Vzdelávací poukaz 2017/2018

swennie
16. nov 2017

Zdravím, chcela by som sa opýtať, či je vzdelávací poukaz 2017/2018 ešte použiteľný? Syn mi ho zabudol dať, našla som ho až dnes a odniesla do školy, ale učiteľka mi povedala, že oni to už vtedy (na konci septembra) odovzdávali a podľa nej je už neplatný. Preto sa chcem uistiť, či naozaj nie je možné ho niekde použiť. Ďakujem!

deedol
16. nov 2017

Ahoj, mal by na nom byt datum, dokedy je platny.

deti95060810
16. nov 2017

kultúrny poukaz na šk. rok 2016 - 2017 trval do 12.11.2017
Na šk. rok 2017 - 2018 bude trvať približne rovnako dlho...asi tiež tak do novembra 2018

swennie
autor
16. nov 2017

@deedol Ahoj, veď práve, žiaden dátum tam nie je, iba, že je na školský rok 2017/2018.

swennie
autor
16. nov 2017

@deti95060810 Ďakujem za odpoveď, budem teda zisťovať ďalej, lebo škoda by bolo, aby to prepadlo.

luraka
16. nov 2017

Vzdelávací sa odovzdáva v septembri, kultúrny platí dlhšie.

swennie
autor
16. nov 2017

@luraka Znamená to teda, že je platný do konca septembra 2017? Či 2018?

annazozelenehodomu1
16. nov 2017

@swennie Vzdelávacie poukazy sa používajú na krúžky v škole a krúžky už fungujú od októbra takže vzdelávacie poukazy sa dali použiť do konca septembra. Iné sú kultúrne poukazy. Na šk. rok 2017/2018 ešte neboli rozdané pretože tie z minulého šk. roka boli platné do 12 . 11. 2017.

jeennyv
16. nov 2017

@swennie ako bolo vyssie povedane..je rozdiel vzdelavaci a kulturny poukaz..ak ide o vzdelavaci ucitelka ma pravdu..kruzky sa riesia september oktober a poukaz sa da ucitelovi konkretneho kruzku, za vyuzite vzdelacie poukazy skoly dostavaju nejake peniaze tusim...kulturne poukazy su na styl relax pasov a podobne je na nich vyrazeny datum do kedy su platne a mozno ich vyuzit aj do divadiel kin atd..ucitelky robia casto tak, ze kulturne vyuziju, ked ide niekam trieda kino atd...

swennie
autor
17. nov 2017

@annazozelenehodomu1
@jeennyv
Ďakujem za odpovede. Mne je jasné, že sa používajú vzdelávacie na krúžky. My sme to chceli dať do školy (aj keď dieťa na krúžok nechodí, ale aby mala škola z toho peniaze), ale predsa nie každý to chce využiť pre školu, niekto má dieťa v CVČ atď., a tam sa dá prihlásiť na krúžok aj počas roka. Učiteľka rozdávala vzdelávacie poukazy koncom septembra (vraj im neskoro prišli a mali to teda do dvoch dní odovzdať). Len mi príde nelogické, že vzdelávací poukaz na šk. rok 2017/2018 má platnosť povedzme mesiac (aj to v našom prípade preháňam, lebo šlo len o dni). Jednoducho chcem vedieť, či sa to už nedá vôbec využiť (dať napr. do CVČ) a ozaj je tá platnosť obmedzená len do konca septembra 2017.

annazozelenehodomu1
17. nov 2017

Vzdelávacie poukazy platia celý školský rok 2017/2018 ale aby za nich škola alebo CVČ dostali peniaze musia sa odovzdať na Ministerstvo školstva do konca septembra.Koľko poukazov škola alebo CVČ odovzdá na toľko detí dostáva peniaze celý rok. Za nevyužité poukazy peniaze ostávajú na štátu.

deti95060810
17. nov 2017

prepáčte zle som prečítala....myslela som kultúrny poukaz a otázka bola na vzdelávací poukaz....Ospravedlňujem sa...🙂

swennie
autor
17. nov 2017

@annazozelenehodomu1 Nechápem, ako to teda môže platiť celý rok, keď za to vzdelávacie inštitúcie dostanú peniaze, iba ak ich odovzdajú do konca septembra? Platnosť pre mňa znamená, že keď ten preukaz niekde odovzdám, daná inštitúcia zaň dostane peniaze, či?

sorciera24
17. nov 2017

@swennie https://www.minedu.sk/vzdelavacie-poukazy/
neviem, comu nerozumiete, je to rocny prispevok....skoly a skol. zariadenia dostanu ten prispevok len na to, co vykazu do toho daneho datumu.....proste taky ej zakon......ak sa vam nepaci, psite na ministerstvo,a le obavam sa, ze s tym nic neurobite....proste je to tak...

annazozelenehodomu1
17. nov 2017

Napríklad škola, ktorá má 400 žiakov odovzdá do konca septembra 230 vzdelávacích poukazov na MŠ. Ministerstvo školstva tejto škole posiela každý mesiac do konca šk. školského roka peniaze na 230 žiakov. Peniaze za neodovzdané poukazy si necháva ministerstvo. Tak isto aj CVČ ak odovzdá do konca septembra napr. 300 poukazov dostáva peniaze do konca júna stále na 300 žiakov. A zase v septembri sa to môže zmeniť. Ten poukaz nie že stráca platnosť len sa to berie tak, že ak ho žiak neodovzdá do konca septembra tak nemá v danom šk.roku záujem o krúžok a penieze ministerstvo použije inde.

sorciera24
17. nov 2017

@swennie a este to am podmienku, musi sa absolvovat za rok 60 hodin daneho kruzku, inak penaize musi skola vratit.....logicky, co od novembra dany ziak vacsinou nestihne, ak to nie je kruzok 3krat do tyzdna

swennie
autor
17. nov 2017

@sorciera24
@annazozelenehodomu1 Ďakujem za odpovede, teraz mi to je už dokonale jasné.
(nejde mi pridať príspevok, musím tam pridať koňa)