• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

8. januára 2016 
baby tak hlasim prvy nepripeceny prikrm dnes :grinning: ale nedopadlo to nejak slavne - keby ste videli tie ksichty co Ester struhala pri kostovani tej mrkvicky :sweat_smile: no mozno ani jednu celu lyzicku nespapala dokopy, uplne ju napinalo :fearful: akoze necakala som ze mi to zbasti cele ale ani takyto odpor som teda fakt nepredpokladala :sweat_smile: zajtra jej ju vyskusam zriedit s mojim mlieckom uvidime :fearful: :sweat_smile:
18. dec 2008 o 23:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
19. dec 2008 o 01:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja mám paniku z upratovania.. z duše to neznášam a naše okná by to fakt potrebovali :sweat_smile: ale niečo také ako vianočné upratovanie asi u nás nikdy naozaj nebude.. moja mamča si berie dovolenku, aby mohla doma upratovať... pochopíte to? Ja asi nikdy :sweat_smile:

Weroni, u nás mrkva nikdy nešla.. Sára ju nikdy nechcela ako prvý príkrm a doteraz mi odmieta všetko, kde je mrvka... teda ak je v niečom dobre zamaskovaná, tak to zvládne, ale akonáhle je to viditeľný kúsok mrkvy, tak to sa nemusím ani namáhať, lebo nedá do úst ani jednu lyžičku.
19. dec 2008 o 08:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte kocky.potrebovala by som poradit.moj muz dostal ovcie kiahne a dnes pride z rakuska domov a ja neviem ci je vhodne aby to chytil nas dvojrocny syn.co mam robit?mam dovolit aby si tym presiel uz v tomto malom veku alebo ho mam dat radsej na sviatky ku mame.ani jedno by som nechcela ale co je podla vas "mensie"zlo
19. dec 2008 o 08:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
monika, moji krpci mali kiahne vo veku necel 2f, 3,5 a skor 6..vsetky naraz, povem ti, ten najmensi to zvladol najlepsie :wink: ako ja osobne by som kvoli kiahnam nerozbila na vianoce rodinnu :zipper_mouth:
weroni, ja sm nikdy nedala len cistu mrkvu..ona je podla mna nechutna :sweat_smile: surova v poho, ale varena nic moc..uvidis ester sa rozpapa, ked je uvaris uz viac zlozkovy prikm :wink:
19. dec 2008 o 08:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mne sa tiez nechce byt na sviatky bez drobca.som ti vdacna za radu.
19. dec 2008 o 09:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tiež si myslím, že čím skôr malý kiahňami prejde, tým lepšie :slight_smile: takže je to vlastne bonus :sunglasses:

naša drnda sa rozpapala až teraz! a to má desať mesiacov... doteraz iba zobla a vyprskla :confounded: nezaberalo nič... weroni, tak hor sa doo boja :sweat_smile:
19. dec 2008 o 09:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Venonna krasne prianie :wink:
Bihan, tak tie nase baby su riadne podobne, Rut neznasa mrkvu a este ju z nej aj prehana. Weroni, my sme zacinali so zemiakom a tiez to nebolo neviem ake slavne, zjedla mi najviac 3-4 lyzicky, ale neboj ona sa postupne rozpapa a z tyzdna na tyzden to bude lepsie. Uzivaj si kojenie :wink: Ja som zacala s prikrmovanim az ked mala Ruty 9 mesiacov :sweat_smile:
19. dec 2008 o 09:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No tak naša drnda sa nerozpapala doteraz :angry: Ale mrkva jej moc nešla, ište tak cuketa a brokolica. Tá je doteraz našim favoritom
19. dec 2008 o 09:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no cuketu má rado asi každé dieťa :slight_smile: náš adam mal rád mrkvu, do všetkého som mu ju pchala :slight_smile: a mal z nej oranžový noštek :sweat_smile: fakt nekecám sa mu zafarbil! a nebolo to žeby sa zababral zvonka tou mrkvou, asi sme to prehnali s betakaroténom alebo čo :confused: on je taký bielučký a takto sa mu to prejavilo :sweat_smile: ale našťastie skoro sa to stratilo...
19. dec 2008 o 10:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som sa tak bavila, keď som pozerala jedno video z čias, keď Sári začala papať a MM mal také komentáre, ako krásne otvára pusinku a neviem čo a Sári ledva otvorila ústa, aby sa jej tam vošla špička lyžičky :grinning: Celkom zábavné to bolo :grinning:
My odkedy sme na príkrmoch, tak Sári papá ako vrabček, síce na raňajky zvládne v pohode 300ml mlieka s kašou, ale obed tak ledva 200g, potom olovrant sa ako tak dá a na večeru 220ml mlieka s kašou.. nif mof, ale konečne nám trošku pribrala, tak sa teším... a pritom to bolo melé Bibendum :sweat_smile:

