Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

weroni
18. dec 2008

baby tak hlasim prvy nepripeceny prikrm dnes 😀 ale nedopadlo to nejak slavne - keby ste videli tie ksichty co Ester struhala pri kostovani tej mrkvicky 😅 no mozno ani jednu celu lyzicku nespapala dokopy, uplne ju napinalo 😨 akoze necakala som ze mi to zbasti cele ale ani takyto odpor som teda fakt nepredpokladala 😅 zajtra jej ju vyskusam zriedit s mojim mlieckom uvidime 😨 😅

venonna
19. dec 2008

tak som aj ja konecne dnes trocha tvorila 🙂
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

bihan
19. dec 2008

Ja mám paniku z upratovania.. z duše to neznášam a naše okná by to fakt potrebovali 😅 ale niečo také ako vianočné upratovanie asi u nás nikdy naozaj nebude.. moja mamča si berie dovolenku, aby mohla doma upratovať... pochopíte to? Ja asi nikdy 😅

Weroni, u nás mrkva nikdy nešla.. Sára ju nikdy nechcela ako prvý príkrm a doteraz mi odmieta všetko, kde je mrvka... teda ak je v niečom dobre zamaskovaná, tak to zvládne, ale akonáhle je to viditeľný kúsok mrkvy, tak to sa nemusím ani namáhať, lebo nedá do úst ani jednu lyžičku.

monika0123
19. dec 2008

ahojte kocky.potrebovala by som poradit.moj muz dostal ovcie kiahne a dnes pride z rakuska domov a ja neviem ci je vhodne aby to chytil nas dvojrocny syn.co mam robit?mam dovolit aby si tym presiel uz v tomto malom veku alebo ho mam dat radsej na sviatky ku mame.ani jedno by som nechcela ale co je podla vas "mensie"zlo

verulka
19. dec 2008

monika, moji krpci mali kiahne vo veku necel 2f, 3,5 a skor 6..vsetky naraz, povem ti, ten najmensi to zvladol najlepsie 😉 ako ja osobne by som kvoli kiahnam nerozbila na vianoce rodinnu 🤐
weroni, ja sm nikdy nedala len cistu mrkvu..ona je podla mna nechutna 😅 surova v poho, ale varena nic moc..uvidis ester sa rozpapa, ked je uvaris uz viac zlozkovy prikm 😉

monika0123
19. dec 2008

mne sa tiez nechce byt na sviatky bez drobca.som ti vdacna za radu.

audreyd
19. dec 2008

tiež si myslím, že čím skôr malý kiahňami prejde, tým lepšie 🙂 takže je to vlastne bonus 😎

naša drnda sa rozpapala až teraz! a to má desať mesiacov... doteraz iba zobla a vyprskla 😖 nezaberalo nič... weroni, tak hor sa doo boja 😅

eriqe
19. dec 2008

Venonna krasne prianie 😉
Bihan, tak tie nase baby su riadne podobne, Rut neznasa mrkvu a este ju z nej aj prehana. Weroni, my sme zacinali so zemiakom a tiez to nebolo neviem ake slavne, zjedla mi najviac 3-4 lyzicky, ale neboj ona sa postupne rozpapa a z tyzdna na tyzden to bude lepsie. Uzivaj si kojenie 😉 Ja som zacala s prikrmovanim az ked mala Ruty 9 mesiacov 😅

fibi
19. dec 2008

No tak naša drnda sa nerozpapala doteraz 😠 Ale mrkva jej moc nešla, ište tak cuketa a brokolica. Tá je doteraz našim favoritom

audreyd
19. dec 2008

no cuketu má rado asi každé dieťa 🙂 náš adam mal rád mrkvu, do všetkého som mu ju pchala 🙂 a mal z nej oranžový noštek 😅 fakt nekecám sa mu zafarbil! a nebolo to žeby sa zababral zvonka tou mrkvou, asi sme to prehnali s betakaroténom alebo čo 😕 on je taký bielučký a takto sa mu to prejavilo 😅 ale našťastie skoro sa to stratilo...

