Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

certica
27. nov 2008

mnaaaam, lokse ja milujem a hlavne nasladko - mak alebo orechy. teda aj naslano su fajn, len nemozu byt prilis mastne a este jedla z kyslej kapusty mam rada.
ja som vcera dostala po pol roku mrsku, tak by som len zrala 😝

audreyd
27. nov 2008

no ja dúfam, že eštte ďalšieho polroka mi dá pokoj 😝 certi, tak môžete zarobiť nejakú dievku 😎

venonna
27. nov 2008

aha, ok, ak stihnem, zabehnem tam zajtra... diky aud 😉 brusim si zuby na tu borovicu, co lenki radila na nadchu, duuufam, ze tuto zimu s tm zvladneme v pohode 😵

zuzana.k
27. nov 2008

Ja na gule velmi nie som, tak k tejto teme sa nepridam🙂
KM som vylucila na jar a s nim aj ciastocne vajicka.
Weroni- Zelenu stolicu mala aj Paula, je mozne ze prave v tomto veku. Asi do pol roka tak vela kakala, ja som bola tiez z toho nestastna, no a musela som zmenit jedalnicek. Mudra mi to vysvetlila tak, ze normalne sa babo precistuje mesiac-az tych 6 tyzdnov. Ale niekedy aj viac. A kedze ja mam zaneseny organizmus a kojim, tak sa dieta nevie precistit. Ta farba moze mat suvis s kyselinou-nepamatam sa ci mi to povedala mudra, ale potom nasledovalo ze sa vyhadzala na zadocku-riadne mala to skoro 2 mesiace a vystriedala som vsetky kremy, kortikoidy som samozrejme odmietla. No a toto mi vysvetlila doktorka, ze to ma z toho ze mam prekysleny organizmus. Ona bola casto aj zachrypnuta, to bol tiez taky sprievodny jav ze ma zaneseny organizmus. Ja som mavala roky pred tehotenstvom anginy, po porode zapaly prsnika, takze som zanesena.
Nechcem tu haluzit zase so stravou, ale zbytocne to budes nejako "liecit" ak ma choroba svoj povod, tak toto je len sprievodny jav, ze nieco v organizme nie je ok.
Vcera som nakvapkala do nasho odparovaca levandulu od nobilisu-tak bola to ulava pri dychani, ale len par minut. Neviem ci som si na to tak zvykla ze uz to potom necitit, alebo to citit len chvilku..

zuzana.k
27. nov 2008

Tento link som chcela hodit k prekyslenosti.
http://skolaforum.jewel.sk/viewtopic.php?t=425

verulka
27. nov 2008

weroni, aj ja som si myslela, z ebez KM nemozem byt, ja ho milujem a aj vsetky vyrobky z neho...no a uz 10mes ho nepijem, ani do kavy 😉 cele toj e kvoli ronovi, kedze ma brutalny nabeh na alergiu na bielkovinu KM( obaja chalani to mali) takze do roka nic z KM neochutna a kedze kojim, tak ani ja 😝 jedine co jem su kysloml. vyrobky 😉 a ku nakladu v plene- ked bol len na MM tak mal fakt ukazkovu prazenicku 😀 teraz je to to uz hustejsie, ale bobky nie..
idem citnut ten link o prekysleni organizmu, o tom som este nepocula 😉 inak v tejto diskusii je tolko infosiek . to je fak uzasne, nie vsetky ma nadchnu, ale to je o inom..ten vyber je fakt perfis 😉

kili
28. nov 2008

neviete, ako urýchliť dozretie kiwi? som kúpila košík ale ešte sú tvrdé a som nejaká nedočkavá 😅

smary
28. nov 2008

kili skus nejake UV svetlo 😀 ...nie,neviem,spytaj sa v nejakom hypermarkete,ako sa urcyhluje dozrievanie ovocia 😝 😅

kili
28. nov 2008

smray, tam mám zavolať? 😀
banány viem, že sa do sáčku má dať jablko, tak či je niečo špeci na kiwi, alebo mám skúsiť to jablko 😕

valka
autor
28. nov 2008

kili, alebo do tepla...to nepomoze?

