Vzťah s manipulátorom

jednicka1111
21. aug 2017

Pekný večer. Nájdem tu niekoho, kto žil s manipulátorom a podarilo sa mu ho akýmkoľvek spôsobom "vyliečiť"???
Za odpovede vopred ďakujem.

jednicka1111
autor
21. aug 2017

🙏

sissy27
21. aug 2017

@jednicka1111 nie, nenájdeš. Ani tu, ani na celom svete. Manipulátor v sebe chybu nevidí, nie je to psychická porucha, ktorá by sa dala liečiť, je to proste povaha. Buď sa mu podriadiš, budeš sa snažiť mu vyhovieť (ale nikdy sa ti to nepodarí, lebo jeho nároky a požiadavky sa budú len a len stupňovať do úplnej absurdnosti) a časom sa pôjdeš liečiť ty, alebo pozbieraš zvyšky zdravého rozumu, sebavedomia a odvahy a odídeš od neho a spáliš všetky mosty a budeš v šťastí a plnom zdraví užívať svoj život.

bluka2
21. aug 2017

@jednicka1111 To by bolo krasne, bohuzial je to utopia ☹ ☹

jednicka1111
autor
21. aug 2017

Dosť som si o tom na študovala, diagnózu určila doslova sama, všetky vzorce na neho sedia ako ušité. Len jedno mi nejde do hlavy. Ako je možné, že dokáže takto dokonale manipulovať, aj keď nejakým privysokým IQ nejak neoplýva, práve naopak.

svetlana35
21. aug 2017

@jednicka1111 a ako ta manipuluje? Aj moj muz ma take sklony no zatial ako tak viem ako na neho. Aj ked niekedy je to tazke

namornicka
21. aug 2017

@jednicka1111 predpokladám, že nepíšeš o sebe kedže o dotyčnom na rovinu píšeš ako o človeku s nie vysokým IQ. Ja to vidím takto. Každý si hľadá viac menej človeka na svojej inteligenčnej úrovni a ten "jednoduchší" partnerku svojej kategórie zvládne.

natalkanasta
21. aug 2017

@jednicka1111 Tak bud rada, ze nema vysoke IQ a si ho prekukla, horsie by bolo keby to bol mega genius a manipuloval by ta tak, ze by si o tom nevidela. A ty neliec manipulatora, ries seba, preco prave takyto muz si nasiel cestu k tebe a zmen to, co ho prilakalo, ta to potom aj prejde mat potrebu partnera manipulatora alebo sam utecie.. A nie druheho neprerobis..

jednicka1111
autor
21. aug 2017

Práveže píšem o sebe, bohužiaľ. Žiadna konštruktívna debata s ním možná nie je. Klame. Ak na to prídem hneď, povie, že žartoval. Už viem, že to využíva pre prípad, že ako klamár zabudne, čo kedy povedal, tak aby mohol povedať, že vtedy len žartoval. Na povrch mi začalo vychádzať neskutočné množstvo vecí, ktoré doslova nabájkoval. Nič sa ním nie je možné dohodnúť, všesko mení na poslednú chvíľu. Aj keď je viac než očividné, že mám pravdu, pre kráča a vyťahuje bludy, aby som bola ja tá zlá. Opakujem, nemožná akákoľvek konštruktívna debata. Ani po dobrom, ani po zlom. Milý a ako tak v pohode iba vtedy, keď mu už prihára. Na mne samé chyby, on dokonalý. Odlišný meter na mňa i na seba. To je len kúsok, to by bolo na román...

jednicka1111
autor
21. aug 2017

Nemám potrebu mať partnera manipulatora ani ja manipulovať. Len sa to na mňa stále lepí a neviem prísť na príčinu. Proste neviem. Tá tolerancia druhých je silnejšia ako ja.

maminuska
21. aug 2017

@jednicka1111 prosím ťa a čo chceš na tom meniť ? Jednoducho sa zbaľ a odíď. S takým človekom nie je žitie.

jednicka1111
autor
21. aug 2017

Len som chcela žiť v pohode a spoznala som ho ako príjemného človeka, do ktorého som sa zaľúbila, to je celé. Odísť aj mne hlava káže, len ťažko pre mňa uskutočniteľné, stále to vie stočiť tak, že mu donekonečna odpúšťam.

sissy27
21. aug 2017

@jednicka1111 každý si k tebe dovolí len toľko, koľko mu dovolíš ty... A ty zjavne dovoľuješ veľa... Načo strácať čas s niekým, kto očividne klame a robí z teba debila? Ty miluješ buď nejakú ilúziu, ktorú si si vytvorila, alebo je mega skvelý v posteli...

jednicka1111
autor
21. aug 2017

Ani sama neviem odpovedať. Ale to mega v posteli má aspoň rozosmiala (vlastne bohužiaľ), lebo v posteli je to
totlány sebec. Mne tu v podstate išlo o radu, či je možné takého človeka. usmerniť, či s tým má niekto skúsenosť. Lebo áno, manipulácie je, ale ani ja nie so. blbá natoľko, že pri ňom držím hubu a krok.

erhacepe
22. aug 2017

Tak teda ani v posteli nie je bohviečo, kopni ho do zadku nech sa vráti k mamke keď je ešte sám decko rozumovo😅

rakuskorakusko
22. aug 2017

@jednicka1111 ako by si pisala o mojom partnerovi....vies co nezmeni sa..ak nemate deti...tak to ukonci...znici ta, urobi z teba debila, neskor nebudes vediet ci si blazon ty, alebo on..

jednicka1111
autor
22. aug 2017

@libawet ten článok som našla už skôr, keď som pátrala, aká je to porucha, keďže zdravý rozum nepustil, že to nie je v poriadku. na 100 pro spĺňa asi 23 bodov...

mis_h
22. aug 2017

@jednicka1111 napíš mi IP

jednicka1111
autor
22. aug 2017

@mis_h ok

kr058
21. mar 2019

@jednicka1111 ahoj, žila, 6 rokov sme boli manželia a mne pomohlo len odísť. Dá sa to "vyliečiť" len ak si to sám uvedomí a vyhľadá odbornu dlhodobú psychoterapiu, čo je podľa mňa sci-fi.

majahr
5. okt 2020

ahoj. o mne napisali clanok
https://ulomkyzeny.sk/rozhovor-2-maria-hredzako...

no a ja mam blog kde momentalne spracovavam spolu so psych. a knih tuto temu - www.tribodky.online

snad pomoze ale je to dlhy proces skutocne a musis zacat SEBALASKOU a SEBAHODNOTOU