bihan
19. dec 2008

Ja som sa tak bavila, keď som pozerala jedno video z čias, keď Sári začala papať a MM mal také komentáre, ako krásne otvára pusinku a neviem čo a Sári ledva otvorila ústa, aby sa jej tam vošla špička lyžičky 😀 Celkom zábavné to bolo 😀
My odkedy sme na príkrmoch, tak Sári papá ako vrabček, síce na raňajky zvládne v pohode 300ml mlieka s kašou, ale obed tak ledva 200g, potom olovrant sa ako tak dá a na večeru 220ml mlieka s kašou.. nif mof, ale konečne nám trošku pribrala, tak sa teším... a pritom to bolo melé Bibendum 😅

Weroni, skús ešte tekvicu (takú oranžovú), neviem, či to dostať čerstvé, ale Sáre hrozne chutila.. a potom hrášok a fazuľové struky... no zelné, no 😀 Na zemiaky nikdy nebola, brokolica začína byť zaujímavá až teraz, ale keby som jej dala za misku cestovín, tak to spráska ešte aj s tanierom.. to je fakt jediné jedlo, ktoré jej vyslovene chutí... a ešte hovädzie steaky 😅

eriqe
19. dec 2008

tak ja vobec netusim kolko mala zje. Ja sa drzim toho, ze jej zaludok je ako jej past, tak do nej viac netlacim a zelene vedie aj u nas, dlho som striedala len spenat a brokolicu 😅

bihan
19. dec 2008

Erika, inak by ma vôbec neprekvapilo, keby tie naše kozliatka začali naraz aj hovoriť.. Sári v tomto bude určite pozadu za ostatnými deťmi.
Jedlo tiež nevážim, ale máme stále ten istý tanierik, tak zhruba viem, koľko sa do neho vprace 😀 Dnes mi napr. jedlo úplne odignorovala, tak skúša tatík 😝 A to by si mala vidieť, ako mi drgá do vidličky, keď už má dosť...a keď niečo nechce, tak to vyberá z misky a ukladá na bok.. a občas sa zľutuje a zje to na záver...

eriqe
19. dec 2008

Rut mi povie: "nie" a zavrti hlavou a uz do nej nic nedostanem, alebo odhodi psovi a zatlieska si. Teraz si sama za vsetko zatlieska. Prejde cez izbu ostane stat, zarehoce sa a zatlieska si. Rozkosna je 😵

kili
19. dec 2008

eri 🙂 , náš A. tlieskať vie, ale ešte si nikdy nezalieskal za niečo. Ale včera mávali v telke a on im odmával 😀 😵

kili
19. dec 2008

náš S. si zakryje oči rukou, akože už tam nie je, asi pre to jedlo alebo ako 😀

audreyd
19. dec 2008

baby, tak kto ešte tú kópiu "prvorozené dítě"? šup adresy do IP 🙂

kili
19. dec 2008

aud, a o čom to presne je? teda čo sa rozoberá? bolo by mi to k niečomu, keď malí už majú 2r. a ešte k tomu sú dvaja? 😀

audreyd
19. dec 2008

no, kili... teda neviem ti presne povedať, či by to aj tebe bolo na niečo, keďže máš dvoch chalanov v rovnakom veku 😒 ale hádam aj hej 🙂 je to vlastne o starších a mladších súrodencoch... kuk aj tu http://www.knihy-dvd.cz/index.php?page=cat&back... ale ak ešte plánujete potomkov, tak sa určite zíde 😉

audreyd
19. dec 2008

a viete o tom, že ste tu minimálne dve s rovnakým priezviskom? 😵

kili
19. dec 2008

aud, aha, som to pochopila inak, tak posielam IP 🙂

valka
autor
19. dec 2008

audreyd, kto? lebo ja co poznam, tak ma kazda ine... 😨

audreyd
19. dec 2008

valka, asi predsa len nepoznáš 😵

kepi
19. dec 2008

🙂valka, no nemala som doma odsavacku, pouzivame tu hadickovu..ale dnes som uz doniesla-)hmm..uvidime, ako dlho to bude trvat, zvycajne 2 tyzdne max..bola to znudzecnost🙂

bihan
19. dec 2008

Tak dievčatá, šťastné a veselé, keby sme sa už nevideli 😉
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

weroni
20. dec 2008

bihan, venon, krasne priania 🙂

baby tak my mame dnes za sebou dalsiu mrkvu, vcera sa nic nekonalo lebo sme boli v Ikei, dnesok dopadol asi tak ze mi zjedla asi 10 lyziciek (samozrejme nie plnych - aby som sa lepsie vyjadrila - desatkrat som jej dala do pusy) trocha mrkvovej stavy s mojim mliekom ale akonahle sa jej dostal kusocek mrkvy tak to ste mali vidiet, tak ju zase naplo ze dovidenia 😕 neviem ci som to nedostatocne rozmliazdila alebo co ale proste to tuhsie nie a nie. Stavu este ako tak - s ksichtami a neochotne otvorenou pusom - ale vlastna mrkva nic.
No uvidime skusime este zajtra a v pondelok skusim pridat zemiak, potom chcem skusit brokolicu.

