Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Vyvolávajú akvaríjne rybičky alergie?

aninka30
7. jan 2012

je pravda ze je o ne vacsia starostlivost ako o psa?mozu vyvolavat alergie?prenasaju choroby?(to mi bolo povedane v jednom zoo obchode,tak chcem vediet od mamiciek, ktore mate akvarko vase postrehy)dakujem

monr
8. jan 2012

Alergolog sa nas nikdy nepytal, či mame doma rybičky, a priznam, že som o tom ani nepocula. Starostlivost o zabehnute akvárium je by som povedala oproti psovi skoro nulová. Mame doma 250 litrove akvárium, jedlo sa rybám dává raz denne, niekedy sa vynechavaju dni. A cistenie raz za stvrt roku cca. Oproti psovi co mame tiez je to uplna pohodicka.

janulkan
8. jan 2012

alergie si neviem predstavit ake by moze vyvolat voda...a choroby urcite nie, kedze su uplne ineho povodu ako nase, lebo musia prezit vo vode 🙂 teda mam akvarium 20 rokov a v zivote som od neho nic nemala
co as tyka starostlivosti, cim vacsie akvarium tym menej starosti 🙂 mam doma 200l filter cistime raz mesacne (zalezi kolko do toho investujes penazi, podla toho je aj udrzba), krmenie 1x alebo 2x denne...zalezi aj ake mas rybky a ci mas alebo nemas rastlinky v akvariu..inak oproti psovi je to minimum starostlivosti, aj financne udrzba, prvotne naklady su trosku vacsie, potom uz len zradlo a elektrina, obcas voda 🙂

kathynka
8. jan 2012

presne ako hovoria ostatne maminy...alergie nemaju prenasat ake...mna ked sa alergologicka pytala, ci mam nejake zvieratko doma a povedala som, ze okrem rybiciek nic, tak vsetko bolo v poriadku...a udrzba naozaj zalezi na velkosti akvaria - cim mensie akvarium, tym castejsia vymena vody , aj kazdy 3.den (co je ale v porovnani s prechadzkou so psom min. 2x denne takmer nic), vacsie akvarium staci kazdy 2. tyzden...ale zas ani zanedbavat sa rybky neda s tym, ze je to len dekoracia izby...ale urcite je to menej narocne ako pes (casovo, financne) 🙂

stardust
8. jan 2012

leda ze by ste si svojimi akvarijnymi rybkami doplnali nedostatok bielkovin v strave. Cudzokrajne ryby vyvolavaju u niektorych citlivych jedincov alergie.

grettka
8. jan 2012

kedysi som citala, ze alergiu moze sposobovat susena potrava pre rybicky.. ale akvarium a rybky samotne tie nie

Tu začni písať odpoveď...

Odošli