Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

certica
21. nov 2008

verul, keby si bola martin? 😀 alebo jako why?

certica
21. nov 2008

alebo z tych dristoch ohladom kelu a kapusty? 😀

audreyd
21. nov 2008

tak čo, kelová záhada rozlúštená? 😕

valka
autor
21. nov 2008

takze vlastne kili takmer nic nejes 😀

kili
21. nov 2008

valka, si ma videla, vyzerám, že žijem zo vzduchu? 😀 😝

kili
21. nov 2008

hádam to bol kel, smrdelo to statočne, ale malím chutilo 😵

audreyd
21. nov 2008

adelke nechutí nič, akurát dnes zmastila polku banánu 😕 normálne som zírala 😅

dnes som mala taký milý zážitok 🙂 jedna moja kamoška má chlapčeka, ktorý má niečo cez rok a teraz čakajú druhé dietko 🙂 pýtala si odo mňa nejaké info ohľadom vzťahovej výchovy 🙂 som ju namotala na nosenie, malého nosila v manduce 🙂 info chce aj kvôli tomu, a´by sa ubezpečila, že je "dobrou maminkou", keď malý s nimi spinká, že ho nechce dať preč, keď príde bábo, už má nachystaný babyvak 🙂 no zlatá bola 🙂 presvedčila aj manžela, že to, ako vychovávajú malého, je to najlepšie pre všetkých 🙂 to bolo tiež také ukričané dieťa alergické na kočík 🙂 a mala odo mňa požičaný KK 🙂 šírim osvetu 😵 mám červený puntík 😵

lucinka1104
21. nov 2008

audreyd 😵 😉 veru boduješ

verulka
21. nov 2008

certi, soryyyy, to bolo na kili a jej priebercivost v jedle 😉 nastastie moje deti jedia fakt vsetko 😀 to asi ked vidia, ze ich rodicia zjedia vsetko, co nezje ich 😅
audrey, mas aj 2cervene puntiky 😉 ja nemam ziadnu"obet" mne moje nazory toleruju, ale nemam asi nikoho, koho by nadchli tak ,ze by sa pridal 😔

audreyd
21. nov 2008

verul, ale asi si ešte nebola za svoje názory exkomunikovaná z jednej témy tu na MK tak ako ja 😅 😕 🤐 😖 😀

lucinka1104
21. nov 2008

mne ,ale LUky chce byť radčšej v kočíku ako v klokanke 😕

kepi
21. nov 2008

smary🙂 nevadi mi ze zaspava na mne, len som bola zvedava, ako ste ine na tom😉som hrda a "pysna" ze kojim nase dieta🙂je to jedna z najlepsich veci na svete🙂

