Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

weroni
5. dec 2008

oli jejda to ma teda mrzi ☹ nechcem aby to vyznelo sprosto ale ked vravis ze bol chory tak sa uz aspon netrapi chudacik 😔
Ach, vzdy ked pocujem o nejakom umrti si spomeniem na nasho deduska ktory zomrel pred dva a pol rokom, ja som vtedy byvala u babicky a spolu sme sa onho starali lebo bol po porazke ☹ necakane ho vzali do nemocnice, ja som si tri dni predtym zlomila nohu a tak som sa za nim ani nevedela dostat a tym padom som sa s nim vlastne ani nerozlucila 😔
Taketo veci su hrozne smutne ale zial patria k zivotu ☹ 😒 nuz prajem ti len vela sil teraz ale mas krasne dietatko kvoli ktoremu sa musis drzat

olinka6226
6. dec 2008

baby ja som dost zhrozena z toho ze ma to v podstate nejak nevzalo. ze sa akosi neviem vyplakat... uplne hrozne. dost ma to trapi, ze sa vlastne nejak velmi netrapim. ved to bol moj otec ☹

lenki33
6. dec 2008

ahoj oli, aj od mna prijmi uprimnu sustrast
ten pocit co mas, poznam, tiez som taka, v najvacsich nestastiach mam pocit ze nie som dostatocne smutna, dostatocne vystrasena a podobne, ale to neznamena ze mi to nie je luto, alebo ze sa nebojim, ale proste vtedy nemam ziadne emocie a riadim sa len rozumom, nie zamerne ale moje telo alebo mozog prepne do ineho rezimu, aj napriek tomu, ze ja som dost emocionalny clovek. Takze vacsinou riesim pri smutnych udalostiach prakticke veci,zariadujem formality a pod, ti co ma poznaju to o mne vedia (aspon mylsim), tym co ma nepoznaju mozno pripadam chladna, ale to mi je jedno. Na pohrebe som nikdy neplakala a nebudem predsa hrat divadlo, pred ostatnymi. Takze sa tym netrap nepotrebujes predsa ukazovat svoju lasku k otcovi pred okolim. A netrap sa ani tym ze nic necitis, ono to pride (teda nei ze by som ti to zelala, ale pride 😔 ) lebo otec ti bude chybat a v urcitych situaciach sa ti pripomenie ake to bolo ked bol este tu...

olinka6226
6. dec 2008

no len ja to porovnavam so situaciou spred 3 rokov ked mi yomrel brasko, vtedy som mala potrebu to vykricat do sveta a teraz nic... vtedy som revala tak, ze sm na oci nevidela, nedokazala som jest schudla som asi 7kg za 5 dni a teraz nic. ako nehovorim ze mi netiekla slza, ale v porovnani s brasom je to 100 a 1

bambusko
6. dec 2008

oli, tiez na teba myslim 😔 asi u teba este funguje obranny mechanizmus - popieranie reality. asi sa to naplno prevali po pohrebe. mne velmi blizky clovek spachal samovrazdu, najprv som tomu nechcela uverit, potom, ked mi to doslo, tiez som nic nebola schopna robit. a do toho dostali dievcata kiahne 😒 je to smutne, zivot je uz taky

olinka6226
6. dec 2008

no asi.. dakujem baby za podporu

audreyd
6. dec 2008

oli, asi máš v sebe fakt nejaký blok... pred tromi rokmi si nemala malého, ale len seba. teraz máš asi všetku myseľ pri ňom... každý smúti inak, ja tiež nerevem ako v telenovele, ale na duši to vždy bolí... to je normálne, neboj 🙂

duskaf
6. dec 2008

Oli, úprimnú sústrasť.

olinka6226
6. dec 2008

este raz dakujem vsetkym za podporu

kili
6. dec 2008

oli, možno je to tým, že bol dlhšie chorí a už si s tým vo vnútri rátala a postupne vyrovnala 😕

olinka6226
6. dec 2008

uz som o tom hovorila s kamoskou ona je psychologicka a vravela ze je to normalne a ze sa tym nemam vobec trapit. ze idem v tzv. nudzovom rezime a ze to postupne pride...

olinka6226
6. dec 2008

no a este aby som tu zahnala tu smutnu temu... tak gule mozme robit v pondelok poobede (doobeda este musim s mamou vybavovat a musim vyzdvihnut tovar) ak vam to vyhovuje. a v utorok na 15.30 ideme do budatka na vyrobu vianocnych ozdob. pridate sa niekto?

kili
6. dec 2008

to je to v petržalke? ale tam je to ževraj strašne maličké 😕

olinka6226
6. dec 2008

nooo je to trosku male. je to v poliklinike na strecnianskej 13 v suterene

kili
6. dec 2008

viem kde to je, ale v nútri som nebola, že či keď sa tam dovalím ja z dvoma, tak už nebude skoro plno 😀

olinka6226
6. dec 2008

ale no to zas nie... maju 2 miestnosti

olinka6226
6. dec 2008

a ta kocka z budatka nakupila krasne drevene veci a farby co neublizia ani ked ich deti budu olizovat a myslim ze sa da robit aj betlehem a este nieco...

