Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

lenki33
21. nov 2008

neviete preco mi ten odkaz nefunguje?? asi preto ze tam je ř ale ja som to normal kopirovala 😕

valka
autor
21. nov 2008

Lucka sa narodila s necelymi 3kg a dvojnasobok mala o 3 mesiace...takze pohodka...ak mala zacne papat, tak je cas...ak nebude chciet, tak to pocka...
nam sa prve babo podarilo este par mesiacov pred svadbou...ale prisli sme on hned na zaciatku...😢 a par dni na to oznamila svagrina, ze cakaju...tak som bola uplne na vetvy...no a potom lucka bola svadobny darcek - to ze som tehotna som sa dozvedela v utorok pred sobasom 😅 a uz som nemohla pit to uzasne vinko, co sme tam mali ☹ a kedze som ju este aj prenasala, tak sa smejem, ze to vyzera tak, akoby sme ju splodili v svadobnu noc 😀

audreyd
21. nov 2008

ahojte 🙂 adam dvojnásobok pôrodnej váhy nemal v polroku a to sa narodil väčší a adeli ho mala už okolo troch mesiacov. a výlučne som ju kojila viac ako 7 mesiacov, bola som pohodlná jej niečo variť 😖 adamko sa na príkrmy doslova vrhol (chúďa moje vyhladované) a za chvíľku bol ako guľka 🙂 adeli ešte doteraz nič poriadne neje ☹ ale zase nevyzerá zle, už má 9,5kg 🙂

my tiež k dokymu nejdeme hneď, niekedy vôbec... čo sa pamätám, tak len raz som bola s adamom u dr. a raz na pohotovosti, s adelkou ešte vôbec (teda nepočítam poradne). ja som toho názoru, že pokiaľ to nie je vážne, tak nebudem riskovať, že v čakárni ešte čosi chytí... 😝

verulka, ty teda rodíííš! chcelo by to ešte nejakú dievku 🙂 😵

a nám sa adam podaril na prvý šup a adeli na druhý 🙂 takže tiež v poho 🙂

adam sa narodil spontánne týždeň pred tp a adeli deň pred tp s troškou pomoci 🙂

valka
autor
21. nov 2008

este k tym chorobam...moja doktorka ide s dobou...takze ked malej nieco je, co najvernejsie opisem do mailu a ona mi napise, co s tym 😅 no parada... 😉

venonna
21. nov 2008

valka, tak taku Murdu Ti zavidim, mna vzdy odradza cesta busom a cakaren plna kaslajucich deti. A tiez si myslim, ze vela viroz sa da zvladnut aj doma, cajmi, bylinnymi kvapkami a olejmi (ja pouzivam lubovnikovy z domacej vyroby)

lenki, dik, borovicu vyskusam 😉

weroni, veru, riadny prispevok, vidno, ze si tu dlho nebola 😀

ja som s pikrmami zacala v polroku, neviem preco, ale mala som stale obavu, ze pridem o mlieko, ale zacali sme po ozaj malych troskach a veeelmi jej chutilo 🙂

verulka
21. nov 2008

aj ja ma supis dr...hlavne ma akceptuje v nazoroch- cize vie, za maam toho o svojom ditku vie najviac 😉
audrey, dievku uz nei..bracho ma dceru, tak ma ajka miesto sestricky sesternicku 😀
no aplanovanie deti ja nepoznam..proste ni si zmyslia, ze chcu prist a pridu, bez ohladu na ochranu 😉

certica
21. nov 2008

tak ja sa k porodom velmi vyjadrovat nejdem (teda nemam velmi cim prispiet), kedze ma zakazdym rezali...

audrey, ja presne - som leniva tie prikrmy chystat, hlavne ked vidim, ze mu to vobec nesmakuje. zo zeleniny ho vyslovene napina, akurat jablko mi zje. inak momentalne to fakt flakam, ficime na mlieku. cez vikend zacnem s drezurou, aj ked martin sa tvari spokojne len na mlieku 😅

certica
21. nov 2008

no a dokonca mi teraz posledny tyzden aj super v noci spava, budi sa tak 2x, niekedy len raz 😕

smary
21. nov 2008

no kym som vas dociiitala...

weroni ak je Esterka spokojna,nebudi sa v noci castejsie a pod...este by som s prikrmami pockala,nemyslim si,ze jej tvoje mliecko nestaci,prave naopak staci jej,ved krasne pribera...ale je to samozrejme na tebe 😉
my sme zacali s prikrmami, ked mal jurko 6m a 2 dni - tajne som dufala, ze sa nam zlepsi spanie, ale blbost, budil sa a 45min aj tak 😅

kili
21. nov 2008

trošku blbá otázka, ale ako vyzerá kel? ja som chcela spraviť kelový prívarok malím, s jednou babou som kúpila kel, ale ja mám pocit, že je to kapusta, aj to tak chutí. Alebo kel chutí podobne, keď je surový?