k porodu..fiha..su tu rozne pribehy..mala by sa z toho vydat nejaka brozura🙂
my sme mali cele tehotenstvo v poriadku, ani som nevedela ze som tehotna, kebyze mi nerastie brusko..pravdaze som to vedela od 2-3 tyzdna😉..velmi sme sa tesili, nase prve dieta..ale teraz sa tesime este viac🙂ta radost je stale vacsia a vacsia🙂teda..na matersku som mala nastupit v pondelok 2 tyzdne pred vianocami minulymi, a v utorok predtym som zacala trosku krvacat rano..a bolelo ma brusko ako ked kramy..ta somr ano naklusala k nam do nemocnice, tam mi zistili kontrakcie ako pri porode 😒 ups🙂 tak hend zalala som, dali mi infuzie a kortikoidy, lezala som ..vsetko bolo ok..az vecer som zase zacala krvacat a velmi..tak hned konzilium sa zislo..a RZP ma bralo do NZ..aa boli sme v 33tt..brusko ma nebolelo, len tak jemne, ako kramy..v NZ urobili sono, vysetrili..a zistili, ze sa mi odlupuje placenta..takze supsup na sal..zbehlo sa to vsetko rychlo..mam vsak na to krasne spomienky..som sa velmi tesila na to malinke stvorenie, ktore bude z nas dvoch mischung🙂naadhera..na stole som bola za 10minut polnoc, bolo 11.12., som mala 100chuti poprosit personal, aby pockali chvilocku, ze by sme mohli dat datum narodenia 12.12..krasny datum..(namiesto 28.1.), ale som len dufala, ze to "nestihnu", citila som narkozu ako sa rozlieva mojimi zilami, posledny pohald na hodinky, bolo za par minutiek polnoc..a spala som..zobudila som sa a hend som sa pytala na malu, na ocka..ze je vsetko v poriadku, mala lara je v inkubatore..vsetko mi vysvetlili..lara mala na svoj vek dobru hmotnost-2200g, ale pre istotu ju dali do inkubatora..a potom bola na jis-ke tyzden, ja som k nej mohla az na druhy den, kedze po cisarskom som ledva chodila..tie co tym presli vedia..(ale clovek na to zabudne, casom, zostane len spomienka, a nedovolila by som si povedat, ze to bol zly zazitok, a viac nechcem taky..prave naopak, chcem, ked bude cas zas este aspon jedno🙂) na oddeleni, mali mamicky svoje deti, ja nie..ale nemala som depky, som chodievala ka lare ked sa dalo, nosila som jej mliecko, co som si odsavala, tak ako ine matky a 3hod kojili deti svoje, tak som ja tlacila kazdu kvapku z mojich prsnikov, pre nasu larusku, aby bola silna a zdrava..krasne spomienky..
po tyzdni ma presunuli na neonatologicke oddelenie, a o 2 dni mi doniesli laru..ked mi to doktorka povedala , ze mi ju uz donesu..zrazu som sa rozplakala..doktorka si myslela, ze nechcem ..ale to bolo od stastia..ze KONECNE..lara este vela spala, nechcela papat, davali ejj sondickou..sem tam sa stalo ze trochu cucla z flase..som si to zapisovala vsetko na ml presne🙂ked vypila prvy raz flasu..😀 parada..stravili sme tak este 2 tyzdne(teda aj vianoce)ale bez lary by som neodisla🙂postupne sa aj prsnika chytila, a ked nas pustili domov 31.12. sme uz papali pekne z prsnika..naadhera..
..prikrmy sme zacali na prelome6-7 mesiaca..postupne, lara bola pazrosko, ako sa hovori, ze prvykrat spapa 1-3lyzicky😀 aha..spapala polku flasticky(kupujem v DM alnaturu)..papa uz cely den prikrmy, ale ked chce , dam jej mliecko, vzdy poruke, vzdy teple..a hlavne citi mna..🙂 postupne jej do prikrmov pridavam domacu zeleninu, uvidime ako to pojde dalej🙂
no laruska sa zobudila, ta ju idem nacucnut..

drzte sa baby, ste super..🙂

audreyd
21. nov 2008

jeeeeeeeej, weroni sa nám naklonovala 🙂 (to nie je urážka, ale poklona 😉 )
kepi, krásne si to napísala 😵 😵 😵

venonna
21. nov 2008

kepi, krasne materinske vyznanie 😵
baby, ja som z vas namakko 😵
idem radsej spat 🤐

bihan
22. nov 2008

kočky, mne sa stala taká zvláštna vec v nemocnici - prišla ma ešte pred nocou PA pozrieť, že či je všetko v poriadku, či nechcem lieky alebo čokoľvek iné (no, trošku som sa po pôrode dopovala, lebo ma zavinovanie maternice nesmierne bolelo ☹) a keď vošla, tak sa na mňa chvíľku pozerala a hovorí, že je to také krásne, keď vidí maminku s dieťatkom v náruči (malá na mňa akurát spala), tak som jej povedala, že je super, že ju to ešte stále tak nadchýna aj keď to musí vidieť denne. A jej odpoveď ma úplne zarazila, lebo hovorí: "Keby ste videli niektoré matky. Na dieťa sa ani nepozrú, šupnú mu fľašku do úst a nechajú ho v noci revať, lebo chcú mať od neho pokoj." Tak to som fakt nechápala 😔

Audry, myslím, že aj Sue a Eriqe boli "vyobcované" za svoje divné názory 😅 No a my s Bambu sme boli označené ako matky vychovávajúce citových kriplov, lebo svoje deti nebozkávame na ústa 😀

Lucinka, to sa ani nečudujem, že sa mu v klokanke napáči... to by sa nepáčilo ani mne.