baby a este mi poradte, ja jej to robim nad parou, potom to vidličku pomagam poriadne spolu s vodou nad ktorou sa to parilo - to je Lucka samozrejme a pridavam tam este moje mlieko no ked to porovnam s tymi kupovanymi prikrmami tak tie su uplne jemnucka kasa, toto je hrudkovite oproti tomu, myslite ze v tom moze byt problem? Mam jej skusit dat taky kupovany mrkvovy? Chcem najprv vsetku zeleninu a az potom ovocie.

No a este sa musim s vami podelit o obrovsku radost z mojej malickej sikulky 🙂
Si predstavte ze ona ked zapocuje hudbu tak sa zacne kyvat zo strany na stranu akoze tancuje alebo co a pritom sa hrozne usmieva a skeri 😀 vzdy ked si pusti taku hudobnu vcelu ktoru sme jej kupili alebo ked jej zacnem spievat, dnes to svokre spravila 😀 taka je chutnaaaaaa 😀 asi preto ze s nou casto doma len tak tancujem 😅 teda poviem vam, okoliduci na nasej ulici obcas musia mat zaujimave pohlady ked prechadzaju vecer okolo nasho vysvietenho okna 😅 🤐 😀

No a tiez sa s nami hra na schovavacku - plienockou si prikryva tvaricku ked sa spytam "kde si?" a ked poviem "kuk" tak sa ukaze a smeje sa 😀

Lozi nam uz po celej izbe - plazi sa na brusku ako taky maly had, otaca sa okolo svojej osi proste uz sa dostane skoro vsade kam chce, nacahuje sa za vecami ktore su o dost vyssie ako ma hlavicku ked je na brusku a je dost atrpezliva ked nieco chce dosiahnut - ked to nejde rukami tak nohami sa to zarucene podari, taaaaak do vsetkeho kope 😀 som jej dala do plastovej flasky gombiky, zavrela a uviazala na postielku tak ten futbal co s nou hra 😀
Alebo do ponozky som jej dala ryzu a uviazala a zavesila na hrazdicku tak s nou tiez hra futbal 😀

Juj ja som taka stastna ze ju mame 😵 zo dna na den je to s nou krajsie a krajsie 😵

verulka
20. dec 2008

weroni, ja by som ti doporucila pomixovat na kasu a tak zacat..neboj sa, ona sa nauci na hrudky. Niektorym detom hrudky fakt vadia..ked bude papat viac, treba mixovat menej a menej 😉
tak to plazenia zavidim..my nic,da sa na 4 a pohojda, tot vsjo..ale neriesim, vsak on si je sefom 😉
bihan, krasne, dalkuejeme 😉
jo a ja som bola v piatok v ikei a cely cas, co som tam bluila( ja sa tam vobecneyvznam) som si niesla krpca na manduce a drzali sme sa za ruky..ani na sekundu ma nepustil..
Weroni, ja s nim tancujem aj v obchode, ked nechcem aby plakal 😀

weroni
20. dec 2008

veruli sak to som si aj ja myslela - ze tie hrudky jej asi vadia. No nic, zajtra sa ide niekam kupit ponorny mixer lebo nename - ja som jej to skusila vo velkom kde si robievam koktejly spravit ale to sa nedalo poriadne.
Takze vyskusame tak 🙂
Vdaka 🙂

smary
20. dec 2008

weroni alebo skus prepasirovat cez sitko,alebo skus inu zeleninu,niektore deticky fakt nechcu mrkvu ani vidiet....viac ti neporadim jurko bol az do roka vyhradne na kupovanych prikrmoch 😅 (nemame pristup k domacej zelenine a superrmarketova sa mi zdala pekne prehnojena a oziarena)

smary
20. dec 2008

jaj a tesim sa zo sikovnej Esterky 😵 Jurko bol lenivec, dopredu sa pohol az v 9m 🙄 😀 😝