu na preskumanie ministerstvo okamzite vyhovie tlaku istej skupiny ludi?"
Tak ked je to pravda, obavala by som sa presneho opaku toho o com ironicky pises ty.

margieamatusko
8. feb 2015

Zasa sme sa ukazali ako "ovcania". Vsetci doma nadavaju, ale ked maju moznost prist vyjadrit svoj nazor ako obcan SR, kazdy sedi radsej doma pred telkou. Minute peniaze na referendum je malina oproti tomu, co si ulievaju nasi politici cez tendre, eurofondy a statne zakazky, ale to netrapi nikoho. Zanadavame si pri telke a je nam fajn. Preto to na Slovensku vyzera tak ako to vyzera.

igiana
8. feb 2015

@horana odborny dialog, viedlo ho vyse 300 odbornikov
https://rodovescitlivovanie.wordpress.com/

igiana
8. feb 2015

@margieamatusko mylis sa, oni uz nenadavaju, ale s radostnym napatym ocakavanim cakaju, co nam nasledujuce mesiace a roky prinesu. Chceme sa predsa vyrovnat modernym a vyspelym krajinam, ktore tento vysokohodnotny rozmach prave prezivaju a o par rokov prinesie prve ovocie, len sa obavam ze bude zhnite a plesnive, plne toxinov, ktore rozozeru mysle a srdcia ludi.

vejula
8. feb 2015

@igiana 😀

horana
8. feb 2015

@igiana ved to ze v tejto skupine zdaleka neboli vsetci jednotni v nazoroch, cast z nich sa sformovala a podpisala dokument, ale ostatni ich kolegovia naopak nesuhlasili. Len o tom sa uz malo hovori skupinami, ktore to pouzivaju a nielen tu radi vytrhavaju veci z kontextu. Ohanaju sa zahranicim a tym ze to mozno prijde ku nam, co ale neukazu ze pritom u nas to realne slape v podruci presne opacnych skupin, aky to paradox.
Mne je to aj take smiesne, podobne ako napr. AZR pouzivala na plagatikoch Fica ze aj on pojde k referendu, pouzivali ho ako akusi zastitu akoby v style "aj premier je na nasej strane". Ze uz ale dalej sa Fico vyjadril ze "Homosexuálom musíme uľahčiť život." to uz taktne neuviedli. 😀

horana
8. feb 2015

@igiana K tomu vyrovnavaniu sa zahraniciu, akoze nechcem brat iluzie ale aj keby bolo referendum platne a kladne, neviem nakolko by veci zmenilo lebo napr. v Chorvatsku podobne referendum skoncilo uspesne, teda manzelstvo ako muz a zena. Napriek tomu ze toto preslo, vzapati sa tam paradoxne schvalili registrovane partnerstva. Cize aj keby to nakrasne u nas bolo uspesne, postup by bol zrejme obdobny, aj postupne dopady. A bude obdobny zrejme aj u nas aj ked to dopadlo tak ako to dopadlo...skratka ja chapem tie obavy, ale ci su opodstatnene ci nie, toto ich isto nezastavi. Bude na to treba ist nejak inak...

igiana
8. feb 2015

@horana nesuhlasili styria, od ktorych sa vedecka obec distancovala.
AZR tym chcela pozvat vsetkych ludi na referendum bez ohladu na to, ci budu krizikovat ano alebo nie.
Toto je presna ukazka prekrucania faktov a klamstiev, ktore si odporcovia referenda prisposobili podla potreby, v spolupracis mediami, ktore su cenzurovane a manipulovane. Vsetko jedna velka maskarada, nielen v tomto obdobi maskarnych plesov. Grc.

igiana
8. feb 2015

@horana platne referendum by bolo vyjadrenim vole, hodnot a postoja ludi v SR. Nasledne prijate zakony by museli byt proti voli ludi, tym padom by vlada riskovala, ze uz v dalsom obdobi nebude zvolena a zakony sa zrusia. Maju sice registrovane partnerstva, ale nie manzelstva.

