Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

verulka
12. dec 2008

weroni, ty vzdy napises to co ostatne myslime tak kraasne 😉

certica
12. dec 2008

no inac, fakt je tu tych vystiznych smajlov malo. weroni, je take hrave slniecko 🙂
a my sme dnes uz stihli zmoknut...

valka
autor
12. dec 2008

tak vcera sme si znova vyskusali dve deti - mali sme 13 messacnu neter...tak sme isli na trhy - lucka v satke a martinka v manduce...taka bola (martinka) pokojna...normalne sme nechapali...to ju pozname ako strasne zive a behave dieta...a potom vecer zaspala na mirkovi pri citani knihy..no parada...znova sa mi osvedcilo to nosenie...parada... 😉

weroni
12. dec 2008

baby a mne teraz chyba smajlik poklona 😀 😀 😀 😝 😉
valka to je fakt super 🙂 ja sa vzdy tak tesim z takychto sprav 🙂
inac ta neterka je zvyknuta nosit sa alebo bola v nosici po prvykrat?

londyncanka
12. dec 2008

weroni ty tiez to neber zlom,ale ja si dokazem vybudovat pekny vztah aj bez toho aby som nosila dieta na rukach a spala s nim.Podla mna mamy ktore spia s detmi su emocionalne nezaspokojene svojimi partnermi,nemaju sa s kym stiskat,to dieta im poskytne nahradu. ☹

certica
12. dec 2008

londyncanka, ja ta uplne chapem, to som uz vcera chcela napisat, ale co si teraz "vypotila" v poslednej vete... 😨 , no ja ti nevim karle 😀

certica
12. dec 2008

uz len prirovnavat dieta k partnerovi, resp. cit a lasku k nim sa mi zda trosiliinku sialene 😀 , ale aspon si ma prinutila sa zamysliet nad niecim nevidanym 🙂

certica
12. dec 2008

jo a este ma napadlo, ze teda ja ked v noci spim, tak chcem fakt spat a vseobecne vtedy neznesiem nejaky fyzicky kontakt typu objatie a pod., lebo potrebujem svoju volnost, citila by som sa ako v putach. pre mna su spanok a laskanie, ci podobne prejavy dve odlisne veci.

lenki33
12. dec 2008

no tak londyncanka, na predchadzajucej strane som nic k spolocnemu spaniu nepisala, lebo je to kazdeho vec ako a s kym spava. My spime vsetci spolu, neviem si dost dobre predstavit nocne kojenia, aby som musela vstavat a prenasat ho do postielky prip do inej izby.
Ale pisat tu nieco o emocionalnej nepokojnosti 😀
inak mne pri nohach spia nase 2 macky, to znamena co?? nahrada za co?? 😨

mracik
12. dec 2008

londýnčanka, keď som si prečítala tvoju poslednú vetu, tak som od smiechu skoro zaprskala obrazovku? To si naozaj myslíš? Sklemem ťa, ja mám s manželom zdravý vzťah, nevravím, že dokonalý, ale hlavne vyvýjajúci sa smerom dopredu a svoje deti nenosím, a nemaznám sa s nimi preto, že je to príjemné mne, ale aj a hlavne pre to, že viem, ako veľmi to pre svoj vývoj potrebujú...
Ja mám tri detičky, prvé som v útlom detstve "vychovávala" podľa toho, čo som okolo seba počula a videla, ďalšie som už vychovávala úplne inak, oveľa viac som sa spoľahla na vlastnú intuíciu a nebála som sa robiť veci inak ako všetci naokolo. A poviem ti ten rozdiel medzi nimi je obrovský.
Teraz sa snažím Kubimu vynahradiť to, o čo som ho v jeho prvých rôčkoch pripravila, ale viem že to sa už celkom nedá

londyncanka
12. dec 2008

aj tak sem nenapise ani jedna totalnu pravdu co si mysli alebo ako to je s tym AP.Aby nezamkli adminky temu.Dobre necham vas v tom,ktovie ako si budujete vztah AP,ked kecate na MK.?

lenki33
12. dec 2008

este som zabudla napisat ze ked niekto ma dieta v postielke tak ho este preto nepovazujem za citovo chladneho, aj napriek tomu ze ja mam dieta pri sebe

certica
12. dec 2008

lenki, k tym mackam - mozno nahrada za papuce resp. ponozky 😀 nemas v noci studene nohy?

londyncanka, moj maly spi (v posteli a sam) a starsi je u starych rodicov

certica
12. dec 2008

a muz v michalovciach 😀

lenki33
12. dec 2008

londyncanka, to som trochu nepochopila ze sem nepiseme pravdu, no ale ok
moje dieta tiez spi, same v posteli,macky tiez spia, ja dovaram obed a pojdem tiez spat lebo som akasi chora 😔 a muz je v praci 😀 v trencine

mracik
12. dec 2008

totálnu pravdu na web asi nikto nenapíše, to je fakt, ale ja som vďaka AP objavila úplne iné obzory, doslova mám pocit, akoby sa mi otvorili oči. Zistila som, že starostlivosť o deti je niečo absolútne jednoduché a prirodzené a niekedy mi je strašne ľúto, že teraz, keď už konečne viem, ako sa o malé detičky starať, tak už pravdepodobne žiadne ďalšie nebude.

lenki33
12. dec 2008

no ja teda neklamem ani o tom ze moje dieta spi v noci s nami ani ze teraz spi same 😕
ked sa k niecomu nechcem vyjadrit, tak sa nevyjadrim, to ale neznamena ze sem nepisem pravdu, nechapem vobec tu poznamku o nepisani pravdy a uzamknuti temy adminmi

londyncanka
12. dec 2008

Pisala som,chapem dojciace maminky,ale 6mes.dieta ma vydrzat v noci aspon 5hodin spat bez jedenia,a cim je starsie tym viac prespi.