Weroni, skús ešte tekvicu (takú oranžovú), neviem, či to dostať čerstvé, ale Sáre hrozne chutila.. a potom hrášok a fazuľové struky... no zelné, no :grinning: Na zemiaky nikdy nebola, brokolica začína byť zaujímavá až teraz, ale keby som jej dala za misku cestovín, tak to spráska ešte aj s tanierom.. to je fakt jediné jedlo, ktoré jej vyslovene chutí... a ešte hovädzie steaky :sweat_smile:
19. dec 2008 o 10:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak ja vobec netusim kolko mala zje. Ja sa drzim toho, ze jej zaludok je ako jej past, tak do nej viac netlacim a zelene vedie aj u nas, dlho som striedala len spenat a brokolicu :sweat_smile:
19. dec 2008 o 10:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Erika, inak by ma vôbec neprekvapilo, keby tie naše kozliatka začali naraz aj hovoriť.. Sári v tomto bude určite pozadu za ostatnými deťmi.
Jedlo tiež nevážim, ale máme stále ten istý tanierik, tak zhruba viem, koľko sa do neho vprace :grinning: Dnes mi napr. jedlo úplne odignorovala, tak skúša tatík :stuck_out_tongue_closed_eyes: A to by si mala vidieť, ako mi drgá do vidličky, keď už má dosť...a keď niečo nechce, tak to vyberá z misky a ukladá na bok.. a občas sa zľutuje a zje to na záver...
19. dec 2008 o 10:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Rut mi povie: "nie" a zavrti hlavou a uz do nej nic nedostanem, alebo odhodi psovi a zatlieska si. Teraz si sama za vsetko zatlieska. Prejde cez izbu ostane stat, zarehoce sa a zatlieska si. Rozkosna je :dizzy_face:
19. dec 2008 o 11:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
eri :slight_smile: , náš A. tlieskať vie, ale ešte si nikdy nezalieskal za niečo. Ale včera mávali v telke a on im odmával :grinning: :dizzy_face:
19. dec 2008 o 12:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
náš S. si zakryje oči rukou, akože už tam nie je, asi pre to jedlo alebo ako :grinning:
19. dec 2008 o 12:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby, tak kto ešte tú kópiu "prvorozené dítě"? šup adresy do IP :slight_smile:
19. dec 2008 o 14:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aud, a o čom to presne je? teda čo sa rozoberá? bolo by mi to k niečomu, keď malí už majú 2r. a ešte k tomu sú dvaja? :grinning:
19. dec 2008 o 14:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no, kili... teda neviem ti presne povedať, či by to aj tebe bolo na niečo, keďže máš dvoch chalanov v rovnakom veku :unamused: ale hádam aj hej :slight_smile: je to vlastne o starších a mladších súrodencoch... kuk aj tu http://www.knihy-dvd.cz/index.php?page=cat&backpage=cat&idx=2175 ale ak ešte plánujete potomkov, tak sa určite zíde :wink:
19. dec 2008 o 14:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a viete o tom, že ste tu minimálne dve s rovnakým priezviskom? :dizzy_face:
19. dec 2008 o 14:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aud, aha, som to pochopila inak, tak posielam IP :slight_smile:
19. dec 2008 o 14:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
audreyd, kto? lebo ja co poznam, tak ma kazda ine... :fearful:
19. dec 2008 o 20:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
valka, asi predsa len nepoznáš :dizzy_face:
19. dec 2008 o 21:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:slight_smile:valka, no nemala som doma odsavacku, pouzivame tu hadickovu..ale dnes som uz doniesla-)hmm..uvidime, ako dlho to bude trvat, zvycajne 2 tyzdne max..bola to znudzecnost:slight_smile:
19. dec 2008 o 21:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak dievčatá, šťastné a veselé, keby sme sa už nevideli :wink:
http://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImageID=2191978&vReferer=
19. dec 2008 o 23:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bihan, venon, krasne priania :slight_smile:

baby tak my mame dnes za sebou dalsiu mrkvu, vcera sa nic nekonalo lebo sme boli v Ikei, dnesok dopadol asi tak ze mi zjedla asi 10 lyziciek (samozrejme nie plnych - aby som sa lepsie vyjadrila - desatkrat som jej dala do pusy) trocha mrkvovej stavy s mojim mliekom ale akonahle sa jej dostal kusocek mrkvy tak to ste mali vidiet, tak ju zase naplo ze dovidenia :confused: neviem ci som to nedostatocne rozmliazdila alebo co ale proste to tuhsie nie a nie. Stavu este ako tak - s ksichtami a neochotne otvorenou pusom - ale vlastna mrkva nic.
No uvidime skusime este zajtra a v pondelok skusim pridat zemiak, potom chcem skusit brokolicu.