horana
8. feb 2015

@igiana AZR nepovedala cele Ficovo (aj ked osobne prave Fica teda nemusim vobec, ide o to ze si ho vybrali len preto ze predpokladali ze za nim stoja iste masy) vyjadrenie, a ani to ze on ako ustavny cinitel pojde, lebo to povazuje za svoju povinnost vzhladom na svoj post, ale ludom nechava slobodu aby sa kazdy zucastnil ako chce, resp. nechce. Spolu s tym vyjadrenim za lahsi zivot homosexualov by to ale cele vyznelo skor proti, a preto to taktne okliestili...
Cize u nas existuje obec presneho poctu 304 lekarov, psychologov, sociologov a dalsich odbornikov? Aha, som nevedela doteraz.
(nesuhlasili samozrejme viaceri, tak ako nesuhlasili mnohi napr. aj knazi, len niektori s tym nesuhlasom vystupili verejne a mnohi len na blogu, medzi priatelmi a pod. - zatial sa totiz verejne zjednocovali len ti suhlasni )

igiana
8. feb 2015

Najvacsia komedia v tychto diskusiach na konikovi ale aj na inych portaloch je ta, ze oponentovi sa sice poskytne logicke vysvetlenie toho, proti comu namietal, ale aj tak mu davaju laiky. Chceme byt hluchi a slepi. Tak nam to vyhovuje. Tak nam to naservirovali a my sme im to zjedli a chutilo nam.

horana
8. feb 2015

@igiana Pokial je mi zname, manzelstva ani nikdy nechceli, teda vacsina, tych par kriklunov od ktorych sa distancuju aj zastupci nich samotnych sa potom protistranou radi vytahuju. Cize by aj tak usilovali ked -tak len o partnerstva. Manzelstva su teraz uz definovane v Ustave, tak ci onak by im to nikdy nepreslo, bol by to presne rovnaky vysledok keby sme nevyhodili tie penize na potvrdzovanie Ustavy.

igiana
8. feb 2015

@horana O Ficovi kazdy dobre vie, ze je lavicovy liberal?
Pisala som o tych ktori sa chceli a aj vyjadrili verejne.
Ano, niektori knazi tiez reagovali proti referendu, ale to su ti, ktori aj v inych veciach bocia od ucenia Cirkvi.
Aj v inych krajinach zacinali najprv s reg.partnerstvami a hned nasledne prisli na rad manzelstva. Inac by im to nepreslo, spolicnost sa vari a masiruje postupne.

horana
8. feb 2015

@igiana Na lajky sa mozem vykaslat, nikdy mi o ne neslo a prakticky ma nezaujimaju, ked by ta potesili, kludne napis, rada ti olajkujem aj vsetky prispevky 😉 .
A s tym " Chceme byt hluchi a slepi. " suhlasim, lebo inak by sme urgentne zacali riesit smrad napr. aj v tejto oblasti:
https://dennikn.sk/37735/prosim-si-jedno-dievca...
nakolko obchod s detmi uz funguje, ale trochu inak...naco cakat na homo, o toto sa zmobilizujme...ale to by nam/resp. AZR muselo ist NOAZAJ o deti...

igiana
8. feb 2015

@horana AZR a ine podobne organizacie robia co je v ich silach na rozdiel od institucii, ktore sa glorifikuju a iba sa prizivuju.
😀 diky, na lajkovanie si uz niekoho zavolam, mam svoju hrdost 😀 😉

moni73
8. feb 2015

myslim, ze nikto triezvo uvazujuci by nemal byt spokojny, napriek tomu sa tak tvaria obe strany 😒
referendum od zaciatku odsudene na neuspech s velmi jednoducho predvidatelnou ucastou aj vysledkom

vcera pri predbeznych vysledoch som rozmyslala komu by som nechala vychovavat dceru, ak by som nemala ziadnu rodinu.... za mna jednoznacne homosexualny muzsky par, mozno si idealizujem 😎

Tu začni písať odpoveď...

Odošli