kili
28. nov 2008

žeby som ich šupla ku kuraťu do trúby? 😀

škoda že nám teraz vôbec nesvieti do bytu, takže sú len na stole pri rádiátore. Nejak to budem musieť vydržať

certica
28. nov 2008

kili, chod kupit makke, zjedz a tieto nechaj pomaly, ale iste dozriet 😀 . inac kiwi fakt dost dlho dozrievaju, mam s tym skusenosti 😅

kili
28. nov 2008

nestraš, von sa už nedostanem 😝 tieto som kúpila už včera, takže jeden deň už máme za sebou 😀

certica
28. nov 2008

no, este take 3-4 dni 😀

certica
28. nov 2008

a to som optimista...

fibi
28. nov 2008

neviete niekto recept na to napr. sezamové mlieko? Ja som robila ovsenné, ale asi som dala moc ovs. vločiek, tak to bolo také mazľavé, naťahovacie... Zase nexcem z toho mať len takú zafarbenú vodu...

kili inak na to kivi si teda počkáš 😀

lubii
28. nov 2008

Ja dávam 1 -2 lyžice sezamu, najlepšie močeného aspoň 2 hodiny a mixujem s vodou. Potom pridám 2 banány a znova zmixujem. Potom ešte podľa potreby a podľa hustoty pridám vodu. Včera som to robila s makom 😉 .Tiež dobré.

kepi
28. nov 2008

🙂 baby, uz ste objednavali toto : TOMY-RAINBOW-AQUADRAW ?ak nie, mozem sa pridat?🙂som tu nebola par dni, a nestiham este vsetko citat🙂achjo..a uz ma bolia oci cumenim sem..

a este jedno, viete mi poradit nejaku stranku, kde si prestudujem o noseni deticiek , mame takmer 1rocnu slecnu, doteraz sme mali klokanku..co poradite?🙂

dakujem 😉

audreyd
28. nov 2008

kepi, kuk www.nosenie.sk tam máš takú kapitolu "všetko o nosení" 🙂

audreyd
28. nov 2008

preklep!!!! 😖 www.nosime.sk malo byť správne!!! sorry 😅

venonna
28. nov 2008

aud, si ma predbehla 😀

audreyd
28. nov 2008

tak sme si dnes kúpili zmes na lepšie dýchanie EO od tilie 🙂 a už nám rozvoniava celý byt! tiež som chňapla po eukalyptovom osviežovači v rozprašovači pre bábätká 🙂

venonik, soráč 😅

indy
28. nov 2008

fibi ja to sezamove mlieko robim tak, ze si cez noc alebo na par hodin namocim 1-2 polievkove lyzice sezam semiacka a potom ho v tej vode(alebo ked je namocene moc dlho vodu vymenim)zmixujem ponornym mixerom. Ak sa ti nerozmixuju vsetky semiacka a bude to pre Lujzu, tak preced cez huste sitko. Mozes to osladit medom a pridat aj kakao alebo zmixovat spolu s bananom. To uz si sami najdete variantu aka vam bude najviac chutit 😉

kepi
29. nov 2008

🙂dakujem baby🙂je tam toho vela, a neviem kedy to vsetko prercitam..aaaacho, teraz lara spinka, ocko je v skole cely den, ja sama, takze neviem, najlepsie by bolo vytlacit to asi vsetko, tak skor budem mat cas si to precitat..

ake mate vy skusenosti stym, co som zatial citala, pride mi lepsie to ergo, laruska bude mat 1 rok a ma 9mesiacov..

aj toto forum mam poznacene zo vcera ze este musim precitat vsetko od 48strany..;-D

pekny vikend, u nas padali taaaaaaaaaakeeeeeeeeee velke vlocky🙂len slniecko nesvieti 🙂

kili
29. nov 2008

baby čo máte domy, teda možno aj ostatné, používate niekto vermikompostovanie?
keby sme nemali tak malý byt, tak sa do toho postím hádam aj teraz, ale už počkám do domu. Strašne ma to fascinije, už sa na to teším 😀

olinka6226
29. nov 2008

kepi este sme neobjdenavali... asi az buduci tyzden. pridat sa mozes. este cakam ako sa rozhodne fibi ci to chce alebo nie 😉 co je vermikompostovanie?

kili
29. nov 2008

je to dáťďovkový kompost
http://www.ekolist.cz/zddotaz123.htm

olinka6226
29. nov 2008

no tak to na balkone praktizovat nebudem... ale mama na dome nejaky kompost ma 🙂

kili
29. nov 2008

oli, na balkóne by som to nemala ani ja, skôr v pivnici al. tak. Balkón totiž nie je moc vhodný a hlavne teraz, keď je zima.