Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

weroni
3. jan 2009

baby tak asi ma švihne, polhodinu tu píšem príspevok a ono ma to odhlásilo z koňa 😠

verulka juj to ma mrzí a tato ti ho nemôže na chrbát uviazať a potom dať dole? Viem že by to nebolo nejak extra super ale snáď aspoň niečo by to pomohlo 😕 a čo sa ti stalo s lakťom to skade sa ti tam vzal hnis a krv? 😕

audreyd
3. jan 2009

aaaaaaaaaaaahojtééééééé 😎 hlásime sa zo zabudnutia! a sme späť v civilizácii 😀 teda, ale ste toho popísali, nemám šancu dočítať 😝

šťastný nový rok všetkýýýýýýýýýýýýýým 😵

kili
3. jan 2009

teraz bolo v správach, teda len v ukážke na správy, čo bude v správach o 19tej, tak že bio potraviny budú ešte drahšie, lebo do teraz tam primiešavali niečo, čo nebolo bio 🙄

lenki33
3. jan 2009

verul ja som mala tiez zapaleny klb v lakti, ale teda nie az tak ako ty, ja som si to vyliecila aromaterapiou 🙂 nosila som vtedy stale problem bol len uviazat
nemozu ti ho deti pomoct uviazat do satky?? a natieraj si to neriedenou levandulou (tu mozes aj do rany) a eukalyptom ak mas

certica
3. jan 2009

verul, nechces poziciat ergo? ja ho az tak akutne nepotrebujem

kili to fakt? nech ma nese..u 😠

kili
3. jan 2009

pokiaľ viem, tak verul už má doma manducu, nie?

certica
3. jan 2009

to mi potom uniklo, viem, ze ju len chcela vyhladovo

verulka
3. jan 2009

baby, diky, certi uz mam manducu, lenze ja mam taaak napuchnuty ten laket, ze 90% veci neobleciem, strasne to boli, fakt najvacsia bolest..dufam, ze lieky este zaberu, lebo inak v utorok ma to caka zase..vobec nechapem co sa stalo, proste z nicoho nic 😝 cele poobedie ma klatila horucka, terza je lepsie..Ronko uz vecer neplakal, len menej papa a celkovo je taky smutny...ale pozitivum je, ze si konecne navykol na tatinka- ten ma bezne na neho malo casu a dnes ho poobede 4h nosil v manduci...ach jo, ale ja sa nevzdavam, bude lepsie a potom ho odnosim minimalne 5hodim vkuse 😎

certica
3. jan 2009

verul, citala som na babatku medzicasom. mas to tazke, dufam, ze ti tie atb zaberu. jasne, ze bude lepsie a nastastie aspon to "vsetko zle je na nieco dobre", funguje 100%. som muzovi akurat hovorila, ake mate trampoty. myslim na vas 😉

certica
3. jan 2009

to mliko ma mrzi, ale 8 mes. je super a aspon sa budes moc fest opit 😀 , ked sa vyliecite

venonna
3. jan 2009

😀 certi, Ty si nasla fakt super pozitivum 😀
verul, drzim palce, aby ste to zvladli, pevne nervy... 😉

audreyd
4. jan 2009

baby,, došla všetkým kniha?
venon, ty máš zásielku v mc a druhú u mňa doma 🙂
verul, ten lakeť ma mrzí ☹ , pekne sa lieč 😉

indy
4. jan 2009

verulka tiez zelam aby bolo co najskor lepsie

duskaf
4. jan 2009

Verulka zlatá, vydržte to všetci, nech je bolesť okamžite preč, myslím na Vás. Všetkým kočkám výnimočný rok prajem- hlavne nech je výnimočný v láske, vzájomnej opore a blízkosti.