baby a este mi poradte, ja jej to robim nad parou, potom to vidličku pomagam poriadne spolu s vodou nad ktorou sa to parilo - to je Lucka samozrejme a pridavam tam este moje mlieko no ked to porovnam s tymi kupovanymi prikrmami tak tie su uplne jemnucka kasa, toto je hrudkovite oproti tomu, myslite ze v tom moze byt problem? Mam jej skusit dat taky kupovany mrkvovy? Chcem najprv vsetku zeleninu a az potom ovocie.

No a este sa musim s vami podelit o obrovsku radost z mojej malickej sikulky :slight_smile:
Si predstavte ze ona ked zapocuje hudbu tak sa zacne kyvat zo strany na stranu akoze tancuje alebo co a pritom sa hrozne usmieva a skeri :grinning: vzdy ked si pusti taku hudobnu vcelu ktoru sme jej kupili alebo ked jej zacnem spievat, dnes to svokre spravila :grinning: taka je chutnaaaaaa :grinning: asi preto ze s nou casto doma len tak tancujem :sweat_smile: teda poviem vam, okoliduci na nasej ulici obcas musia mat zaujimave pohlady ked prechadzaju vecer okolo nasho vysvietenho okna :sweat_smile: :zipper_mouth: :grinning:

No a tiez sa s nami hra na schovavacku - plienockou si prikryva tvaricku ked sa spytam "kde si?" a ked poviem "kuk" tak sa ukaze a smeje sa :grinning:

Lozi nam uz po celej izbe - plazi sa na brusku ako taky maly had, otaca sa okolo svojej osi proste uz sa dostane skoro vsade kam chce, nacahuje sa za vecami ktore su o dost vyssie ako ma hlavicku ked je na brusku a je dost atrpezliva ked nieco chce dosiahnut - ked to nejde rukami tak nohami sa to zarucene podari, taaaaak do vsetkeho kope :grinning: som jej dala do plastovej flasky gombiky, zavrela a uviazala na postielku tak ten futbal co s nou hra :grinning:
Alebo do ponozky som jej dala ryzu a uviazala a zavesila na hrazdicku tak s nou tiez hra futbal :grinning:

Juj ja som taka stastna ze ju mame :dizzy_face: zo dna na den je to s nou krajsie a krajsie :dizzy_face:
20. dec 2008 o 20:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
weroni, ja by som ti doporucila pomixovat na kasu a tak zacat..neboj sa, ona sa nauci na hrudky. Niektorym detom hrudky fakt vadia..ked bude papat viac, treba mixovat menej a menej :wink:
tak to plazenia zavidim..my nic,da sa na 4 a pohojda, tot vsjo..ale neriesim, vsak on si je sefom :wink:
bihan, krasne, dalkuejeme :wink:
jo a ja som bola v piatok v ikei a cely cas, co som tam bluila( ja sa tam vobecneyvznam) som si niesla krpca na manduce a drzali sme sa za ruky..ani na sekundu ma nepustil..
Weroni, ja s nim tancujem aj v obchode, ked nechcem aby plakal :grinning:
20. dec 2008 o 20:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
veruli sak to som si aj ja myslela - ze tie hrudky jej asi vadia. No nic, zajtra sa ide niekam kupit ponorny mixer lebo nename - ja som jej to skusila vo velkom kde si robievam koktejly spravit ale to sa nedalo poriadne.
Takze vyskusame tak :slight_smile:
Vdaka :slight_smile:
20. dec 2008 o 21:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
weroni alebo skus prepasirovat cez sitko,alebo skus inu zeleninu,niektore deticky fakt nechcu mrkvu ani vidiet....viac ti neporadim jurko bol az do roka vyhradne na kupovanych prikrmoch :sweat_smile: (nemame pristup k domacej zelenine a superrmarketova sa mi zdala pekne prehnojena a oziarena)
20. dec 2008 o 21:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jaj a tesim sa zo sikovnej Esterky :dizzy_face: Jurko bol lenivec, dopredu sa pohol az v 9m :rolling_eyes: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. dec 2008 o 21:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok