Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

valka
autor
9. dec 2008

no vidis...daj tam len viac mlieka 😅

kili
9. dec 2008

valka 😀
ale to by potom bolo riedke. ono si tá ryža natiahne vodu z toho mlieka a zostane to také husté, keď to najrpv spravíš z vody a potom dáš mlieko, tak už ho tam nemôžeš dať toľko.

valka
autor
9. dec 2008

kili, a keby si to uvarila vo vode...tak skoro do makka a potom len dovarila s mliekom?
my ryzu (obyc) robime tak, ze ryzu zalejeme vodou, (1 diel ryze, 1,5 dielu vody) a ked voda zovrie, necham chvilocku a potom zabalim do deky a tam sa to uz akoby dovari...co keby si dala 1 diel ryze, 1 diel vody a 1 diel mlieka? (to mlieko az po zovreni vody, nechas este raz pri miesani zovriet) a potm das do deky, nech to zmakne?

alebo im davaj miesto mlieka smotanu, ked ti ide o kalorie 😉

alebo to fakt bude najlepsie v tej pekarni...

kili
9. dec 2008

😀 už to nechajme tak

audreyd
9. dec 2008

kili uvar to ako keď ideš robiť ryžový nákyp 🙂 ryžu s mliekom, žĺtko a trochu cukru 🙂 a na kalórie pridaj maslo 😵

baby, idem sa posťažovať... adeli už spáva iba dvakrát 😒 ☹ som myslela, že bude trikrát večne 😅

valka
autor
9. dec 2008

to aby si si nemyslela, ze mas viac spave dieta ako ja 😀
lucka dnes spala cez den dohromady 4 hodiny...chudatko, idu dalsie zuby, tak ma teploty... ☹

weroni
9. dec 2008

ahojte 🙂

kili tie recepty vyskusame dobre to vyzera 🙂 vdaka za tip 🙂

wandi skvelaaaaaaaa bunda sorry pomylila som si diskusiu kam som to chcela napisat 😀

kym som vas precitala tak uz ani neviem kto sa tu pytal ze ako stihame pisat pri detoch 😀
takze ja stiham bud takto po nociach ked mala spi 😀 alebo cez den niekedy vynimocne ked spi ale to si vzdy rychlo porobim co sa da a az ak ma nahodou mala prekvapi necakane dlhym spankom (u nas rozumejte viac ako 20 minut 😅 😀 ) tak ked uz mam porobene idem k pc ktory vlastne mame dost casto zapnuty lebo mame na nom zapnutu hudbu. Takze ak mala spi dlhsie nez som ocakavala tak len tuknem na net a uz som tu 😀

No inac baby, neviem ci mi dochadza energia alebo je to tymto hnusnym zimnym obdobim ale zase sa nam akosi meni rezim:
Najprv - od narodenia do takych 3,5 - 4 mesiacov som vecer malu uspala bud v satke alebo zaspala pri prsniku pri dojceni a potom som si chyto porobila co sa dalo az do druhej rana kym som ju znova dojcila.
Potom sa nam rezim prepol ze som zaspala s nou a zobudila sa potom v noci a teraz zaspim s nou vecer a nezobudim sa v noci 😀 az rano 😀 😀 😀
Teda, niekedy ked nasu hviezdicku chyti "nocna hracia chvilka" tak vtedy som nutena - proste ona zacne nervacit kym nevstanem a nezapnem svetlo, vtedy sa zacne rehotat, necham ju hrat sa alebo len tak pozerat sa na mna a hrat sa mi s vlasmi nosom a podobne taku polhodinku a potom sa unavi a zaspinka ale toto ju zvykne cytit tak okolo druhej az piatej - ako kedy.

A este viete co? Mam taky pocit ze sa Esterka asi boji tmy 😨 je taketo banie sa proste len tak dane alebo to dieta ziska neviete? Totiz v poslednom case si vsimame ze ked ideme vecer v aute domov ze je uz tma tak mala je nervozna, mrnci az kym nezapneme svetlo ale viete, nesoferuje sa dvakrat najlepsie so svetlom v kabine. Teda mne to problem nerobi ale muzovi trocha hej ale zase mala sa uplne upokoji jak nas zbada a uz sa rehoce. Dovtedy jej stale rozpravame takze nas pocuje ale proste ona nas potrebuje vidiet. Myslie si ze to je strach z tmy? A to iste robi aj v posteli v noci ked ju chyti taka chvilka 😨

Jaj a este k tej svadobnej ceste - my sme planovali svadobnu cestu na minule Vianoce - lebo hned po svadbe mal muz problemy zdravotne no a tam sme planovali "zamiesat" na babo 😀 lenze Esterka nas predbehla a namiesto Vianoc na svadobnej ceste sme mali Vianoce s malou fazulkou v brusku 😵 😵 😵
Takze mozno niekedy ako verulka - na niekolkate vyrocie 😀
Ja sa skor uz tesim na nase rodinne dovolenky 🙂