bihan
4. jan 2009

Verul, myslím na teba a držím palec, aby ste sa z tých chorôb vyhrabali 😉

kili
4. jan 2009

baby, chcem nejak povzbudiť, alebo mi trebars vynadajte, že čo to robím, ja neviem 😀
jak ste mi radili tu niekto, že dať dieťa na vodítko, tak som to skúsila, ale nie na tie traky, ale len tak so pripla vodítko (momentálne máme doma nášho psa, tak som zobrala jeho také tenké vodítko) okolo jeho ruky. Tak najprv to bolo asi ako pri držaní za ruku, nechcel, padol na zem, keď som ho zdvihla, tak dvíhal nohy a nechcel sa postaviť, chvíľku išiel pekne, potom mu to zas vadilo, takto sme prešli asi 100m. No a včera som išla s nimi von, len tak pri nás a že skúsim s ním trošku potrénovať, aby sa naučil chodiť pekne pri mne, no MM vodítko zbadal a potom... no nevynadal mi, ale myslel si svoje, my sa totiž teraz nehádame len z dôvodu, že sa spolu proste nerozprávame, teda rozprávame sa, ale keď ide do tuhého, tak sa nerozprávame. no a tak vlastne len niečo zahundral a zabuchol dvere, akože mi šibe, že budem mať dieťa na vodítku...
No a chcem teda vedieť, že či to je fakt tak divné, ja už fakt neviem, uvedomujem si, že je v hlave zaužívané mať na vodítku psa. Ja teda ho mávam na vodítku minimálne, ale za to mi zas kedysi MM nadával, že ho na vodítku nemám ani pri ceste... no a tak som to začala robiť a teraz, keď ide v podstate o bezpečie dieťaťa, ale nie je to zaužívané, tak je to niečo zlé 😒 Ako mne môžu byť všetci ľudia u p.dele, ale keď ja tak vnútorne cítim, že to tak nemá byť, takže buď mi to potvrďte alebo povzbuďte, ja fakt neviem.
A ešte k tomu, to vodítko chcem fakt používať skôr v zmysle, že S. sa nechce držať za ruku, je to pre neho nepohodlné mať ruku do hora a ja sa zas musím zohýbať a zároveň tlačiť kočík, v budúcnosti držať aj duhé dieťa. A teraz v zime je to ešte horšie v tom, že majú rukavičky, takže sa nedá držať ich, ale musia sa držať oni mňa, čo fakt nedonútim. Odpoveď MM by bola, že majú byť v kočíku, ale ja chcem, aby sa prešli, nie len pasívne sedeli, mi to príde také o ničom pre nich. A teda keď niekam fakt ideme, tak zoberiem dvojkočík, ale mne ide len o také presúvania, že ideme z domu niekam, kde môžu behať, alebo na poštu, do obchodu, aby sme proste išli jedným smerom, lebo keby to bolo na nich, tak sme furt len pred vchodom, lebo ich skoordinovať, aby išli obaja tým istým smerom, tak to je fakt umenie. Asi sú na to ešte malí a chcem po nich moc, ale S. to už celkom zvláda, A. horšie. Chcem teda, aby sa S. naučil držať pri mne a neskôr to naučiť aj A., lebo ak budú po mne, že som sa furt strácala a vodili ma policajti, tak ďakujem pekne 😝
tak prosím napíšte, čo si o tom myslíte?

lenki33
4. jan 2009

kili ja by som na voditko dieta nedala, asi ani keby som mala 2, nemam na to nejaky racionalny dovod, ani mi to nepride divne ked to vidim u inych, ale proste je mi to proti srsti
a nemozes mat A. na chrbte v manduce?? a zobrat si nejaku palicu alebo konar, o ktory by si sa opierala ako o palicku a S. by sa drzal v takej vyske ako potrebuje a ty by si nebola zohnuta??
Okrem toho si o tych popruhoch na vodenie myslim to, ze ked su deti na to zvyknute, ze ich vedies, proste ich vzdy pritiahnes ked ide auto a pod. tak potom ked tie popruhy nemaju, tak su ako "odtrhnuti z retaze" a behaju este viac, lebo si myslia ze ich zabrzdis. Proste mi to pride ako zabrana na schody, ked ju tam potom niekto zabudne dat, tak decko na 100% padne dolu schodmi a nieco si urobi, ked tam nikdy zabrana nebola, tak aspon padne jemnejsie, lebo si dava viac bacha.
Takze si nemyslim ze ked si S. teraz priviazes, ze ho naucis drzat sa pri tebe, skor naopak 😒