certica
12. dec 2008

mracik, toto si vystihla. ja uz teraz pozorujem, co som u vikiho robila na prd a viem, ze sa tomu chcem pri martinovi vyhnut, aj ked mi je hrozne luto, ze tie roky uz nevratim a ani tie stare stopy.... a chyby robim stale, ale uz sa snazim neopakovat aspon tie stare. "najlepsie" je, ze clovek az ked si premietne niekde v 70-tke svoj zivot, zisti, ze mal vela veci spravit uplne inac

smary
12. dec 2008

certica,mracik hovorite mi z duse,keby som mala pred rokom a pol tolko info ako teraz,tak nase zaciatky s jurkom mohli byt este krajsie ako boli (tym nehovorim,ze neboli krasne,ale mohli byt bez mnohych komplikacii a zlych spomienok)
a aj ked by som rada mala dalsie dietatko az tak o 3-4r,tak uz teraz mam vybratu satku,ktoru kupim,nosic,viem,ze sa budem snazit o bkm,ale nie pre to,ze to tak AP kaze,ale pre to,ze sama citim,ze je to proste prirodzene,ze to tak chcem robit 😉

londyncanka,ja mam u svojho manzela obrovsku oporu,fyzicku aj psychicku a prave preto chcem,aby to iste citil jurko pri nas,nie,nemusi sa to dosiahnut len spolocnym spanim,je tam mnoho inych sposobov,ktore sa navzajom doplnaju,ale my sami s manzelom vieme,ze sa nam spi zle,ked jeden z nas spi (spal) niekde inde (sluzobna cesta a pod...),takze mat dieta v noci pri sebe nam pride samozrejme....a nemyslim si,ze je zle,ked 6m dieta este neprespi v noci 5h v kuse,moje dieta to nedokazalo,kojila som strasne casto a aj napriek tomu,sa v podstate same v 16m odstavilo,a teraz (ak ho akurat netrapia zuby a pod...) uz coraz castejsie prespi noc celu,takze neviem,preco by 6m dieta MALO vydrzat spat bez jedenia 😕

a teraz o inom...ako mam donutit dieta pit? v noci zacal hnackovat,uz 4-ty den mu nechuti jest (mal teploty,tie uz klesly,teraz ma sople a z toho kasel,ale dychanie ma vraj ciste),volala som s dokinou vraj len dodrziavat dietu a veeeeeeeeela pit,ale ako to dosiahnut? nahaname ho s flasou,striekackou,hrncekom zo vsetkeho si len cucne,takze doteraz ma v sebe asi 3 deci tekutin,do vecera by vraj toho mal vypit aspon 1liter,aby sa nedehydratoval... ☹

smary
12. dec 2008

jaj akoze stihame byt na nete a byt pri tom AP? 😀 dieta sem tam aj spi,a sem tam tu predsa existuje aj nieco ako otec a tak teda sem tam sa dietatu venuje aj on...alebo sa mylim? 😕

venonna
12. dec 2008

smary a co tam zmixovat banan, jablcko a pridat vodu? Je to svieze, zasyti, zazenie hlad... 😅

smary
12. dec 2008

venon to je problem,jurko taketo mixy nema rad,a este k tomu on nezje banan 😅 (ani ja teda banany neoblubujem),jablko zje,len ked ma naladu a zmixovane dokopy to nezje/nevypije urcite 😒 to ani ked bol mensi a banany este jedol,tak zjedol sam banan,same jablko,ale dokopy ani nahodou....

lenki33
12. dec 2008

smary a uz teda nekojis??? to by bol asi najidealnejsi sposob dostania tekutin 😉

smary
12. dec 2008

lenki nie,pred tromi tyzdnami som prestala jurka prehovarat nech si cucne ☹ keby som bola vedela....

smary
12. dec 2008

vlastne nie pred tromi tyzdnami,uz je to mesiac...

kili
12. dec 2008

verulka, to je pekné 😵

fibi
12. dec 2008

prečo by malo 6m dieťa prespať celú noc? 😕 To ani lujza neprespí teraz a to má 19 mesiacov, vždy minimálne 2 krat za noc musí cikať...

Inak musíš to mať ťažké, tak malý rozdiel medzi deťmi... Ani sa ti nečudujem, že si nevieš predstaviť spať s nimi všetkými v posteli, no ale tak u nás sa to dá. Inak lujza do svojich 8 mesiacov spala v svojej postieľke, lebo sme bývali v krpatom byte a manželskú posteľ sme mali vysoko pod stropom a tam som si nevedela predstaviť driapať sa po rebríku aj s malou. Ale ako sme sa presťahovali, tak sme si spravili na zemi letisko z matracov a postieľku rozmontovali, lebo tam bol iba bordel 🙂

audreyd
12. dec 2008

decká spia v posteli, samé 🙂 hups, môže sa to? 😕 😅
obed na šporáku (resp. večera), muž v práci (tuším v prievidzi), ja popíjam kávičku a šmejdím po nete 🙂
londýnčanka, všetka česť, že stíhaš tak malinké detičky naraz... ale príde mi prinajmenšom scestné odsudzovať niekoho za niečo čo ani nikdy v živote sám nevyskúšal 😖

inak adam má 3,5 roka a tiež ho dávam v noci dvakrát cikať 🙂 inak by sa mi počúral 😒

smary, neskúšala si do vody glukózu? podáva sa aj počas rekonvalescencie! možno by mu zachutila taká sladká voda 🙂