kili
6. dec 2008

júj, tak by som došla. už mi leze na nervy, že sme boli furt doma. Ale už sú celkom OK a do pondelka to už bude ešte lepšie 🙂

verulka
6. dec 2008

oli, ja som tiez taka...drzim ked ostatni su hotovi..ale niekde sa to prejavi, i ked neskor, ke uz "mozem"..drzim silno paste...
Ja v pondelok nemozem, lebo ideme na cvicko a potom poobede je to u nas pase, to uz som 4detna mama 😀 no ak tu budes v utorok, vezmes mi tu plienocku? ja sa mozem zastavit do bubatka na pol hodku 😀 potom uz musim letiet vybrat deti, rozviest na kruky a pod 😝

kili
6. dec 2008

Bratislavčanky, nechystáte sa objednávať niečo s tejto stránky? http://www.tidohracky.sk
niečo od tiaľ chcem, ale len takú blbosť a poštovné by mi to dosť predražilo, že by sme sa spojili 🙂
ale rýchlo, chcela by som to stihnúť do vianoc, aj keď nie je to až tak nutné, nevadilo by, keby to došlo po, však malí ešte nevedia 😀

fibi
6. dec 2008

kili možno sa dohodneme 🙂

kili
6. dec 2008

🙂

audreyd
6. dec 2008

a čo idete kupovať? dajte tipy aj na ostatných členov rodiny 🙂 ja mám zatiaľ len tip pre drahého, ďalej čierna diera 😖

v týždni budem kopírovať 🤐 pre valku od prekopovej "prvorozené dítě". chce niekto ďalší nech nebehám na dvakrát? skener sa mi spojazdniť nepodarilo, resp. sťahuje len jpg ☹ na pdf nejako nemôžem prísť... alebo poradí niekto? 😕

kili
6. dec 2008

ja chcem len toto http://www.tidohracky.sk/labirinty/motorickE/84...
len škoda, že tam nie sú rozmery. Ako je to asi veľké?

venonna
6. dec 2008

aud, so skenerom neporadim, ale mozem sa prihlasit na kopiu prvorodeneho...? 😅

audreyd
6. dec 2008

kili, to predávajú aj v ikea 🙂

kili
6. dec 2008

aud, no ja viem, ale tam to stojí tuším 300,-, ale asi je to väčšie, ja fakt neviem. pozerala som to aj na tej českej stránke, čo sem dala link valka, ale to konkrétne tam akurát nemajú, ináč ostatné prevliekačky áno

olinka6226
7. dec 2008

baby kto ste vsetko chceli ten tommy aqua draw... dnes by som to objednala nech to do vianoc pride.

veruli jasne ze donesiem... skoda ze nemozes prist. mne to potom uz nevychadza lebo v utorok som v budatku, v stredu v robote, stvrtok tu mam prezentaciu a v piatok mame pohreb. cez vikend musime rozobrat skrinu na chodbe a polozit parkety na chodbe a v kuchyni... a potom tu bude kym mi nespravia novu skrinu brutal bordel, lebo vsade budu v krabiciach veci.. uz teraz sa neda v detskej hybat, doslo mi 10kg orechov a 10kg toho bieliaceho prasku 😀

olinka6226
7. dec 2008

jaaj a este ste sa pytali na darceky:
moj muz dostane hodinky citizen a prispela som mu na taku retiazku z krizikom
mama dostane notebook (prispievam sumou 3tis sk)
brat dostane: mikinu a 16GB usb kluc - ma 22. decembra aj narodky
svagrina (bratova zena) - kozmetiku
ocino - mal dostat novy mobil - strasne sa na neho tesil ☹
svokra - este nevieme
svokor- futbalovy dres anglicka a mikinu
svagrina + muz (muzova sestra) - listky do divadla
muzova babka - kremy
muzovi stari rodicia z druhej strany - babka krem, dedko podpisane cd harlem gospel singers a spolocny darcek digitalny ramik - dedko mal prednedavnom 80rokov

a svagrine a neterkam (po nebohom bratovi) davam take kozmeticke drobnosti, jednej tiene, jednej krem a jednej stetce.

olinka6226
7. dec 2008

audrey a aj ja chcem tu knizku 😉 nerozumiem ze stahuje len jpg... mas to v normalnom formate, ako nie knihu, ale len listy z tlaciarne? ak ano, a ak mozes posli mi to postou ja idem v stredu do roboty mame taku fajn kopirku kde len polozis papiere a ono sa to same robi cele (kopiruje, skenuje, faxuje... no co potrebujes) a baby vyslo by to lacnejsie to postovne ako fotit pre 2-3 ludi knihu. hmmm? co ty na to? potom by som ti ju poslala bud naspat postou alebo dala fibi... ako budes chciet. len by si to teda musela v pondelok poslat prioritne nech to dorazi v utorok.