smary
21. nov 2008

kili neviem ako chuti surovy kel ale v podstate vyzera ako tmavozelena kapusta,myslim,ale ze listky su jemnejsie a maju viac ziliek...ako vyzera ten tvoj kel?

kili
21. nov 2008

tak som našla na nete jeden obrázok a vyzerá tak isto ako to čo mám, tak hádam je to kel, ak kapusta, tak budú mať kapustový prívarok 😀

certica
21. nov 2008

kel je taky hmm, tmavsi zeleny a viac kuceravy ako kapusta, tie listy nema take rovne hladke, ale akoby vlnkovite 😀

certica
21. nov 2008

inac dobry tip, ten privarok...

certica
21. nov 2008

kapusta je taka skor svetla do zlta sfarbena (ak nemas cervenu samo 😀 )

kili
21. nov 2008

no mne príde taký svetlý, ale kučeravý, čo teraz 😀
ale vyzerá presne ako toto, takže hádam to bude OK http://www.flora.sk/index.php?selected_id=126&a...

audreyd
21. nov 2008

kapusta a kel voňajú odlišne 🙂 hmmmmmmm,a le dobrý tip 😉 také aj my môžeme 🙂

kili
21. nov 2008

tak všetky tuším budete mať kel ale za to my kapustu 😀
po čuchu, tak to fakt neviem, chuťovo mi to prišlo ako kapusta, ale surovú kapustu som nejedla, ani nepamätám. ale čo viem, tak kapusta je taká chrumkavá a toto také nebolo.

certica
21. nov 2008

tak toto je kel. sak uvar a uvidis 😀 a ked ho rozrezes, tak zvykne byt zvnutra viac-(dvoj)farebny odtienovo, aj zeleno-zlty 😅

venonna
21. nov 2008

kili, klud, je to kel, inak, tusim kel ma viacero odrod... ja mam rada kelovu polievku 😵

certica
21. nov 2008

kelova polievka sa ako robi?
ja zvyknem davat do hovadzej, resp. kuracej atd. aj kusok kelu alebo este lepsie ruzickovy, ten mam rada

smary
21. nov 2008

trosku sice odveci,ale napadlo mi to v suvislosti s tym,ze kili nevie co vlastne kupila....
cesi hovoria nasmu kelu kapusta a mna to niekedy dost matie 😀 hlavne ked citam nejaky recept na ceskych strankach a tak...a este ma matie,ze hrozno volaju hroznove vino 😀 ....moja svagrina je ceska,tak je to niekedy sranda 😀

smary
21. nov 2008

kili kel si kupila,ak to vyzera ako to na obrazku,tak je to kel 😉

fibi
21. nov 2008

lujza mi kel vypľúva...ako vlastne väčšinu jedla potvora 😠

venonna
21. nov 2008

certi, kel pokrajam na rezanceky a dam varit a pridam tmavu zaprazku, prip. malicky strucik cesnaku. Kvoli tej tmavej zaprazke ju pre malu robim len zriedka, ale ma ju tiez rada 😉

kili
21. nov 2008

ja som kúpila štvrťku, takže to už je rozrezané a bez tých vrchných listov, takže to dosť pletie.

certi, no ja uvarím ale neuvidím, ja to nejem a jedlá nechutnám 😅

certica
21. nov 2008

kili, no ak si kupila stvrtku, tak je to urcite kel. este som nevidela predavat (osobne) kapustu takto porcovanu.
smary, ja som mala tiez starych rodicov moravakov a aj ked zili tu na sk, nikdy sa nenaucili (alebo nechceli, aj ked babka to motala dvojjazycne), skratka ja som vyrastala aj v cestine, takze take mätuce veci ako napr. ze syrové, nie je syrové ale surové a syrové je u nich sýrové a pod. 😀 ... vcelku rozoznavam

venon aha, lebo ja tak podobne v podstate ten privarok robim, akurat ze kel dusim na cibulke a potom pridam tu zasmazku s cervenou paprikou a cesnakom. jaj a este pridavam aj zemiaky na kocky

certica
21. nov 2008

ozaj kili, inak co ty jedavas? lebo som kedysi tusim postrehla, ze nemusis zeleninu ani mliecne veci...

kili
21. nov 2008

teraz jem zemiakové placky. ináč jem toho dosť, len nie mliečne výrobky (okrem pár výnimok), kečup, hríby, rastlinné maslá a nátierky a keď to zhrniem, tak zo sladkostí len tie komunistické (až na pár vínimiek), a ovocie a zelenina tak isto, to čo tu bolo, okrem cukety a ešte nejakých vecí

verulka
21. nov 2008

certi, z teba by ma slahlo 😀