Význam mena a jeho vplyv na dieťa

deborah1
3. mar 2009

Chcem sa vás spýtať,myslíte si,že význam mena vplýva na dieťa?Napríklad Deborah znamená včela,usilovná 😎,a keď sa tak dieťa volá a stále ho oslovujete Deborah,akoby ste jej hovorili usilovná,a tým vlastne sa ona usilovnou aj môže stať..Napríklad keď niekto na niekto na niekoho stále nadáva,že je hlúpy,sám sa takým začne zachvíľu citiť.Známej syn sa volá Enrico /čo je vlastne Henrich/,to znamená vládca,a že on je naozaj taký,akoby doma vládol.Iná kamoška mi zase hovorila,že jedny manželia majú Karolínu /kráľovná/ a Želmíru /mierumilovná/-a že Karolínka bola od mala taká dosť dominantná,a Želka je pokojné,poslušné dieťa.Platí to aj u vás?Totiž,dosť rozmýšľam,že pri výbere mena asi budeme s manželom viac prihliadať na význam ako na to,ako zneje.Čo si o tom myslíte? 🙄

titkovamiriam
3. mar 2009

nad tym som neuvazovala a neviem co znamenaju ani mena mojich deti ci moje 🙂 ,no mozno by to bolo dobre zistit a porovnat. 🙂

roasha
3. mar 2009

moja malá je"víťazstvo" 🙂

mikalove
3. mar 2009

moja "ako boh,bohu podobná",čítala som si na malú a niečo na tom bude,idem kuk seba

liliandax
3. mar 2009
mikalove
3. mar 2009

toto je aj na meno +priezvisko,mala som kedysi aj takú knihu požičanú,tam to bolo vysvetlené ako sa to počíta a toto je hned hotové...bolo tam vysvetlené,že nielen meno ale priezvisko človeka ovplyvní tak skus aj totohttp://www.horoskopy.sk/index.php?option=com_nu...

bianca
3. mar 2009

no este ze som toto necitala pred narodenimmalej.Asi by nebola Barborka 😀

titkovamiriam
3. mar 2009

tak som to kukla na michala a milana to sedi skoro na 99percent-som v soku ,na mna tak 80 😀 zaujimave 😀 😕 😀 😅

titkovamiriam
3. mar 2009

s tym priezviskom to je divocina,lebo keby som si ho zmenila po vydaji 😀 tak sa uplne zmenim 😅

bianca
3. mar 2009

mihakove tak to na meno a prizviskop na nasu totalne sedi uz teraz.neskutocne

mikalove
3. mar 2009

miriam v tej knihe bolo napísané,že aj zmenou mena si možeš ovplyvniť osud,ale to je po vydaji logické 😀 že sa ti zmení život ,idem si dať porovnať pred svadbou a po...bianca to je sila,čo?

titkovamiriam
3. mar 2009

mne by sa po vydaji nezmenilo nic 🙂 -bola by to len formalita 🙂

gangulienka
3. mar 2009

tak ja ked si dam ten horoskop tak mi vyjde to iste s priezvyskom co som mala predtym a teraz...takze u mna po vydaji ziadna zmena 🙂

bambusko
3. mar 2009

u nas to tiez celkom sedi, hlavne na mna a mladsiu dceru. a manzel s malym maju rovnaku charakteristiku, ale mena maju rozne 😕

mexx
3. mar 2009

Tak na mna to velmi vyrazne sedi aj so sucasnym priezviskom aj s predchadzajucim. 😉 A na manzela tiez, ako pozeram... 🙂

mywiel
3. mar 2009

Meno mojej dcérky znamena "bohatstvo" ale nevyberali sme podla toho... 😀 🙂

3558
3. mar 2009

moj syn je ,,meno bozie,, som sa teraz dozvedela, a potom by som aj bola rada keby bol taky ako pisu. ale skusala som aj meno s tym priezviskom a moj muz sa vola presne ako jeho otec, a kazdy ma uplne inu povahu. no a popis nesedi ani na jedneho ani na druheho. dokonca ani na mna 😝 😝

sirinka
3. mar 2009

moj muz sa vytesuje, ze sme mu do zivota s malou priniesli svetlo a jas... 😀

zuzu13
3. mar 2009

mám knihu vplyv mena na život...a veru pasuje to na celé moje okolie...i rodinu...takže meno určite ovplyvní človeka...a hlavne zle vybraté meno 😉

ejusa
3. mar 2009

A kde je opisany vyznam mien,ktore nie su v kalendari? 😲

deborah1
autor
3. mar 2009

My máme knihu Vyberte meno pre svoje dieťa,a tam sú všetky mená,kt.sú na Slovensku schválené,teda v podstate aj veľa zahraničných a pri každom je význam mena-ale iba preklad.Tomu verím,ale čo píšu opis povahy,to nie,to kde na to prišli?

mikalove
3. mar 2009

každé písmeno má svoje číslo a to tam všelijako preratajú a ku každemu vysledku je charakteristika

ankan
9. apr 2009

mne vyšiel výsledok za slobodna ako za vydata úplne rovnaký ako cez kopírku. Haha. A väčšia časť vôbec nesedí asi sa ešte do dôchodku zmením podľa tohto výsledku. 😀 😀 😀 😝

asitka
9. apr 2009

je možné, že mne aj manželovi vyšla úúúúplne rovnaká charakteristika na základe tých mien a priezvísk???????? 😕

baadina
23. mar 2011

..tomuto verím mám knihu meno je váš osud, a tam som bohužial zistila, že moje meno a meno môjho 8 roč.
syna má veľmi velké karmicé zaťaženie, a všetko tomu v mojom živote aj nasvedčuje takže som pevne rozhodnutá
isť na matriku a dať si upraviť meno moje aj synove, niekto sa na tom zasmeje ale málo ludí bohužial vie, že meno veľmi dokáže ovplyvniť život človeka.

loulou02811
19. máj 2013

Ja tomu tiež verím, čítala som charakteristiku mena na celú rodinu a všetko sedí ako riť na šerbel 🙂
Preto mám teraz veľký problém vybrať meno pre dieťatko, lebo každé ktoré sa mi páči, nemá pozitívne hodnotenie a tie ktoré majú pozitívne hodnotenie sa mi nepáčia.. Prosím poraďte chlapčenské aj dievčenské meno, ešte nevieme čo to bude 🙂