weroni
22. nov 2008

babulky ja som taka stastna 😀 som sa rozhodla ze sa na tie prikrmy vykaslem. Volala som dvom laktacnym poradkynam a pytala som sa na ich nazor a utvrdili ma v tom co si moje srdiecko chcelo presadit - ze este skludom mozeme pockat. totiz, ono ja viem ze kedze je Esterka dojcena plne tak moze mat stolicu aj 10 krat za den aj raz za tyzden ale ma to trocha znepokojilo kedze som bola zvyknuta na inu frekvenciu. No vcera sme mali tichu domacnost za to lebo moj muz sa tak tesil na to krmenie ale uz to rozchodil 😉
Ani si asi neviete predstavit aka som stastna, aj Esterka je uz naspät vo svojej kozi, vcera sme mali privitanie do zivota na urade a tak tam vyskala od radosti, skakala mi na kolenach, uplne z nej nechapali, najakcnejsie dietatko tam bola 😀
Baby ja som asi fakt nenormalna ale ja sa tak neskutocne tesim z toho ze nebudeme este prikrmovat 😵
A dakujem vam aj za vasu podporu 🙂

weroni
22. nov 2008

Inac zienky prepacte mi ze to tu obcas zaspamujem takymi nehoraznymi prispevkami, chapem ze vam s tym uz asi leziem na nervy, budem sa krotit 🙂

audreyd
22. nov 2008

ale weroni, nám sa to dobre číta 🙂 aj my by sme možno písali také vyznania, len sa nám nechce 😅 na to tu máme teba 😵

weroni
22. nov 2008

audrey 🙂 no mne to uz niekedy aj samej pripada tak ze ked niekto otvori diskusiu a zbada ze prispevok weroni tak rovno preskoci tu stranu preventivne 😅

verulka
22. nov 2008

cafte, no presne ma napadlo ako som citala kepi, ze druha weroni 😀 weronivo bec sa neobmedzuj..proste je super, ze mas na taketo nieco talent..ja to uz moc neviem 😅 takto pisat...
To vas vazne "vyobcovali" z temy? No mna nie, este nikdy.

weroni
22. nov 2008

verulka audrey ma pravdu, dokonca ja som sa cez IP dozvedela ze niektore baby nevedeli rozdychat ako som sa este ako tehotna vytesovala z bruska a potom ze som mala dobry zazitok z porodu 😅

smary
22. nov 2008

ahojte
weroni neblazni,kazda normalna mamicka miluje tvoje prispevky,pretoze je v nich presne to,co citi aj ona,len to nevie tak napisat 😵

kepi krasny popis porodu,som rada,ze Lara to vsetko tak krasne zvladla 🙂 kym som kojila (prestali sme s kojenim pred tyzdnom) tak jurko na prsniku zaspaval len pri nocnom kojeni,inak asi tak od polroka ani cez den,ani vecer pri kojeni nevedel zaspat...

jedine ostre reakcie na mna boli v teme,kde sa rozoberalo,ci kojit,alebo nekojit a kedze som si dovolila povedat,ze zena,ktora sa uz dopredu rozhodne,ze nechce kojit,lebo sa jej to bud zda divne,nechce si pokazit prsia atd, a preto sa o dojcenie ani len nepokusi...tak je ona sama divna,lebo odpiera dietatu to,na co ma podla mna plne pravo...tak sa na mna celkom slusne "vrhli" 😅 ale za tym nazorom si stojim 🙂

jaj bihan a prepac,ze casto pouzivam termin kojenie namiesto dojcenie,viem,ze ti to vadi,uz som si vsimla v nejakej debate 😀 ale nemozem si pomoct 😅 inak sa snazim rozpravat/pisat spisovne,ale toto mi fakt nejde 😅

audreyd
22. nov 2008

aj ja radšej dojčím ako kojím 🙂 aj keď niekde som už našla také pekné spojenie, že kojenie je od slova spokojnosť, uspo"kojíme" potreby dieťatka 🙂 mne to až tak nevadí 🙂

no s weroni sme boli "vyhodené" v tandeme 😅

bihan
22. nov 2008

Aspoň odtiaľto vás nikto nevyhodí 😀 😀 😀 (a odkiaľže vás to vyhodili v tandeme?)

Weroni, ja som ti skôr závidela, ako si sa tešila z tehotenstva, než by som si mala myslieť, že si divná. 😵

Smari, neboj, aj to rozdýcham 😀 viac mi vadilo to, že maminy ani nevedia, že je to nespisovne.. ak vedia a aj tak používajú, je to ich slobodné rozhodnutie 😉