wanda007
4. jan 2009

kili, robila som operku v anglicku, tam ked som zbadala dieta na voditku, tak som si pomyslela, ze v tom anglicku su total drbnuti vsetci, ze to je otras. Ale neskor som pochopila, ze nie sme u nas na dedine, kde je 10 psov, par maciek, 2 kone a 50 ludi, medzi ktorymi to svoje dieto hned najdes. Ste vo velkom meste, nepotrebujes, aby sa ti dieta stratilo, treba ich k tomu viest, ze sa ta maju drzat. Sestre sa dieta stratilo, ked malo cca 3 roky na stanici v bukuresti v rumunsku, oci jej isli vyskocit z hlavy, tak ju hladala v tom dave, uvedomovala si, ze ho uz nikdy neuvidi, isla zbesniet. panbozko, alebo ja neviem, aky zazrak, ze sa naslo. Aj ja rozmyslam o takych dakych popruhoch, aby som sa nemusela hrbit, dost som hrbata. Kili, uz si ta predstavujem, ako mas dve voditka a ides po chodniku v petrzke ako taka stara dama so smiesnym zaprahom takych malych caucau-vesov... 😀

wanda007
4. jan 2009

lenki, tak sme sa zhodli 🙂

olinka6226
4. jan 2009

no baby ak tie popruhy niekto chcete tak vam ich poziciam... ja som ich kupila ked samko uz vedel chodit, ale stale ziadal oporu- drzat sa za ruku. chcela som mu dat popruhy aby ziskal istotu pri chodeni. ale dala som mu ich len zo 3x a on tak vrestal a hadzal sa o zem, ze som to rychlo zavrhla a dalej neriesila.

ja nie som kategoricky proti voditku, ak je to opodstatnene. co si myslim kili ze v tvojom pripade asi je. ale az tak ako v UK ze tie deti nosia fakt ako psov vsade na voditku je trosku odveci.

kili
4. jan 2009

wanda 😀
lenki, práveže aj mne je to proti srsti, mať dieťa na vodítku, ale asi je to proste predsudok, lebo tak mávame zvieratá (tiež mi je divná mačka na vodítku a to je zviera, ale sa to k nej proste nehodí 😀 ), no ale príde mi to také lepšie riešenie. So S. sa celkom dá ísť, ide síce 5m za mnou, ale ide, čiže po Petržalke sa to dá, ale v nákupnom centre a pod. to už asi ťažko, hlavne, keď tam ho všetko zaújma. A mať A. v mdc a S. držať a byť úplne bez kočíka, tak to ešte nie, lebo keď už nevládzu oba, alebo potrebujem zrýchliť, tak dám S. do mdc a ideme 🙂 , tiež je blbosť, že sa S. bude dobrovoľne držať palice, keď sa nerád drží ani mojej ruky, to mu môžem rovno dať držať to vodítko (videla som tak nekedy psa, že vodítko mal v papule 😀 )
no a teraz na vychádzke som dala a som myslela, že by som tak chvíľku dávala S., aby sa naučil, lebo keď sa mi praští o zem niekde na samote je lepšie to lepšie ako v Auparku 😀

kili
4. jan 2009

tie popruhy mi prídu také nepraktické v tom, že to má byť pripnuté na dvoch miestach, ale asi sa dá, aby to bolo len na jednom. Ja ich mám, môžem skúsť a k tomu pripnúť to vodítko len na jednu stranu. Len to vodítko pripnuté okolo ruky mi príde také "ľudskejšie" 😀

kili
4. jan 2009

ja som ich predvčerom dala vybehať v auparku, že nech konečne nemusia mať toľko búnd, no a to bolo vzrušo, jasné, že každý niekde inde 😀 . A. strašne bavili samootváracie dvere, to užasnute stál pred nimi a kukal, sem tam sa vybral aj von. S. zas, na zemi bol taký predel, pôsobilo to ako prah, išlo to skr celý ten priestor a bol to taký kovový pás s dierkami, asi na odvodnenie, ale fakt netuším v takom divnom mieste. No a tak sa mu to páčilo, najprv si myslel, že to treba prekročiť, a keď zistil, že sa cez to dá v pohode chodiť, tak chodil hore dole 😀

wanda007
4. jan 2009

my sme sa boli vcera sankovat, tak bolo spokojnost vidiet na tvaricke a aj poprechadzat od nasej chalupy k rodicom cez 3 ulice, tak viem, kili, o com vravis. drzala som ju zhrbena za kapucku, co ma pripnutu na bunde, ze ak nahodnou spadne... a ked spadla, tak mi ostala kapucka pekne krasne v ruke a dieta na zemi... skusim nabuduce popruhy a dam vediet...