No a k tomu nechat dieta niekomu - zatial si to teda neviem predstavit ale myslim si ze ked bude starsia tak to bude rozhodne super aj pre nu aj pre nas ze si proste raz za cas niekam vyrazime 🙂 no a inac ja osobne sa tesim hrozne aj na to ked budeme pripravovat take dobrodruzstva ze pozveme jej nejaku dobru kamaratku k nam na noc, rozlozim im stan a mozu akoze stanovat, vselijake nocne aktivity vymyslime aby mali na co potom spominat juuuuuj uz sa na to tak tesim 😀 ja uz mam aj program na narodeninove oslavy 😅 😀 😀 😀

audreyd
9. dec 2008

valka, koľko už máte zubov? nám vyhúkli 4 naraz a teraz dlho ticho po plešine 😕 už ich má jak zajko a ďalšie v nedohľadne...
no a ešte stále som neprišla na kobylku tomu môjmu skeneru 😠

fibi
9. dec 2008

audrey kukni návod 😉

audreyd
9. dec 2008

hahaha 😠 taká múdra som aj ja! len kde je? 😕

kili
9. dec 2008

a na nete sa náisť nedá? MM vždy hladá všetko tam, aj inštrukcie k liekom

fibi
9. dec 2008

jéj aha čo som našla 😵 http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=28943

kili
9. dec 2008

jéj, to je pekné, ale malím deťom asi z nových a nie starých 😀 , S. si zo všetkého takého spraví žužláka 😝

audreyd
9. dec 2008

jééééééééj 🙂

valka
autor
9. dec 2008

krasne 🙂
audrey, mame 2 dole...zda sa, ze idu teraz dvojky hore...bude ako upirca 😀

kili
9. dec 2008

nám A. začal škrípať zo zubami niekedy keď je v autosedačke alebo v mdc na chrbte, potvora si vybral miesto, kde na neho nemôžem 😀 , sa mu vyhrážam, že mu ich vybijem 😝 🤐 😀

audreyd
9. dec 2008

kili, ty si fakt kili 😀 😀 😀

indy
9. dec 2008

pekny vecer
fibi psikovia su zlati by som neverila, ze su z ponoziek. Dnes nam dorazili oleje do aromalampy tak nam tu vyvoniava eukalyptus 😵 Najviac ma pobavil darcek, ktory bol pribaleny k tej objednavky nejaky bylinny doplnok na zlcnik a pankreas, ktoremu v novembri skoncial zaruka 😅 Celkom prefikany napad ako sa zbavit tovaru po zaruke 😀

venonna
9. dec 2008

weroni, my sme podobny strach z tmy vyriesili kupenim takeho maleho svetialka, co sa zazina stlacenim, je to na baterku, nedava to vela ssvetla a je to prakticke ci na cesty alebo doma v posteli a malej to staci, ked vidi ake take obrysy... 😉

audreyd
9. dec 2008

ven, my máme dve 🙂 ale pri adamovej spotrebe nestíhame meniť baterky 😝

valka
autor
9. dec 2008

mne manzel urobil take svetlo napajane z nabijacky mobilu...super na nom je, ze ked stlacim, tak po 6 minutach vypne samo...teraz robi upgrade - aby sa dalo vypinat a menit casy svietenia 😎

venonna
9. dec 2008

aud, sak casom to aj na nas pride... 😀
valka, ticho zavidim, to je vyssi level zrucnosti... 😖

wanda007
9. dec 2008

weroni, tak teda spis, ja som myslela, ze budem mat partacku dnes v noci. Dcerka teraz podchvilou place, kasle a podobne, a ja teraz nemozem zaspat. Inac, este hravas na klaviri?

wanda007
9. dec 2008

chcem vas vsetky poprosit, mohli by ste napisat najoblubenejsie jedlo svojich najmensich? Mne Veronika skoro nic nechce zjest, a teraz ked je chora, tak duplom nic. Co myslite, ze by ju nadchlo?

wanda007
9. dec 2008

okrem mlieka samozrejme, s tym problem nema, kym jej don nemaskujem cibulovu stavu alebo antibiotika.

venonna
10. dec 2008

wandi, ja sa uz chystam do postele, ale este citam 😅
nasa rada papa zmixovane jablko s bananom, prip. mrkvou alebo inym ovocim, do toho davam vlaznu vodu, aby sa z toho aj napila. Prilezitostne pridavam jogurt (ochuteny alebo biely) alebo instantnu kukuricnu kasu. Robim toho viac a ked uz ona nevladze, s radostou to dorazim ja 😀
inak, obycajne uvarene cestoviny neochutene su podla mna tiez tutovka a vyber take, co si moze ruckami davat do pusy sama, to tiez motivuje 😉

wanda007
10. dec 2008

ahoj ven, tak to som rada, ze sa tu niekto zjavil

wanda007
10. dec 2008

vies, ja nieco pripravujem, varim zeleninu, mixujem, halusticky robim, a nakoniec si to musim zozrat sama. banan jej mixujem rano do mlieka - to je jej ovocna zlozka dna. potom mlieko, jogurt a to sme skoncili. mrkva varena kde-tu. skusim zajtra jej tu mrkvu surovu s jogurtom.

wanda007
10. dec 2008

dobru noc, ven. ja by som si aj hlobla toho cerveneho vina, aby som zaspala, ale co ked o par minut musim byt zase k dispozicii na kolisanie a tutuli mutuli.

weroni
10. dec 2008

wandi sorrac ze som ta sklamala, ja som dnes po dlhom case pobrazdila mmb 😀 😉
ano na klaviri hravam, najnovsie s malou v batohu 😀 to miluje, vtedy drziiii, vidiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiite, vyskusam uviazat batoh tak ze si sadnem na fitku ku klaviru a pustim nahratu melodiu aby mala dojem ze hrame a vtedy sa nehemzi 😀

wandi zelame skore uzdravenie

venon ja som pozerala zase take svetielko co je do zastrcky tiez len tak slabunko svieti, svetlo poriesim o to nejde len som prekvapena z toho jej strachu resp. neviem ci to je naozaj strach z tmy alebo len z toho ze nas nevidi ja neviem 😨

valka ty to mas nejake moc namakane 😀