Čo sa týka doječenia/nedojčenia, ja mám na to zase trošku iný pohľad, lebo sama viem, že mi prišlo dojčenie zo začiatku "divné"... jednoducho ma to príšerne bolelo, keď sa mi spustilo mlieko, tak mi hrozne tiekli prsia, takže som mala pocit, že stále všade cítim skysnuté mlieko, nehovoriac o tom, že som mala napnuté obrovské prsia, ktoré sa mi do ničoho nevmestili a toto všetko prešlo až po cca dvoch mesiacoch, takže dokážem pochopiť maminu, ktorá má k dojčeniu ako takému nejaké výhrady a rozhodne sa, že dojčiť nebude, len mi je to ľúto kvôli nej samotnej, lebo nevie, o čo sa pripravuje 😉 Inak minule som niekde čítala štúdiu, že vo FR pri odchode z pôrodnice dojčí 47%mamičiek, po 6 týždňoch len 10%.. tu sa každá mamina, ktorá vôbec priložila dieťa k prsu hrdí s tým, že dojčila a je kopec lekárov, ktorí sa pozerajú na dojčenie po 4m ako na niečo škodlivé... fakt padnuté na hlavu. ☹

venonna
22. nov 2008

no sa sa pridavam ku kojacim 😅 napriek nespisovnosti, mam taky trocha divny pocit, ked poviem dojcit, lebo doma na Kysuciach sme mali jeden cas kravu a tak sa mi to spaja so slovom dojit 😅 😔
ale teraz, ked je mala chora, ocenujem kojenie aj po roku - teplota jej z nicoho ineho tak rychlo neklesne, ako z mojho mlieka 😉

audreyd
22. nov 2008

venonna, náš adam "cicikoval" viac ako dva roky a aj tak mi bolo ľúto že sme skončili 😅

bihan, ja som si myslela, že budem dojčiť max dva mesiace... keď mal adam tri týždne, tak sme skončili spolu v nemocke ☹ začal zvracať krv 😖 tak mi rozdrásal bradavky, že ťahal aj moju krv... teda našťastie! by som sa bola zbláznila, keby sa zistilo, že je to jeho krv! liečila som sa riadne dlho, bol to poriadny žrútik 😅 ťahal ako o dušu a prsia nie a nie zahojiť sa 😝 a vidíš, nakoniec nie a nie odstaviť sa 🙂

smary
22. nov 2008

bihan ak sa niektora mamicka aspon pokusila dojcit,ale proste zistila,ze jej to nevyhovuje,je z toho unavena,vystresovana,alebo sa jej nerozbieha laktacia, a pod...tak nech prestane,to je ine,to sa pochopit da,ale ak sa niekto ani len o to nepokusi,a hned dojcenie vzda,dieta si ani raz neprilozi,tak tomu nerozumiem a asi uz ani rozumiet nebudem 😖 😒

lucinka1104
22. nov 2008

bihan veď vnej ani nwebýva ja na manducu nemám 😒 , ale my sme vonku tak či tak len, keď spinká chodíme doobeda na 1,5 hod a poobede takisto a on tam len spinká a doma keď chce tak ho nosím na ručkach a robíme tak čo sa dá spolu....
ja chcem dojčiť dva roky 🙂
Lukáško bol mesiac v inkubátore a všetky sestry mi tvrdili, že už sa neprisaje, keď mesiac didu ani nevidel, atk to nebude vedieť a ani vládať, lebo bol po tom čo mi ho konečne na pár hodín dovolili vzioať na izbu veľmi oslabený, musela som sľúbiť, že ho nebudem skušať dojčiť le mne to nedalo a bolo to prvé čo som spravila, juj teraz si pametám ako sa mi chˇuďatko unavil a spotil, ale SAL a ja som neskutočne šťastná, že to tak je a dojčíme sa ešťe aj dnes,keď už papá 3 x denne inú stravu tak ešťe aj tých 4-5 x kedy ako niekedy len vnoci 5 x a chcem čo najdlhšie 😵 😵 😵 😵

weroni mne sa tvoj príbeh tiež veľmi páčil 😉

bihan
22. nov 2008

Audry, o tej krvi mi ani nehovor, ja som si kvôli prekliatym knižkám malú blbo prikladala a mala som tak "dohryzené" bradavky, že som si skoro vychovala malého upírika, lebo to mala zo začiatku trošku pomiešané 😅 (a ja som revala ako krokodíl).

Inak ja som asi tiež iná... už teraz sa teším na druhé mimčo, (ktoré je zatiaľ iba v ďalekých plánoch), aby som mohla zase dojčiť a nakúpiť tie miniatúrne plienuša a vytešovať sa z toho, že môžem kúpiť Beco 😝

lucinka1104
22. nov 2008

ja chcem druhé zamiesiť už na rok 😉 takže ja sa už tiež teším nie si iná 😀