verulka
4. jan 2009

babulky dakujem 🙂 dnes mi je lepsie, ale na lakti mam furt tenisak..no snad sa to este napravi...dnes uz bol aj ronko lepsi, nasla som sposob ako by mohol spat tesne pri mne, nech ma pocit, ze som tam stale aj ked ho nenosim
kili, no ja neviem, mne sa voditko tiez moc nepaci, pride mi to divne..ale zase mozno by som inak zmyslala mat dve naraz 😅

audreyd
4. jan 2009

ahojte, no mne sa vodítko celkom pozdávalo 🙂 chcela som si ho nejako zaobstarať teraz, keď učíme adama lyžovať 😉 keď sa lyžujeme, tak sa my zle drží a bojím sa, že keď ho nechám navoľno, tak ho už viac neuvidím 😖 tiež som tie popruhy videla na dovolenke, keď boli s deťmi pri vode. po kolienka a dosť! 😅 nestalo sa, že dieťa strhla vlna. v opodstatnených prípadoch môžu popruhy pomôcť, ale asi nie každému vyhovujú...

verulka
4. jan 2009

audrey, no na lyze mi to pride ako risk, nie? neviem, my sme naucili lyzovat deti sami a teraz su to uz tajfuny...doteraz mam v pamati, ze ked radko ako 4r padol, tak zostal lezat a tak sa odrazal lyzami( ktore mal po celej dlzke polozene na snehu), ze vyzeral ako tulen...strasne ho to bavilo, lebo mu to slo rychlo a aj pol svahu som ho nahanala...ja sa taaak tesim na jarne prazdniny 😵

zuzana.k
4. jan 2009

Tak prajem oneskorene vsetko dobre v novom roku 🙂
Verul nech zapal co najskor zmizne.
Kili mne sa voditko tiez nepaci, ale zase vzdy som myslela ze mat dvojicky tak som na tabletkach 😅 tak mi je tazko nieco riesit, mas ine podmienky. Jedina vec co si pamatam z KK je ze v pralese bezia deti za matkou a v civilizacii je to opacne, matka nahana dieta. Sa mi to zdalo take logicke, teraz sa mi to zda romanticke...
Audrey dakujem za knihu. Uz sne niekto precitali? Ja citam, pomaly ked sa da. Chvilu som nadsena a chvilu nahnevana. Stale mam pocit, ze ta zenska nemala vlastne deti.. a ze svet sa toci inac... Ten postoj, ze nech laska zvitazi beriem, ale keby som mala riesit kazde zranenie na dusi tak som uz fakt na tabletkach 😝
mmch som prvorodena...a pride mi luto mojej druhej sestry, vzdy mala pocit ze su milovani vsetci okrem nej, a na druhej strane jej zavidim tu rebeliu a nezavislost. Ja som poslusna dcera. Inac toto v sebe riesim uz dost dlho, tak je mi to take aktualne...

eriqe
4. jan 2009

cavte babulky, vsetko dobre v novom roku 😉
Verul drzime palce, nech rychlo zvitazite nad vsetkymi chorobami
U nas teraz nic moc. Ruty ma vysoke teploty, ale inak nic, tak netusim co s nou je ☹ a je to prvy krat co je takto chora. Tak som z toho uplne prec. Mohli by to byt zuby, ale napuchnute ma v zadu a ocny a to je dake divne, lebo ma len jednotky.
Ja som bola tiez proti voditkam na deti, ale co bol teraz u nas Macino, tak to bolo o drzku ist s nimi vonku, este ze bol doma aj Peto. V byte pohoda aj sa super prehrali ale vonku? Des, kazdy ine tempo a chcel ist inam 😅
Zuzi o akej knihe hovoris? Tiez by som si rada rozsirila obzory. U nas pravy opak brat rozmaznany a stale potrebuje moje vedenie, myslim ze to spominala aj Viki. Ale u nas bol iny problem vo vychove a to, ze zeny su menej hodnotne ako muzi, takze ja som bola nic a bracho niekto. Starka a otec tym ziju este do dnes. A ja to mam tiez asi niekde zakodovane, lebo som bola po porode asi 2 hodiny nespokojna s tym, ze sa mi narodilo dievcatko 😠

kili
4. jan 2009

eri, tiež tak u vás? u nás bol môj brat Mareček a ja Alena. prvýkrát mi mama povedala Alenka niekedy po maturite a mne naskočila husia koža 🙄